Skocz do zawartości

Czy obawiać się Renault?


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

No wlaśnie, zakładając że chcę auto na 10 lat i ~170kkm, czy takie Megane z salonu bedzie dobrym wyborem w kwestii awaryjności?

 

Powiedzmy że mamy wybor:

1. Megane kombi 1.3 Tce 140km Intens

2. Toyota Corolla sedan, 1.6 wolnossący 132km, wyposażenie Comfort z dodatkami.

 

Obie pozycje w cenie 95-100tys zł za nówki (cennikowo). Obie mi się podobają, choć każda na swój sposób ;)

 

Kwestię wyglądu i praktycznosci pomijamy.

Który z w/w ma szansę być bardziej niezawodnym przez te 170kkm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 29 napisał:

A kupisz i tak Meganerotfl

 

Pożyjemy, zobaczymy ;)

Chodzi mi o potwierdzenie bądź obalenie stereotypu.

Te 2 modele to stereotypowo przyklad bardzo jaskrawy ale na ten moment to one są u mnie na tapecie.

Toyką jeździłem i się polubiliśmy, Megane na razie tylko jako pasażer i z tej pozycji bez zastrzeżeń. Przymierzając się w salonie jest fporzo.

Wezmę ją na 1 dobę w ramach akcji testowania Renówek.

 

Edytowane przez sowik85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost2255 napisał:

Na Corollę hybrydę nie styknie? 

Ona na pewno szybciej się znudzi, niż zepsuje

Trochę poza budżetem, tak czy siak przejadę się nią. Moc niby mniejsza niż wspomniane dwa i osiągi słabsze, ale chciałbym poznać wartość dodaną z jazdy hybrydą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Azbest napisał:

a nie myślałeś o Hondzie Civic 1.0T 129km?

Będzie bezawaryjnie i nie będzie nudno ....

 

Edit:

W promocji ... poniżej 100kPLN znajdziesz 1.5T z automatem ... szach-mat. 

 

Civic "ufo" wyjątkowo mi nie leżał podczas jazdy (2 pełne dni go miałem) wiec nawet nie patrzyłem w stronę Hondy.

Ale dzięki za podpowiedź, obadam temat :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sowik85 napisał:

 

Civic "ufo" wyjątkowo mi nie leżał podczas jazdy (2 pełne dni go miałem) wiec nawet nie patrzyłem w stronę Hondy.

Ale dzięki za podpowiedź, obadam temat :ok:

ufo (8/9 gen) a obecny (10 gen) to zupełnie inne samochody - poza znaczkiem nie ma sensu robić analogii

jeśli obecego Civ da się wyrwać poniżej 100k za 1.5T + automat ... to na wolnossącą corolle bym nawet nie patrzył ... 

 

Jesli masz zamiar samochód uzytkować przez 10lat/200kkm ... to generalnie bierz japonię

... ale tak żeby ci się nie znudziło - to odpuść corollę wolnossącą. Inna rozmowa jeśli chcesz hybrydę (oszczędną 1.8 lub ciekawą 2.0 - ale to już inne pieniądze)

 

EDIT:

a jeśli nie starczy na hybrydę, to jeszcze sprzedają Lexusa CT 200h od 90kPLN - może technologicznie trochę stary, ale to bardzo wygodne, fajnie wykonane i bezawaryjne autko.

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sowik85 napisał:

No wlaśnie, zakładając że chcę auto na 10 lat i ~170kkm, czy takie Megane z salonu bedzie dobrym wyborem w kwestii awaryjności?

 

Powiedzmy że mamy wybor:

1. Megane kombi 1.3 Tce 140km Intens

2. Toyota Corolla sedan, 1.6 wolnossący 132km, wyposażenie Comfort z dodatkami.

 

Obie pozycje w cenie 95-100tys zł za nówki (cennikowo). Obie mi się podobają, choć każda na swój sposób ;)

 

Kwestię wyglądu i praktycznosci pomijamy.

Który z w/w ma szansę być bardziej niezawodnym przez te 170kkm?

