Skocz do zawartości

Jak to z tymi rabatami jest


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany wątkiem obok takie luźne przemyślenia mam i pytanie...

 

Jak to jest że często na auto z placu ( które przecież diler już poniósł koszty, może nawet jakąś ratę importerowi musiał zaplacic) można kupić taniej, z większym rabatem.....

 

Niż auto nowe do zamówienia? Gdzie wiadomo że dilera to auto będzie kosztować w zasadzie transport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fili_P napisał:

Jak to jest że często na auto z placu ( które przecież diler już poniósł koszty... 

Te grube rabaty, po 20% daje producent / importer, a nie diler. Diler ze swojej marży zejdzie 2-3% bo pewnie więcej nie ma. 

Jak producent /importer życzy sobie sprzedać stock, bo np zaraz będzie lifting, zmiana normy emisji spalin, lub po prostu potrzebuje gotówkę to daje gruby rabat, a jak sprzedaje produkcję na parę tygodni do przodu to trzyma cennikową, a ewentualnie diler od siebie może dorzucić zimówki, żebyś kupił u niego, a nie po drugiej stronie miasta 😄 (a jak ma wyrobioną sprzedaż  na dany rok to dokłada tylko dywaniki 😆

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, iwik napisał:

..a jak ma wyrobioną sprzedaż  na dany rok to dokłada tylko dywaniki 😆

 

To ci we Fiacie, mają chyba bardzo niskie normy ;) Nie raz widziałem hasło przy jakimś Tipo "dywaniki gratis"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fili_P napisał:

 

Zainspirowany wątkiem obok takie luźne przemyślenia mam i pytanie...

 

Jak to jest że często na auto z placu ( które przecież diler już poniósł koszty, może nawet jakąś ratę importerowi musiał zaplacic) można kupić taniej, z większym rabatem.....

 

Niż auto nowe do zamówienia? Gdzie wiadomo że dilera to auto będzie kosztować w zasadzie transport...

 

Bo prawda jest taka, że na aucie jest 50% zazwyczaj minimum, i możliwości z tego tytułu są spore. 
 

Tak samo jak z ciuchami co są za 200 zł, a potem sprzedają za 30 i dalej są do przodu ;) 

 

Sprzedaż i ceny się kreuje, zależnie od sytuacji. 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Majkiel napisał:

 

To ci we Fiacie, mają chyba bardzo niskie normy ;) Nie raz widziałem hasło przy jakimś Tipo "dywaniki gratis"

Im tańszy wóz tym mniejsze możliwości. Tańszy w sensie, ile mięsa dostajesz za 1 talara.

 

Przykładowo na Touregi rabaty rzędy 30-40% nie powinny dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

 

To ci we Fiacie, mają chyba bardzo niskie normy ;) Nie raz widziałem hasło przy jakimś Tipo "dywaniki gratis"

Fiat to inna historia zupełnie. Już mówiłem kiedyś, że oni muszą mieć jakieś konkursy chyba na najdłużej stojący samochód w salonie. Prawdopodobnie wygrany dostaje ten kilkuletni "pomnik" w gratisie 😄

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fili_P napisał:

 

Zainspirowany wątkiem obok takie luźne przemyślenia mam i pytanie...

 

Jak to jest że często na auto z placu ( które przecież diler już poniósł koszty, może nawet jakąś ratę importerowi musiał zaplacic) można kupić taniej, z większym rabatem.....

 

Niż auto nowe do zamówienia? Gdzie wiadomo że dilera to auto będzie kosztować w zasadzie transport...

 

 

Auto na placu często jest już zapłacone do importera a jednocześnie stock jest finansowany kredytem obrotowym, stąd dealer wie ile może maks zejść na aucie, które już wygenerowało koszty. do tego są lub nie ma subwencje od importera, producenta, etc. Kombinacji jest wiele, stąd czasami auto demo potrafi być w cenie nowego do zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Mnie ciekawi bardziej to, ilu klientów kupi np BMW w cenie cennikowej lub z symbolicznym rabatem 2-3 %.

Czy zdarzają się takie transakcje? 

 

Nie słyszałem o takiej sytuacji. 

 

- Dzień dobry za ile ta 7ka?

- Tak jak stoi, cennikowo 895 000pln netto, ale dla Pana Szanownego po rabacie, z zimówkami w cenie 12 000pln w prezencie od firmy, będzie 742 850pln netto. 

- To ja poproszę cennikowo a zimówki proszę doliczyć do cennikowej. Ma być najdroższa we wsi!!!  

 

 

Edytowane przez chojny
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chojny napisał:

 

Nie słyszałem o takiej sytuacji. 

 

- Dzień dobry za ile ta 7ka?

- Tak jak stoi, cennikowo 895 000pln netto, ale dla Pana Szanownego po rabacie, z zimówkami w cenie 12 000pln w prezencie od firmy, będzie 742 850pln netto. 

- To ja poproszę cennikowo a zimówki proszę doliczyć do cennikowej. Ma być najdroższa we wsi!!!  

 

 

A może tak było...

-Dzień dobry za ile ta 7ka ?

-Cennikowo 895 000, ale specjalnie dla Pana Szanownego postaram się uzyskać rabat 12%

- Jak to 12% ? Na AK pisali że dajecie 32 %

- Spierda...j 

;]

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.