Skocz do zawartości

Osram H7 LED z homologacją drogową


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, iwik napisał:

Rzeczywiście lista modeli aut krótka. 

Ale krok w dobrym kierunku. 

Widać nie da się tego homologować jako zamiennik H7 tylko trzeba konkretnie do konkretnego reflektora. Spory kosz który trzeba będzie uwzględnić w cenie. Na razie około 100 ojro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, amazaque napisał:

Widać nie da się tego homologować jako zamiennik H7 tylko trzeba konkretnie do konkretnego reflektora. Spory kosz który trzeba będzie uwzględnić w cenie.

To pewnie skutecznie ograniczy dostępność rozwiązania tylko do najbardziej popularnych modeli aut, rokujacych wysoką sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, iwik napisał:

To pewnie skutecznie ograniczy dostępność rozwiązania tylko do najbardziej popularnych modeli aut, rokujacych wysoką sprzedaż. 

Na liście widzę Alfę Giulietta która już nie jest produkowana a ilość sprzedanych tych aut przeczy twojemu stwierdzeniu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

To pewnie skutecznie ograniczy dostępność rozwiązania tylko do najbardziej popularnych modeli aut, rokujacych wysoką sprzedaż. 

Ograniczeniem w tym przypadku może być ilość miejsca między osadzeniem żarówki, a pokrywką reflektora i tylko auta z listy mogą mieć na tyle dużo miejsca, żeby ten radiator upchnąć.

2 godziny temu, amazaque napisał:

Czy w załączonym na stronie spisie samochodów dopuszczających zastosowanie tych LED, jest jakiś jeden model z reflektorami odbłyśnikowymi? 

Jest, np Polo 6R

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Ograniczeniem w tym przypadku może być ilość miejsca między osadzeniem żarówki, a pokrywką reflektora i tylko auta z listy mogą mieć na tyle dużo miejsca, żeby ten radiator upchnąć.

Muszę zerknąć u siebie jak to wygląda. :hmm:

No i ewentualnie potestować jakiś wypożyczony zestaw, czy w ogóle widać jakąś różnicę w stosunku do H7 (oczywiście poza drogą publiczną ;)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

1500 :oki: szau nie robi, ale 5 razy wyższa żywotność, powinni niektórzy być zadowoleni

 

Ja bym to właśnie dla żywotności założył do mondeo. Do wymiany trzeba zdjąć zderzak i wykręcić lampy ... więc mam jakieś ledwo-świecące long-life.

Każda dobra żarówka wymaga częstej wymiany ... więc jestem zmuszony do beznadziejnego oświetlenia.

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrób wart każdej ceny moim zdaniem.

Testowane w aucie gdzie oryginalnie siedzą H7(Peugeot 207) i w porównaniu do Tungsram+120% czy Osram Nigh Breaker Laser+150% różnica jest kolosalna.

Przed zastosowaniem tego na stałe w ww. aucie nie zdecydowałem się tylko dlatego,że nie ma  możliwości założenia tylnego dekla .Reflektor w środku ciągle byłby zaparowany i w efekcie brudny od środka.Jak tylko trafię drugie tylne dekielki,które będę mógł wyrzeźbić pod radiatory od tych żarówek to wsadzam to na stałe.

Warunek to dobrze wyregulowane reflektory na H7 i nie ma prawa nic oślepiać.

P.S Widzieliście ,że Osram wprowadził do sprzedaży zamienniki reflektorów do Golfa VI/VII i nowego Focusa,które są full led i montaż jest p&p pod fabryczną instalację w tych autach? Jedynie cena odstrasza, ok.4tys zł/reflektor.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Prozaq napisał:

 

P.S Widzieliście ,że Osram wprowadził do sprzedaży zamienniki reflektorów do Golfa VI/VII i nowego Focusa,które są full led i montaż jest p&p pod fabryczną instalację w tych autach? Jedynie cena odstrasza, ok.4tys zł/reflektor.

Do Golfa VII te reflektory są w sprzedaży od prawie dwóch lat i kosztują 3800 zł za kpl 2 szt. Pasują P&P do wersji na zwykłych H7, jak i do wersji z podstawowym bi-ksenonem. Wyjmujemy lampy, wkładami lampy Osram full led, podpinamy wtyczki i w drogę, żadnych kodowań, żadnych błędów. Sporo osób już wymieniło, szczególnie jeśli mieli zwykłe H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczorek79 napisał:

Do Golfa VII te reflektory są w sprzedaży od prawie dwóch lat i kosztują 3800 zł za kpl 2 szt. Pasują P&P do wersji na zwykłych H7, jak i do wersji z podstawowym bi-ksenonem. Wyjmujemy lampy, wkładami lampy Osram full led, podpinamy wtyczki i w drogę, żadnych kodowań, żadnych błędów. Sporo osób już wymieniło, szczególnie jeśli mieli zwykłe H7.