 

 Silnik 1.6 bez turbiny będzie Ci pasował? Bo wyprzedanie dynamiczne z tym silnikiem bez redukcji może być trudne. Ja mam 1.8 w Avensis i przy wyprzedaniu zawsze redukuję o 1 lub 2 biegi, wtedy dopiero fajnie to przyśpiesza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Azbest said:

Jesli masz zamiar samochód uzytkować przez 10lat/200kkm ... to generalnie bierz japonię

To zostaje jeszcze Mitsubishi, made in Japan. Niezniszczalny 2.0 n/a lub downsizingowy 1.5T. Automaty jak Hondzie - CVT:smirk:

Pierwsze 5 lat na fabrycznej gwarancji:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dobromir napisał:

 Silnik 1.6 bez turbiny będzie Ci pasował? Bo wyprzedanie dynamiczne z tym silnikiem bez redukcji może być trudne.

 

Co to tego właśnie nie jestem pewien... Teraz mam 1.4 TSI 122KM i pasuje mi jazda turbo benzyną. Tą Toykę też musze na jakiś weekend wziąć, wtedy lepiej poznam auto niż przez 20min jazdy testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sowik85 napisał:

Trochę poza budżetem, tak czy siak przejadę się nią. Moc niby mniejsza niż wspomniane dwa i osiągi słabsze, ale chciałbym poznać wartość dodaną z jazdy hybrydą

 

 

To już tak Corolki podrożały? Bo jeszcze w maju na wyprzedaży rocznika za 95 kPLN była Corolla kombi hybryda w pakiecie Comfort. A z tego co pamiętam to sedan z 5-6 kPLN niżej stał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydając prawie 100 klocków i chcąc jeździć jednym autem przez 10 lat nie wziąłbym na pewno wolnossacego 1.6 niezależnie od tego w jakiej marce. 😄

Za megane to też jakoś dużo mi się wydaje. Chyba że cennik cennikiem, a dadza od tego 20k upustu, to wtedy spoko. 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, sowik85 said:

 

Co to tego właśnie nie jestem pewien... Teraz mam 1.4 TSI 122KM i pasuje mi jazda turbo benzyną. Tą Toykę też musze na jakiś weekend wziąć, wtedy lepiej poznam auto niż przez 20min jazdy testowej.

 

Po TSI, przesiadka na wolnossace 1.6 bedzie raczej bolesne ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota z wolnossącym silnikiem to dziś już jeżdżący skansen - ani to oszczędne, ani przyjemnie do jazdy, a za t 10 lat ludzie jak na dobre przyzwyczją się do lstycznych turbo beznynowych, to nie będą chcieli od Ciebie tego odkupić. Jeśli Toyota to tylko hybryda. Jesli jeździsz TSi, to po tej przesiadce będziesz się męczył.

Renault... jeżeli się nie boisz. To ładne samochody, ale ja osobiście bym się bał, bo pośród najbliższych znajomych nie było człowieka, który po pierwszym renault kupił by kolejne-  każdy miał jakieś uwagi, jak nie do auta, to do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sowik85 napisał:

No wlaśnie, zakładając że chcę auto na 10 lat i ~170kkm, czy takie Megane z salonu bedzie dobrym wyborem w kwestii awaryjności?

 

Powiedzmy że mamy wybor:

1. Megane kombi 1.3 Tce 140km Intens

2. Toyota Corolla sedan, 1.6 wolnossący 132km, wyposażenie Comfort z dodatkami.

 

Obie pozycje w cenie 95-100tys zł za nówki (cennikowo). Obie mi się podobają, choć każda na swój sposób ;)

 

Kwestię wyglądu i praktycznosci pomijamy.

Który z w/w ma szansę być bardziej niezawodnym przez te 170kkm?

