Skocz do zawartości

Pocztówka z fotoradaru...


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2020 o 22:04, mati_lecha napisał:

Nawet nie wiedziałem,  że są jakieś czynne :) Jest gdzieś jakaś  aktualna mapa tych obiektów?

https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/mapa-fotoradarow1

Są też mobilne w cywilnych autach - stanie taki na poboczu i strzela foto ;]

Legenda mapy:
mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkPomiar Odcinkowy
mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkPomiar Punktowy
mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkRejestracja Przejazdu na czerwonym świetle

mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkPunkt Kontrolny

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 20:34, rwIcIk napisał:

Tydzień, dwa 

Polecam potem obsługę online. ;]

 

https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/web/portal/start

Mam właśnie zagwozdkę co zrobić, bo pierwszy raz "dostałem" wezwanie. Tzn fotka zrobiona w czerwcu (26.06), auto w leasingu, więc poszedł list do f. leasingowej w lipcu a ów firma wysłała do mojej zawiadomienie że wskazała na kogo jest leasing w sierpniu (czyli moją firmę). Do nas wysłali informacyjnie jedynie powiadomienie we wrześniu, a z racji, że biura puste to dostałem list kilka dni temu.

Kolejnych listów z GITD brak, choć firma zmieniła ostatnio adres a poczta jest zwykle skanowana i wysyłana do UK (czyli mogę dostać za pół roku).

 

Mandat (66 na 50) bez problemu biorę na klatę, tylko zastanawiam się jak to zrobić, bo wg schematu z ich strony to właściciel musi wskazać kierowcę a nie kierowca samego siebie ;]:

 

 

32041abd-df67-4ffa-965a-252f80549eb2?t=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rwIcIk napisał:

https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/mapa-fotoradarow1

Są też mobilne w cywilnych autach - stanie taki na poboczu i strzela foto ;]

Legenda mapy:
mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkPomiar Odcinkowy
mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkPomiar Punktowy
mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkRejestracja Przejazdu na czerwonym świetle

mapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkmapa-fotoradarow1?p_p_id=canardcmsdodatkPunkt Kontrolny

Ta mapa jest aktualna?

Bo na wiślance, czyli drodze 81 stoi fotoradar w Ustroniu, Pawłowicach i Woszczycach, a na mapie ich nie ma.....

To znaczy, że one nie działają? Ale ostatnio jeden mignął na kierowcę przede mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rallyrychu napisał:

Ta mapa jest aktualna?

Bo na wiślance, czyli drodze 81 stoi fotoradar w Ustroniu, Pawłowicach i Woszczycach, a na mapie ich nie ma.....

To znaczy, że one nie działają? Ale ostatnio jeden mignął na kierowcę przede mną ;)

Miało być tak, że te co stoją to działają, straszaków nie mogą stawiać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 09:39, sherif napisał:

Mandat (66 na 50) bez problemu biorę na klatę, tylko zastanawiam się jak to zrobić, bo wg schematu z ich strony to właściciel musi wskazać kierowcę a nie kierowca samego siebie ;]:

 

Sam sobie odpowiem, może komuś się przyda. Udało mi się do nich dodzownić i w sumie prawdopodobnie można się samemu przyznać i odebrać mandat. Najlepiej jednak jak zrobi to właściciel firmy ;). Zapytałem czy może to być za kilka miesięcy i po ang bo właściciel mieszka w US .. pani nie wiedziała.

Natomiast jest spora szansa ("jak dobrze trafię") to nie będą potrzebowali zgody firmy na wskazanie kierującego. Czyli mam iść tracić czas i jak dobrze pójdę to dostanę mandat i to w max wymiarze bo mimo widęłek GITD pisze górną stawkę.

Sam nie wiem czy wspierać te kartonowe państwo 😁.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 19:24, bochumil napisał:

Pytanie brzmi. Po jakim czasie pocztówka przychodzi? Dotyczy sąsiedniego województwa... ;) 

Teoretycznie do trzech miesięcy....

Jak nie przyjdzie przez pół roku.... jest szansa, że nie przyjdzie w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.