Skocz do zawartości

Nowe auto - Audi A5 i podobne


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, sdss napisał:

Budżet 

 

Kurde nie wiem, fajnie byłoby do 180 tyś.

Może być pod 200 tyś jak będzie rzeczywiście coś porządnego - taki miał być Lexus ES, ale, cytuję "zbyt plastikowy".

 

Ważne - auto na minimum 6 lat, Tata raczej przyzwyczaja się do samochodów, obecną Mazdą jeździł prawie 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Arteon :ok:

 

 

Ma uraz do niemieckich, nie wiem właściwie skąd mu się to A5 wzięło, ale pokażę mu.

Do tej pory były same Nissany od 1991 roku, później raz Toyota i raz Mazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał:

 

Kurde nie wiem, fajnie byłoby do 180 tyś.

Może być pod 200 tyś jak będzie rzeczywiście coś porządnego - taki miał być Lexus ES, ale, cytuję "zbyt plastikowy".

 

Ważne - auto na minimum 6 lat, Tata raczej przyzwyczaja się do samochodów, obecną Mazdą jeździł prawie 7 lat.

Lex plastikowy 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bizz napisał:

 

Zabij mnie, nie wiem o co kaman. Byłem pewny tego Lexa w 100%, szczególnie że same japończyki do tej pory.

Miałem napisać Lex , a tu taki zonk.....

 

A5 niskie i małe. 

 

S90

 

Może modnie SUV?  Q5 SB , X4, GLC Q.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał:

Miałem napisać Lex , a tu taki zonk.....

 

A5 niskie i małe. 

 

S90

 

Może modnie SUV?  Q5 SB , X4, GLC Q.

 

Nie, od zawsze szare sedany. Szary, sedan, benzyna. S90 dobry trop, ale jak Lex był plastikowy, a dobrze pamiętam środek XC90, to raczej nie podpasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

Tata zmienia auto, do tej pory Mazda 6 2.0 benzyna.

Co oprócz Audi A5 polecilibyście zobaczyć w podobnej klasie/wyglądzie. Nowe z salonu.

Tylko benzyna wchodzi w grę.

 

w tej cenie s60 lub v60 B5 :)  kolega wyrwał za 210k demo v60 polestar
przesiadł się z najmocniejszego passata b8 więc praktycznie bliźniaka arteona i twierdzi, że VW to obok Volvo nawet nie stał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, bizz said:

 

Nie, od zawsze szare sedany. Szary, sedan, benzyna. S90 dobry trop, ale jak Lex był plastikowy, a dobrze pamiętam środek XC90, to raczej nie podpasi.

 

Volvo S60, Camry hybrid, za duzego wyboru wsrod innych sedanow to juz chyba nie ma ;)

Moze jakis Mercedes C-klasa by sie zalapal?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sdss napisał:

180-200 z małym wypasem coś się znajdzie , Volvo bez VAT.

 

zakup za gotówkę, jeśli to ma znaczenie

w takim aucie podstawowa wersja wystarczy, klima automatyczna to max co ojciec używa

ma być cicho, wygodnie i bezawaryjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Volvo S60, Camry hybrid, za duzego wyboru wsrod innych sedanow to juz chyba nie ma ;)

Moze jakis Mercedes C-klasa by sie zalapal?

 

 

Camry fajne jest, podsunę mu to.

Jeszcze myślałem o Hyundaiu Ioniq, mniejsze ale napęd może się spodobać. Auto jeździ tylko po śląskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bizz napisał:

Jeszcze myślałem o Hyundaiu Ioniq, mniejsze ale napęd może się spodobać. Auto jeździ tylko po śląskich drogach.

O ile będzie elektryczny tylko ;)

Swoją drogą zorganizuj mu jazdę próbną Ioniqiem, ciekaw jestem opinii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bizz napisał:

Tata zmienia auto, do tej pory Mazda 6 2.0 benzyna.

Co oprócz Audi A5 polecilibyście zobaczyć w podobnej klasie/wyglądzie. Nowe z salonu.

