Skocz do zawartości

barum quartaris 5


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

Z Barumami (ale nie z tym konkretnym modelem) mam złe doświadczenia. Kupiłem nowe Polarisy. Miałem świadomość, że to nie opona premium. Okazało się, że wszystkie cztery po czasie dostają mniejszego lub większego bicia - na wyważarce widać było jak opona pracuje góra/dół i na boki. Zanim kumaty gumiarz mi to zdiagnozował minęło wiele czasu. Marka wpisana na czarną listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 16:04, _jedrek_ napisał:

potrzebuje opinii na temat tych opon.

Mam założone w Peugeot 107 i bardzo sobie chwalę. Bardzo dobre trzymanie na suchym  i na mokrym. Ze śniegiem problem taki, że w zeszłą zimę śniegu w mieście nie było 😁  Wyczuwalny moment wejścia w uślizg. O głośności ciężko powiedzieć, bo samochodzik  sam w sobie  cichy specjalnie nie jest. Kupowałem te barumy ze względu na cenę, a teraz bym brał ze względu na jazdę. Zrobiły już ok. 15 kkm.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.10.2020 o 08:09, Woockush napisał:

Z Barumami (ale nie z tym konkretnym modelem) mam złe doświadczenia. Kupiłem nowe Polarisy. Miałem świadomość, że to nie opona premium. Okazało się, że wszystkie cztery po czasie dostają mniejszego lub większego bicia - na wyważarce widać było jak opona pracuje góra/dół i na boki. Zanim kumaty gumiarz mi to zdiagnozował minęło wiele czasu. Marka wpisana na czarną listę.

Patrz a ja miałem polarisy w 2 autach miejskich i były super. 

Wiec albo trafiłeś na felerną partie albo coś nie tak z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Więc tak trochę się pokrecilem na tych barumach i myślę, że coś mogę napisać.

 

Tak jak wcześniej wspomniałem to pierwsze opony wielosezonowe.

 

Na suchym ok trzymają na zakrętach, hamowanie też bez większych problemów, ruszanie ok.

 

Na mokrym jest trochę gorzej ale porównywalnie do opon letnich przy ruszaniu lubi zabuksowac, hamowanie w miarę ok, na szybkim zakręcie lubi delikatnie uciec, ale bez dramatu.

 

I teraz ku mojemu zaskoczeniu delikatny śnieg i przymrozek. Jestem bardzo zaskoczony, ruszanie ok, hamowanie ok. Z ciekawości pojechałem w opuszczone miejsce żeby sprawdzić bardziej ekstremalnie i jestem na prawdę mile zaskoczony mam porównanie do Frigo HP2 co prawda dwuletniej i w moim odczuciu ta wielosezonowa zachowuje się lepiej.

 

Można polecić tą oponę pytanie jak będzie później jak ubędzie kilka mm bieżnika.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rallyrychu napisał:

To tak samo jak Venga, też potrafi zabuksować na Hankookach wielosezonowych na mokrym. Widocznie taka charakterystyka wielosezonówek.

 

To całkiem intersujące - mógłbyś rozwinąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wielosezonówka jest miększa od letniej opony, więc na mokrym, przy niskiej temperaturze, kiedy przesiadamy się z używanej letniej na nową oponę wielosezonową i jeździmy słabym autem, to bym się spodziewał lepszej trakcji i braku buksowania przy minimalnie mocniejszym wciśnięciu gazu.

Zaskoczyło mnie to w Hankookach, teraz widzę że Barumy tez mają tendencję do buksowania przy ruszaniu.

Myślałem, że moje opony są kiepskie jakieś, bo kupiłem nowy wynalazek, ale dziś się natknąłem na jakiś test wielosezonowych i go wygrały.... Na dodatek chwalone są na mokrym. Ale w sumie w testy opon już nie wierzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rallyrychu napisał:

Teoretycznie wielosezonówka jest miększa od letniej opony, więc na mokrym, przy niskiej temperaturze, kiedy przesiadamy się z używanej letniej na nową oponę wielosezonową i jeździmy słabym autem, to bym się spodziewał lepszej trakcji i braku buksowania przy minimalnie mocniejszym wciśnięciu gazu.

Zaskoczyło mnie to w Hankookach, teraz widzę że Barumy tez mają tendencję do buksowania przy ruszaniu.

 

Hmmm, szczerze napiszę, że takie teorie się średnio sprawdzają. Być może tak jest z tymi konkretnymi oponami - nie wiem. Odnosiłem się do Twojego uogólnienia, że opony wielosezonowe tak mają. 

