Skocz do zawartości

Mandat - szybkie pytanie.


dymny

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie do ekspertów BRD :) :  z pokorą przyjmować mandat 100 zł czy odmawiać, bo ktoś chce nas pojechać bez mydła?:hmm:
Lokalizacja (tego przystanku autobusowego co widać na streetview już tam nie ma, auto 10 m od przejścia, blokowanie zjazdu publicznego na parking): https://goo.gl/maps/cftNw5whwn9cP1g48

 

 

 

 

 

 

2.jpg

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dymny napisał:

Krótkie pytanie do ekspertów BRD :) :  z pokorą przyjmować mandat 100 zł czy odmawiać, bo ktoś chce nas pojechać bez mydła?:hmm:
Lokalizacja (tego przystanku autobusowego co widać na streetview już tam nie ma, auto 10 m od przejścia, blokowanie zjazdu publicznego na parking): https://goo.gl/maps/cftNw5whwn9cP1g48

 

Spokojnie, to wezwanie, nie mandat. W W-wie miałem takie kilka razy (zawsze były wzięte z d....). Zawsze kończyło się na pouczeniu, także próbuj.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

A po co przyjęła? Ewentualnie czemu?

Nie wiem po co przyjmowała. :nie_wiem: Wcześniej mówiłem jej, żeby tego nie robiła. :)

Przysiadło się do niej 2 strażników, coś tam postraszyli sądem i cytuję: "wolała zapłacić stówkę i mieć spokój". Do tego 1 punkt karny.
 

 

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dymny napisał:

Nie wiem po co przyjmowała. :nie_wiem: Wcześniej mówiłem jej, żeby tego nie robiła. :)

Przysiadło się do niej 2 strażników, coś tam postraszyli sądem i cytuj: "wolała zapłacić stówkę i mieć spokój". Do tego 1 punkt karny :facepalm: 
Budżet Tarnowa w kiepskim stanie i szukają dodatkowych wpływów...

 

To nie dobrze że sama poszła. Jak ja poszedłem, te ten który wystawił mi wezwanie nie bardzo miał ochotę wyjść z zaplecza i tłumaczyć się ze swojej interpretacji PoRD. Jego kolega porwał wezwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

To nie dobrze że sama poszła. Jak ja poszedłem, te ten który wystawił mi wezwanie nie bardzo miał ochotę wyjść z zaplecza i tłumaczyć się ze swojej interpretacji PoRD. Jego kolega porwał wezwanie.

Nie było możliwości żebym z nią poszedł. 

Pierwszy raz w życiu taka sytuacja - nauka kosztuje niestety.

Edytowane przez dymny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz z innej beczki. Niech każdy się zastanowi czy tak fajnie wszystko widać co jedzie jak stoi samochód zaparkowany w sposób jak ten "piżo":facepalm: Ostatnio nadziałbym się na auto, które z podobnie zastawionego parkingu próbowało włączyć się do ruchu.

 

Aby uniknąć przepychanek w wątku zapraszam do lektury art. 49 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, r1sender napisał:

czy tak fajnie wszystko widać co jedzie jak stoi samochód zaparkowany w sposób jak ten "piżo"

Taka sytuacja jest praktycznie przy każdym parkowaniu równoległym i wyjazdach z bram kamienic. :hmm:
Tematu nie ma co już roztrząsać, mandat za cyt.  "art 90 KW tamowanie / utrudnianie ruchu na drodze publicznej" już przyjęty i opłacony.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :piwko: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dymny napisał:

Żona przyjęła mandat 100 zł :facepalm: "utrudnienie ruchu na drodze publicznej".
Wyłudzenie w biały dzień.

 

Tak, wyłudzenie :facepalm: 

 

Ja do wyjazdu z drogi dojazdowej (strefa ruchu) mam problem z wyjazdem na jednokierunkową, ponieważ nic nie widać i zastawione do oporu, a Ty "wyłudzenie". Bywa tak, że dużym samochodem (osobowym, nie autobusem) nie mogę się  "złamać" i wzywałem już policję. 

