Skocz do zawartości

Rozładowany akumulator


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie mam problem z którym iż nie mogę sobie poradzić więc piszę już do Was o pomoc

 

Jeśli samochód stoi przez dwa dni na parkingu to już na trzeci dzień go nie odpale ( rozładowany akumulator do zera ) , zakupiłem nowy akumulator exaida czy jakoś tak wiem że troche kosztował , z nowym akumulatorem jest ta sama sytuacja co  ze starym , robiłem pomiar już róznymi miernikami nawet kleszczowy sobie załatwiłem od kolegi i wychodzi pomiar książkowy więc co może być nie tak ? 

Już mi ręce opadają :(

 

pozdrawiam i proszę o pomoc Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insignia ? Sprawdzales czy akumulator w ogole sie laduje ? To ma "inteligentny" system ladowania i byc moze z powodu awarii np czujnika stanu akumulatora (IBS) po prostu nie laduje ci aku

Edytowane przez TomekT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup monitor akumulatora BT.

72,26 zł  35%OFF | Nowy Bluetooth 12V Tester baterii monitorowanie baterii akumulator samochodowy analizator ładowania Test rozruchu napięcie testu do Android IOS telefon
https://a.aliexpress.com/_BOIZ79

 

833611775_Screenshot_20200924-202457_BatteryMonitor.jpg.54dde13a0c6bd981bfc899469cd12c17.jpg1765275271_Screenshot_20200924-204237_BatteryMonitor.jpg.2cabc593bcb0da36a9093e6930d0f4be.jpg120656155_Screenshot_20200924-204220_BatteryMonitor.jpg.ccc6acb02518d7629456b656da8e32c9.jpg

Screenshot_20200924-202457_Battery Monitor.jpg

Screenshot_20200924-204212_Battery Monitor.jpg

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maras77 napisał:

Zakup monitor akumulatora BT...

 

 

 

Po screenie widzę, że podczas rozruchu napięcie spada u Ciebie poniżej 10V, a dokładnie do 9,81V. Wg wskaźnika jest to jeszcze wartość poprawna. Przy jakiej wartości należy się nad zasilaniem zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bochumil napisał:

 

Po screenie widzę, że podczas rozruchu napięcie spada u Ciebie poniżej 10V, a dokładnie do 9,81V. Wg wskaźnika jest to jeszcze wartość poprawna. Przy jakiej wartości należy się nad zasilaniem zastanowić?

To zalezy od temperatury oraz  tego ile  był nieodpalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bochumil napisał:

 

Po screenie widzę, że podczas rozruchu napięcie spada u Ciebie poniżej 10V, a dokładnie do 9,81V. Wg wskaźnika jest to jeszcze wartość poprawna. Przy jakiej wartości należy się nad zasilaniem zastanowić?

Tu jest po godzinie stania:

221533241_Screenshot_20200924-215457_BatteryMonitor.jpg.20363c4b5a27362f8a8580654cd9fd3b.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim doświadczeniu z 2 aut:

alarm, jak zamknę z kluczyka spokojnie odpala po tygodniu; przy zamknięciu z pilota może już nie odpalić po 2 dniach.

Instalacja gazowa.

Oba auta starej daty bez nowoczesnych wynalazków kontrolnych.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kokosz napisał:

Na swoim doświadczeniu z 2 aut:

alarm, jak zamknę z kluczyka spokojnie odpala po tygodniu; przy zamknięciu z pilota może już nie odpalić po 2 dniach.

Instalacja gazowa.

Oba auta starej daty bez nowoczesnych wynalazków kontrolnych.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka
 

To masz coś popsute, względnie źle zamontowane:)

Zasadniczo to taki alarm pobiera swój prąd niezależnie od tego czy jest uzbrojony czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 
Panowie mam problem z którym iż nie mogę sobie poradzić więc piszę już do Was o pomoc
 
Jeśli samochód stoi przez dwa dni na parkingu to już na trzeci dzień go nie odpale ( rozładowany akumulator do zera ) , zakupiłem nowy akumulator exaida czy jakoś tak wiem że troche kosztował , z nowym akumulatorem jest ta sama sytuacja co  ze starym , robiłem pomiar już róznymi miernikami nawet kleszczowy sobie załatwiłem od kolegi i wychodzi pomiar książkowy więc co może być nie tak ? 
Już mi ręce opadają
 
pozdrawiam i proszę o pomoc Fatal
Mam to samo w starym clio, auto aktualnie u elektryka. Podejrzenie padło na alternator, ale na razie czekam na diagnozę.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, volf6 napisał:

Zasadniczo to taki alarm pobiera swój prąd niezależnie od tego czy jest uzbrojony czy nie.

niekoniecznie. Przy nieuzbrojonym alarmie centralka może nie puszczać zasilania na moduły i czujniki ruchu, wstrząsu ect

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 19:25, maras77 napisał:

Zakup monitor akumulatora BT.