 

 

a ja powiem ze nie ma czego się obawiać nie mowie tego jako fan czy nie fan danej marki bo służbowo clio objeżdżałem i objeżdzam w domu mam twingo i CHR-a . Clio III dojechało u mnie 137 tys wymienione tylko coś koło 120 kkm łączniki stabilizatora kompletnie nic sie nie działo i zosatało wymienione na clio IV którew też jeździ może juz mniej intensywnie przez Covida i tez sie nie psuje . Zona ma Twingo i też nic , ale zeby nie bylo CHR 58 ty w 2,5 roku zrobione też się nic nie dzieje ale po wpisach na forum toyoty nie wierze już w ta legendarną niezawodność ;) 

 

nie wiem ile kosztuje serwis Renault bo clio to firma placi a twingo we własnym garazu ogarniam ale serwis Toyoty w polsce to koszt premium :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Z tego co ostatnio tutaj wrzucal @Mike_wwl to raczej jest taniej niz konkurencja...

 

nie wiem ile ma konkurencja ale serwis na 45 tys czyli tylko olej kosztował 950 zł 

 

aby było śmieszniej w Belgii ten sam przegląd po przeliczeniu na PLN 900 zł , o ile rozumiem ze materiały eksploatacyjne są w podobnej cenie to za cholerę nie moge zrozumiec dlaczego koszty pracy tu i tam są na podobnym poziomie . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manx napisał:

Toyota z wolnossącym silnikiem to dziś już jeżdżący skansen - ani to oszczędne, ani przyjemnie do jazdy, a za t 10 lat ludzie jak na dobre przyzwyczją się do lstycznych turbo beznynowych, to nie będą chcieli od Ciebie tego odkupić. Jeśli Toyota to tylko hybryda. Jesli jeździsz TSi, to po tej przesiadce będziesz się męczył.

Renault... jeżeli się nie boisz. To ładne samochody, ale ja osobiście bym się bał, bo pośród najbliższych znajomych nie było człowieka, który po pierwszym renault kupił by kolejne-  każdy miał jakieś uwagi, jak nie do auta, to do serwisu.

Nie zgodzę się, bo myślę że właśnie przy sprzedaży taki silnik może być zaletą bo zwykły silnik bez turbo, który ciężko zajechać (na forum avensis są ludzie którzy już po pół mln kilometrów zrobili bez większych inwestycji a jeśli ktoś będzie chciał np. założyć gaz, to żaden problem koszt ok 2500 zł i będzie jeździł prawie za połowę kosztów. Tak więc to wszystko zależy jaki klient się trafi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Manx said:

jeżdżący skansen - ani to oszczędne, ani przyjemnie do jazdy, a za t 10 lat ludzie jak na dobre przyzwyczją się do lstycznych turbo beznynowych, to nie będą chcieli od Ciebie tego odkupić

@sowik85 nie słuchaj go. Ja od Ciebie odkupie 😷 Za 10 lat, to będzie jedna z niewielu niezawodnych benzyn, do której można wrzucić LPG. Jak będzie zadbana, 1 wlasciciel to na rynku wtornym się będą zabijac o nia. w szczególności ze turbobenzynek, które ciężko przetrzymują 200-300 tysi będzie bez liku i nikt tego nie będzie bral. Weź jeszcze bialy kolor, w razie czego popchniesz do Arabii/Afryki za 1,5-2x wyzsza cene. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał:

To już tak Corolki podrożały?

Cennikowo w promocji 86.400 + lakier który mi się podoba 3500 + pakiet Style + pakiet Tech, każdy po 3500 w promo. I wychodzi 97 tys zł cennikowo za auto, które ma wszystko czego potrzebuję. Tylko ten silnik... jak pisałem wyżej, muszę takim pojeździć ze 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, dobromir said:

Nie zgodzę się, bo myślę że właśnie przy sprzedaży taki silnik może być zaletą bo zwykły silnik bez turbo, który ciężko zajechać (na forum avensis są ludzie którzy już po pół mln kilometrów zrobili bez większych inwestycji a jeśli ktoś będzie chciał np. założyć gaz, to żaden problem koszt ok 2500 zł i będzie jeździł prawie za połowę kosztów. Tak więc to wszystko zależy jaki klient się trafi.