 

Niektórym może się nie podobać, ale popieram SM w walce z tak parkującymi. 

 

Nic osobistego, ale jak zwykle widzę dość powszechną akceptację dla utrudniania innym wjazdu/wyjazdu i próby wymigania się od mandatu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał:

 

Tak, wyłudzenie :facepalm: 

 

Ja do wyjazdu z drogi dojazdowej (strefa ruchu) mam problem z wyjazdem na jednokierunkową, ponieważ nic nie widać i zastawione do oporu, a Ty "wyłudzenie". Bywa tak, że dużym samochodem (osobowym, nie autobusem) nie mogę się  "złamać" i wzywałem już policję. 

 

Niektórym może się nie podobać, ale popieram SM w walce z tak parkującymi. 

 

Nic osobistego, ale jak zwykle widzę dość powszechną akceptację dla utrudniania innym wjazdu/wyjazdu i próby wymigania się od mandatu. 


Takie miałem wrażenie w pierwszej chwili. Jak się okazało - błędne i że się myliłem.


EDIT: Zamykając dyskusję i wyjaśniając wątpliwe kwestie: zjazd publiczny jest elementem drogi publicznej, który zapewnia połączenie drogi z działką gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza lub o charakterze publicznym (parking). Zjazd ten ma łuki kołowe o promieniu minimum 5 m. Zatem w odległości 5m od jego krawędzi nie powinno być samochodu. Amen :skromny::ok:

3.jpg

Edytowane przez dymny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dymny napisał:

Takie miałem wrażenie w pierwszej chwili. Jak się okazało - błędne i że się myliłem. [...]

 

Spoko, szacun :ok:  Może komuś się te informacje przydadzą i z nich skorzysta, by innym nie utrudniać. Ja 15 razy się zastanowię nim samochód zostawię, a naprawdę nie mam siły na walkę z parkowaczami, obojętnością i często bezsilnością służb w tej materii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dymny napisał:


Takie miałem wrażenie w pierwszej chwili. Jak się okazało - błędne i że się myliłem.


EDIT: Zamykając dyskusję i wyjaśniając wątpliwe kwestie: zjazd publiczny jest elementem drogi publicznej, który zapewnia połączenie drogi z działką gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza lub o charakterze publicznym (parking). Zjazd ten ma łuki kołowe o promieniu minimum 5 m. Zatem w odległości 5m od jego krawędzi nie powinno być samochodu. Amen :skromny::ok:

 

Na podstawie powyższego wytłumaczenia wyczuwam u siebie podejrzenie braku wiedzy, więc poprosiłbym o szczegóły/przepisy. Niestety moja wiedza kończy się na ograniczeniu parkowania w obrębie skrzyżowania (wg definicji skrzyżowania) a na tym obrazku to nie wygląda na skrzyżowanie (raczej na dojazd do posesji, droga wewnętrzna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GoldFinger napisał:

 

Na podstawie powyższego wytłumaczenia wyczuwam u siebie podejrzenie braku wiedzy, więc poprosiłbym o szczegóły/przepisy. Niestety moja wiedza kończy się na ograniczeniu parkowania w obrębie skrzyżowania (wg definicji skrzyżowania) a na tym obrazku to nie wygląda na skrzyżowanie (raczej na dojazd do posesji, droga wewnętrzna).

Nie wiem czy dobrze to interpretuje.
Poszedłem w kierunku przepisów budowlanych (warunki techniczne jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, ). Zjazd publiczny to część działki drogowej zapewniająca połączenie działki z jezdnią drogi. Zjazd w rozporządzeniu ma określone parametry minimalne, które wyżej podałem.

 
W większości przypadku w krawędziach zjazdu są krawężniki i inny kolor kostki, więc nie ma problemu żeby go widzieć - akurat tutaj nie było ich, stąd wątpliwości co do zasadności tego wezwania i mandatu. W moim przypadku był to zjazd publiczny na ogólnodostepny parking miejski.

 

zjazd publiczny.jpg

 

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.