Skocz do zawartości

Zapowietrzone grzejniki w nowym bloku.


Kovic

Rekomendowane odpowiedzi

W nowo zakupionym mieszkaniu zaczął się sezon grzewczy, blok jest nowy, większość sąsiadów miała pozdejmowane grzejniki do wykonania prac wykończeniowych. 
Mieszkam na ostatnim piętrze i cały czas grzejniki mi bulgoczą i się zapowietrzają. 

 

Norma przy pierwszym wypełnieniu czy wada instalacji ? 
Kupować automaty czy cierpliwie poczekać odpowietrzając grzejniki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zapowietrzal co roku grzejnik drabinkowy w łazience, tak z jedną trzecia jego wysokości. Też mieszkam na ostatnim piętrze. Wina była nieszczelność przy zaworze. Nie kapało ale na tyle się pocił ,że w ciągu reszty roku powietrze się dostawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szpyrek napisał:

Nie kapało ale na tyle się pocił ,że w ciągu reszty roku powietrze się dostawało.

Ja się pytam jak? Musiałby być poniżej innego grzejnika. 

W takim przypadku jak opisujesz to w układzie otwartym c.o. Wiecznie bylby problem z zapowietrzaniem się układu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszać, nie czekaj aż przyjdzie -20 i będzie potrzebna ewakuacja.

U mnie problemem był nieodpowietrzony rozdzielacz.

Na bieżąco zglaszaj za każdym razem jak będzie bulgotało, i tak do skutku. Większość wykończeniowców uważa że grzejnik wystarczy podłączyć ponownie i woda się sama uzupełni. A nie jest tak do końca to takie proste, a potem my na ostatnich piętrach mamy chłodno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Większość wykończeniowców uważa że grzejnik wystarczy podłączyć ponownie i woda się sama uzupełni.

 

A to zależy, czy w węźle CO jest układ automatycznego uzupełniania zładu i czy jest on włączony. Bo wystarczy, że jeden zawór zamkną i już nie działa. A zamykają, bo np. w blokach, które znam, woda w zładzie jest uzupełniana z wody technologicznej dostawcy ciepła i ten sobie za nią słono liczy, więc taka "oszczędność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucyfer napisał:

 

A to zależy, czy w węźle CO jest układ automatycznego uzupełniania zładu i czy jest on włączony. Bo wystarczy, że jeden zawór zamkną i już nie działa. A zamykają, bo np. w blokach, które znam, woda w zładzie jest uzupełniana z wody technologicznej dostawcy ciepła i ten sobie za nią słono liczy, więc taka "oszczędność".


Domyślam się że z racji tego że to nowy blok i dopiero po raz pierwszy uzupełniają zład, powinno to działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kovic napisał:


Domyślam się że z racji tego że to nowy blok i dopiero po raz pierwszy uzupełniają zład, powinno to działać. 

 

No właśnie u mnie w blokach, w których wymieniono węzły na nowe, pierwsze co zrobili po pierwszym napełnieniu latem, to zamknęli zawory automatycznego uzupełniania ;] Jeżeli fizycznie na węźle nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział.

obraz.png.4960b817627a6244dffc53e69c0175a4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lucyfer napisał:

 

No właśnie u mnie w blokach, w których wymieniono węzły na nowe, pierwsze co zrobili po pierwszym napełnieniu latem, to zamknęli zawory automatycznego uzupełniania ;] Jeżeli fizycznie na węźle nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział.

obraz.png.4960b817627a6244dffc53e69c0175a4.png

No i latem faktycznie powinien być zamknięty, a w trakcie sezonu grzewczego to już chyba zależy jak często konserwator ma zaglądać. W przypadku awarii tali zawór by ciągle napełnieniał dziurawą instalację.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 13:38, Artur_W_wa napisał:

No i latem faktycznie powinien być zamknięty, a w trakcie sezonu grzewczego to już chyba zależy jak często konserwator ma zaglądać. W przypadku awarii tali zawór by ciągle napełnieniał dziurawą instalację.

 

No właśnie mi znajomy zadzwonił, że w pionie łazienek całej klatki nie ma grzania. Wiosną na ostatnim piętrze zdejmowano grzejnik do remontu i taki jest skutek i ów dozór konserwatora. A grzejnik był właśnie przez konserwatora CO zdejmowany i zakładany, tylko coś jakoś pewnie zapomniał pionu w piwnicy otworzyć, odpowietrzyć i zalać ;] Tak to w praktyce wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

No właśnie mi znajomy zadzwonił, że w pionie łazienek całej klatki nie ma grzania. Wiosną na ostatnim piętrze zdejmowano grzejnik do remontu i taki jest skutek i ów dozór konserwatora. A grzejnik był właśnie przez konserwatora CO zdejmowany i zakładany, tylko coś jakoś pewnie zapomniał pionu w piwnicy otworzyć, odpowietrzyć i zalać ;] Tak to w praktyce wygląda.

To chyba konserwator ten pion odciął kompletnie, bo zdjęcie najwyższego grzejnika, pozbawia grzania raczej tylko ostatnie piętro a nie caly pion. Chyba że cały pion opróżniał dla najwyżej powieszonego :facepalm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 07:56, Artur_W_wa napisał:

To chyba konserwator ten pion odciął kompletnie, bo zdjęcie najwyższego grzejnika, pozbawia grzania raczej tylko ostatnie piętro a nie caly pion. Chyba że cały pion opróżniał dla najwyżej powieszonego :facepalm:

 

No właśnie zamknął cały pion, żeby przy zdejmowaniu grzejnika nie zeszła woda ze wszystkich grzejników najwyższych pięter, bo piony są układem naczyń połączonych. A potem pewnie zapomniał otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.