Ty myślisz kategoriami tego co jest dziś, a za 10 lat klient na samochody używane też może zmienić preferencje, bo 90% oferty będzie miał turbobenzynowe, możliwe że już nawet będzie wcześniej takiego miał w swojej karierze i przyzwyczai się do dobrego. Może jakiś emeryt się połaszczy na wolnossący. W latach 90 mówili że używany turbodiesel to zło bo skomplikowany, a parę lat potem wolnossącego diesla nikt nie chciał kupić . Tu będzie tak samo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sowik85 napisał:

No wlaśnie, zakładając że chcę auto na 10 lat i ~170kkm, czy takie Megane z salonu bedzie dobrym wyborem w kwestii awaryjności?

 

Powiedzmy że mamy wybor:

1. Megane kombi 1.3 Tce 140km Intens

2. Toyota Corolla sedan, 1.6 wolnossący 132km, wyposażenie Comfort z dodatkami.

 

Obie pozycje w cenie 95-100tys zł za nówki (cennikowo). Obie mi się podobają, choć każda na swój sposób ;)

 

Kwestię wyglądu i praktycznosci pomijamy.

Który z w/w ma szansę być bardziej niezawodnym przez te 170kkm?

 

To już nie sx4? 

 

Megan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Megane kombi 1.3 Tce służbowe już 2 lata i dla mnie zbyt wiele rzeczy jest tłumaczonych TTTM przez serwis

skrzypiące sprzęgło, grzechoczący silnik na wolnych obrotach, opadające drzwi, których nie umieją wyregulować, stukanie z napędu wyglądające na dwumasę

 

i nie jestem uprzedzony do Renuara, miałem 2 razy Megane 3 1.5dci, każde po 3 lata i nie licząc pontonowego zawieszenia, to bym wymienił obecne auto na Megane3

 

a do silników wolnossących bardzo bym nie chciał wracać, chyba że w "wózku na zakupy" jak mnie kryzys albo starość dopadnie

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sowik85 napisał:

No wlaśnie, zakładając że chcę auto na 10 lat i ~170kkm, czy takie Megane z salonu bedzie dobrym wyborem w kwestii awaryjności?

 

Powiedzmy że mamy wybor:

1. Megane kombi 1.3 Tce 140km Intens

2. Toyota Corolla sedan, 1.6 wolnossący 132km, wyposażenie Comfort z dodatkami.

 

Obie pozycje w cenie 95-100tys zł za nówki (cennikowo). Obie mi się podobają, choć każda na swój sposób ;)

 

Kwestię wyglądu i praktycznosci pomijamy.

Który z w/w ma szansę być bardziej niezawodnym przez te 170kkm?

 

 

Ja wybierałem m.in. między Corollą a Astrą J dwa lata temu, chciałem proste auto do LPG.

Po przejechaniu się Astrą do Corolli tylko wsiadłem i zamknąłem drzwi. Później je otworzyłem i znowu zamknąłem, a później wysiadłem i finalnie kupiłem Astrę.

Nie wiem jak oni to robią, ale zauważyłem już u koleżanki w Aurisie - to auto to taka cienka, metalowa puszka. Może nie każdy to zauważa, ale głuchy odgłos zamykania drzwi drażniłby mnie od początku do końca.

Plus to co koledzy piszą - jak jeździsz turbobenzyną to się zapłaczesz przy tej Toyce.

 

Z innej strony - dobry kolega kupił jednego z pierwszych Talismanów w PL, ilość pierdół była potężna, z 10 miesięcy je usuwali zanim się uspokoiło, ale zawsze bez szemrania. Teraz auto ma cztery lata z hakiem i zbliża się powoli do końca gwarancji, prawie 190 tyś na blacie, spalanie 5.4 litra średnie. Diesel, nie wiem jaki, manual. Brak awarii.

Zmienia na nowego Talismana.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sdss napisał:

To już nie sx4? 

 

Megan.

