Skocz do zawartości

Kupno auta z salonu - rady


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

W tym miesiącu lub w przyszłym będę kupował nowy samochód z salonu (na firmę jeśli to ma jakieś znaczenie). Będzie to mój pierwszy raz. Wcześniej tylko używki były. I teraz pytanie: jak uzyskać najlepszą cenę? Na co zwrócić uwagę? Jak rozmawiać? Ogólnie mile widziane rady bym nie został wy****ny przez handlowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ogłoszenia z całej Polski na portalach. Będziesz wiedział mniej więcej jaką cenę możesz uzyskać zamawiając interesujące Cię auto, bo oczywiście oficjalny cennik nie ma z tą ceną wiele wspólnego. 

Zazwyczaj lapsza cenę można uzyskać na auta z placu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, iwik said:

Zazwyczaj lapsza cenę można uzyskać na auta z placu. 

 Tak , ale jak idziesz w nowe to masz jakieś wymagania , a to co stoi na placu to zazwyczaj nie jest szybko sprzedawalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wujek napisał:

Generalnie VAG ma najlepsze finansowanie. Co kupujesz? 

Albo Stonic, o którego już tu pytałem albo nowy citroen c3. Jeszcze muszę się na jazdy umówić i wtedy zdecyduję. Ale jakoś bardziej chyba leży mi Stonic i żonie też. VW to nie ta półka cenowa, a nie chcę całkowitego golasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, angrius napisał:

Albo Stonic, o którego już tu pytałem albo nowy citroen c3. Jeszcze muszę się na jazdy umówić i wtedy zdecyduję. Ale jakoś bardziej chyba leży mi Stonic i żonie też. VW to nie ta półka cenowa, a nie chcę całkowitego golasa;

No to zycze szczescia z francuzami :phi: do mnie nawet nikt w salonie nie podszedl nie wiem jak oni funkconuja :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, angrius napisał:

Wysłałem dzisiaj zapytania do wszystkich salonów Kia na Śląsku. Zobaczę jaki będzie odzew.

Myśle że marny. W zeszłym roku w marcu kupowałem . Mamy w 3city 2 dealerów i ta sama gadka - brać, zamawiać, wpłacać zadatek bo zniknie z „placu”. Rabat taki jak importer daje i koniec. Jak coś dodatkowego to mówili, ze jak inni się dowiedzą ze dostałem coś ekstra to będą do nich dzwonić z pretensjami ;)

 

takze tem. Zdaj relacje. Bo może opinia się potwierdzi ze 3city to Sycylia Polski ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, angrius said:

Wysłałem dzisiaj zapytania do wszystkich salonów Kia na Śląsku. Zobaczę jaki będzie odzew.

 

Nie wiem ile jest tych salonow, ale ja bym sie przejechal osobiscie do kilku i porozmawial :ok:

Moze maja cos ciekawego na stanie, co Cie zainteresuje.

Sprawdz sobie wczesniej na otomoto ile realnie stoja modele, ktore Cie interesuja. Moze jest cos gdzies w PL i wtedy warto zadzwonic.

I nie wierz w te wszystkie opowiesci z AK, gdzie od progu dostaje sie 20-30% bo nigdy nic nie kupisz :hehe:

Oczywiscie sa takie marki/modele sytuacje, ze ktos tyle dostal, ale na pewno nie jest to regula w autach "popularnych".

Do niedawna na Opla mozna bylo dostac niezly rabat bo taka mili polityke sprzedazy i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wujek napisał:

No to zycze szczescia z francuzami :phi: do mnie nawet nikt w salonie nie podszedl nie wiem jak oni funkconuja :hehe: 

Eeee, w Renault w Częstochowie, jak tylko wejdziesz, od razu ktoś biegnie. Przynajmniej ja tak miałem. Aż w końcu kupiłem 🙂 I nawet dobrze się negocjowało.

Za to w KIA to mieli mnie totalnie gdzieś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, biniu napisał:

Eeee, w Renault w Częstochowie, jak tylko wejdziesz, od razu ktoś biegnie. Przynajmniej ja tak miałem. Aż w końcu kupiłem 🙂 I nawet dobrze się negocjowało.

Za to w KIA to mieli mnie totalnie gdzieś.

Dodam, że w tym salonie szef jest ewidentnie estetą bo płeć piękna, która tam pracuje jest na prawdę urodziwa ;]

Co kupiłeś? Ja się czaję na nową Megane po lifcie.

W Kia w Częstochowie totalna olewka choć ogladałem Xceeda z każdej strony, podnosiłem maskę itd- nikt nie podszedł :no:

Edytowane przez sowik85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że marny. W zeszłym roku w marcu kupowałem . Mamy w 3city 2 dealerów i ta sama gadka - brać, zamawiać, wpłacać zadatek bo zniknie z „placu”. Rabat taki jak importer daje i koniec. Jak coś dodatkowego to mówili, ze jak inni się dowiedzą ze dostałem coś ekstra to będą do nich dzwonić z pretensjami
 
takze tem. Zdaj relacje. Bo może opinia się potwierdzi ze 3city to Sycylia Polski
Mówisz i O K&K?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał:

Wysłałem dzisiaj zapytania do wszystkich salonów Kia na Śląsku. Zobaczę jaki będzie odzew.

