Skocz do zawartości

2022 Mercedes - koniec z ręczna skrzynia, tylko automat.


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zawsze, marketingowa papka ' w celu zadbania o naszego klienta' Mercedes uprosci (czyli tlumaczymy: usmierci) i zredukuje liczbe silnikow ktore wydaja pierd.

 

e9464be0021dbd2cda52429b9a36e532.jpg

 

Nie jaki Markus Schaefer (to ten pan ponizej) - 'szef całego R+D' od Gwiazdowo wyglądającej swastyki potwierdził, że ida duże obcięcia kosztów.

 

a85ab36d02021d4124e36c5700f86730.jpg

 

Do 2025 - 20% kosztów stałych ma być obciętych w porównaniu do 2019.

 

20% kosztów na R&D tez ma być obciętych. To jest ciekawe....

 

Naprawy gwarancyjne maja być 'zredukowane'. Czyli tmuaczymy 'ten typ tak ma i klient popsul'.

 

 

Czyli wg nowej EU zasady, ma być mniej i klient ma nam placic więcej.

 

Plan jest, że pod marką EQ wypusci 6 nowych modeli. Ale to również oznacza redukcje tradycyjnych modeli na benzyne.

 

'Roznorodnosc (wersji) podnosi koszt. Będziemy redukować przyszle produkty, zredukujemy ilosc używanych platform, silniki spalinowe zostaną radykalnie ograniczone, a ręczna skrzynia przedstanie być montowana'.

 

Zmiany dotkna A, B, C, CLA Class w EU, a w drugiej fazie GLA & GLB. Tzw 'International Markets' nie zostaną dotchniete, bo i tak nikt już manuali nie kupowal od dawna.

 

Trzecia faza to wywalenie manuali z aut dostawczych.

 

Calosc ma być osiągnięta do końca 2022.

 

Ale, to ma się odbic oczywiscie w cenniku..

 

Podoba mi się! 'Bez(drozszej) gwiazdy nie ma jazdy - bo klient popsuł oczywiscie'

 

3b9219a928cd7ff8b93637327e3804ba.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że ktokolwiek z klientów firmy będzie za ręcznymi skrzyniami płakał. Chyba że były jako opcje w modelach supersportowych, tutaj rzeczywiście mogłoby mieć sens utrzymanie ich, zwłaszcza że tam koszty się specjalnie nie liczą.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI cięcia kosztów. To jest dosłownie wszystko. Możliwe jest szukanie rozwiązań redukujących koszty produkcji. Od oszczędności na głupiej spineczce po zmianie długości śruby. Redukcja kosztów Lean Manufacturing. Szukanie rozwiązań które zaowocują mniejszym nakładem pracy i które wygenerują mniejsze koszty. W tych 20% to będzie także biurokracja i papierologia...

Firma napewno będzie szukaj oszczędności w procesie produkcji który generuje robol a klienta nie interesuje.

 

Dużo by tu pisać. 

Ale najbardziej interesujący jest produkt finalny.

 

Automaty przyniosą im zysk. W postaci obliczeń emisji CO2 co chcą uzyskać na papierze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest to słuszne posunięcie. Z własnej woli w autach premium bierze to jakiś marginalny odsetek. Biorą to Ci, którym budżet nie pozwala juz na dorzucenie paru tysiecy do automatu oraz korpo, bo taniej. A z tymi manualami same problemy, bo auta palą dużo więcej niż producent podaje (przy automacie w zasadzie każdemu ta rozbieżność jest mniejsza, bo bardziej efektywnie miesza biegami).

Zaraz będą następne premiumy bez manuala (Lexus, BMW), a potem marki popularne - tak auta zdrozeją, ale drożeją cły czas, więc nic nowego.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, OZI napisał:

 

Jak zawsze, marketingowa papka ' w celu zadbania o naszego klienta' Mercedes uprosci (czyli tlumaczymy: usmierci) i zredukuje liczbe silnikow ktore wydaja pierd.

 

e9464be0021dbd2cda52429b9a36e532.jpg

 

Nie jaki Markus Schaefer (to ten pan ponizej) - 'szef całego R+D' od Gwiazdowo wyglądającej swastyki potwierdził, że ida duże obcięcia kosztów.

 

a85ab36d02021d4124e36c5700f86730.jpg

 

Do 2025 - 20% kosztów stałych ma być obciętych w porównaniu do 2019.

 

20% kosztów na R&D tez ma być obciętych. To jest ciekawe....

 

Naprawy gwarancyjne maja być 'zredukowane'. Czyli tmuaczymy 'ten typ tak ma i klient popsul'.

 

 

Czyli wg nowej EU zasady, ma być mniej i klient ma nam placic więcej.

 

Plan jest, że pod marką EQ wypusci 6 nowych modeli. Ale to również oznacza redukcje tradycyjnych modeli na benzyne.