Tylko benzyna wchodzi w grę.

 

Audi A5 jest super autem, ale jest mało miejsca z tyłu. Gdyby nie ten problem to bym ją brał, bo jest naprawdę świetna.

 

Można też rozważyć BMW 3, a ze swojej strony polecam niezwykle oszczędną i ekonomiczną Alfę Giulię 😄 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bergerac napisał:

Audi A5 jest super autem, ale jest mało miejsca z tyłu. Gdyby nie ten problem to bym ją brał, bo jest naprawdę świetna.

 

Można też rozważyć BMW 3, a ze swojej strony polecam niezwykle oszczędną i ekonomiczną Alfę Giulię 😄 

 

 

 

To starszy Pan jest, wystarczy mu fotel kierowcy, czasem pasażera.

BMW 3 IMO nie jest fajnym autem. Mimo całej mojej miłości do BMW.

Giulia - podsunę, choć na tyle na ile go znam nawet nie pojedzie zobaczyć. Choć w sumie już się pomyliłem raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

O ile będzie elektryczny tylko ;)

Swoją drogą zorganizuj mu jazdę próbną Ioniqiem, ciekaw jestem opinii :) 


Spróbuję. Nic innego elektrycznego co wygląda normalnie i nie ekstrawagancko nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał:

Tata zmienia auto, do tej pory Mazda 6 2.0 benzyna.

Co oprócz Audi A5 polecilibyście zobaczyć w podobnej klasie/wyglądzie. Nowe z salonu.

Tylko benzyna wchodzi w grę.

 

Jeżeli lubisz jeździć, zdecydowanie BMW 330i w tej cenie powinno się udać wyrwać.

A5 super komfortowe w trasie i ogólnie bardzo relaksujący samochód w jeździe.

Jeżeli nie musi być praktycznie, to Mercedes C Coupe. Na ten moment bardzo dobrze się spisuje i za ok.200 tys zł da się kupić całkiem fajną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mPh napisał:

w tej cenie s60 lub v60 B5 :)  kolega wyrwał za 210k demo v60 polestar
przesiadł się z najmocniejszego passata b8 więc praktycznie bliźniaka arteona i twierdzi, że VW to obok Volvo nawet nie stał ;) 

A to niby pod jakim względem, oprócz poczucia jakości materiałów użytych do wykończenia wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

Jeżeli lubisz jeździć, zdecydowanie BMW 330i w tej cenie powinno się udać wyrwać.

A5 super komfortowe w trasie i ogólnie bardzo relaksujący samochód w jeździe.

Jeżeli nie musi być praktycznie, to Mercedes C Coupe. Na ten moment bardzo dobrze się spisuje i za ok.200 tys zł da się kupić całkiem fajną wersję.

 

To dla Taty - podstawowy motor w każdym z tych aut wystarczy. Żadne coupe, tylko sedany. Inne niż sedan, tylko A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał:

 

Zabij mnie, nie wiem o co kaman. Byłem pewny tego Lexa w 100%, szczególnie że same japończyki do tej pory.

Niech tym pojeździ parę godzin. Miałem na weekend Camry, czyli tańszego brata. 

Auto w którym odpoczywasz. Nie ciśniesz, choć nawet to jakoś jedzie. Delektujesz się cisza i spokojem. 

Moja żona myślała, że mi odbiło jak jej opowiadałem, ale jak się przejechała to zmienila zdanie. 

Jeśli Tata szuka spokoju, komfortu i indywidualizmu to świetny wybor.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

Skoro tak, A5 będzie świetnym wyborem. W tym budżecie może mieć A6.

 

Muszę go przypilnować, on zwykle idzie i jak się napali to kupuje jak stoi w cenniku. W zasadzie za każdym razem to zrobił do tej pory...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Miał Mazdę to czemu nie chce następnej?

