Skocz do zawartości

Dzialka - moze ktos ma jakies fajne namiary na dzialki w okolicach S17 ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

Czyli podejscie 154 :)

Szukam dzialki na ktorej powstanie domek.

Dzialka wymiary od 2 000 m2 do 10 000 m2.

Wymagana bliskosc trasy S17 (najlepiej okolice Ryk).

Dzialka w spokojnym miejscu, najlepiej na koncu wioski, przy lesie itp.

 

Moze ktos cos slyszal ? :)

 

Moja siostra cioteczna sprzedaje.

 

obraz.png.e223eb98b9dd6b97cb5fe3ac9db527f1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

Czyli podejscie 154 :)

Szukam dzialki na ktorej powstanie domek.

Dzialka wymiary od 2 000 m2 do 10 000 m2.

Wymagana bliskosc trasy S17 (najlepiej okolice Ryk).

Dzialka w spokojnym miejscu, najlepiej na koncu wioski, przy lesie itp.

 

Moze ktos cos slyszal ? :)

Chcesz to mam niedaleko A2, ok 13km do węzła z S17 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, volf6 napisał:

Pokrycie dachu do wymiany, bo to chyba ondulina a ona się szybko sama utylizuje...

A reszta-trzeba by sprawdzić czy bale bardzo popróchniałe.

Chyba, ze i tak nowe wszystko budujesz...

U dziadka na chacie leży Ondulina nie ruszana od lat 90tych. Porosła jedynie od N jak inne pokrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ok i jakie to konsekwencje ma dla mnie ? 
Prosze o info dla laika
 
Normalnego domu nie wybudujesz na niej jeśli nie jesteś rolnikiem i nie prowadzisz tam gospodarstwa rolnego, jedynie jakaś obora albo stajnia jako rozbudowa istniejącego gospodarstwa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok i jakie to konsekwencje ma dla mnie ? 

Prosze o info dla laika

 

Jeżeli byś chciał na tej działce wybudować jakiś dom to najpierw odrolnienie ( nie każda działkę można odrolnić a jeśli już się to uda to trzeba za to niemało zapłacić). Jeśli bardzo by Ci zależało na tej działce to można to też obejść w taki sposób że obecny właściciel jeśli jest rolnikiem występuje o pozwolenie na budowę i dopiero po otrzymaniu prawomocnej decyzji sprzedaje Ci działkę z pozwoleniem. Trzeba też wiedzieć że na działce siedliskowej oprócz domu muszą się znaleźć zabudowania gospodarcze służące do produkcji rolnej ( czyli np. jakaś stodoła, stajnia itp. które później staną się np. garażem )

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michbaran napisał:

Normalnego domu nie wybudujesz na niej jeśli nie jesteś rolnikiem i nie prowadzisz tam gospodarstwa rolnego, jedynie jakaś obora albo stajnia jako rozbudowa istniejącego gospodarstwa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

no ale na tym co juz jest moge robic remonty, rozbudowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michbaran napisał:

rzeba też wiedzieć że na działce siedliskowej oprócz domu muszą się znaleźć zabudowania gospodarcze służące do produkcji rolnej ( czyli np. jakaś stodoła, stajnia itp. które później staną się np. garażem emoji6.png)

 

jest podobno w KW tej dzialki: dzialka, dom i ziemianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michbaran napisał:

Coś co nie wymaga pozwolenia na budowę to tak

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

to dla mnie ok.

max co tam bym zrobil to drugi domek w drugiej czesci dzialki taki do 35m2 a to raczej bede mogl tez na siedliskowej.

 

BTW jak nie jestem rolnikiem to moge kupic ta dzialke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
jest podobno w KW tej dzialki: dzialka, dom i ziemianka
Właściciel tej działki może mieć gospodarstwo rolne w innej lokalizacji tej gminy i ta zabudowa jest podpięta pod tamto gospodarstwo. Również obecny właściciel mógł kupić tą działkę od rolnika. Poczytaj w sieci z czym wiąże się zabudowa siedliskowa, bo jeśli nie jesteś rolnikiem to nie warto, wiadomo że cena kusi ale to jedyne plusy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
to dla mnie ok.
max co tam bym zrobil to drugi domek w drugiej czesci dzialki taki do 35m2 a to raczej bede mogl tez na siedliskowej.
 
BTW jak nie jestem rolnikiem to moge kupic ta dzialke ?
Kupić możesz, ale nie wiem czy będziesz tam mógł cokolwiek wybudować, na siedlisku jest to rozbudowa aktualnego gospodarstwa rolnego a takiego nie będziesz posiadał nie będąc rolnikiem, będziesz tylko właścicielem ziemi na której nie wolno budować nie mając gospodarstwa

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michbaran napisał:

Kupić możesz, ale nie wiem czy będziesz tam mógł cokolwiek wybudować, na siedlisku jest to rozbudowa aktualnego gospodarstwa rolnego a takiego nie będziesz posiadał nie będąc rolnikiem, będziesz tylko właścicielem ziemi na której nie wolno budować nie mając gospodarstwa

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

ja tam nie planuje domu.

zostaje ten domek co jest + ew remont + ew nowy domek do 35m2 bez pozwolenia.

