Skocz do zawartości

słaby zasięg telefonu ???


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Od marca pracuję z domu. Do zeszłego tygodnia moje biuro miałem usytuowane w salonie mojego domu. Obecnie przeniosłem się ze wszystkimi manelami do jednego z nieużywanych do tej pory pokoi. No i mam problem - w tym pokoju mam bardzo słaby zasięg telefonu....na szczęście telefon dzwoni - ale rozmowa jest prawie niemożliwa, bo rozmówcy narzekają na przerywanie a zdarzyło się też zerwanie połączenia. Wystarczy, że wyjdę z tego pokoju i już można się dogadać. 

Problem mam tylko w tym pokoju. Dom zbudowany z porotherm, strop w pokoju zbrojony jak w całym domu....

jest jakiś sposób na zwiększenie zasięgu telefonu w tym pokoju? Coś jak repeater do wi-fi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomecki napisał:

Są wzmacniacze GSM, ale

 

1/ trzeba przestawiać telefony na 3G (nie LTE), nie wiem czy wszystkie, ale większość chyba tak

2/ są .... nielegalne ;) Przesiądź się do innego pokoju :)

 

Inne telefony domowe mają ten sam problem?

 

Inne telefony są prywatne i oczywiście nie mają takiego problemu. Są po prostu w innej sieci. Firmowy jest od 2 miesięcy w orange. I fajnie, bo w pakiecie dali w końcu rozsądną ilość danych komórkowych, ale z zasięgiem u mnie na wsi jest średnio. A już bardzo średnio w tym pokoju, który zaadaptowałem na "gabinet' :(. Mam jeszcze jeden wolny pokój na piętrze - ale nie chce mi się latać po schodach, choć tam zasięg jest zdecydowanie lepszy. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rwIcIk napisał:

Też chciałem na wsi odizolować się i nie było zasięgu. Muszę rozkładać klamoty w salonie. A tam nie bywa spokojnie ;]

 

U mnie jest spokojnie w salonie, ale wkurzał mnie ten bajzel :bzik: biurowy na stole w jadalni. Nie wspomnę już o małżonce ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzaniec napisał:

Mam jeszcze jeden wolny pokój na piętrze - ale nie chce mi się latać po schodach, choć tam zasięg jest zdecydowanie lepszy

 

to albo spróbuj firmową kartę sprawdzić w innym telefonie, a nuż będzie miał lepszą antenę ;]

 

Albo se polatasz po schodach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 13:55, Grzaniec napisał:

Włączyłem wifi calling. Na razie testuję, ale chyba jest dobrze. Mam nadzieję, że nie będę musiał znów wychodzić z pokoju na czas rozmowy przez telefon. 

Dzięki za wskazówki :ok:

Proponuje wykonac testowe polaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.