Skocz do zawartości

Osram H7 LED z homologacją drogową


K3

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, marcindzieg napisał:

No chciałeś go zamordować :)

Wiem że tak jest dlatego ja się w to nie bawię. Ale ogólnie jestem zwolennikiem.

Tak bywało przy żarnikach xenonowych jak był na to bum. Nawet AFAIR były żarniki w oprawach H7, H4 aby można było prosto dołożyć. Policja straszyła i robiła kontrole podejrzanych aut. Żadne papierki nie pomagały, jak reflektor i auto nie były do tego przystosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sherif napisał:

Tak bywało przy żarnikach xenonowych jak był na to bum.

Bo takie rzeczy trzeba robić z głową. Wiadomo że do starej, ryflowanej lampy nie wolno. Ale w nowoczesnej soczewce nie ma to większego znaczenia. Ustawić, sprawdzić czy nie oślepia i tyle. Od tego powinien być diagnosta ze sprzętem a nie papier z homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Bo takie rzeczy trzeba robić z głową. Wiadomo że do starej, ryflowanej lampy nie wolno. Ale w nowoczesnej soczewce nie ma to większego znaczenia. Ustawić, sprawdzić czy nie oślepia i tyle. Od tego powinien być diagnosta ze sprzętem a nie papier z homologacją.

Chodziło też o brak sprysków i poziomowania.

Takie mamy prawo i policja to egzekwowała. W Outbacku chwilę przed sprzedażą założyłem żarniki do soczewke, ale tam lampa była nawet do tego przystosowana, miała miejsce na przetwornicę a auto nivomat .. tyle, że lampa nie miała homologacji na xenon a nivomat to nie system stabilizacji. Oczywiście wszystko dobrze działało i nikogo nie oślepiało, ale z pkt widzenia prawa nie było to legalne. Tak samo uważam z tymi LEDami, nawet jeżeli będą na żarówki papiery, to reflektor jest homologowany z innym źródłem światła i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, volf6 said:

Tylko, ze to w naszym kraju i tak nie będzie legalne, skoro zatwierdzone dla Niemiec a nie całej UE?

 

Nawet jak bedzie to cena wg mnie jest zaporowa...

Nie spodziewam sie wielu chetncyh wydac 4kPLN na nowe reflektory do uzywanego auta ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nawet jak bedzie to cena wg mnie jest zaporowa...

Nie spodziewam sie wielu chetncyh wydac 4kPLN na nowe reflektory do uzywanego auta ;]

 

O ile nie będzie "obrotu" tańszymi reflektorami bez papierów, amatorów zmiana za wszelką cenę jest sporo. Już kiedyś ginęły na potęgę kierunki od Poldków.

 

14 minut temu, marcindzieg napisał:

Do 1500 lumenów nie potrzeba :)

Kiedyś nie były chyba takiego podziału, wszystkie auta z xenonami miały spryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Kiedyś nie były chyba takiego podziału, wszystkie auta z xenonami miały spryski.

Cały czas jest tak. Spryski i poziomowanie musi być powyżej pewnej ilości światła. Zresztą wiesz jak to jest. Jak kupiłem to u mnie nie działały i nikt się tym nie interesował. Naprawiłem bo lubię mieć wszystko sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

Cały czas jest tak. Spryski i poziomowanie musi być powyżej pewnej ilości światła. Zresztą wiesz jak to jest. Jak kupiłem to u mnie nie działały i nikt się tym nie interesował. Naprawiłem bo lubię mieć wszystko sprawne.

To nie chodzi o to co lubisz tylko o to, że mają być sprawne. Twój przypadek pokazuje tylko jaka patologia jest na drogach i w SKP (też mi nigdy nie sprawdzał sprysków)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, volf6 napisał:

Bo wtedy nie było ksenonów o mniejszym strumieniu niż 2000 lumenów (25W) tylko standardowe 35W o strumieniu powyżej 3000 lumenów:)

Dokładnie o to chodzi. Do wyboru była jedynie barwa.

 

2 minuty temu, stig napisał:

To nie chodzi o to co lubisz tylko o to, że mają być sprawne. Twój przypadek pokazuje tylko jaka patologia jest na drogach i w SKP (też mi nigdy nie sprawdzał sprysków)

O analizę spalin też zawsze musiałem sie dopraszać w SKP :facepalm:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

To nie chodzi o to co lubisz tylko o to, że mają być sprawne. Twój przypadek pokazuje tylko jaka patologia jest na drogach i w SKP (też mi nigdy nie sprawdzał sprysków)

Tu po raz pierwszy się zdziwiłem w tym roku jak na przeglądzie Pan do mnie powiedział "proszę włączyć spryskiwacze" :totalszok: WTF ? Stacja na którą od lat jeżdżę więc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

też mi nigdy nie sprawdzał sprysków

A dlaczego Ci mają sprawdzać? Tego nie ma w zakresie obowiązkowego przeglądu. Podobnie jak poziomowania.

Choć na upartego można to podpiąć pod badanie oświetlenia.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Nawet jak bedzie to cena wg mnie jest zaporowa...

Nie spodziewam sie wielu chetncyh wydac 4kPLN na nowe reflektory do uzywanego auta ;]

 

Te zarówki led Osrama kosztują 100 euro komplet i o nich mowa, że homologacja tylko na Niemcy, ale na razie, bo będą rozszerzać na całą Europę. Natomiast kompletne lampy do VW na full led Osrama kosztują 3800 zł i one mają normalną homologację na całą Europę. To nie jest jakiś ogromny koszt, wystarczy mała stłuczka, gdzie trzeba zwykłe ksenony wymienić i już wychodzi, że w tej samej cenie mamy nowe full ledy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukas napisał:

Tu po raz pierwszy się zdziwiłem w tym roku jak na przeglądzie Pan do mnie powiedział "proszę włączyć spryskiwacze" :totalszok: WTF ? Stacja na którą od lat jeżdżę więc....

Co to da jak mu szybę spryskam?

Spryskiwacze lamp włączają mi się kiedy chcą i jeszcze nie rozgryzłem od czego to zależy?

Ponoć co 5x lub po długim psikaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, el_guapo napisał:

 

Myślisz, że różnią się czymś od chińskich H7 LED poza kwitem homologacji - szczerze wątpię.

 

Nie mam pojęcia, nie miałem w ręku ani jednych ani drugich. Ale prędzej dopłaciłbym do Philipsa czy Osram, z uwagi że marki są znane i robią całkiem nieźle jakościowo produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 17:37, ZUBERTO napisał:

Co to da jak mu szybę spryskam?

Spryskiwacze lamp włączają mi się kiedy chcą i jeszcze nie rozgryzłem od czego to zależy?

Ponoć co 5x lub po długim psikaniu.

 

Spryskiwacze lamp włączają się za 1. razem jak użyjesz spryskiwacza, a następnie po 5x spryskania szyby. Oczywiście można sobie to zmienić w kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lukas napisał:

Spryskiwacze lamp włączają się za 1. razem jak użyjesz spryskiwacza, a następnie po 5x spryskania szyby. Oczywiście można sobie to zmienić w kodowaniu.

Jakoś ta reguła wydaje się u mnie nie działać.

Co prawda już nie skupiam się na tym i nie liczę, ale za 1x na pewno to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Jakoś ta reguła wydaje się u mnie nie działać.

Co prawda już nie skupiam się na tym i nie liczę, ale za 1x na pewno to nie jest.

Po włożeniu kluczyka i uruchomieniu auta oraz przy przytrzymaniu manetki spryskiwacza min. (z tego co pamiętam) 3sec uruchamia się automatycznie spryskiwacz reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.