 

takze chyba dla mnie siedlisko nie jest problemem, tak mi sie wydaje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, michbaran napisał:

Jeżeli byś chciał na tej działce wybudować jakiś dom to najpierw odrolnienie ( nie każda działkę można odrolnić a jeśli już się to uda to trzeba za to niemało zapłacić). Jeśli bardzo by Ci zależało na tej działce to można to też obejść w taki sposób że obecny właściciel jeśli jest rolnikiem występuje o pozwolenie na budowę i dopiero po otrzymaniu prawomocnej decyzji sprzedaje Ci działkę z pozwoleniem. Trzeba też wiedzieć że na działce siedliskowej oprócz domu muszą się znaleźć zabudowania gospodarcze służące do produkcji rolnej ( czyli np. jakaś stodoła, stajnia itp. które później staną się np. garażem emoji6.png)

Odrolnienie kosztuje albo i nie, a to zależy od rodzaju pochodzenia gleby i jej klasyfikacji.

Dodatkowo przy ostatnich zmianach 500m2 chyba jest gratis, ale nie wnikałem czy są dodatkowe obostrzenia.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sherif napisał:

U dziadka na chacie leży Ondulina nie ruszana od lat 90tych. Porosła jedynie od N jak inne pokrycia.

Widocznie była jeszcze ze starych dobrych czasów, te nowsze to dobrze jak 10 lat wytrzymają i mam przykłady nieodosobnione tej wspaniałej jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ja tam nie planuje domu.
zostaje ten domek co jest + ew remont + ew nowy domek do 35m2 bez pozwolenia.
 
takze chyba dla mnie siedlisko nie jest problemem, tak mi sie wydaje.
 
 
Ale na siedlisku jest zakaz budowy jeśli nie jest to rozbudowa aktualnego gospodarstwa rolnego, nie możesz wybudować nic, nawet czegoś co nie wymaga pozwolenia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michbaran napisał:

Ale na siedlisku jest zakaz budowy jeśli nie jest to rozbudowa aktualnego gospodarstwa rolnego, nie możesz wybudować nic, nawet czegoś co nie wymaga pozwolenia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

ok rozumiem czyli ten domek musi wystarczyc.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michbaran napisał:

Ale na siedlisku jest zakaz budowy jeśli nie jest to rozbudowa aktualnego gospodarstwa rolnego, nie możesz wybudować nic, nawet czegoś co nie wymaga pozwolenia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Skoro budynek nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia to jak sprawdza kto i kiedy go wybudował?

Swoją drogą niech dokupi tej ziemi ponad hektar, by załapał sie na gospodarstwo, bo od takiej działki letniskowej to będzie płacił sowity podatek od nieruchomości;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budynek nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia to jak sprawdza kto i kiedy go wybudował?
Swoją drogą niech dokupi tej ziemi ponad hektar, by załapał sie na gospodarstwo, bo od takiej działki letniskowej to będzie płacił sowity podatek od nieruchomości;]
Jeżeli jesteś rolnikiem i prowadzisz gospodarstwo to masz prawo tam budować, normalnie zgłoszenia i pozwolenia tylko procedura jest uproszczona, budynki znajdują się w ewidencji. Jeśli nie prowadzisz gospodarstwa to pomimo że jesteś właścicielem ziemi z siedliskiem nic tam nie postawisz. Żeby być rolnikiem nie wystarczy tylko mieć ziemię, musisz mieszkać min 5 lat w tej gminie, w tym czasie uprawiać ileś tam ziemi ( może być w dzierżawie) i posiadać wykształcenie rolnicze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PawelWaw napisał:

ceny

a orientowałeś się może jakie są +/- transakcyjne ceny ?

 

9 minut temu, PawelWaw napisał:

ja tam nie planuje domu.

zostaje ten domek co jest + ew remont + ew nowy domek do 35m2 bez pozwolenia.

 

takze chyba dla mnie siedlisko nie jest problemem, tak mi sie wydaje.

To tak jak z kupnem starego auta tu też wszystko może się nagle posypać a stare błędy przyprawić Ci mnóstwo problemów. Jeżeli sie nie znasz to dobrze jest podjechać obejrzeć z kimś kto ma o tym pojęcie - zawsze pomoże zbić Ci cenę pkt wady :). Ja osobiście nie szedłbym w konstrukcję drewnianą, ale jak to ma być domek żeby trzymać grabie to może być :).

 

8 minut temu, volf6 napisał:

Widocznie była jeszcze ze starych dobrych czasów, te nowsze to dobrze jak 10 lat wytrzymają i mam przykłady nieodosobnione tej wspaniałej jakości...

Być może. Wtedy to była nowość i ludzie kupowali bo nie rdzewieje :).

 

42 minuty temu, michbaran napisał:

Jeżeli byś chciał na tej działce wybudować jakiś dom to najpierw odrolnienie ( nie każda działkę można odrolnić a jeśli już się to uda to trzeba za to niemało zapłacić). Jeśli bardzo by Ci zależało na tej działce to można to też obejść w taki sposób że obecny właściciel jeśli jest rolnikiem występuje o pozwolenie na budowę i dopiero po otrzymaniu prawomocnej decyzji sprzedaje Ci działkę z pozwoleniem. Trzeba też wiedzieć że na działce siedliskowej oprócz domu muszą się znaleźć zabudowania gospodarcze służące do produkcji rolnej ( czyli np. jakaś stodoła, stajnia itp. które później staną się np. garażem emoji6.png)

Z tym chyba różnie. Po pierwsze to że ktoś tak napisał w ogłoszenie nie wiele znaczy, bo trzeba sprawdzić status KW oraz czy jest MPZP lub przeznaczenie terenu. Ja kupiłem działkę siedliskową /rolną. To pierwszy problem to prawo pierwokupu ma agencja rolna (tak było przynajmniej kiedyś) i najpierw trzeba ich zapytać :). W moim przypadku nic nie musiałem odrolniać bo było studium które przeszło w MPZP. Tutaj może nie być planów z racji terenów typowo wiejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.