SX4 jest nadal w puli rozpatrywanych pojazdow. Ale przeżyłem ostatnio szok estetyczny- oglądałem w salonie Megane Grandtour w fajnej wersji, kilka chwil poźniej widziałem na ulicy SX4. 

Suzki wyglada przy Megance jak moja szopa na wsi przy operze w Sydney. To jest designerska przepaść. 

Suzi ma inne zalety, które są pod blachą.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Manx said:

 W latach 90 mówili że używany turbodiesel to zło bo skomplikowany, a parę lat potem wolnossącego diesla nikt nie chciał kupić . Tu będzie tak samo.

 

W tej chwili natomiast latwiej sprzedaz wolnossaca benzyne nie leciwego turbodiesla ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

Nie wiem jak oni to robią, ale zauważyłem już u koleżanki w Aurisie - to auto to taka cienka, metalowa puszka. Może nie każdy to zauważa, ale głuchy odgłos zamykania drzwi drażniłby mnie od początku do końca.

 

Też mnie drażnią takie detale. W Civicu zamykały mi się pierwszorzędnie, mimo że to 7 generacja i kompakt.

Ale w Citroenie C4 odgłos zamykania drzwi wnerwiał mnie za każdym razem jak je zamykałem.

W Lagunie dźwięk zamykania drzwi też mi się podoba. :ok:

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, analyzer64 napisał:

 

Też mnie drażnią takie detale. W Civicu zamykały mi się pierwszorzędnie, mimo że to 7 generacja i kompakt.

Ale w Citroenie C4 odgłos zamykania drzwi wnerwiał mnie za każdym razem jak je zamykałem.

W Lagunie dźwięk zamykania drzwi też mi się podoba. :ok:

 

 

No jak miałem Mercedesa W123 to potrafiłem specjalnie z dwa razy sobie drzwi zamknąć dla samego dźwięku.

 

Teraz w Yarisie tak mnie drażni kierunkowskaz, ma tak ujowy dźwięk że mnie uszy bolą za każdym razem.

Ale ja jestem dźwiękowym schizolem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sowik85 napisał:

Cennikowo w promocji 86.400 + lakier który mi się podoba 3500 + pakiet Style + pakiet Tech, każdy po 3500 w promo. I wychodzi 97 tys zł cennikowo za auto, które ma wszystko czego potrzebuję. Tylko ten silnik... jak pisałem wyżej, muszę takim pojeździć ze 2 dni.

 

No to faktycznie sporo biorąc pod uwagę, że chcesz sedana ze zwykłą benzyną. Za 97 to była kombi hybrydowa w białym kolorze, który zresztą mi pasował. I z pakietem tech. Tak czy siak pamiętam jak w maju dzwonił gość z salonu i pytał czy jestem zainteresowany, bo została ostatnia sztuka a nowe roczniki mają podskoczyć o prawie dyszkę. Jak widać podskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 22:47, sowik85 napisał:

No wlaśnie, zakładając że chcę auto na 10 lat i ~170kkm, czy takie Megane z salonu bedzie dobrym wyborem w kwestii awaryjności?

 

Powiedzmy że mamy wybor:

1. Megane kombi 1.3 Tce 140km Intens

2. Toyota Corolla sedan, 1.6 wolnossący 132km, wyposażenie Comfort z dodatkami.

 

Obie pozycje w cenie 95-100tys zł za nówki (cennikowo). Obie mi się podobają, choć każda na swój sposób ;)

 

Kwestię wyglądu i praktycznosci pomijamy.

Który z w/w ma szansę być bardziej niezawodnym przez te 170kkm?

 

 

A rozważałeś nową Octavię IV? Kupa wozu a w tej cenie to i chyba hybryda wchodzi w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Co to tego właśnie nie jestem pewien... Teraz mam 1.4 TSI 122KM i pasuje mi jazda turbo benzyną. Tą Toykę też musze na jakiś weekend wziąć, wtedy lepiej poznam auto niż przez 20min jazdy testowej.

