Skocz do zawartości

Stonic opinie


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu Stonica z 2020, ale najprawdopodobniej przedliftowego z 7DCT, 1.0T 100 lub 120 KM. Jakie macie doświadczenia z tym autkiem - pytanie do użytkowników byłych i obecnych? Jak się sprawuje skrzynia DCT - pytanie do użytkowników tej skrzyni w kijankach?

Jakieś typowe przypadłości poza łamiącymi się klamkami po kilku tys km? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do zakupu tego auta. Właśnie opcji 1.0T 120KM ze skrzynią automatyczną.
Koniec końców odpuściłem i wybrałem nowa Vitarę ale zostałem przez pewien czas na forum na FB i parę rzeczy mogę napisać.
Spore problemy z jakością powłoki lakierniczej. W nowych samochodach zdarzają się wady jak odpryski i wtrącenia, które nie powinny zostać wypuszczone przez kontrolę jakości. Pękające klamki zewnętrzne - nie muszę mówić że gwarant się wypina. Dalej problemy z kangurem dla skrzyń manualnych.
Podsumowując - ja się cieszę że odpuściłem.

  • Haha 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym dosc specyficzne zachowanie skrzyni DCT. W moim rental tak samo jak w ceedzie byla duza zwloka z ruszeniem z miejsca. Po prostu wciskasz gaz i zamiast jechac stoisz. Problem tylko przy szybszym wlaczaniu do ruchu ale pare razy mnie to zaskoczylo. Chcialem przejechac a robilo sie groznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, angrius napisał:

Przymierzam się do zakupu Stonica z 2020, ale najprawdopodobniej przedliftowego z 7DCT, 1.0T 100 lub 120 KM. Jakie macie doświadczenia z tym autkiem - pytanie do użytkowników byłych i obecnych? Jak się sprawuje skrzynia DCT - pytanie do użytkowników tej skrzyni w kijankach?

Jakieś typowe przypadłości poza łamiącymi się klamkami po kilku tys km? 

Stonic'iem (manual, ON) jeździłem przez kilka dni jako zastępczakiem.

 

Wizualnie i feelingowo autko przyjemne. Mojej :serce: się podobało - i na dzień dzisiejszy to "będzie jej kolejne autko". Dla mnie trochę za plastikowe, ale w tej klasie nie ma co oczekiwać cudów. Zaskakująco obszerne w środku jak na gabaryty zewnętrzne.

 

Zawieszenie poprawne, diesel stanowczo mi nie pasował do tego auta (za głośny).

 

Skrzynię DCT mam w Optimie. Hmm, jest so so. Bez szału i dramatu.  Biegi zmienia płynnie. Jeździ się bardzo przyjemnie. Nie potwierdzam opinii powyżej o lagu przy ruszaniu. Akurat przy ruszaniu jest ok. Lag i to duży jest przy przyspieszaniu. Wciskasz gaz, czekasz 1s i dopiero jest redukcja/kickdown. Jak już wystartuje to jest ok (nawet bardzo) ale ten lag jest irytujący i trzeba się do niego przyzwyczaić. Ogólnie jestem z niej zadowolony, bo nie jeżdżę "sportowo".

 

Co do trwałości - trudno powiedzieć. Mam 46kkm. Mam wrażenie ostatnio, że na zimnym pojawia się lekki uślizg przy pierwszych ruszaniach, oraz że bardziej czuć przełączanie biegów. Na razie jeździć - obserwować. Zobaczymy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, angrius napisał:

Ale kosztowo to chyba trochę drożej? 

Stonic katalogowo wychodził z rabatem jakieś 93k pln. 
Vitarę z 1.4 Turbo, 4x4 i automatem wyrwałem za 89k pln.
Doliczając gwarancję na dodatkowe 2 lata i ubezpiecznie na pierwszy rok wyszło to co Stonic.
Mam dobrego handlowca w Warszawie, napisz swoje życzenia a może coś ci znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karax napisał:

Stonic katalogowo wychodził z rabatem jakieś 93k pln. 
Vitarę z 1.4 Turbo, 4x4 i automatem wyrwałem za 89k pln.
Doliczając gwarancję na dodatkowe 2 lata i ubezpiecznie na pierwszy rok wyszło to co Stonic.
Mam dobrego handlowca w Warszawie, napisz swoje życzenia a może coś ci znajdę.

Dzięki, ale 90 tys to już za dużo... 🙁 Chcę się zmieścić w 80 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

Dodalbym dosc specyficzne zachowanie skrzyni DCT. W moim rental tak samo jak w ceedzie byla duza zwloka z ruszeniem z miejsca. Po prostu wciskasz gaz i zamiast jechac stoisz. Problem tylko przy szybszym wlaczaniu do ruchu ale pare razy mnie to zaskoczylo. Chcialem przejechac a robilo sie groznie.

Trzeba się przyzwyczaić i odpowiedni wcześniej i mocniej wciskać pedał gazu.

Co do DCT, to przydaje się gwarancja, bo w mieście sprzęgłą potrafią się szybciej zyżywać (przynajmniej w cięższym Tucsonie - od tego roku są twardsze sprzęgła).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, angrius napisał:

Dzięki, ale 90 tys to już za dużo... 🙁 Chcę się zmieścić w 80 tys. 

Jak chcesz mogę się zapytać czy znajdą jakąś Vitarę

Automat ma być ?
na moją cenę nie patrz bo ja jednak brałem dosyć wysoką wersję, katalogowo kosztowała on jakieś 123k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karax napisał:

Jak chcesz mogę się zapytać czy znajdą jakąś Vitarę

Automat ma być ?
na moją cenę nie patrz bo ja jednak brałem dosyć wysoką wersję, katalogowo kosztowała on jakieś 123k pln.

OK, zapytać możesz :) tak automat chcę no i żeby to nie był calkowity golas... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 08:41, Maciej__ napisał:


Za 80kPLN z automatem to Kamiqa raczej nie kupi...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To juz musi podjąć decyzję sam zainteresowany. Jest kilkanaście aut na otomoto, więc jest szansa, że zjada z cen (aktualnie 85-89 tys zl) przy małych rabatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.