 

czemu tylko na slasku ?

ja ostatnie auto kupilem we wro a jestem z waw. wszystko przez net zalatwione a to jeszcze byl leasing. jedynie po odbior przyjechalem pendolino.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:
9 godzin temu, Camel napisał:
Myśle że marny. W zeszłym roku w marcu kupowałem . Mamy w 3city 2 dealerów i ta sama gadka - brać, zamawiać, wpłacać zadatek bo zniknie z „placu”. Rabat taki jak importer daje i koniec. Jak coś dodatkowego to mówili, ze jak inni się dowiedzą ze dostałem coś ekstra to będą do nich dzwonić z pretensjami emoji6.png
 
takze tem. Zdaj relacje. Bo może opinia się potwierdzi ze 3city to Sycylia Polski emoji6.png

Pokaż więcej  

Mówisz i O K&K?

Nie, jest Kulej i Interbis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem Fiata Bravo z 25% rabatem...ale taki rabat rzeczywiście nie był dla ludzi z ulicy 🙂

 

Z rad przed kupnem nowego auta to podobno nie mówi się sprzedawcy na dzień dobry jaką kwotą dysponujemy do wydania...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

To trzeba bylo go poprosic, zeby Ci wynegocjowal tyle samo na Tucsona :ok:

 

3 lata wstecz 8]

Ja dostałem 11% - i to była bardzo dobra oferta, w 3 sekundy zdecydowałem się na zakup :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pado napisał:

Z rad przed kupnem nowego auta to podobno nie mówi się sprzedawcy na dzień dobry jaką kwotą dysponujemy do wydania...

 

 

O, to uważam za dobrą poradę :ok:

 

OT:

Kupowałem wczoraj bukiecik kwiatów- patrzę na taki ładny, już gotowy i pytam "ile?"

Sprzedawca na to "nie chciałbym Pana obrazić zbyt niską ceną, 500zł" ;]

 

Wytargowałem 90% upustu, przebijcie to ;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rwIcIk said:

3 lata wstecz 8]

Ja dostałem 11% - i to była bardzo dobra oferta, w 3 sekundy zdecydowałem się na zakup :ok:

 

 

Tutaj jest tyle zmiennych i przypadkow, ze porownywanie samych % niewiele wnosi...

Jeden kupi na wyprzedazy rocznika, drugi schodzacy model z gamy, a jeszcze inny wezmie cos na zamowienie i jak to niby porownac? :hehe:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

AKowicz targuje 30% żeby pokazać że potrafi, a potem kupuje w cenie katalogowej, żeby pokazać że go stać.

;l

jeden co rozumie psychologię ludzi sukcesu. A nie, nie tylko, że rozumie, to jeszcze sam ją kreuje :skromny:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, delco napisał:

W BMW 20 % dostaje sie na telefon bez przychodzenia do salonu.....

Nie wiem.

Widać znajomy nie targował się zbytnio. Cena pasowała, to zamówił. Ma klienta na wybudowany dom, to sobie prezent na gwiazdkę sprawi ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Ale że dopytam - rabat wynosił 23% od ceny brutto - czy też placiło sie netto a nie doliczali 23% Vatu? - to to jakieś 4% różnicy....

skonfigurowałem, wyszła cena brutto, podzielili ją przez 1,23 i wyszła cena brutto do zapłaty. Tak mniej więcej oczywiście bo jak teraz liczę to mi się tysiąc złotych nie zgadza 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sowik85 napisał:

W Kia w Częstochowie totalna olewka

Bilex? Ja tam wszedłem tylko obejrzeć samochody, a wyjechałem Ceedem którego wcale nie miałem zamiaru kupić ;]. Sprzedali mi go 10 tys. taniej od praktycznie całej wtedy konkurencji :hehe:. Potem przy przeglądach jak czekałem na samochód w salonie wciskali mi różne oferty całkiem w porządku. Po gwarancji padło mi radio więc podjechałem na serwis - ile do kasy? "A daj pan spokój" :O. Rzadko spotykam w życiu tak "wesołe" i nastawione na klienta salony :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, amazaque napisał:

Bilex? Ja tam wszedłem tylko obejrzeć samochody, a wyjechałem Ceedem którego wcale nie miałem zamiaru kupić ;]. Sprzedali mi go 10 tys. taniej od praktycznie całej wtedy konkurencji :hehe:. Potem przy przeglądach jak czekałem na samochód w salonie wciskali mi różne oferty całkiem w porządku. Po gwarancji padło mi radio więc podjechałem na serwis - ile do kasy? "A daj pan spokój" :O. Rzadko spotykam w życiu tak "wesołe" i nastawione na klienta salony :oki:

Widocznie trafiłem na zły dzień salonu. Nikt nawet się nie ruszył, a o otwarcie bagażnika w Niro prosiłem chyba ze 3 osoby. Podobnie było kiedyś w Toyocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.