72,26 zł  35%OFF | Nowy Bluetooth 12V Tester baterii monitorowanie baterii akumulator samochodowy analizator ładowania Test rozruchu napięcie testu do Android IOS telefon
https://a.aliexpress.com/_BOIZ79

 

833611775_Screenshot_20200924-202457_BatteryMonitor.jpg.54dde13a0c6bd981bfc899469cd12c17.jpg1765275271_Screenshot_20200924-204237_BatteryMonitor.jpg.2cabc593bcb0da36a9093e6930d0f4be.jpg120656155_Screenshot_20200924-204220_BatteryMonitor.jpg.ccc6acb02518d7629456b656da8e32c9.jpg

Screenshot_20200924-202457_Battery Monitor.jpg

Screenshot_20200924-204212_Battery Monitor.jpg

Czy to cudo potrafi analizować pobór prądu w stanie spoczynku przez dłuższy czas, np 2 tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 18:29, zzzz napisał:

Pomiar książkowy czyli jaki? I czy na pewno nie mylisz zakresów miernika...

Teraz już nie pamietam dokładnie ale jak robiłem pomiary to patrzyłem i się tym interesowałem pomiary wskazywały iż wszystko jest ok , nie mylę zakresów miernika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pij napisał:

Mam to samo w starym clio, auto aktualnie u elektryka. Podejrzenie padło na alternator, ale na razie czekam na diagnozę.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Daj info co i jak bo sam jestem ciekaw :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorek napisał:

Czy to cudo potrafi analizować pobór prądu w stanie spoczynku przez dłuższy czas, np 2 tygodnie?

Prądu nie mierzy, ale pokazuje historię napięcia z bardzo długiego okresu. Dokładne widać, kiedy nagle wzrasta prąd po spadku napięcia.

Zapisy zrzuca zawsze, jak się pojawisz w okolicy z telefonem. Bardzo wygodne, bo alarmuje jak tylko przechodzisz obok samochodu.

 

Są też takie cuda z pomiarem prądu, ale są droższe i bardziej skomplikowane w montażu, bo musisz kabel od klemy rozciąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 17:50, Fatal napisał:

Witam

 

Panowie mam problem z którym iż nie mogę sobie poradzić więc piszę już do Was o pomoc

 

Jeśli samochód stoi przez dwa dni na parkingu to już na trzeci dzień go nie odpale ( rozładowany akumulator do zera ) , zakupiłem nowy akumulator exaida czy jakoś tak wiem że troche kosztował , z nowym akumulatorem jest ta sama sytuacja co  ze starym , robiłem pomiar już róznymi miernikami nawet kleszczowy sobie załatwiłem od kolegi i wychodzi pomiar książkowy więc co może być nie tak ? 

Już mi ręce opadają :(

 

pozdrawiam i proszę o pomoc Fatal

 

Nie napisałeś jaki to samochód ...  czy ma stop-start? Jeśli nowoczesny i ma ładowanie inteligentne, to czy po wymianie akumulatora zaprogramowałeś go odpowiednio i/lub zresetowałeś moduł pomiarowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maras77 napisał:

Prądu nie mierzy, ale pokazuje historię napięcia z bardzo długiego okresu. Dokładne widać, kiedy nagle wzrasta prąd po spadku napięcia.

To nie mierzy prądu czy pokazuje wzrastający prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Azbest napisał:

 

Nie napisałeś jaki to samochód ...  czy ma stop-start? Jeśli nowoczesny i ma ładowanie inteligentne, to czy po wymianie akumulatora zaprogramowałeś go odpowiednio i/lub zresetowałeś moduł pomiarowy? 

Jak w moim opisie Opel Insignia 1.8 plus gaz 2009 r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fatal napisał:

Jak w moim opisie Opel Insignia 1.8 plus gaz 2009 r .