 

18 godzin temu, rallyrychu napisał:

Myślałem, że moje opony są kiepskie jakieś, bo kupiłem nowy wynalazek, ale dziś się natknąłem na jakiś test wielosezonowych i go wygrały.... Na dodatek chwalone są na mokrym.

 

Barum wygrały? Co to były za testy? Daj linka :)

 

18 godzin temu, rallyrychu napisał:

Ale w sumie w testy opon już nie wierzę ;)

 

Ba, można na testy zerknąć pomocniczo, ale to tyle. Ludzie się często powołują na testy ADAC, a tymczasem testy były ustawiane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.01.2021 o 21:41, _jedrek_ napisał:

Też teraz pojeździłem na śniegu jestem zaskoczony na +

 

Po dzisiejszych jazdach w śniegu po mieście, wg niektórych w warunkach totalnego armagedonu, daję tym oponom 5+. Moim zdaniem niewiele tylko ustępują zimówkom ale to może być też zasługa "nędznej" szerokości opony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tymi oponami po jednej trasie nad morze w temp +30 stopni na powrocie koła biją jak szalone wyważenie nic nie dało okazało się, że z 3 opon zrobiło się jajo. 

 

Także opony do miasta były spoko po trasie 600km umarły. Jestem na etapie szukania zimówek 😉

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _jedrek_ napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tymi oponami po jednej trasie nad morze w temp +30 stopni na powrocie koła biją jak szalone wyważenie nic nie dało okazało się, że z 3 opon zrobiło się jajo. 

 

Także opony do miasta były spoko po trasie 600km umarły. Jestem na etapie szukania zimówek 😉

 

Fajna rekomendacja :hehe: No nic, tylko potwierdziła moją opinię na temat tych opon ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _jedrek_ napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tymi oponami po jednej trasie nad morze w temp +30 stopni na powrocie koła biją jak szalone wyważenie nic nie dało okazało się, że z 3 opon zrobiło się jajo. 

 

Także opony do miasta były spoko po trasie 600km umarły. Jestem na etapie szukania zimówek 😉

 

Przecież to barum. Nigdy nie miałem do czynienia z tak niską jakością opon jak barum. Miałem i letnie i zimowe, były na autach które kupowałem. Masakra jakaś, ostatnie to były zimówki polarisy które miały 4 lata, bieżnik >6mm na błocie pośniegowym zero przyczepności, podjazd pod zaśnieżoną górkę, jak na letnich, rok później jedna z opon złapała mikroszczeliny na bieżniku.. schodziło powietrze wolno, jak auto stało w wodzie to szły malutkie bąbelki powietrza. Dziury nie było, mikropęknięcia jakieś, dopiero wlanie tej opony w spreju załatwiło problem. poza tym że takiego koła nie da się już wyważyć. Druga z opon z kolei zrobiła się jajem bez powodu.   Kto to widział takie cyrki i to na relatywnie świeżych kapciach.. jak miały 5 lat dopiero musiałem je wywalić.
Każdy raz jak trafiałem na barum to była lipa i miałem na co narzekać.
Chińczyki nie jedne wypadają lepiej.

W jednym aucie mam navigatory 3 jeżeli chodzi o wielosezon, byłem w górach w 34 stopniowych upałach, nie ma się do czego przyczepić, auto nie pływało, bić po trasie też nie. A nie odmówiłem sobie przycisnąć jak trafiłem na odcinki rajdowe. 240nm silnik więc też ma się czym odepchnąć. Nad morzem też na nich byłem i też nie mam się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 21:00, _jedrek_ napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tymi oponami po jednej trasie nad morze w temp +30 stopni na powrocie koła biją jak szalone wyważenie nic nie dało okazało się, że z 3 opon zrobiło się jajo. 

 

Także opony do miasta były spoko po trasie 600km umarły. Jestem na etapie szukania zimówek 😉

Córka jeździ drugi rok, nie nad morze co prawda, ale była w Bieszczadach (1200 km), w Pieninach (800) i lata Kalisz Łódź. Z oponami nic się nie dzieje.

Musiałeś jakąś felerną partię trafić.

Jakie auto? U mnie clio więc leciutkie, może coś z ciśnieniem było nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Barumy w O3 bo takie były na aucie (nie z własnego wyboru)  i nie mogę złego słowa powiedzieć - może kwestia znaczka XL?

do tej pory ze mną zrobiły ponad 15kkm 

 

PS> w drugim aucie mam GY wielosezon i tam co jakiś czas żona mówi że dziwne dzięki słyszy - to znak że ciśnienie spadło do 2.0 :)

 

Edytowane przez woksio2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.