Skocz do zawartości

Czy ktos jeszcze kupuje dzis Diesel’e?


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od co najmniej 10 lat jezdze tylko samochodami z silnikami bezynowymi.

Ostatnie 3 lata VW z silnikiem 2.0TSI.

Silnik ten przy mocy max ok. 200KM, co zapewnia standardowa dynamike jazdy spalal mi srednio ok. 7.5L benzyny na 100km.

Dowod w zalaczeniu.

 

Zona natomiast jezdzac Audi z silnikim Diesel’a o mocy rowniez ok. 200KM ma spalanie na poziomie tez ok. 7.5L ojelu napedowego na 100km.

Dowod w zalaczeniu.

 

Pytanie, jaki jest zatem sens kupowania samochodu z silnikiem Diesel’a skoro spalanie jest zblizone???

 

E24E15EA-1515-4EF5-B087-897A076AA897.jpeg

537D24C5-B24A-4F39-A4AB-CF2E2A8A3B5C.jpeg

Edytowane przez Michal_O
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Od co najmniej 10 lat jezdze tylko samochodami z silnikami bezynowymi.
Ostatnie 3 lata VW z silnikiem 2.0TSI.
Silnik ten przy mocy max ok. 200KM, co zapewnia standardowa dynamike jazdy spalal mi srednio ok. 7.5L benzyny na 100km.
Dowod w zalaczeniu.
 
Zona natomiast jezdzac Audi z silnikim Diesel’a o mocy rowniez ok. 200KM ma spalanie na poziomie tez ok. 7.5L ojelu napedowego na 100km.
Dowod w zalaczeniu.
 
Pytanie, jaki jest zatem sens kupowania samochodu z silnikiem Diesel’a skoro spalanie jest zblizone???
 
E24E15EA-1515-4EF5-B087-897A076AA897.jpeg.81f255fb62091deef6ec672cb74db62b.jpeg
537D24C5-B24A-4F39-A4AB-CF2E2A8A3B5C.jpeg.422e267aaee5b49f9e339e4de02669cc.jpeg
Zamiencie się na tydzień

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Od co najmniej 10 lat jezdze tylko samochodami z silnikami bezynowymi.
Ostatnie 3 lata VW z silnikiem 2.0TSI.
Silnik ten przy mocy max ok. 200KM, co zapewnia standardowa dynamike jazdy spalal mi srednio ok. 7.5L benzyny na 100km.
Dowod w zalaczeniu.
 
Zona natomiast jezdzac Audi z silnikim Diesel’a o mocy rowniez ok. 200KM ma spalanie na poziomie tez ok. 7.5L ojelu napedowego na 100km.
Dowod w zalaczeniu.
 
Pytanie, jaki jest zatem sens kupowania samochodu z silnikiem Diesel’a skoro spalanie jest zblizone???
 
E24E15EA-1515-4EF5-B087-897A076AA897.jpeg.81f255fb62091deef6ec672cb74db62b.jpeg
537D24C5-B24A-4F39-A4AB-CF2E2A8A3B5C.jpeg.422e267aaee5b49f9e339e4de02669cc.jpeg
Ciezka noga + ciężkie auto + aerodynamika kiosku i benzyna jest bez szans.

O przyczepie na haku nawet nie wspominam

Wysłane z tel.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Raku napisał:

Zamiencie się na tydzień

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Tak tez zrobilismy.

Wrazenia...

Silnik nie kreci sie powyzej 5,000^-1

Wyczuwalne drgania i halas

Samochod slabo przespiesza, moze to wina automatu w Audi ale i w VW mam tez automat!

Diesel Audi (TDI) wydaje sie ospaly i slabo reagujacy na pedal przyspieszenia w porownaniu do benzyny (TSI)...

 

Dlaczego tak jest, hmmm...

 

Niby u Zony V6, ale w diesel’u...

U mnie R4 w benzynie...

Przyspieszenie 0-100km/h w Diesel V6 = 7.6 sek

Przyspieszenie 0-100km/h w benzynie R4 = 5.5 sek

 

Spora roznica na korzysc benzyny...

 

Zatem, jaki sens Diesel’a???

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tak tez zrobilismy.

 
Spora roznica na korzysc benzyny...
 
Zatem, jaki sens Diesel’a???
 


Porównaj spalanie z okresu kiedy Ty jeździłeś tym samochodem, a nie żona.
Poza tym jak już chcesz porównać to najlepiej silniki zbliżone do siebie, np. 2.0 TSI 190KM i 2.0 TDI 190KM, a nie V6.
U mnie po zmianie samochodu wyszło, że 2.0HDI 180KM spalało około 1l mniej niż 2.0TSI 190KM. Ten sam kierowca, ten sam styl jazdy, zbliżone trasy (90% przebiegu poza miastem).

