Skocz do zawartości

Lampy wspólne dla lhd i rhd


doominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję informacji na temat lamp przednich z aut tak do pięciu lat, które pasują zarówno do aut z kontynentu, jak i tych z kierownicą po złej stronie. Najbardziej zależy mi na informacjach o lampach mercedesa. 
mam z brat kilka lamp od a i c kasy, jakaś z s’ki też leży i generalnie dostęp do lamp naprawianych w dobrych cenach i myślałem trochę zabrać do UK, gdyby pasowały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jakiś jeden model samochodu, gdzie można było "przekręcić" żarówkę H4 o chyba 15* i w tym samym reflektorze świeciły odwrotnie. Nie sądzę jednak, żeby było to powszechne, zwłaszcza w nowszych samochodach z H7 czy ksenonami gdzie przy soczewce jest to praktycznie niewykonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja, chociaż obserwuję odwrotny kierunek wożenia części do aut  

Generalnie tak, ale niektóre części można dobrze sprzedać i w UK.
Mi chodzi bardziej o lampy typu multi beam led czy inne auto adaptacyjne. Sam w starszej s klasie mailem możliwość przestawienia manualnie lampy, ale nowe ledowe są zaklejone i nie maja żadnej klapki przeważnie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jakiś jeden model samochodu, gdzie można było "przekręcić" żarówkę H4 o chyba 15* i w tym samym reflektorze świeciły odwrotnie. Nie sądzę jednak, żeby było to powszechne, zwłaszcza w nowszych samochodach z H7 czy ksenonami gdzie przy soczewce jest to praktycznie niewykonalne. 

No waśnie przy soczewkach jest przeważnie przesłona kształtująca strumień światła i czasem można ja po prostu przestawić-w starszych mercedesach sam przestawiałem


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, doominik napisał:

Witam

Poszukuję informacji na temat lamp przednich z aut tak do pięciu lat, które pasują zarówno do aut z kontynentu, jak i tych z kierownicą po złej stronie. Najbardziej zależy mi na informacjach o lampach mercedesa. 
mam z brat kilka lamp od a i c kasy, jakaś z s’ki też leży i generalnie dostęp do lamp naprawianych w dobrych cenach i myślałem trochę zabrać do UK, gdyby pasowały 

obejrzyj sobie ostatni odcinek samochod marzen Adama Klimka chyba to jest 4 odcinek , pojechal do bieglego aby wyjasnic kwestie zgodnosci lamp z anglika w PL tam chodzi o lampy M3 anglika ktroa ma jak ktos napisal strzalki w dwie strony jedyna kwetia to zmian w przesłonie aby odpowednia strone mocniej oswietlało.

powiedziane tam jest tez ktre przepisy to reguluja .

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford s-max z lampami led ma taką opcję, więc pewnie mondeo, galaxy też będą miały .
Jeżeli chodzi o mondeo, można przestawić na ruch lewostronny ale powoduje to tylko obniżenie strumienia światła żeby nie ślepić a nie odwrócenie wiązki.

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZUBERTO napisał:

U mnie w Insigni A (bixenon) w ustawieniach można ustawić lampy na ruch prawostronny lub lewostronny.

 

To się nazywa  jakoś - tryb podróży. I to nie jest rozwiązanie docelowe, tylko automatycznie wycięta jest wiązka asymetryczna dla ruchu prawostronnego (żeby nie oślepiać) a nie masz wiązki dla ruchu lewostronnego. Taka automatyczna naklejka na reflektor a nie przystosowanie do trwałego ruchu lewostronnego.

Edytowane przez Rumun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 07:31, Rumun napisał:

 

To się nazywa  jakoś - tryb podróży. I to nie jest rozwiązanie docelowe, tylko automatycznie wycięta jest wiązka asymetryczna dla ruchu prawostronnego (żeby nie oślepiać) a nie masz wiązki dla ruchu lewostronnego. Taka automatyczna naklejka na reflektor a nie przystosowanie do trwałego ruchu lewostronnego.

C4 Picasso biksenon, dźwigienką można wyciąć podniesioną prawą część wiązki światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to w Skodzie Yeti ze skrętnymi xenonami dało się je przestawić na RHD, ale nie mam pojęcia czy lampy były takie same dla obu rynków czy to był jakiś inny trick.
 
Krawiec
W Octavii III z bixenonami też to mam - ztcp jest opcja w menu radia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.