Skocz do zawartości

Narzedzia Yato vs Vorel


M_A_C

Rekomendowane odpowiedzi

Zestawy narzedzi 216el wygladaj tak samo.

Warto dopłacac do Yato, majac w planach drobne prace w garazu i domu ?

 

1481578687_Screenshot2020-10-08at08_44_09.jpg.84e462e80eab5e7548945ef4d35ab043.jpg

Ponizej linki obydwu zestawów:

https://www.castorama.pl/zestaw-narzedziowy-yato-1-2-1-4-i-3-8-216-szt-id-93956.html

https://www.castorama.pl/zestaw-narzedziowy-216cz-vorel-id-1051821.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 07:52, M_A_C napisał:

Zestawy narzedzi 216el wygladaj tak samo.

Warto dopłacac do Yato, majac w planach drobne prace w garazu i domu ?

 

1481578687_Screenshot2020-10-08at08_44_09.jpg.84e462e80eab5e7548945ef4d35ab043.jpg

Ponizej linki obydwu zestawów:

https://www.castorama.pl/zestaw-narzedziowy-yato-1-2-1-4-i-3-8-216-szt-id-93956.html

https://www.castorama.pl/zestaw-narzedziowy-216cz-vorel-id-1051821.html

To ten sam importer, a Yato pozycjonuje on najwyżej. Mam ten zestaw i jest niezły choć płaskie mogłyby być z serii industrial. Z Vorela mam tylko strzykawkę do oleju, jakość tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ANalfabeta napisał:

A zobacz czy coś podobnego jest z Honiton-a

Parę lat temu mechanik przy szybkiej robocie był bardzo zdziwiony używając mojego zestawu. Rurka ok 1m nie robiła na grzechotce większego wrażenia.

A potem mówią, że sprzęt lipny. Do zakładania rurki jest sztywny uchwyt, a nie grzechotka, mechanik to powinien akurat wiedzieć...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem mówią, że sprzęt lipny. Do zakładania rurki jest sztywny uchwyt, a nie grzechotka, mechanik to powinien akurat wiedzieć...
Ale to nie jego narzedzie wiec co sie bedzie piescil?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honitona używam w garażu od 20 lat. Nasadki, płaskie, grzechotka. Żaden się nie poddał. A nie mam litości dla nasadek. To bardzo dobre jakościowo klucze. Yato mam mało, avyo z powodu takiego, że uważam je za zbytnio przeceniane. Są za drogie i już. Wolę kupić honitona, covala, kuźnię, czy badziewie wydawałoby się modeco expert, niz Yato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 13:54, steyr napisał:

[...] Często używam przedłużki, po co się męczyć.

 

Dlatego lepiej mieć jakąś "fajkę" 40-60 cm i problem z głowy... A koszt przy grzechotce niewielki, a i sama wspomniana dłużej potrzyma. 

 

Ale też znam jednego co ~60 cm dynamometryka jako grzechotki używa - bo długa 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, szpyrek napisał:

@Igorek co innego kupiłeś zamiast tego Yato?

Przesiadłem się na tutejszego Halfords'a. Mają dożywotnią gwarancję, działają prawo-lewo, są bardzo czytelne :ok:

I coś podobnego bym polecał Tobie.

Ja mam obecnie dwie sztuki: 8-60Nm i 60-300Nm.

A Yato miałem YT-0761, niby lepszy a od początku jakiś pechowy. Najpierw pękła mi sprężyna, po "naprawie" gwarancyjnej miał wyraźnie inna charakterystykę i przy okazji zgubioną kulkę blokująca pierścień przesuwny. Po jakimś czasie dałem go do kalibracji (punkt niezależny od Yato) i przestałem zupełnie mu ufać. Teraz leży chyba drugi rok, jak znajdę kulkę na wymiar i zbuduje jakiś przyrząd do kalibracji to może go jeszcze naprawie, bo tak ogólnie to niby solidny.

Nakupilem przez ostatnie dwa lata mnóstwo rzeczy od Yato. To dość tania marka ale nie najtańsza i nie najgorsza. Jednak zalecalbym dobrze przyglądać się każdemu ich produktowi a dynamometrykow poszukalbym gdzie indziej 

 

 

 

16067347790092096883243437978338.jpg

16067349287538978692586398061878.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/10/2020 at 11:31 PM, ANalfabeta said:

A zobacz czy coś podobnego jest z Honiton-a

Parę lat temu mechanik przy szybkiej robocie był bardzo zdziwiony używając mojego zestawu. Rurka ok 1m nie robiła na grzechotce większego wrażenia.

 

On 10/20/2020 at 11:22 AM, sherif said:

Mam Honitona i jest ok.

 

On 10/20/2020 at 5:47 PM, mikomir said:

Honiton 👍

 

On 10/25/2020 at 1:54 PM, steyr said:

Też polecam Honitona, aczkolwiek małą grzechotkę już drugą skończyłem ale lekko nie miała. Duża też już się pomału poddaje, ale jeszcze kręci. Często używam przedłużki, po co się męczyć.

 

 

Gdzie kupowaliscie tego honitona? Mozecie dac linka do dokladnie tej aukcji jak internet? 

Duzo podrobek kiedys zamowilem i musialem oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.