Taptaraptap

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzij w miescie w korkach to ci srednia predkosc spadnie do 25km/h a spalanie benzyny poleci na 15l. Dla mnie 90% to jazda po miescie.
Ale wszędzie mówią, że diesel nie nadaje się do miasta... Chyba że z tych starych bez DPF, ale ja nie miałbym serca truć ludzi kłębami gryzącego dymu.
15l/100 przy benzynie to też przesada, chyba że z nogą w podłodze. Dieslem na krótkie odcinki w zakorkowanym mieście spalanie wychodziło mnie 9 litrów, a benzyną tą samą trasą 10-11.
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gilbert3 napisał:

Ale wszędzie mówią, że diesel nie nadaje się do miasta... Chyba że z tych starych bez DPF, ale ja nie miałbym serca truć ludzi kłębami gryzącego dymu.
15l/100 przy benzynie to też przesada, chyba że z nogą w podłodze. Dieslem na krótkie odcinki w zakorkowanym mieście spalanie wychodziło mnie 9 litrów, a benzyną tą samą trasą 10-11.

W podanych przezemnie watunkach diesel euro5 spala 8.6 i sie nie psuje. Subaru benzyna 14l.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dzikipzs napisał:

W podanych przezemnie watunkach diesel euro5 spala 8.6 i sie nie psuje. Subaru benzyna 14l.

To teraz napisz konkretnie jakie auta porównujesz ten diesel i ta benzyna?

I czy na pewno to jest miarodajne porównanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gilbert3 napisał:

Ale wszędzie mówią, że diesel nie nadaje się do miasta... Chyba że z tych starych bez DPF, ale ja nie miałbym serca truć ludzi kłębami gryzącego dymu.
15l/100 przy benzynie to też przesada, chyba że z nogą w podłodze. Dieslem na krótkie odcinki w zakorkowanym mieście spalanie wychodziło mnie 9 litrów, a benzyną tą samą trasą 10-11.

Dziękuję za głos rozsądku 👍

90% miasta i jazda dieslem to jakiś obłęd 🙃

Niech już te hybrydy się popularyzują i używki tanieją, bo się zaklekotamy tymi dieslami. A niestety jeszcze trochę tego szitu zachodnia Europa ma na stanie i musi u nas zutylizować 😕 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mrBEAN napisał:

To teraz napisz konkretnie jakie auta porównujesz ten diesel i ta benzyna?

I czy na pewno to jest miarodajne porównanie :) 

Citroen c5 x7 2.0 163KM AT

Sub Outback 2.5 165KM AT

Edytowane przez dzikipzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dzikipzs napisał:

Citroen c5 x7 2.0 163KM AT

Sub Outback 2.5 165KM AT

2.5 litrowy Outback to jest SMOK paliwowy, szczególnie w mieście. 
AWD, archaiczna skrzynia, duża masa wozu i 2.5 litrowy silnik. Ekonomicznie idealne do miasta 😁

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mrBEAN napisał:

2.5 litrowy Outback to jest SMOK paliwowy, szczególnie w mieście. 
AWD, archaiczna skrzynia, duża masa wozu i 2.5 litrowy silnik. Ekonomicznie idealne do miasta 😁

Z powodow ktore podaleś i paździerzowej jakisci subaru, zastąpi je kolejny diesel z europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem diesla (XC70 D4 185KM) na benzynę (V90 T4 190KM) i diesel mniej palił po mieście, benzyna mniej pali na trasie. Benzyną udało mi się zejść do poziomów w którym dieslu nawet nie się zbliżyłem. W moim przypadku diesel nie ma większego sensu.

Kolega natomiast przesiadł się z Passata CC 190KM TDI na A4 2.0TFSI 190KM i raportuje ok litr większe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilbert3 napisał:

Ale wszędzie mówią, że diesel nie nadaje się do miasta... Chyba że z tych starych (...)

 

Każdy kolejny mój samochód z silnikiem diesla albo palił mniej od poprzedniego albo (po uwzględnieniu różnic masy, wyposażenia i układu przeniesienia napędu) niemal tyle samo.

To co "wszędzie mówią" należy włożyć między bajki, bo najczęściej mówią to ci, co w życiu z takimi silnikami nie jeździli lub kupili od handlarza auto, które od początku było popsute.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał:

Taka mała manipulacja 😁😂🤣

 

Ja napiszę, że diesel nie ma sensu bo w Fordzie Raptorze pali ponad 10L i przyspiesza do setki ponad 10s a tymczasem benzyna 1.2 TSI w nowym VW Polo przyspiesza tak samo ale pali o połowę mniej.