No to 90% masz inteligentne ładowanie - stop/start masz .. i czy działa? Moduł elektroniczny na klemie minusowej (powiedzmy mniejszy od pudełka zapałek) jest?

Sam wymieniałeś aku? Resetowałeś coś czy podpiąłeś tylko nowy aku? Masz interfejs diagnostyczny żeby odczytać stan naładowania aku bezpośrednio z komputera w samochodzie?

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Igorek napisał:

To nie mierzy prądu czy pokazuje wzrastający prąd?

A jak ma mierzyc prad dwoma kabelkami podłączonymi do akumulatora?

Mierzy napięcie. A z napiecia widac, kiedy i jaki jest obciażany akumulator.257860033_Screenshot_20200926-152250_BatteryMonitor.jpg.750dc08d22d7f6e3137eba93442ef1a4.jpg

 

Tu jest wykres z 1 wrzesnia i odwiezienia dzieci do szkoly z czekaniem na nich pod szkołą.

Dokladnie widać, kiedy było obciążenie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Azbest napisał:

No to 90% masz inteligentne ładowanie - stop/start masz .. i czy działa? Moduł elektroniczny na klemie minusowej (powiedzmy mniejszy od pudełka zapałek) jest?

Sam wymieniałeś aku? Resetowałeś coś czy podpiąłeś tylko nowy aku? Masz interfejs diagnostyczny żeby odczytać stan naładowania aku bezpośrednio z komputera w samochodzie?

Stop/Star nie mam , nie zauważyłem takiego modułu jak piszesz , włozyłem nowy akumulator i tyle , mam interfejs , ale z tego co widziałem pokazuje mi ładowanie z alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maras77 napisał:

A jak ma mierzyc prad dwoma kabelkami podłączonymi do akumulatora?

Mierzy napięcie. A z napiecia widac, kiedy i jaki jest obciażany akumulator.

 

Z napięcia wcale nie widać jak był obciążany akumulator. Nie masz żadnej informacji jaki prąd był wtedy pobierany.

Z wykresu wiesz tylko, że w danym momencie spadło napięcie, a czy wtedy był pobór prądu 500A czy tylko 100A to tego nie wiesz. Równie dobrze mogłeś wtedy załączyć radio (przy zużytym akumulatorze), albo uruchamiać diesla w zimie (jak był nowy aku)

 

Na tej podstawie nie można też określić stanu akumulatora, jaka jest jego faktyczna sprawność w porównaniu do wartości katalogowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JacWeg napisał:

 

Z napięcia wcale nie widać jak był obciążany akumulator. Nie masz żadnej informacji jaki prąd był wtedy pobierany.

Z wykresu wiesz tylko, że w danym momencie spadło napięcie, a czy wtedy był pobór prądu 500A czy tylko 100A to tego nie wiesz. Równie dobrze mogłeś wtedy załączyć radio (przy zużytym akumulatorze), albo uruchamiać diesla w zimie (jak był nowy aku)

 

Na tej podstawie nie można też określić stanu akumulatora, jaka jest jego faktyczna sprawność w porównaniu do wartości katalogowych.

To, ze sie nie znasz na elektrotechnice to jasne. Ale nie powinienes się z tym obnosić.

 

Akumulator ma swoj opór wewnetrzny, zalezny od stopnia rozladowania, temperatury itp., ale generalnie spadek napiecia jest wprost proporcjonalny do obciążenia.

Zwroc uwagę, ze akumulator wciaż jest ten sam i monitorując napiecie  w trybie ciagłym masz bardzo dobra informację jakosciową (dla laikow - orientacyjną, nie ilosciową) o obciazeniu w danej chwili, obciążeniu ciągłym.

 

Kwestia poobserwowania akumulatora przez jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem problem ale połowicznie :) , otóż jest pogoda jaka jest czyli chłodno i wilgotno , pobór  prądu mam 0.5 ampera , prawdopodobnie mam gdzieś zwarcie , teraz czeka mnie żmudna praca szukanie gdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fatal napisał:

Chyba znalazłem problem ale połowicznie :) , otóż jest pogoda jaka jest czyli chłodno i wilgotno , pobór  prądu mam 0.5 ampera , prawdopodobnie mam gdzieś zwarcie , teraz czeka mnie żmudna praca szukanie gdzie :(

Odłączaj po kolei bezpieczniki w skrzynce, caly czas mierząc prad.