 

Czemuż zatem nie Gofer VII, czułbyś się jak u siebie :ok:

np.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-golf-var-comfortline-1-5-tsi-130-km-ID6CLKvY.html#16042742b4

albo dołożyć do Hajlajna

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-variant-highline-1-5-tsi-130-km-manual-ID6D8Rhk.html#739e60857d

 

Jeszce tylko  @wujek podpowiedziałby Ci co trzeba zrobić, by jeździł jak należy... ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A rozważałeś nową Octavię IV? Kupa wozu a w tej cenie to i chyba hybryda wchodzi w grę. 

Tez bym rozwazyl Octavie tylko z 1.5 TSI default_ok.gif

Ale ta hybryda jest tylko z 1.0Tsi i w dodatku to mild hybrid, wiec nic ciekawego...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tomy napisał:

 

Czemuż zatem nie Gofer VII, czułbyś się jak u siebie :ok:

np.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-golf-var-comfortline-1-5-tsi-130-km-ID6CLKvY.html#16042742b4

albo dołożyć do Hajlajna

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-variant-highline-1-5-tsi-130-km-manual-ID6D8Rhk.html#739e60857d

 

Jeszce tylko  @wujek podpowiedziałby Ci co trzeba zrobić, by jeździł jak należy... ;)

 

Gdybym kupował auto dziś to nie miałbym watpliwości-  byłby albo Sportsvan albo Golf 7 Variant :ok: Auto będę zmieniał dopiero za klika miesięcy i robię rozpoznanie. Ja dłuugo wybieram auta, daje mi to frajdę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

A rozważałeś nową Octavię IV? Kupa wozu a w tej cenie to i chyba hybryda wchodzi w grę. 

 

Na obecną Octavię nie patrzyłem bo poprzednia mi nie leżała- wnetrze mi się nie podobało. Ale dzięki za pomysł, obejrzę bo widzę na foto że jest nieźle :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Maciej__ said:

 

W tej chwili natomiast latwiej sprzedaz wolnossaca benzyne nie leciwego turbodiesla ;]

 

Nie jest to żadna niespodzianka. Ciekawe czy za 15-20 lat tak nie będzie ze sprzedażą jakiegokolwiek benzynowego, kiedy na rynku będzie już dużo używanych elektryków, a w salonach będą stać auta z ogniwami paliwowymi. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Manx said:

Nie jest to żadna niespodzianka. Ciekawe czy za 15-20 lat tak nie będzie ze sprzedażą jakiegokolwiek benzynowego, kiedy na rynku będzie już dużo używanych elektryków, a w salonach będą stać auta z ogniwami paliwowymi. ;) 

 

Nie planuje jezdzic jednym autem 15-20 lat, wiec jest mi to calkowicie obojetne ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brać Golfa VII Varianta jaki się został do tego 5 lat gwarancji

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-variant-comfortline-1-5-tsi-150km-dsg-plichta-torun-ID6Dhvz7.html#8cd74d02ef

 

co do bezawaryjnosci to pewnie wyjdzie Corolla, bo mniej się zepsuje, ale co to za radość.. wydać 100k i się męczyć

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

Tez bym rozwazyl Octavie tylko z 1.5 TSI default_ok.gif

Ale ta hybryda jest tylko z 1.0Tsi i w dodatku to mild hybrid, wiec nic ciekawego...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mild jest z 1.5 150KM? Jak w Leonie i Golfie?   jest O4 IV phev.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jqr napisał:

mam Megane kombi 1.3 Tce służbowe już 2 lata i dla mnie zbyt wiele rzeczy jest tłumaczonych TTTM przez serwis.

Dokładnie mam to samo teraz z octavia iii 1,5tsi, po długich walkach wystawili mi nawet papier że auto ma szarpać i nie podlega to reklamacji a to tylko jeden z felerów tego auta. A jakość serwisów i obsługi przeraża.

