Skocz do zawartości

opony 18 do mercedesa clk 550


kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2020 o 17:51, kondziu napisał:

Szukam opon do zabawki :

 

18 cali:

2x 225/40/18/92y  oraz 

2x255/35/18/94y

nie mam zamiaru upalać auta, co polecacie? 

 

225/40/18 92y miałem ContiSportContact5, teraz mam Dębice Presto UHP2

różnica w trakcji jest głównie na sucho i to pewnie wina mieszanki gumy - Dębice są twarde i wymagają rozgrzania, bo przy napędzie na przód buksują w mocniejszym aucie

 

niemniej każdą polecam w swoim budżecie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 17:51, kondziu napisał:

Szukam opon do zabawki :

 

18 cali:

2x 225/40/18/92y  oraz 

2x255/35/18/94y

nie mam zamiaru upalać auta, co polecacie? 

 

trochę poczytałem co myślicie o:

Continental PremiumContact 6
lub 

Michelin Pilot Sport 4

 

 

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
225/40/18 92y miałem ContiSportContact5, teraz mam Dębice Presto UHP2
różnica w trakcji jest głównie na sucho i to pewnie wina mieszanki gumy - Dębice są twarde i wymagają rozgrzania, bo przy napędzie na przód buksują w mocniejszym aucie
 
niemniej każdą polecam w swoim budżecie
Mam ContiSportContact 5 w rozmiarze 225/40R18. W tej chwili mają dwa lata i na mokrym są dramatycznie słabe przy ruszaniu i w zakrętach. Prawie każde ruszanie spod świateł kończy się mieleniem w miejscu. Na zakrętach muszę bardzo uważać, żeby nie wypluło przodu. Auto ma 240 Nm i 140 KM czyli bez szału. Na suchym nie jest źle ale szału nie ma.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Phil_ips napisał:

Mam ContiSportContact 5 w rozmiarze 225/40R18. W tej chwili mają dwa lata i na mokrym są dramatycznie słabe przy ruszaniu i w zakrętach. Prawie każde ruszanie spod świateł kończy się mieleniem w miejscu. Na zakrętach muszę bardzo uważać, żeby nie wypluło przodu. Auto ma 240 Nm i 140 KM czyli bez szału. Na suchym nie jest źle ale szału nie ma.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

To samo u mnie Conti SportContact 5 225/45/17 w deszczu dramat, pow. 80km/h jest dreszcz emocji na zakrętach. Mam te opony z 2017r być może dlatego, ale miałem wcześniej z 2019r w rozmiarze 205/55/16 Dunlop Blueresponse komplet i biły na łeb na mokrym te opony Continentala.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To samo u mnie Conti SportContact 5 225/45/17 w deszczu dramat, pow. 80km/h jest dreszcz emocji na zakrętach. Mam te opony z 2017r być może dlatego, ale miałem wcześniej z 2019r w rozmiarze 205/55/16 Dunlop Blueresponse komplet i biły na łeb na mokrym te opony Continentala.
Moje są z 2018r. IMO 2017 czy 2018 to młode opony. Takich jaj być nie powinno.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Phil_ips napisał:

Moje są z 2018r. IMO 2017 czy 2018 to młode opony. Takich jaj być nie powinno.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuje za odpowiedzi; właściwie byłem zdecydowany na Conti -obecnie porównując ceny Conti do michelin, Conti są pomimo

wszystko tańsze; w testach naprzemiennie tasują się 1-2 miejsce; w innym z testów Conti są bardziej sportowe (pomimo nazwy) od michelin, które maja w nazwie sport ;) ; zależy mi aby opony posiedziały trochę na aucie bez potrzeby wymiany za 2-3 lata, tym bardziej ze samochód raczej sezonowy (cabrio) i moc 400KM. Opony musza być raczej z tych lepszych bo zerwać przyczepnosc przy tej mocy i Nm raczej problemów nie mam nawet podczas jazdy...

Ktos z Was ma jeszcze Conti i mógłby się wypowiedzieć ? Czy Conti sport contact 5 mocno różnią się od PremiumContact 6? 

 

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinos napisał:

mam ContiPremiumContact6 225/40 R18

na suchym jest bardzo dobrze jak na moc w FWD, a na mokrym jestem bardzo zdziwiony pozytywnie, bardzo ładnie sobie radzą

kupiłbym po raz drugi

a jak długo masz te opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

w tym tygodniu odbieram felgi z regeneracji i będę wreszcie kupował opony 😅

właściwie miałem kupować pilot sport 4 ale...

Przemyślałem temat raz jeszcze na spokojnie- auto ma byc typowo letnie, weekendowe.

Przeglądając sklepy wpadły w oko uwaga- opony dębica presto UHP 2- z testów i opinii użytkowników bardzo porządne opony; nie zamierzam robić czasówek na torach, upalać auta więc może to jednak byłby db wybór tym bardziej, ze za komplet takich opon zapłacę tyle co za 2 opony michelin? 

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.02.2021 o 12:34, kondziu napisał:

w tym tygodniu odbieram felgi z regeneracji i będę wreszcie kupował opony 😅

właściwie miałem kupować pilot sport 4 ale...

Przemyślałem temat raz jeszcze na spokojnie- auto ma byc typowo letnie, weekendowe.

Przeglądając sklepy wpadły w oko uwaga- opony dębica presto UHP 2- z testów i opinii użytkowników bardzo porządne opony; nie zamierzam robić czasówek na torach, upalać auta więc może to jednak byłby db wybór tym bardziej, ze za komplet takich opon zapłacę tyle co za 2 opony michelin? 

 

szukam i znalazłem pozytywne recenzje: Neolin NeoSport . Kosztują tyle co pampersy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 12:34, kondziu napisał:

w tym tygodniu odbieram felgi z regeneracji i będę wreszcie kupował opony 😅

właściwie miałem kupować pilot sport 4 ale...

Przemyślałem temat raz jeszcze na spokojnie- auto ma byc typowo letnie, weekendowe.

Przeglądając sklepy wpadły w oko uwaga- opony dębica presto UHP 2- z testów i opinii użytkowników bardzo porządne opony; nie zamierzam robić czasówek na torach, upalać auta więc może to jednak byłby db wybór tym bardziej, ze za komplet takich opon zapłacę tyle co za 2 opony michelin? 

 

Zakupiłem UHP2 w rozmiarze 225/45/17, dopiero będę testował jak zacznie się sezon. Też się kierowałem opiniami i ceną, stwierdziłem że nie ma co przepłacać do zwykłego kombi. Brat ma UHP2 w W203 na tyle w rozmiarze 245/40/17 i wszystko ok z nimi od 2 sezonów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 1.10.2020 o 17:51, kondziu napisał:

Szukam opon do zabawki :

 

18 cali:

2x 225/40/18/92y  oraz 

2x255/35/18/94y

nie mam zamiaru upalać auta, co polecacie? 

 

Dzisiaj przyjechały Dębice presto uhp2;

zobaczymy jak się sprawują ;)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.