Skocz do zawartości

Budżetowe ogrodzenie.


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne jest ogrodzenie o łącznej długości ok 300m.

Z czego myślałem o 50m z paneli (w tym 2 bramy uchylne), a reszta z siatki.

Jak wszystko, ogrodzenia też tanie nie są, sam nie mam czasu, chęci ani doświadczenia.

Żeby to miało ręce i nogi na dłużej robić to wszystko na podmurówce lanej, systemowej, bez podmurówki?

Jak systemowa, to dłużej wytrzymają osadzone w betonowe łączniki czy metalowe?

 

Są jakieś inne schludnie wyglądające i niedrogie opcje?

Temat dotyczy działki traktowanej rekreacyjnie, więc klinkier i naturalny kamień itp. są za drogie i odpadają.

Siatka leśna to też nie to.

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podmurówki będziesz miał problem z koszeniem, chyba że Ci to obojętnie, jak ma być tanio to podmurówka systemowa, łączniki metalowe są fajne bo równo kosiarką przy nich pojedziesz, ale cena idzie trochę w górę. Czemu całości z siatki nie zrobisz?

Taniej to może wyjdzie takie ogrodzenie jak dla bydła, coś w tym stylu, no ale u mnie nie dało się żony przekonać ;] 

Pastwiska Ogrodzenia Krowy - Darmowe zdjęcie na Pixabay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał:

Taniej to może wyjdzie takie ogrodzenie jak dla bydła, coś w tym stylu, no ale u mnie nie dało się żony przekonać ;] 

Jak dla bydła, to moja też nie da się tak ogrodzić (zupełnie nie kumam czemu) ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Sąsiad na szybko robił z paneli z podmurówka z gotowych elementów 

Kopali pod słupek, tam wsadzali gotowy element z betonu z zalewali. Pomiędzy dawali gotowa podmurówkę i panel. Szybka robota.

 

Pokaż zdjęcia, jak tam się zagospodarowuje na "mojej" ziemi :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać podmurówkę, wbetonować słupki, na to dobrze rozciągnąć siatkę - gruba siatka będzie lepsza i tańsza niż tanie panele, a spełni te same wymagania. Panele trwalsze nie będą. Wartości działki panelami ogrodzeniowymi nie podniesiesz, co najwyżej zadowolisz nimi swoje poczucie estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem rury na złomie. Z tym, że nie nazwałbym ich złomem. Znajomy dał cynk, że ktoś coś takiego sprzedał. Pospawałem nakrętki i pręty poprzeczne do zabetonowania. Zrobione słupki narożne. Pomalowane podkładem+ chlorokauczukiem. Czapeczki plastikowe. "Podmurówka" z krawężników. Siatka ocynk z tych grubszych. Drut + naciągi. Robota z ojcem. Taniej się nie da. Wygląda schludnie. Nic się z tym nie dzieje już 10 rok.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DamU napisał:

Trafiłem rury na złomie. Z tym, że nie nazwałbym ich złomem. Znajomy dał cynk, że ktoś coś takiego sprzedał. Pospawałem nakrętki i pręty poprzeczne do zabetonowania. Zrobione słupki narożne. Pomalowane podkładem+ chlorokauczukiem. Czapeczki plastikowe. "Podmurówka" z krawężników. Siatka ocynk z tych grubszych. Drut + naciągi. Robota z ojcem. Taniej się nie da. Wygląda schludnie. Nic się z tym nie dzieje już 10 rok.👍

Ja to wszystko wiem, ale nie mam kiedy, czym i z kim tego ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mPh napisał:

Olać podmurówkę, wbetonować słupki, na to dobrze rozciągnąć siatkę - gruba siatka będzie lepsza i tańsza niż tanie panele, a spełni te same wymagania. Panele trwalsze nie będą. Wartości działki panelami ogrodzeniowymi nie podniesiesz, co najwyżej zadowolisz nimi swoje poczucie estetyki.

Z montażem cena siatki czy panela to prawie 1 pies wychodzi.

Jak dziś mi gość cenami rzucił to stwierdziłem, że zwariował. :panic:

Bierz urlop, będziemy zdobywać odznakę. 💪

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem rury na złomie. Z tym, że nie nazwałbym ich złomem. Znajomy dał cynk, że ktoś coś takiego sprzedał. Pospawałem nakrętki i pręty poprzeczne do zabetonowania. Zrobione słupki narożne. Pomalowane podkładem+ chlorokauczukiem. Czapeczki plastikowe. "Podmurówka" z krawężników. Siatka ocynk z tych grubszych. Drut + naciągi. Robota z ojcem. Taniej się nie da. Wygląda schludnie. Nic się z tym nie dzieje już 10 rok.
U nas jeden gość na wsi ma słupki z rur PCV zalane betonem i na to siatka. Jak widać można taniej. ;) A, jeszcze jest gość z płotem z palet euro.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

U nas jeden gość na wsi ma słupki z rur PCV zalane betonem i na to siatka. Jak widać można taniej. ;) A, jeszcze jest gość z płotem z palet euro.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Miało być schludnie i tanio. W mojej ocenie przypadki z Twojej wsi nie spełniają pierwszego warunku, chociaż ... mogę się mylić.

