Skocz do zawartości

Firemax FM601


futrzak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gondoljerzy napisał:

Siakieś chińczyki. Ja mam je w Aveo, kolega ma je w Avensis, jego kuzyn też w Avensis. Żaden z nas nie narzeka. W porównaniu do fabrycznych opon z Aveo są może minimalnie głośniejsze na bruku lub nierównym asfalcie. Poza tym bez zastrzeżeń. Kupiłbym jeszcze raz.

 

Ciekaw jestem czy jeszcze ktoś będzie w stanie na ich temat coś napisać - w mojej opinii to kiepskie opony, choć pewnie stosunek jakości do ceny jest ok (wiem, że były jeszcze tańsze jakiś czas temu). Halas na suchym jest akceptowalny, ale na kostce czy nierównym asfalcie są bardzo głośne. Trakcja na suchym ok, ale problemy się pojawiają na mokrym, szczególnie w łukach i tutaj w żadnym wypadku nie zgodziłbym się z opinią, że "bez zastrzeżeń" itd. Zdecydowanie lepsza jest tutaj "nasza" Dębica Presto. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rozmiaru. Możesz mieć duży Bałon i trakcja będzie w miarę. A możesz mieć niski profil i będzie tragedia. Jeździsz jak dziadek emeryt może podejdzie. Jeździsz jak agresor pod czerwone opona będzie słaba. 

 

Ja w stilo mam 215/45/17 kormoran UHP. Dla mnie są ok. Nie szaleje ni palę gumy nie ruszam z zapalonym ASR . Jeżdżę normalnie i uważam że są dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Wszystko zależy od rozmiaru. Możesz mieć duży Bałon i trakcja będzie w miarę. A możesz mieć niski profil i będzie tragedia. Jeździsz jak dziadek emeryt może podejdzie. Jeździsz jak agresor pod czerwone opona będzie słaba. 

 

No dobra, a coś na temat tych opon? Styl jazdy nie zmienia własności opon. Jeżeli na różnych oponach samochód się zachowuje różnie w tych samych bądź porównywalnych warunkach itd. to jednak jest różnica.

 

11 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Ja w stilo mam 215/45/17 kormoran UHP. Dla mnie są ok. Nie szaleje ni palę gumy nie ruszam z zapalonym ASR . Jeżdżę normalnie i uważam że są dobre. 

 

Nie pytałem o Kormorana, ale jak już to bym go nie kupił, ponieważ są z nimi podobne problemy na mokrym. Opon nie upalam, nie ciągnę do czerwonego, ale sporo latamy po trasach i niestety aura nie rozpieszcza - deszczu i podobnych atrakcji sporo. Co do ASR - kontrolka trakcji przy wjeżdżaniu z podporządkowanej na mokrym może się pojawić nawet bez specjalnego deptania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, futrzak napisał:

... w mojej opinii to kiepskie opony, choć pewnie stosunek jakości do ceny jest ok (wiem, że były jeszcze tańsze jakiś czas temu). Halas na suchym jest akceptowalny, ale na kostce czy nierównym asfalcie są bardzo głośne. Trakcja na suchym ok, ale problemy się pojawiają na mokrym, szczególnie w łukach i tutaj w żadnym wypadku nie zgodziłbym się z opinią, że "bez zastrzeżeń" itd. Zdecydowanie lepsza jest tutaj "nasza" Dębica Presto.

Stosunek jakości do ceny był mocno OK i, moim zdaniem, nie wynika to wyłącznie z niskiej ceny.  Jeżdżę na tych gumach trzeci sezon i nie zauważyłem problemów na mokro czy na łukach.  Oczywiście, twoje potrzeby i odczucia mogą być inne. 

Ciekawe, na ile wiarygodne są opinie z https://www.oponeo.pl/model-opony/firemax-fm601

Średnia ocena 5,1 jest dość słaba. Porządniejsze oponki mają po 5,4-5,5.

Twoje odczucia potwierdza też ten test: https://www.opontest.pl/autobild/letnie/2019/225-45-r17/droga-hamowania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gondoljerzy napisał:

Stosunek jakości do ceny był mocno OK i, moim zdaniem, nie wynika to wyłącznie z niskiej ceny.  Jeżdżę na tych gumach trzeci sezon i nie zauważyłem problemów na mokro czy na łukach.  Oczywiście, twoje potrzeby i odczucia mogą być inne. 

 

Problem polega na tym, że my nie jeździmy tylko wokół komina, a jak pisałem, sporo robimy na trasach A/S, gdzie z racji prędkości i zmienności warunków niestety pewne wymagania jednak są i muszą być spełnione. To nie jest tak, że to są tylko moje odczucia, a również żony czy syna. Jeden z przykładów - zauważyłem, że w jednym z samochodów przy zjeździe z S zaczęło mi znosić tył, przy takiej jeździe, jaką normalnie odczyniam, ale bez szaleństw. Mówię pewnie opony. Za jakiś czas syn mówi, że coś go znosi tyłem na takich łukach/zjazdach. Innym razem :piekna: coś piszczała (generalnie jazda miejska w tym samochodzie), że jakoś na mokrym ciężko się hamuje, musi zwalniać itd. Wsiadłem, pojechałem i po pierwszym łuku stwierdziłem, że opony natychmiast do wymiany, a były nowe!!! Te ostatnie to były Kormorany - kupiłem na szybko nowe i tanie, za chwilę kupiłem nowe i już nie takie tanie - skończyły się problemy. Każdy z nas jeździ inaczej i jakoś złe zachowanie opon się potwierdza. 

 

6 minut temu, gondoljerzy napisał:

Ciekawe, na ile wiarygodne są opinie z https://www.oponeo.pl/model-opony/firemax-fm601

Średnia ocena 5,1 jest dość słaba. Porządniejsze oponki mają po 5,4-5,5.

 

Te opinie są mało miarodajne, ale im gorsze to tym gorzej dla opon. Część opinii jest rozsądnych i te są na niższym pułapie punktowym - tam widać, że ludzie to oceniają względnie racjonalnie i jasno piszą, że cena miała duże znaczenie i był to kompromis. 

Zerknij na https://www.tyrereviews.co.uk/

 

6 minut temu, gondoljerzy napisał:

 

Kormoran też potwierdził to co pisałem wcześniej ;] 

 

Tak w podsumowaniu - wiesz co zabawnego w tym wszystkim wychodzi? Chcesz tanie i dobre opony (jak na swoja klasę) - kup starą, dobrą "polską" Dębicę :ok:  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Ja kupiłem te gumy i musiałem zrobić zwrot, nie dało się jeździć na nich, kosztowało mnie to dodatkową przekładkę za 40 zł. Opony to jednym słowem tani badziew, uwagę zwróciłem biorąc je pierwszy raz do ręki, były lekkie w porównaniu do moich starych opon i bardzo łatwo się uginały, no ale myślę sobie, że napompujemy i będzie git, otóż nie, po napompowaniu okazało się, że bieżnik zamiast być równy, bądź lekko wypukły, był w środkowej części wklęsły, co jest niewłaściwe dla opon, opony były głośne, mimo że producent deklarował niski poziom szumu, a na nierównej nawierzchni opony wężykowały, do tego stopnia, że nie dało się komfortowo jeździć. Z plusów tylko to, że trzymały na winklach bardzo dobrze i to chyba jedyny plus, aa, przepraszam, jeszcze jeden plus, były tanie 😄 Kupiłem markowe opony, odżałowywując drugie tyle kasy, ale jeżdżę komfortowo! Teraz wiem, że na tanie dziadostwo więcej się nie połaszę, jak to mówią, tanie mięso psy żrą 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.