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Każdy kolejny mój samochód z silnikiem diesla albo palił mniej od poprzedniego albo (po uwzględnieniu różnic masy, wyposażenia i układu przeniesienia napędu) niemal tyle samo.

To co "wszędzie mówią" należy włożyć między bajki, bo najczęściej mówią to ci, co w życiu z takimi silnikami nie jeździli lub kupili od handlarza auto, które od początku było popsute.

 

Ja ma akurat inne doświadczenia Astra H 1.7 CDTI 110km średnio 6l, następnie i30 1,6 CRDI 110km średnio 7l , masa gabaryty zbliżone. Różnica PDF 😁😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał:

Ja ma akurat inne doświadczenia Astra H 1.7 CDTI 110km średnio 6l, następnie i30 1,6 CRDI 110km średnio 7l , masa gabaryty zbliżone. Różnica PDF 😁😁😁

 

Różnicą może być też po prostu konstrukcja silnika i samochodu. Jedne palą mniej, inne więcej - czasem inne przełożenia w skrzyni już wiele zmieniają. Najbardziej miarodajny byłby chyba test tego samego silnika w tym samym nadwoziu w wersji bez DPF i po jego dołożeniu.

 

U mnie Outlander II 2.0 TDi (by VW, na pompowtryskiwaczach, Euro 4 ale bez DPF) palił około litra mniej niż Outlander III z suchym DPF i Euro 5, tyle że ten drugi miał silnik 2.2 i automat. A obecne auto Euro 6, mimo większej mocy i masy pali mniej od tamtych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Ja napiszę, że diesel nie ma sensu bo w Fordzie Raptorze pali ponad 10L i przyspiesza do setki ponad 10s a tymczasem benzyna 1.2 TSI w nowym VW Polo przyspiesza tak samo ale pali o połowę mniej.

;]

 

Ale po chipie czy przed? ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michal_O napisał:

Niby u Zony V6, ale w diesel’u...

U mnie R4 w benzynie...

Przyspieszenie 0-100km/h w Diesel V6 = 7.6 sek

Przyspieszenie 0-100km/h w benzynie R4 = 5.5 sek

 

Który VW 2.0 TSI ma 5.5 sek do 100km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

2.5 litrowy Outback to jest SMOK paliwowy, szczególnie w mieście. 
AWD, archaiczna skrzynia, duża masa wozu i 2.5 litrowy silnik. Ekonomicznie idealne do miasta 😁

To ja podam

Do tej pory jeździłem cmax 1.8 benzyna spalanie po mieście 10,7

Od lutego jeżdżę mondeo 2.0 TDCI spalanie po mieście 7.6

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wladmar napisał:

 Passat B8 Alltrack 2.0 TSI 272KM. 

 

Ma 5.7

 

 

Ale z wypowiedzi autora wynika, że on ma 

 

11 godzin temu, Michal_O napisał:

Silnik ten przy mocy max ok. 200KM, co zapewnia standardowa dynamike

dlatego pytałem, jaki VW 2.0 TSI ma 5.5 sek do 100km/h, skoro autor wspominał o mocy ok. 200KM?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michal_O napisał:

Witam,

Od co najmniej 10 lat jezdze tylko samochodami z silnikami bezynowymi.

Ostatnie 3 lata VW z silnikiem 2.0TSI.

Silnik ten przy mocy max ok. 200KM, co zapewnia standardowa dynamike jazdy spalal mi srednio ok. 7.5L benzyny na 100km.

Dowod w zalaczeniu.

 

Zona natomiast jezdzac Audi z silnikim Diesel’a o mocy rowniez ok. 200KM ma spalanie na poziomie tez ok. 7.5L ojelu napedowego na 100km.

Dowod w zalaczeniu.

 

Pytanie, jaki jest zatem sens kupowania samochodu z silnikiem Diesel’a skoro spalanie jest zblizone???

 

E24E15EA-1515-4EF5-B087-897A076AA897.jpeg

537D24C5-B24A-4F39-A4AB-CF2E2A8A3B5C.jpeg

 

Więc miej pretensje do żony, bo silnik diesla ok. 200 koni grupy VAG, pali tyle

 

obraz.png

 

obraz.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować benzyne skoro pali tyle samo co diesel a do ciagniecia przyczepy sie nie nadaje  .

