Skocz do zawartości

Celebruję 100-lecie Mazdy


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, p i p p napisał:

Tacy producenci zasługują na pamięć, szacunek i szkoda, że są w mniejszości. No i tak wygląda moja celebra 100-lecia Mazdy.👑

 

O proszę, ja tymczasem w tym roku kupiłem taką:

TAZXciKofs.png

 

zu9LJbUM3Q.png

 

16RikZ5q8N.png

 

Strasznie to nie jedzie ;] 

  • Lubię to 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamU napisał:

MX5 👍

Co do oryginalności modeli nie do końca się zgadzam. Główny nurt np. w latach 80tych czyli 323 i 626 jakoś szczególnie interesujące nie były.

 

Ta marka jak wiele innych ma/miała kilka fajnych aut, ale większość to tak samo zwyczajne jak wszystkie inne modele popularnych klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamU napisał:

Główny nurt np. w latach 80tych czyli 323 i 626 jakoś szczególnie interesujące nie były.

Lata 80-te to nieważne co, a jak. Lata 80-te to robotyzacja produkcji i tworzenie legendarnej niezawodności japończyków. Oczywiście masz racje co do oryginalności 323 i 626 w tej dekadzie, ale wtedy powstawała RX-7 i zrodził się pomysł MX-5. A potem przyszły lata 90-te...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wymieniana tu mx-5 to choroba. Nie chodzi o moc, nie chodzi o KM i Nm ale o banana jak się w nią wsiada, opuszcza dach i leci w miłych warunkach przyrody. Kto nie jeździł prostym, mechanicznym, przekazującym kierowcy wszystkie informacje samochodem, ten nie zrozumie...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, format napisał:

Strasznie to nie jedzie ;] 

na to tez sa sposoby :) a moze trzeba sie przyzwyczaic do charakterystyki wolnossaka i w ogole to przestac sie tym przejmowac?

 

albowiem w MX5 rzecz nie polega na osiagach na prostej (od tego sa inne auta) tylko na balansie i przyjemnosci prowadzenia auta ktore nie ma zbyt wiele wspomagaczy a jak nawet ma to mozna je wylaczyc. I na fajnosci jazdy bez dachu, bez celu albo po drobnych modach dokladania grubym furom na torze jesli sie potrafi 🤪

 

niestety po obecnych dzialaniach EU mx5 nagle poteznie podrozala i moze zaczac znikac z rynku 😬 

 

niezaleznie od tego wielka chwala dla Mazdy ze od 30 ponad lat produkuje te małe autka :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, stig napisał:

Czy prawie dwumetrowy kierowca się w to zmieści?

1.85 i miałem problem ;) Przymierzałem się do nowej wersji i czoło poza szybą przednią. Przy 2 metrach chyba jeszcze gorzej. Ja nie wiem kto projektuje takie fajne auta dla niskich osób. Tak wiem..japończycy dla japończyków. No ale to jest jakaś dyskryminacja!

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.