23 godziny temu, jqr napisał:

 

 

i nie jestem uprzedzony do Renuara, miałem 2 razy Megane 3 1.5dci, każde po 3 lata i nie licząc pontonowego zawieszenia, to bym wymienił obecne auto na Megane3

 

Też jeździłem 6 lat Megane iii kombi i spotkanie z technologią i jakością skody to dla mnie dramat.Chetnie wróciłbym do Megane iii. Ale jedno mnie dziwi w twojej opini, moim i nie tylko moim zdaniem Megane iii miało w sumie przesadnie sztywne zawieszenie, do pontonu to było mu bardzo daleko.obecna skoda czy golf vii mają dużo bardziej miękkie zawieszenie. Swoją drogo prowadzenie octavia iii kombi jest dalekie od średniej. OIV chyba nie zdała testu łosia nawet. Taki to postęp.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie, zakładając że chcę auto na 10 lat i ~170kkm, czy takie Megane z salonu bedzie dobrym wyborem w kwestii awaryjności?
 
Powiedzmy że mamy wybor:
1. Megane kombi 1.3 Tce 140km Intens
2. Toyota Corolla sedan, 1.6 wolnossący 132km, wyposażenie Comfort z dodatkami.
 
Obie pozycje w cenie 95-100tys zł za nówki (cennikowo). Obie mi się podobają, choć każda na swój sposób
 
Kwestię wyglądu i praktycznosci pomijamy.
Który z w/w ma szansę być bardziej niezawodnym przez te 170kkm?
 
Mam Megane 4 1.3 tce 140 KM z manualną skrzynią więc coś tam wiem. Generalnie samochód jest ok ale ma swoje za uszami. Mam nadzieję, że myślisz o polifcie, w którym zapewne wyeliminowano to na co narzekają użyszkodnicy.
Pierwszy i podstawowy problem to spasowanie tylnej klapy. 100% hatchbacków i grandtourów wymaga regulacji w ASO. Taka ciekawostka - tylna klapa jest w 100% plastikowa. Jedynym metalowym elementem jest zamek.
Drugim jest sławny terkot/harkot z okolic lewej kratki nawiewu. Tu problemem jest mocowanie przewodu ciśnieniowego sprzęgła. W moim przypadku jest on słabo słyszalne ale jest. Słychać go w okolicach 1600 RPM na wysokich biegach.
Ale są też plusy - silnik super. Elastyczny, potrafi bardzo mało spalić. Auto jest wygodne, nieźle spasowane i świetnie wygląda.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota z wolnossącym silnikiem to dziś już jeżdżący skansen - ani to oszczędne, ani przyjemnie do jazdy, a za t 10 lat ludzie jak na dobre przyzwyczją się do lstycznych turbo beznynowych, to nie będą chcieli od Ciebie tego odkupić. Jeśli Toyota to tylko hybryda. Jesli jeździsz TSi, to po tej przesiadce będziesz się męczył.
Renault... jeżeli się nie boisz. To ładne samochody, ale ja osobiście bym się bał, bo pośród najbliższych znajomych nie było człowieka, który po pierwszym renault kupił by kolejne-  każdy miał jakieś uwagi, jak nie do auta, to do serwisu.
Ja mam trzecie :) Najpierw Clio 2, potem była przerwa na Stilo, następnie Megane 3 - cudowne auto i teraz Megane 4 i kupiłbym jeszcze raz.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeździłem 6 lat Megane iii kombi i spotkanie z technologią i jakością skody to dla mnie dramat.Chetnie wróciłbym do Megane iii. Ale jedno mnie dziwi w twojej opini, moim i nie tylko moim zdaniem Megane iii miało w sumie przesadnie sztywne zawieszenie, do pontonu to było mu bardzo daleko.obecna skoda czy golf vii mają dużo bardziej miękkie zawieszenie. Swoją drogo prowadzenie octavia iii kombi jest dalekie od średniej. OIV chyba nie zdała testu łosia nawet. Taki to postęp.
Potwierdzam Megane 3 miało faktycznie bardzo sztywne zawieszenie. Megane 4 to ponton.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.