Edytowane przez maras77
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maras77 napisał:

Akumulator ma swoj opór wewnetrzny, zalezny od stopnia rozladowania, temperatury itp., ale generalnie spadek napiecia jest wprost proporcjonalny do obciążenia.

nie jest, nie wprost. Spadek napięcia jest wypadkową stanu elektrycznego i poboru prądu. Używając tej kostki masz tylko wynik nie znając wartości wejściowych tego równania.

To co proponujesz to jest "voltomierz z aplikacją", nie ma to nic wspólnego z rzetelnym monitorowanie stanu akumulatora, jest to tylko i wyłącznie monitorowanie napięcia i wyciąganie wniosków w oparciu o większe lub mniejsze domysły.

13 godzin temu, maras77 napisał:

Zwroc uwagę, ze akumulator wciaż jest ten sam i monitorując napiecie  w trybie ciagłym masz bardzo dobra informację jakosciową (dla laikow - orientacyjną, nie ilosciową) o obciazeniu w danej chwili, obciążeniu ciągłym.

z tego monitorowania dowiesz się tylko, że aku ma jakieś tam napięcie. Kondycję akumulatora możesz sprawdzić sprawdzając gęstość elektrolitu, o ile jest taka możliwość, ew sprawdzając wydajność/spadek napięcia pod zadanym i znanym obciążeniem.

Możesz mieć spokojnie ciągle niedoładowany akumulator z napięciem w prawidłowym zakresie. Monitorując tylko napięcie dowiesz się o tym jak będzie dużo za późno na skuteczną reakcję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ozarek napisał:

nie jest, nie wprost. Spadek napięcia jest wypadkową stanu elektrycznego i poboru prądu. Używając tej kostki masz tylko wynik nie znając wartości wejściowych tego równania.

To co proponujesz to jest "voltomierz z aplikacją", nie ma to nic wspólnego z rzetelnym monitorowanie stanu akumulatora, jest to tylko i wyłącznie monitorowanie napięcia i wyciąganie wniosków w oparciu o większe lub mniejsze domysły.

z tego monitorowania dowiesz się tylko, że aku ma jakieś tam napięcie. Kondycję akumulatora możesz sprawdzić sprawdzając gęstość elektrolitu, o ile jest taka możliwość, ew sprawdzając wydajność/spadek napięcia pod zadanym i znanym obciążeniem.

Możesz mieć spokojnie ciągle niedoładowany akumulator z napięciem w prawidłowym zakresie. Monitorując tylko napięcie dowiesz się o tym jak będzie dużo za późno na skuteczną reakcję.

Nie bierzesz wszystkich zmiennych pod uwagę.

Masz ciągły pomiar napięcia, więc mierzysz je tez wtedy, gdy akumulator jest obciążany - i w tych momentach sprawdzasz kondycję akumulatora.

Dlatego ten monitor alarmuje, jak spada napięcie w czasie rozruchu poniżej 9,6V - bo to objaw spadku kondycji akumulatora. Nakładając to na napięcie spoczynkowe, wiesz czy akumulator jest niedoładowany, czy tylko rozładowany. I ten monitor w aplikacji pokazuje to w % stanu akumulatora.

Już kilka razy mi akumulator uratował. przed zniszczeniem alarmując, że jest mocno niedoładowany.

 

Dodatkowo - patrząc na spadek napięcia w czasie postoju w ciągu doby widzisz dokładnie, czy jest nawet jakiś mały upływ - bo nawet 200mA widać na wykresie w postaci szybszego opadania napięcia.

 

Używam tego przez 2 lata w dwóch samochodach i zawsze wiedziałem, kiedy doładować akumulator, wiedziałem, kiedy jest problem z upływem prądu (na przykład w nocy elektryczny ręczny się dociągał, jak wykrył lekkie staczanie samochodu z podjazdu i rozładowywał akumulator).

 

Oczywiście - jeśli miałbyś akumulator w trybie buforowym, bez rozładowania, to pomiar napięcia nie pokaże stanu akumulatora. Ale już pomiar napięcia w czasie pracy, ładowania i rozładowywania pokaże wszystkie problemy z akumulatorem, łącznie ze zwarciami w celi, upływami prądu w instalacji, zasiarczeniem akumulatora, problemem z ładowaniem itp.

 

A finalnie - monitor cały czas jest i mierzy. A to, co napisałeś trzeba robić co jakiś czas. Ile osób sprawdza gęstość? Ile osób sprawdza prąd? i co ile czasu to robią? Codziennie?

