Skocz do zawartości

Aveo T300 1.4 pierwsze 2,5tys km na LpG


Frago

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś zastanawiał się czy warto założyć LPG do takiego małego auta to warto!

Miesiąc temu założyłem instalacje STAG (wtryski ACW03) butla 55l (45l do pełna). 

Skrzynia automat więc swoje lubi wypić. Po 2.5 tys km średnie spalanie: miasto 9.5l, trasa w kapeluszu 7.3l.

Jeszcze nigdy nie uśmiechałem się tak do dystrybutora na stacji ;]

Gdyby ktoś z Was szukał dobrego warsztatu to mogę z czystym sumieniem polecić: http://autogazprzysieki.pl/

Znam 4 auta z LPG w tym jedno 2.5l turbo, które wyszły z tego warsztatu - gość wie co robi. 

IMG_20200913_195914.jpg.d1877ceb967f33d46035e815dab4db5e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Ja jeszcze nie trafiłem na majstrów którzy  by sciagali kolektor do wiercenia! A na mone pytanie o to- zawsze odpowiedź że  maja taki system odciągania wiórów i takie sposoby że nic nie wpadnie. Nugusy i tyle. Pół biedy jak teraz plastikowe kolektory- ale wiór z aluminium i do cylindra..hmm.no cóż, przemieliło i tyle. Szczerze powoem że nie trafiłem jeszcze w swoim życiu na instalacje wykonaną w 100 % solidnie. Zawsze można było  sie przyczepić- a to klocek drewniany miedzy zb.lpg  a nadwoziem, a to komputerek gazowy na trytytkach albo na jednej śrubie, przewody bez opasek, albo brak strojenia- tylko adaptacja i do klienta. A potem...Paaaanie jak bez gazu to chodził a po zalozeniu lpg nie chodzi. Za szybko kolega ocenia- to że sie gęba śmieje przy dystrybutorze to jeszcze nie jest ocena wykonania instalacji!

Edytowane przez slawek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 18:37, Frago napisał:

Gdyby ktoś zastanawiał się czy warto założyć LPG do takiego małego auta to warto!

Miesiąc temu założyłem instalacje STAG (wtryski ACW03) butla 55l (45l do pełna). 

Skrzynia automat więc swoje lubi wypić. Po 2.5 tys km średnie spalanie: miasto 9.5l, trasa w kapeluszu 7.3l.

Jeszcze nigdy nie uśmiechałem się tak do dystrybutora na stacji ;]

Gdyby ktoś z Was szukał dobrego warsztatu to mogę z czystym sumieniem polecić: http://autogazprzysieki.pl/

Znam 4 auta z LPG w tym jedno 2.5l turbo, które wyszły z tego warsztatu - gość wie co robi. 

IMG_20200913_195914.jpg.d1877ceb967f33d46035e815dab4db5e.jpg

 

Jak koledzy pisali. Patrzę o nie jest dobrze. Listwa zamiast pojedynczych, długie wężyki. Reszty nie widać. Strojenie na drodze szybkiego ruchu było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Camel napisał:

Jak koledzy pisali. Patrzę o nie jest dobrze. Listwa zamiast pojedynczych, długie wężyki. Reszty nie widać. Strojenie na drodze szybkiego ruchu było ?

Nie wiem. Nie znam się. ;]

 

Od 35000 km tylko leje gaz i jeżdżę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 12:32, slawek2000 napisał:

Ja jeszcze nie trafiłem na majstrów którzy  by sciagali kolektor do wiercenia! A na mone pytanie o to- zawsze odpowiedź że  maja taki system odciągania wiórów i takie sposoby że nic nie wpadnie. Nugusy i tyle. Pół biedy jak teraz plastikowe kolektory- ale wiór z aluminium i do cylindra..hmm.no cóż, przemieliło i tyle. Szczerze powoem że nie trafiłem jeszcze w swoim życiu na instalacje wykonaną w 100 % solidnie. Zawsze można było  sie przyczepić- a to klocek drewniany miedzy zb.lpg  a nadwoziem, a to komputerek gazowy na trytytkach albo na jednej śrubie, przewody bez opasek, albo brak strojenia- tylko adaptacja i do klienta.

 

Albo masz pecha, albo jedynym kryterium wyboru warsztatu, jakim się kierujesz jest cena montażu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla malkontentow.
1 instalacja, brc 24.11
130kkm bez dotykania. Zmiana filtrow, co jakis czas kontrola ciśnienia.
Wrzucona w 4h. Auto poszlo do ludzi z stanem licznika 295kkm.
2 instalacja lpgtech.
Montaż w 3 dni, zdejmowany kolektor. Narazie jakies 60kkm bez problemow.
Co rozni te dwie instalacje? Brc bylo znacznie tansze. I to nie to ze tak zdrozalo. Po prostu.
Pacjenci fabrycznie przystosowani do lpg, k4m i f4r renault

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.