Skocz do zawartości

Czym mogę odtłuścić kropki po uderzeniu kamienia na masce przed zaprawka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !!! Mam hyundaia i30 biały akryl lakier i kupiłam zaprawkę i chciałabym sama zaprawić ślady po kamieniu no i wiem ze akryl biały jest delikatniejszy niż zwykły lakier i boje się użyć benzyny ekstarkcyjnej Boje się użyć tez alko izopropylowego Boje się za dużo nalać w stężeniu wogole się boje wiec może mogły mi ktoś polecić coś czego nie trzeba rozcieńczać i jest delikatne i nada się pod zaprawkę na lakieru akrylowym i jest w miarę tanie i dostępne bo trochę mi się spieszy zaraz deszcze będą i chciałabym to pilnie zaprawić bo obawiam się ze po jesieni może być za późno i może zacząć coś kiedy koronować 😭 Plis dajcie jakiegoś linka do sklepu czy adres czegoś sprawdzonego błagam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty alkohol tzn gdzie to kupić ? Napewno będzie bezpieczny? Chyba jednak wole coś do delikatnych powierzchni i nie wiem tylko co ... Bo ta benzynę bym kupiła wogole no ale właśnie obawiam się bo podobno zostawia osad i wogole niektórzy ja zaliczają do rozpuszczalników a akryl to jest bardzo delikatny lakier wogole mój samochód jest bardzo delikatny no wiec bardzo się boje tak wiec „nie powinna” mi nie wystarczy i nie kupię jej 😐 widzę na Allegro takie coś: https://allegro.pl/oferta/carpro-eraser-odtluszczacz-50-ml-9397943429 ale boje się bo to napewno jest mocne 😕 nie wiem nawet jak to rozcieńczać i wogole czy to trzeba ale jakoś pewnie trzeba napewno rozcieńczyć 😐😐😐

Edytowane przez BelloBunia6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Słuchajcie mam takie coś ze walnęło jakieś dziecko drzwiami na parkingu w moje drzwi i jest małe otarcie ale w kilku miejscach i do gołej blachy i teraz pytanie czy to dam radę zrobić sama i drugie pytanie czy tak jak mysle mogę zrobić chce najpierw cortaninem od rdzy zrobić kropkę i potem jak wyschnie zaprawką białą co sądzicie ? Bo nie wiem czy ten cortanin nie podziała np na odchodzenie lakieru ? I co wy byście zrobili z tym wogole bo to nie tylko do blachy jest ale jest to w różnych miejscach np do podkładu generalnie jest otarcie wiec jest kilkanaście krótkich około 3 cm rys w tym te do blachy gołej załamka :((((( lakierować czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Lakier zaprawkowy.

Oczyścić, odtłuścić, zamalować 

A najlepiej takie czynności powierzyć fachowcowi 

 

 

Pewnie ostatnia bramka najlepsza, bo jednak powierzyć fachowcowi po wcześniejszych samodzielnych próbach na otwartym sercu... Cóż - dobrze na cenę usługi to nie wpłynie ;) 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.