Więc ten monitor to bardzo dobre rozwiązanie do codziennego, wygodnego sprawdzania stanu akumulatora.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maras77 napisał:

Masz ciągły pomiar napięcia, więc mierzysz je tez wtedy, gdy akumulator jest obciążany - i w tych momentach sprawdzasz kondycję akumulatora.

Dlatego ten monitor alarmuje, jak spada napięcie w czasie rozruchu poniżej 9,6V - bo to objaw spadku kondycji akumulatora.

powtarzam Ci, to jest tylko voltomierz z aplikacją, a Ty robisz z tego cud techniki interpretując wyniki i wykresy w oparciu o założenia, a nie dane - bo danych nie masz.

2 godziny temu, maras77 napisał:

Nakładając to na napięcie spoczynkowe, wiesz czy akumulator jest niedoładowany, czy tylko rozładowany.

masło maślane. To są te same określenia opisujące akumulator, który nie ma pełnych parametrów elektrycznych.

 

2 godziny temu, maras77 napisał:

I ten monitor w aplikacji pokazuje to w % stanu akumulatora.

Już kilka razy mi akumulator uratował. przed zniszczeniem alarmując, że jest mocno niedoładowany.

to są tylko kolejne szacunki, bez kontroli gęstości w celach nie ocenisz prawidłowo stanu akumulatora z płynnym elektrolitem.

 

2 godziny temu, maras77 napisał:

Dodatkowo - patrząc na spadek napięcia w czasie postoju w ciągu doby widzisz dokładnie, czy jest nawet jakiś mały upływ - bo nawet 200mA widać na wykresie w postaci szybszego opadania napięcia.

żeby mierzyć pobór prądu potrzebny jest amperomierz, to nie jest amperomierz tylko voltomierz i te wykresy, o których piszesz nie oddają poboru prądu. To są kolejne Twoje szacunki/interpretacje - ew szacunki aplikacji nie mające nic wspólnego z realnym pomiarem.

2 godziny temu, maras77 napisał:

Używam tego przez 2 lata w dwóch samochodach i zawsze wiedziałem, kiedy doładować akumulator, wiedziałem, kiedy jest problem z upływem prądu (na przykład w nocy elektryczny ręczny się dociągał, jak wykrył lekkie staczanie samochodu z podjazdu i rozładowywał akumulator).

2 godziny temu, maras77 napisał:

A finalnie - monitor cały czas jest i mierzy. A to, co napisałeś trzeba robić co jakiś czas. Ile osób sprawdza gęstość? Ile osób sprawdza prąd? i co ile czasu to robią? Codziennie?

i właśnie jedyną zaletą tego ustrojstwa jest ciągły pomiar i wygoda kontroli.

2 godziny temu, maras77 napisał:

Więc ten monitor to bardzo dobre rozwiązanie do codziennego, wygodnego sprawdzania stanu akumulatora.

No tylko po co? Jak nie ma problemów to tylko generujesz większe zużycie prądu tym urządzonkiem niż trzeba. Dobre nawyki, okresowa kontrola i świadomość sposobu użytkowania auta da Ci lepsze efekty.

 

wg Mnie mocno przeceniasz i idealizujesz to urządzenie, trochę jako panaceum na wszystko, a to jest tylko voltomierz z BT i aplikacją. Ja wiem, że dzisiaj wszystko musi mieć aplikację i kolorkami mówić co użytkownik ma myśleć o tym co widzi, ale bez przesady.

Inna sprawa, że ja kompletnie nie wierzę w pracę tego na 1mA średniego poboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ozarek napisał:

powtarzam Ci, to jest tylko voltomierz z aplikacją, a Ty robisz z tego cud techniki interpretując wyniki i wykresy w oparciu o założenia, a nie dane - bo danych nie masz.

masło maślane. To są te same określenia opisujące akumulator, który nie ma pełnych parametrów elektrycznych.

 

to są tylko kolejne szacunki, bez kontroli gęstości w celach nie ocenisz prawidłowo stanu akumulatora z płynnym elektrolitem.

 

żeby mierzyć pobór prądu potrzebny jest amperomierz, to nie jest amperomierz tylko voltomierz i te wykresy, o których piszesz nie oddają poboru prądu. To są kolejne Twoje szacunki/interpretacje - ew szacunki aplikacji nie mające nic wspólnego z realnym pomiarem.

i właśnie jedyną zaletą tego ustrojstwa jest ciągły pomiar i wygoda kontroli.