Ceny sprawdzałem w zeszłym tygodniu w sieciówkach typu Inter-Team czy w Gdańskim Auto-Partnerze i ztcp to cena oscylowała w okolicach ~4tys zł i dałbym sobie rękę uciąć ,że była za sztukę.Podobnie cenę mówił mi przedstawiciel Osrama,który był u mnie w zeszłym tygodniu,ale może się pomylił.;]

Edytowane przez Prozaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kaczorek79 napisał:

To w takim razie musiałem źle spojrzeć w katalog bo może to rzeczywiście była cena za komplet.:ok:

W takim razie przy naprawie po kolizji,tym bardziej jeszcze z czyjegoś AC można dołożyć od siebie parę groszy i mieć naprawdę dobre oświetlenie w tych samochodach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, analyzer64 napisał:

 

Więc przed zakupem najlepiej zmierzyć sobie jaką długość ma żarówka z radiatorem i jak się mieści to można kupować :hmm:

Jak się nie zmieści to szukać drugich dekli,otwornicą wyciąć otwory niewiele większe od radiatorów i tyle w temacie.:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczorek79 napisał:

@Prozaqdokładnie, użytkownicy twierdzą, że świeci zacnie i nie ma porównania ze zwykłym ksenonem. Poza allegro do dostania za ok 3,5 tys.

A o co chodzi z tym opisem na Allegro tych lamp, jakos tak nie po polsku napisane:hmm:

Cytat
  • Nr kolejny zakres regulacji reflektor dodatkowy lub reflektor spryskiwacz potrzebne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Prozaq napisał:

Wyrób wart każdej ceny moim zdaniem.

Testowane w aucie gdzie oryginalnie siedzą H7(Peugeot 207) i w porównaniu do Tungsram+120% czy Osram Nigh Breaker Laser+150% różnica jest kolosalna.

Przed zastosowaniem tego na stałe w ww. aucie nie zdecydowałem się tylko dlatego,że nie ma  możliwości założenia tylnego dekla .Reflektor w środku ciągle byłby zaparowany i w efekcie brudny od środka.Jak tylko trafię drugie tylne dekielki,które będę mógł wyrzeźbić pod radiatory od tych żarówek to wsadzam to na stałe.

Warunek to dobrze wyregulowane reflektory na H7 i nie ma prawa nic oślepiać.

P.S Widzieliście ,że Osram wprowadził do sprzedaży zamienniki reflektorów do Golfa VI/VII i nowego Focusa,które są full led i montaż jest p&p pod fabryczną instalację w tych autach? Jedynie cena odstrasza, ok.4tys zł/reflektor.

Powiększone dekielki oferują firmy handlujące LED do aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz a to nie tak, że na reflektorze jest wybita homologacja wraz ze źródłem światła i nie można tak sobie poprostu zmieniać żarnik/xenon/LED :hmm:
Fajne to bo mało prądu żre (14W), zapodałbym coś takiego do Skody.
W ktorym miejscu?
Jest to zawarte pewnie w samej homologacji, ale na reflektorze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WaWeR napisał:

W ktorym miejscu?
Jest to zawarte pewnie w samej homologacji, ale na reflektorze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Pierwszy lepszy link:

https://www.auto-wiedza.pl/oznaczenia-reflektorow-i-lamp-samochodowych/

 

Warto podkreślić, że homologacją objęte są nie tylko reflektory i lampy, ale również zastosowane w nich źródła światła. To zła wiadomość dla wszystkich miłośników usprawniania fabrycznego oświetlenia – tak naprawdę do danej lampy nie możemy stosować innych źródeł światła niż tych przewidzianych przez producenta.

 

Tak jak masz na tych zdj H oznacza klasyczne żarówki, D - xenony, nie wiem jak z LEDami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 03:12, K3 napisał:

Są już oficjalnie...

 

 

Ale jak to Tipo nie ma na liście? :facepalm: ;]  Zwykłe chińczyki H7 led za 50pln wchodzą z radiatorami bez problemu do lamp. Lampa H7 soczewka, prawidłowa linia odcięcia nie oślepiają. Nie trzeba nic rzeźbić w deklach i itp. Poza tym wycinanie dziury w deklu na radiator to już przemilczę.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, volf6 napisał:

Przecież nie w tym rzecz,będzie stłuczka a gość powie, ze go oślepiłeś i wyjdzie, ze masz oświetlenie nie dopuszczone do ruchu:)

No chciałeś go zamordować :)

Wiem że tak jest dlatego ja się w to nie bawię. Ale ogólnie jestem zwolennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.