Skocz do zawartości

Bateria KLUDI - porównanie dwóch, czym się różnią ? Help


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Ta tańsza to seria Basic, ta droższa to seria Balance.

Jak wszędzie, pewnie ta droższa jest troszkę lepsza itp.

Jedno i drugie ta sama firma, marka znana i niebadziewna.

 

Bierz tańszą i nie pytaj dalej, bo skończysz na baterii za 3000 PLN, a i tam nie będziesz w 100% przekonany, że dokonałeś najlepszego wyboru ;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomo napisał:

Ta tańsza to seria Basic, ta droższa to seria Balance.

Jak wszędzie, pewnie ta droższa jest troszkę lepsza itp.

Jedno i drugie ta sama firma, marka znana i niebadziewna.

 

Bierz tańszą i nie pytaj dalej, bo skończysz na baterii za 3000 PLN, a i tam nie będziesz w 100% przekonany, że dokonałeś najlepszego wyboru ;l

 

tyle zauważyłem. "pewnie trochę lepsza" - no właśnie nie wiem dlaczego :) 

Bo czasem chytry dwa razy kupuje/traci.

Pewnie, że wolę tą bejsic. Zwłaszcza do męskiego kibla.

Babski prysznic pewnie nie zniesie piętna Basic :)

 

A tak na serio, to nie rozumiem tej różnicy cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

 

tyle zauważyłem. "pewnie trochę lepsza" - no właśnie nie wiem dlaczego :) 

Bo czasem chytry dwa razy kupuje/traci.

Pewnie, że wolę tą bejsic. Zwłaszcza do męskiego kibla.

Babski prysznic pewnie nie zniesie piętna Basic :)

 

A tak na serio, to nie rozumiem tej różnicy cenowej.

dodatkowo ta droższa ma system oszczędzania wody - mam to u siebie w HG i gdybym tylko miał lepsze ciśnienie w instalacji wodociągowej to spełniałoby to swoją funkcję w 100%.

Dodatkowo - spróbuj znaleźć wagę jednej i drugiej bateri - obawiam się iż w materiale a dokładniej w jego rodzaju i ilości leży tajemnica ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4thelement napisał:

dodatkowo ta droższa ma system oszczędzania wody - mam to u siebie w HG i gdybym tylko miał lepsze ciśnienie w instalacji wodociągowej to spełniałoby to swoją funkcję w 100%.

Dodatkowo - spróbuj znaleźć wagę jednej i drugiej bateri - obawiam się iż w materiale a dokładniej w jego rodzaju i ilości leży tajemnica ceny 

Mogą być w "bazowym" materiale, mogą być różne głowice, do tego detale - uchwyty z tworzywa pochromowanego na bank są w tej tańszej, w droższej pewnie mosiężne itd..Czasem nawet kraj produkcji wpływa na cenę jak np: Gessi produkuje kolekcje Emporio w Rumunii a nie w IT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4thelement napisał:

dodatkowo ta droższa ma system oszczędzania wody - mam to u siebie w HG i gdybym tylko miał lepsze ciśnienie w instalacji wodociągowej to spełniałoby to swoją funkcję w 100%.

Dodatkowo - spróbuj znaleźć wagę jednej i drugiej bateri - obawiam się iż w materiale a dokładniej w jego rodzaju i ilości leży tajemnica ceny 

 

Tylko, żeby ta oszczędność wody nie zwróci się nigdy patrzą na różnice w cenie baterii. Prysznic to jakieś 50-70 groszy, oszczędność na wodzie przyjmijmy 30 groszy. To te pięć stówek zwraca się wiecznie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 4thelement napisał:

dodatkowo ta droższa ma system oszczędzania wody - mam to u siebie w HG i gdybym tylko miał lepsze ciśnienie w instalacji wodociągowej to spełniałoby to swoją funkcję w 100%.

 

A jak działa system oszczędzania wody ? :hmm:

Nie chcę być złośliwy, ale czy oznacza to, że kupiłeś baterię z systemem oszczędznia wody, który to system nie działa (bo nie ma dostatecznego ciśnienia) ? :hmm:

Mieszkasz w bloku czy w domu ? Bo jeśli w domu, to pamiętaj, że na wejściu masz regulowany reduktor.

 

15 godzin temu, 4thelement napisał:

Dodatkowo - spróbuj znaleźć wagę jednej i drugiej bateri - obawiam się iż w materiale a dokładniej w jego rodzaju i ilości leży tajemnica ceny 

 

Waga ma jak najbardziej znaczenie - im wyższa (i średnica głowicy większa) bateria będzie cichsza.

Pytanie na ile ten parametr ma znaczenie (ilość hałasu z lecącej wody ws. hałas z przepływu baterii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chorzyn napisał:

Mogą być w "bazowym" materiale, mogą być różne głowice, do tego detale - uchwyty z tworzywa pochromowanego na bank są w tej tańszej, w droższej pewnie mosiężne itd..Czasem nawet kraj produkcji wpływa na cenę jak np: Gessi produkuje kolekcje Emporio w Rumunii a nie w IT

 

No chromowany plastik, to raczej tylko w tanich marketowych bateriach się zdarza :hmm:

Kupując baterię prysznicową za 70-90 PLN raczej godzimy się na taką niedoskonałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

Nie chcę być złośliwy, ale czy oznacza to, że kupiłeś baterię z systemem oszczędznia wody, który to system nie działa (bo nie ma dostatecznego ciśnienia) ? :hmm:

Kupilem ją w takiej cenie że żal było nie brać 

2 godziny temu, Tomo napisał:

Bo jeśli w domu, to pamiętaj, że na wejściu masz regulowany reduktor

Nie mam reduktora ze wzgledu na to iz sieć wodociagowa podaje mi w porywach 2 bar cisnienia na przyłącze. Gdyby dali więcej to co kilka metrów mielibyśmy piękne fontanny na osiedlu 

Ale według wodociągów nie wymagana jest modernizacja sieci bo ta jest w doskonalym stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.