Skocz do zawartości

centralny odkurzacz - macie?


sadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Na etapie budowy zrobiłem instalacje do centralnego odkurzacza, a przy urządzaniu domu zamontowałem wszystkie wtyczki i szufelki. Z tyły głowy zawsze miałem, że jak padnie "zwykły" odkurzacz to kupię centralną jednostkę. Dzisiaj padł ten "zwykły", wywalać 4 kafle i kupić centralny? Nigdy nie miałem styczności z tego typu rozwiązaniem... macie? zadowoleni jesteście? warto?

Edytowane przez sadlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie budowy zrobiłem instalacje do centralnego odkurzacza, a przy urządzaniu domu zamontowałem wszystkie wtyczki i szufelki. Z tyły głowy zawsze miałem, że jak padnie "zwykły" odkurzacz to kupię centralną jednostkę. Dzisiaj padł ten "zwykły", wywalać 4 kafle i kupić centralny? Nigdy nie miałem styczności z tego typu rozwiązaniem... macie? zadowoleni jesteście? warto?
Ten robiłem instalacje na etapie budowy, ale nie zdecydowałem się na montaż jednostki. Ta rura, która ma ok. 8 metrów też swoje miejsce zajmuje i przy piętrowym domu jest co nosić.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

Ten robiłem instalacje na etapie budowy, ale nie zdecydowałem się na montaż jednostki. Ta rura, która ma ok. 8 metrów też swoje miejsce zajmuje i przy piętrowym domu jest co nosić.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

W elektroluxie jest promocja że są 2 rury, co by mi odpowiadalo. 

Edytowane przez sadlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

Ta rura, która ma ok. 8 metrów też swoje miejsce zajmuje i przy piętrowym domu jest co nosić.

Koronny argument tych, którzy nie mają OC.

Z doświadczenia, to lepiej targać się nawet z 9 metrową rurą niż odkurzaczem, ponadto pojemnik oprozniasz raz na kilka miesięcy, nie zastanawiasz się czy już wymienić jakieś filtry HEPA, nie oprozniasz worka czy też nie musisz pamiętać, że trzeba kupić zapas papierowych. To tak na szybko argumenty za OC.

Edit: o akcesoriach typu automatyczna szufelka czy też innych zgarniaczy okruchów pod blatem kuchennym to przy zwykłym odkurzaczu można tylko pomarzyć, a ułatwiają naprawdę życie.

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, chwałę sobie i uważam, że nie ma sensu wydawać 4 kafli. Kupiłem Profi 40.1, ciągnie jak wściekły, a pełny komplet na wypasie z jakimiś multifiltrami kieszeniowymi, 2 rurami i separatorem do popiołu kosztował 2,2.kpln na alle.
Ale jak kto woli

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sadlos napisał:

Na etapie budowy zrobiłem instalacje do centralnego odkurzacza, a przy urządzaniu domu zamontowałem wszystkie wtyczki i szufelki. Z tyły głowy zawsze miałem, że jak padnie "zwykły" odkurzacz to kupię centralną jednostkę. Dzisiaj padł ten "zwykły", wywalać 4 kafle i kupić centralny? Nigdy nie miałem styczności z tego typu rozwiązaniem... macie? zadowoleni jesteście? warto?

Zdecydowanie :oki:

Mega wygodne urządzenie. Ja mam szufelkę w korytarzu i Vrooma w kuchni, oba świetnie się spisują, szczególnie Vroom przy dzieciach.

Jak chcesz mogę Ci dać namiar na gościa co ma prawdziwe cyklony z US (sklep Internetowy), wykonuje też instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał:

Ten robiłem instalacje na etapie budowy, ale nie zdecydowałem się na montaż jednostki. Ta rura, która ma ok. 8 metrów też swoje miejsce zajmuje i przy piętrowym domu jest co nosić.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Teraz są chowalne w gniazdkach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Zdecydowanie :oki:

Mega wygodne urządzenie. Ja mam szufelkę w korytarzu i Vrooma w kuchni, oba świetnie się spisują, szczególnie Vroom przy dzieciach.

Jak chcesz mogę Ci dać namiar na gościa co ma prawdziwe cyklony z US (sklep Internetowy), wykonuje też instalacje.

Dzięki, ale wczoraj już zamówiłem electroluxa 335 u wykonawcy instalacji. W tygodniu ma przyjechać i zamontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 22:44, PawelWaw napisał:

ja kiedys myslalem zeby to zrobic w mieszkaniu 70m2 :)

a teraz sie zastanawiam czy jednak tego nie ogarnac tez w nowym mieszkaniu.

 

ale teraz jak jest xiomi odkurzacz to chyba centralne nie maja sensu nawet w domu

 

Wprawdzie nie Xiaomi ale Roombę też mam w komplecie z OC. Jedno z drugimi idealnie się uzupełnia. Roomba, ogarnia na bieżąco co drugi dzień cały parter, a porządne odkurzanie za pomocą OC raz w tygodniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 10:56, Adam___ napisał:

System Retraflex. Mają nawet 15 metrów chowane w rurze.

 

 

Rozmawiałem z facetem z tej firmy co wrzuciłeś film (latos), byłem nawet u niego w chacie. Jak mi dał wycenę instalacji wszystkich to mnie chciało wyrwać z butów.

Pan powiedział, że oni robią tylko jednorodzinne domy, bo developerzy chcą tanio i szybko.

Na pewno by zrobili porządnie i dokładnie, ale ta cena...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowali mi centralny odkurzacz. Po jednym dniu ciężko cokolwiek powiedzieć 

 

Zalety: przewód starcza na całe piętro i cały czas odruchowo chciałem pociągnąć za sobą odkurzacz. Nie ma potrzeby przełączania między gniazdkami. Odkurzanie schodów to czysta przyjemność. Cicha praca, słychać tylko ciąg powietrza. Nie czuć zapachu kurzu i odkurzacza. Duża moc ssania.

 

Minusy: trzeba znaleźć miejsce na 9m przewód, rękojeść jest dość ciężka w porównaniu z tradycyjnym odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.