Ja np nigdy nie mialem i raczej nie bede mial potrzeby ciagnac zadnej przyczepy ;]
Mysle, ze takich osob jest zdecydowana wiekszosc, a reszta niech obstaje przy dieslu :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maciej__ napisał:


Ja np nigdy nie mialem i raczej nie bede mial potrzeby ciagnac zadnej przyczepy ;]
Mysle, ze takich osob jest zdecydowana wiekszosc, a reszta niech obstaje przy dieslu :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja nigdy nie miałem diesla, to pierwszy i jestem bardzo zadowolony oczywiście porównuję do wolnossących benzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gilbert3 napisał:
5 godzin temu, delco napisał:
Hm przejechałem ok 100 kkm Getzem 1,5 CRDI (fabrycznie bez DPFu)i nigdy nie widziałem  dymu za sobą.....

Niestety miałem diesla bez DPF i nikt mi nie wmówi, że to nie śmierdzi. To, że nie czujesz nie znaczy, że tego nie ma.

Ależ ja odpowiedziałem na twoje stwierdzenie "ale ja nie miałbym serca truć ludzi kłębami gryzącego dymu." - kłęby dymu IMO widać i do tego sie odnosiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghost2255 napisał:

 

Który VW 2.0 TSI ma 5.5 sek do 100km/h?

Arteon.

2.0TSI.

Dokladnie 5.6sek do 100km/h...

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/volkswagen/arteon/fastback/silnik-benzynowy-2.0-tsi-272km-od-2019/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michal_O napisał:

 

Tylko, że 272KM to nie jest około 200KM. Około 200 to można powiedzieć, że ma 2.0 TSI 190KM, a z tym silnikiem do 100 km/h po 7,7 s.

Piszesz też, że Audi A5 z TDI V6, a to z kolei może być 2.5 190 KM, 2.7 190KM lub 3.0 204KM. No i jaki napęd przód czy quattro.

Bez podania szczegółowych danych porównanie spalania może być lekko z d...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Michal_O napisał:

Arteon.

2.0TSI.

Dokladnie 5.6sek do 100km/h...

Czyli porównujesz 3 samochody: 200KM TSI, 272KM TSI i 200KM TDI.

 

200KM TSI pali mało, a 272KM jeździ lepiej od 200KM TDI. 

Edytowane przez ghost2255
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ghost2255 napisał:

Czyli porównujesz 3 samochody: 200KM TSI, 272KM TSI i 200KM TDI.

 

200KM TSI pali mało, a 272KM jeździ lepiej od 200KM TDI. 

Tak, masz racje.

Spalanie porownuje w samochodach:

Audi A5, V6 3.0TDI, moc 204KM
VW Arteon, R4 2.0TSI, moc 190KM

Oba samochody w nadwoziu liftback.

Srednie spalanie niemal identyczne, na poziomie 7.5l/100km.

 

Oraz do tego 3-ci samochod:

Arteon R4 2.0TSI, moc 272KM.

Ktory przyspieszeniem bije na glowe V6 w Audi.

 

Spalanie podam po przejechaniu pierwszego 1,000 km...

Dzis mam przebieg dopiero 200km...

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TSI 280 KM, stage 1 i robi się 360KM i 4,3s do 100km/h - żeby diesel miał takie osiągi to musiałby mieć chyba z 4.0 biturbo... Dodatkowo w dieslu mamy w gratisie dźwięk rodem z Ursusa, wibracje, smród, drgania, czarne bąki, długie nagrzewanie i spalanie mniejsze o 0,5l 🤣 w autach luksusowych diesel nie przystoi, a do sportowych się nie nadaje... ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może tu zapytam. Na przełomie roku lub w przyszłym zamierzam kupić Paseratti ze względu na bagażnik (a może coś innego polecicie), ale nie o tym mowa w poście.

Będę tym pojazdem jeździł głównie po europie w 3 os. plus bagaże i tu idziemy w sedno. Kupić benzynę - do każdej stolicy (miasta) wjadę czy diesel i czy też obecnie wszędzie wjadę ? Najlepszy byłby diesel wiem , ale boje się że odetnie mnie to od wjazdu do większych miast - gdzie muszę dojechać ? hmmmm ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arczi_84 napisał:

... w autach luksusowych diesel nie przystoi, a do sportowych się nie nadaje... ;)

Zgadz sie!

Jezeli ktos kupuje samochod z wyzszej polki (poziom 200tys zl), to kupowanie Diesela nie ma sensu.

Po co? Dla 0.5l oszczednosci w spalaniu?

Poza tym problem z jego pozniejsza odsprzedaza, oraz mala wartosc rezydualna...

 

Coraz wiecej miast wprowadza zakazy wjazdu Dieseli do centrum rowniez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.