Czasem wyobraźnia potrafi zaskoczyć i to co opisałeś może być tylko podstawą do czegoś innego. 

Przykład: na części mojej siatki jest winobluszcz. Teraz wygląda wspaniale. Dwa słupki mam oplecione milinami ( nie milionami, ani nie malinami 😁) - też 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być schludnie i tanio. W mojej ocenie przypadki z Twojej wsi nie spełniają pierwszego warunku, chociaż ... mogę się mylić.
Czasem wyobraźnia potrafi zaskoczyć i to co opisałeś może być tylko podstawą do czegoś innego. 
Przykład: na części mojej siatki jest winobluszcz. Teraz wygląda wspaniale. Dwa słupki mam oplecione milinami ( nie milionami, ani nie malinami ) - też
Napiszę tak, wyszło tylko tanio, schludnie na pewno nie. Może ten plot z palet dałby radę gdyby był dbany i malowany, ale że nie jest to też wygląda słabo.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 21:52, DamU napisał:

Trafiłem rury na złomie. Z tym, że nie nazwałbym ich złomem. Znajomy dał cynk, że ktoś coś takiego sprzedał. Pospawałem nakrętki i pręty poprzeczne do zabetonowania. Zrobione słupki narożne. Pomalowane podkładem+ chlorokauczukiem. Czapeczki plastikowe. "Podmurówka" z krawężników. Siatka ocynk z tych grubszych. Drut + naciągi. Robota z ojcem. Taniej się nie da. Wygląda schludnie. Nic się z tym nie dzieje już 10 rok.👍

 

foto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 23:36, ZUBERTO napisał:

Potrzebne jest ogrodzenie o łącznej długości ok 300m.

Z czego myślałem o 50m z paneli (w tym 2 bramy uchylne), a reszta z siatki.

Jak wszystko, ogrodzenia też tanie nie są, sam nie mam czasu, chęci ani doświadczenia.

Żeby to miało ręce i nogi na dłużej robić to wszystko na podmurówce lanej, systemowej, bez podmurówki?

Jak systemowa, to dłużej wytrzymają osadzone w betonowe łączniki czy metalowe?

 

Są jakieś inne schludnie wyglądające i niedrogie opcje?

Temat dotyczy działki traktowanej rekreacyjnie, więc klinkier i naturalny kamień itp. są za drogie i odpadają.

Siatka leśna to też nie to.

A jak tam u Ciebie z dzikami wygląda?

U mnie łajzy się wpraszały i ryły trawnik. Ogrodzenie z siatki podwadzały ryjem od spodu i się przeciskały bez problemu. Niczego się nie bały, petard, psa, człowieka. Musiałem wszystko wzmocnić do wysokości 60cm od ziemi stalowymi ocynkowanymi profilami w 4 rzędach i skończyły się pielgrzymki. Z doświadczenia sąsiadów panele też rwały. Z tanich rozwiązań zdawały egzamin płoty betonowe (estetyka do dupy) i gruba siatka zatopiona w betonowej podmurówce na całej długości. Od ulicy nie wchodziły, bo tam ogrodzenia z klinkieru, kamienia, bloczków systemowych, gabionów itp. ale od pól i od lasu wchodziły praktycznie do każdego, kto się nie zabezpieczył odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zejk napisał:

A jak tam u Ciebie z dzikami wygląda?

U mnie łajzy się wpraszały i ryły trawnik. Ogrodzenie z siatki podwadzały ryjem od spodu i się przeciskały bez problemu. Niczego się nie bały, petard, psa, człowieka. Musiałem wszystko wzmocnić do wysokości 60cm od ziemi stalowymi ocynkowanymi profilami w 4 rzędach i skończyły się pielgrzymki. Z doświadczenia sąsiadów panele też rwały. Z tanich rozwiązań zdawały egzamin płoty betonowe (estetyka do dupy) i gruba siatka zatopiona w betonowej podmurówce na całej długości. Od ulicy nie wchodziły, bo tam ogrodzenia z klinkieru, kamienia, bloczków systemowych, gabionów itp. ale od pól i od lasu wchodziły praktycznie do każdego, kto się nie zabezpieczył odpowiednio.

Moja działka jest w środku wsi i mam z niej 1km do granic Białegostoku, pomału staje się sypialnią miasta, obrzeża wsi to nowe domy i szeregówki.

Są wokół i lasy i pola, ale na razie nie słyszałem by ludzie narzekali, choć spotkać dzika czy łosia to i w środku miasta można.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.