Skocz do zawartości

czy nexen to dobre opony ?


Marcinas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Moja Pani miała ~4,5 roku w Yarisie II, opony dobre, ale niestety szybko się skończyły.  Jazda 100% na krótkich dystansach w mieście, max.5kkm/rok.

Po tych ~20 tysiącach km już na zimę się nie nadawały. Ale przez te lata zarobiły na siebie, święty spokój z wymianą, przechowywaniem, itd. Raz tylko przerzuciłem przód na tył (lub na odwrót, jak kto woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre opony, nawet dzisiaj założyłem całoroczne N'blue do VW Up!. Miałem z nimi doświadczenie kilka lat temu w Lagunie i spisywały się świetnie. A zimowe Nexeny miałem przez prawie cztery lata w Astrze (zimówki dodane przez dealera). Na prawdę spisywały się świetnie, również w kopnym sniegu. Zresztą te całoroczne też miałem okazję testować w warunkach górskich i białych drogach, i dawały radę. Plus Nexenów, że mają dobre parametry hałasu, w zasadzie o 2-3 decybele mniej niż konkurencja. A 3 decybele dla ludzkiego słuchu to dwukrotnie głośniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

[...] całoroczne też miałem okazję testować w warunkach górskich i białych drogach, i dawały radę. Plus Nexenów, że mają dobre parametry hałasu, w zasadzie o 2-3 decybele mniej niż konkurencja. A 3 decybele dla ludzkiego słuchu to dwukrotnie głośniej. 

 

Nexeny nie są złe, ale z tą głośnością to pojechałeś (tak, wiem co jest na etykietach ;]) - o ile prawdę jest, że różnica 3dB to w teorii 2x głośniej, to w przypadku opon ciężko o taką zależność z wielu przyczyn - pierwszą jest to, że pomiar hałasu przez nie generowanego jest na specjalnej ścieżce i rzeczywiste efekty mogą być różne (zależnie od nawierzchni), inne to zmiana poziomu hałasu zależna od ciśnienia, czy wpływ na człowieka w związku z wygłuszeniem pojazdu. Subiektywnie są ciche, ale cichsze są np. Nokian WRD4. Nexeny N'Blue 4Season 68bB, a Nokian WRD4 zimowe 69dB. To tylko przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

Bardzo dobre opony, nawet dzisiaj założyłem całoroczne N'blue do VW Up!. Miałem z nimi doświadczenie kilka lat temu w Lagunie i spisywały się świetnie. A zimowe Nexeny miałem przez prawie cztery lata w Astrze (zimówki dodane przez dealera). Na prawdę spisywały się świetnie, również w kopnym sniegu. Zresztą te całoroczne też miałem okazję testować w warunkach górskich i białych drogach, i dawały radę. Plus Nexenów, że mają dobre parametry hałasu, w zasadzie o 2-3 decybele mniej niż konkurencja. A 3 decybele dla ludzkiego słuchu to dwukrotnie głośniej. 

Jaki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 14:05, futrzak napisał:

 

Nexeny nie są złe, ale z tą głośnością to pojechałeś (tak, wiem co jest na etykietach ;]) - o ile prawdę jest, że różnica 3dB to w teorii 2x głośniej, to w przypadku opon ciężko o taką zależność z wielu przyczyn - pierwszą jest to, że pomiar hałasu przez nie generowanego jest na specjalnej ścieżce i rzeczywiste efekty mogą być różne (zależnie od nawierzchni), inne to zmiana poziomu hałasu zależna od ciśnienia, czy wpływ na człowieka w związku z wygłuszeniem pojazdu. Subiektywnie są ciche, ale cichsze są np. Nokian WRD4. Nexeny N'Blue 4Season 68bB, a Nokian WRD4 zimowe 69dB. To tylko przykład. 

 

Może inaczej, przed Nexenami miałem GoodYear'y gdzie całoroczne to jodełka. Różnica w hałasie była odczuwalna i GY były głośniejsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zinger napisał:

Upy i Citigo maja takie same kola? Bo u mnie w skodzie ma byc 185/50/16 i w tym rozmiarze jest kilka opon na krzyz i kosztuja worek zlota jak na 16.

 

Tak, Up, Citigo i Mii mają te same koła, przynajmniej tak mi się wydaje. Bazowe to 165/70/14 lub 175/65/14, alternatywnie 185/55/15 lub 185/50/16 lub 195/40/17. Widziałem, że w rozmiarze 16 cali wybór jest mały i drogo, stąd decyzja o 15-calowej oponie. Dla 17 cali nie ma w ogóle całorocznych i zimowych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spad napisał:

 

Tak, Up, Citigo i Mii mają te same koła, przynajmniej tak mi się wydaje. Bazowe to 165/70/14 lub 175/65/14, alternatywnie 185/55/15 lub 185/50/16 lub 195/40/17. Widziałem, że w rozmiarze 16 cali wybór jest mały i drogo, stąd decyzja o 15-calowej oponie. Dla 17 cali nie ma w ogóle całorocznych i zimowych. 

W rozmiarze 16 z lepszych zimowek to chyba tylko Continetale za ok 1700 widze na alle, caloroczne glownie jakies wynalazki wiec odpadaja niestety, a takie bym najchetniej zalozyl. Popatrze na te 15 zimowki, tylko to bym musial z kolami kupowac, wiec juz pewnie przy tych 16 Conti zostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.