No tylko po co? Jak nie ma problemów to tylko generujesz większe zużycie prądu tym urządzonkiem niż trzeba. Dobre nawyki, okresowa kontrola i świadomość sposobu użytkowania auta da Ci lepsze efekty.

 

wg Mnie mocno przeceniasz i idealizujesz to urządzenie, trochę jako panaceum na wszystko, a to jest tylko voltomierz z BT i aplikacją. Ja wiem, że dzisiaj wszystko musi mieć aplikację i kolorkami mówić co użytkownik ma myśleć o tym co widzi, ale bez przesady.

Inna sprawa, że ja kompletnie nie wierzę w pracę tego na 1mA średniego poboru.

Czy ty w ogole wiesz, jak dziala amperomierz?

Zdajesz sobie sprawe, ze pomiar pradu w wiekszosci miernikow nie jest bezposredni, tylko przez pomiar napiecia na znanej opornosci?

 

I=U/R

 

Malo którą wielkosć fizyczną mierzy się wprost.

 

Rownie dobrze mozesz powiedzieć, ze jesli astrofizyk nie połozył gwiazdy na wadze, to skad ma znać jej masę.

Albo jak nie zmierzył miarką odległości od ksiezyca, to nie moze jej znac, a pomiar czasu odbicia to jest do bani, bo nie jest bezpośredni.

 

Ja jestem w stanie z wykresu z tego miernika podać ci dosc dokładnie prad i gęstosć elektrolitu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 14:37, maras77 napisał:

Zdajesz sobie sprawe, ze pomiar pradu w wiekszosci miernikow nie jest bezposredni, tylko przez pomiar napiecia na znanej opornosci?

no i co z tego skoro tutaj tego nie masz, tutaj masz wpięty równolegle voltomierz... amperomierz, tego typu, wpina się szeregowo i wtedy możesz sobie przeliczać bo znasz opór urządzenia pomiarowego.

W dniu 27.09.2020 o 14:37, maras77 napisał:

Malo którą wielkosć fizyczną mierzy się wprost.

Możesz sobie liczyć co cchesz jak masz dane, tu ich nie masz...

W dniu 27.09.2020 o 14:37, maras77 napisał:

Rownie dobrze mozesz powiedzieć, ze jesli astrofizyk nie połozył gwiazdy na wadze, to skad ma znać jej masę.

Albo jak nie zmierzył miarką odległości od ksiezyca, to nie moze jej znac, a pomiar czasu odbicia to jest do bani, bo nie jest bezpośredni.

argumentum ad absurdum, czekam na ad hitlerum :smirk:

W dniu 27.09.2020 o 14:37, maras77 napisał:

Ja jestem w stanie z wykresu z tego miernika podać ci dosc dokładnie prad i gęstosć elektrolitu.

powodzenia, czcij sobie tą kosteczkę dalej. Dla mnie EOT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozarek napisał:

no i co z tego skoro tutaj tego nie masz, tutaj masz wpięty równolegle voltomierz... amperomierz, tego typu, wpina się szeregowo i wtedy możesz sobie przeliczać bo znasz opór urządzenia pomiarowego.

Możesz sobie liczyć co cchesz jak masz dane, tu ich nie masz...

argumentum ad absurdum, czekam na ad hitlerum :smirk:

powodzenia, czcij sobie tą kosteczkę dalej. Dla mnie EOT

Mogę podsumować to tylko jednym zdaniem: Ocena stanu akumulatora na podstawie napięcia w znanym układzie Ciebie przerasta, a mnie nie.

 

To pudełeczko pomiarowe to narzędzie, takie samo jak suwmiarka. Tylko jeden będzie mierzył suwmiarką z dokładnością do 0,05mm a inny będzie nią nakrętki odkręcał jak kluczem francuskim i będzie z tego dumny.

 

Tu masz przykład, co można wywnioskować z samej obserwacji napięcia akumulatora:

http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-article-BAR0-0020-0032/c/httpwww_bg_utp_edu_plartdiagnostyka2006plich.pdf

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj info co i jak bo sam jestem ciekaw
Autko naprawione, elektryk mówił, że trochę się naszukał. Niewiele mi powiedział, tylko tyle, że jakieś elektroniczny układ się popsuł i ciągnął prąd....

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.