 

Bo się zraził. Zaraz po odebraniu, po jakichś 3 tyś km były tarcze do wymiany, jakaś wada fabryczna, później problem z falowaniem maski przy prędkościach autostradowych i tłumaczenie że TTTM, jeszcze jakieś bzdury - nie chce kolejnej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bizz napisał:

 

To starszy Pan jest, wystarczy mu fotel kierowcy, czasem pasażera.

BMW 3 IMO nie jest fajnym autem. Mimo całej mojej miłości do BMW.

Giulia - podsunę, choć na tyle na ile go znam nawet nie pojedzie zobaczyć. Choć w sumie już się pomyliłem raz...

 

No to skoda (octa, superb) jak na starszego pana przystaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bizz napisał:

 

Bo się zraził. Zaraz po odebraniu, po jakichś 3 tyś km były tarcze do wymiany, jakaś wada fabryczna, później problem z falowaniem maski przy prędkościach autostradowych i tłumaczenie że TTTM, jeszcze jakieś bzdury - nie chce kolejnej.

 

Jak miałem Lacetti to maska na autostradzie falowała. Co za wkurzająca rzecz. Niby wiesz, że jest okej, ale co chwile patrzysz na to cholerstwo jak faluje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bizz napisał:

 

Muszę go przypilnować, on zwykle idzie i jak się napali to kupuje jak stoi w cenniku. W zasadzie za każdym razem to zrobił do tej pory...

 

 

Dobra, temat można zamknąć, zaś nie zdążyłem. Mazda sprzedana, nowe jutro odbiera.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Co kupil? ;] Z ciekawosci, jaka utrata wartosci tej Mazdy, zostala w rozliczeniu?

 

Mazdę odkupił salon Mazdy w którym była kupiona, dość dobrze moim zdaniem. Utrata wartości po 7 latach prawie idealnie 55%.

 

Kupił Mercedesa C200 dość mocno doposażonego - szczęśliwie demo z dobrym rabatem.

Edytowane przez bizz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, bizz said:

Mazdę odkupił salon Mazdy w którym była kupiona, dość dobrze moim zdaniem. Utrata wartości po 7 latach prawie idealnie 55%.

 

Biorac pod uwage, ze jeszcze musza na tym zarobic to utrata wartosci naprawde niska :ok:

Jak dobrze pojdzie to moze jeszcze zarobie na CX5 za jakis czas :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

A to niby pod jakim względem, oprócz poczucia jakości materiałów użytych do wykończenia wnętrza?

pomijając fakt samej różnicy mocy, odczuwalnie lepsza elektronika, m.in. asystent pasa ruchu zdecydowanie lepiej działa, serwis znacznie lepszy i brak awaryjności, z passatem ciągle miał problemy a gdy zmienił ASO na serwis zewnętrzny wyszły partactwa ASO - trytytki i inne cuda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bizz napisał:

 

To starszy Pan jest, wystarczy mu fotel kierowcy, czasem pasażera.

BMW 3 IMO nie jest fajnym autem. Mimo całej mojej miłości do BMW.

Giulia - podsunę, choć na tyle na ile go znam nawet nie pojedzie zobaczyć. Choć w sumie już się pomyliłem raz...

Pamiętam swojego ojca jak zawsze kupował sedany (Sunny, Orion, Primera) ok 20 lat temu. W końcu go przekonałem go, że nie jest rolnikiem i hbk będzie dla niego lepszy, a że jest uparty łatwo nie było. W końcu kupił i był zadowolony. Następnie to samo było z SUVem + automat. Teraz nie wyobraża sobie innego auta i IMHO to idealne auto dla starszych :). Wybierać oczywiście jest w czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mPh napisał:

pomijając fakt samej różnicy mocy, odczuwalnie lepsza elektronika, m.in. asystent pasa ruchu zdecydowanie lepiej działa, serwis znacznie lepszy i brak awaryjności, z passatem ciągle miał problemy a gdy zmienił ASO na serwis zewnętrzny wyszły partactwa ASO - trytytki i inne cuda 

Które to było ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.