Skocz do zawartości

Gniazda smart a różnicówka


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze sterowalnymi gniazdkami tego typu:

https://allegro.pl/oferta/gniazdko-zdalnie-sterowane-wifi-timer-android-ios-8438244649

 

Mianowicie zaraz po włożeniu do kontaktu jest błysk i wywala różnicówkę. Dzisiaj sprzedawca wysłał mi druga szt i dokładnie to samo, na innym obwodzie.

Co to może powodować po za wątpliwą jakością takich gniazdek ?

 

Wcześniej używałem chińskich SonOff i nigdy nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, sherif said:

ale ja tylko wpinałem gniazdo bez obciążenia

 

Jeśli spada różnicówka, a nie nadprądowy, to by znaczyło, że do kołka ochronnego też jest tam coś w środku podłączone i że jest przepływ prądu przez PE albo gdzieś indziej na bok. Może dizajn skopany albo wilgotne było i zaśniedziało :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwal napisał:

Kup Philipsa...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Tu bardziej chodzi o przyczyną. Mam tanie Sonoff z Ali i działają ok.

2 godziny temu, kiziuk napisał:

Jeśli spada różnicówka, a nie nadprądowy, to by znaczyło, że do kołka ochronnego też jest tam coś w środku podłączone i że jest przepływ prądu przez PE albo gdzieś indziej na bok. Może dizajn skopany albo wilgotne było i zaśniedziało :phi: 

Niby tak. Chociaż ilekroć był jakiś problem, np gość od wykończenia przewiercił kable, czy podpieli jakąś dziwną betoniarkę kiedyś to zawsze wywalało różnicówkę. Po za tym jakby było zwarcie do PE to byłby błysk przy podłączeniu :hmm:

 

2 godziny temu, Wasylek napisał:

Ciekawostka- w danych wpisali zakres napięć 85-265V. ale na gniazdku naklejka 85-230V... A ile faktycznie?

Dawno temu jak pracowałem w firmie CHRL klient przyczepił się, że urządzenie ma zakres temp 5-55C, a on potrzebuje -15-55C. Tłumaczę więc dla szefa, że odpowiem, że nie spełniamy tego wymogu, bo kondensacja pary, itd. A on, że jak to my nie spełniamy ?? Jeżeli jest tak w instrukcji to on zaraz poprosi o przerobienie i będzie ile klient chce :phi::facepalm:, a ty się naklejek czepiasz na takiej po pierdółce :). Ważne że na AC/230V.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, sherif said:

Po za tym jakby było zwarcie do PE to byłby błysk przy podłączeniu

 

Przy upływie błyskać nie będzie, ale różnicówce już nie będzie wszystko jedno ;) 

 

13 hours ago, sherif said:

Jeżeli jest tak w instrukcji to on zaraz poprosi o przerobienie i będzie ile klient chce :phi::facepalm:, a ty się naklejek czepiasz na takiej po pierdółce :)

 

I to jest słuszna koncepcja, bo klient ma zawsze rację ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, volf6 napisał:

A sprawdzałeś w jakimś innym gniazdku (znaczy starego typu instalacja bez różnicówki), bo skoro jest aż błysk to musi być fest zwarcie:hmm:

Nie posiadam takich gniazdek, no i nie mam kilku szt urządzeń. Pierwsze wpiąłem w garażu - błysk i wywalona różnicówka. Wymieniłem i dostałem drugie efekt ten sam z innym gniazdem w innym pomieszczeniu. Za każdym razem urządzenie śmierdziało spalonym plastikiem.

Dziwna sprawa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, volf6 napisał:

Może chińczyk w fabryce kabelki pomylił;]

Ja bym rozkręcił i sprawdził co się tam jara:)

Nie widać śrubek :phi:, ale ja zawsze tak robię. Póki co na razie wole skorzystać z procedury gwarancyjnej. Jak mi zostawią starą szt to rozkręcę z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

To chyba nic nadzwyczajnego, wiele urządzeń ma napięcie znamionowe 230V a będzie poprawnie działać do jakiś 270V:)

Po pierwsze- jeżeli podaje się pełny zakres napięcia pracy, to podaje się cały, z koniecznym zapasem z obu stron. Czyli np. 100-240VAC. A tutaj mamy od dołu 85V a od góry na styk 230? Po drugie- moje wątpliwości wynikały z zawodowego doświadczenia, miałem na warsztacie chińskie urządzenia zasilane szerokim zakresem napięć, które czasami również "wywalały" zabezpieczenie różnicowe. Jak się okazało, chiński producent zastosował na wejściu, w zabezpieczeniu przepięciowym, warystory bez żadnego zapasu napięcia- czyli równo na 230VAC...

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wasylek napisał:

Po pierwsze- jeżeli podaje się pełny zakres napięcia pracy, to podaje się cały, z koniecznym zapasem z obu stron. Czyli np. 100-240VAC. A tutaj mamy od dołu 85V a od góry na styk 230? Po drugie- moje wątpliwości wynikały z zawodowego doświadczenia, miałem na warsztacie chińskie urządzenia zasilane szerokim zakresem napięć, które czasami również "wywalały" zabezpieczenie różnicowe. Jak się okazało, chiński producent zastosował na wejściu, w zabezpieczeniu przepięciowym, warystory bez żadnego zapasu napięcia- czyli równo na 230VAC...

U mnie akurat jest napięcie w wersji lite :) zwykle jest ok 220V, ale waha się od 205 do max 230V.

Z drugiej strony ciekawe, że dają zabezpieczenia z takim małym zapasem. Pamiętam jak wchodziły SonOff na chińskich portalach kilka lat temu to ludzie pisali aby uważać z obciążaniem tych chińskich przekaźników. Niby były do 10A, ale nawet poniżej 2kW potrafiły się zapalić i stopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

U mnie akurat jest napięcie w wersji lite :) zwykle jest ok 220V, ale waha się od 205 do max 230V.

Z drugiej strony ciekawe, że dają zabezpieczenia z takim małym zapasem. Pamiętam jak wchodziły SonOff na chińskich portalach kilka lat temu to ludzie pisali aby uważać z obciążaniem tych chińskich przekaźników. Niby były do 10A, ale nawet poniżej 2kW potrafiły się zapalić i stopić.

205 jest poniżej normy, składaj reklamację na 991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 minut temu, mPh napisał:

przy wkładaniu to przepięcie łączeniowe, może być wina gniazdka - za duży luz na blaszkach

To chyba nie to (luz) bo tak jest niezależnie od miejscówki gdzie podłączam zasilacz. Do tego stopnia że za każdym razem słucham i patrzę czy błyska i grzmi przy podłączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.