 

'Roznorodnosc (wersji) podnosi koszt. Będziemy redukować przyszle produkty, zredukujemy ilosc używanych platform, silniki spalinowe zostaną radykalnie ograniczone, a ręczna skrzynia przedstanie być montowana'.

 

Zmiany dotkna A, B, C, CLA Class w EU, a w drugiej fazie GLA & GLB. Tzw 'International Markets' nie zostaną dotchniete, bo i tak nikt już manuali nie kupowal od dawna.

 

Trzecia faza to wywalenie manuali z aut dostawczych.

 

Calosc ma być osiągnięta do końca 2022.

 

Ale, to ma się odbic oczywiscie w cenniku..

 

Podoba mi się! 'Bez(drozszej) gwiazdy nie ma jazdy - bo klient popsuł oczywiscie'

 

3b9219a928cd7ff8b93637327e3804ba.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

 

 

 

Myślę, że robią bardzo dobrze. To jest ucieczka do przodu.

Myślą strategicznie i wyprzedzą tych mało zdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że robią bardzo dobrze. To jest ucieczka do przodu.
Myślą strategicznie i wyprzedzą tych mało zdecydowanych.
Ucieczka do przodu bo klient ma placic więcej za mniej?

Dzięki sztucznym regulacja?

Z Diesel juz zadziałało...

Co ciekawe to nie dotyczy China czy USDM, ba w ogóle nic China nie dotyczy. To tylko EU klient ma zapłacić więcej i miec mniejszy wybór...

Wiec ja szczerze nie wiem, czy to taki dobry pomysł... - nie żeby osobiście mnie dotchelo ale w imie zasady konkurencji i wolności wyboru - rynek niech zdecyduje...

Nic dziwnego, że EU puszka czegokolwiek jest najmniejsza i najdrozsza na świecie



Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OZI napisał:

Ucieczka do przodu bo klient ma placic więcej za mniej?

Dzięki sztucznym regulacja?

Z Diesel juz zadziałało... emoji11.png

Co ciekawe to nie dotyczy China czy USDM, ba w ogóle nic China nie dotyczy. To tylko EU klient ma zapłacić więcej i miec mniejszy wybór...

Wiec ja szczerze nie wiem, czy to taki dobry pomysł... - nie żeby osobiście mnie dotchelo ale w imie zasady konkurencji i wolności wyboru - rynek niech zdecyduje...

Nic dziwnego, że EU puszka czegokolwiek jest najmniejsza i najdrozsza na świecie emoji6.png



Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)
 

To pewnie też.

Przy współczesnych trendach, przeciętny klient z takiej np. Polski jest tak, czy inaczej, udupiony. 

Elektryki i hybrydy z drugiej ręki to marny pomysł.

 

Ale trendy nie są tworzone pod takich klientów.

Marka premium może sobie pozwolić na prawie dowolną koncepcję.

Inni i tak za nią podążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Passio napisał:

 

Elektryki i hybrydy z drugiej ręki to marny pomysł.

 

Czemu?

Na taxi jeżdżą stare Priusy, a to dobrze o nich świadczy.

Jest już sporo warsztatów zajmujących się regeneracją akumulatorów, wymianą ogniw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Czemu?

Na taxi jeżdżą stare Priusy, a to dobrze o nich świadczy.

Jest już sporo warsztatów zajmujących się regeneracją akumulatorów, wymianą ogniw.

 

Fakt, chciałem wywołać dyskusję :)

 

Zastanawiam się, na serionanad tym, czy owe masowe przestawianie się na elektryki nie jest czasem dla producentów złotą żyłą?

Samochód, hako produkt jednorazowy do czasu padu akumulatorów.

 

Wiem, że są takie firmy, nawet dojeżdżają pod dom i regenerują na miejscu.

Niemniej, w dostępnych mi opiniach, ta regeneracja nie jest pełna.

 

Ponadto, mam wrażenie, że zostaną wprowadzone takie zabezpizabezpieczeniadzie ona utrudniona dla nieautoryzowanych podmiotów.

 

Ciekawe, jak to jest z Teslą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Passio napisał:

Fakt, chciałem wywołać dyskusję :)

 

Zastanawiam się, na serionanad tym, czy owe masowe przestawianie się na elektryki nie jest czasem dla producentów złotą żyłą?

Samochód, hako produkt jednorazowy do czasu padu akumulatorów.

 

Wiem, że są takie firmy, nawet dojeżdżają pod dom i regenerują na miejscu.

Niemniej, w dostępnych mi opiniach, ta regeneracja nie jest pełna.

 

Ponadto, mam wrażenie, że zostaną wprowadzone takie zabezpizabezpieczeniadzie ona utrudniona dla nieautoryzowanych podmiotów.

 

Ciekawe, jak to jest z Teslą?

Idź na kącik elektryków i pytaj ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dzikipzs napisał:

O i bardzo dobrze. Po co komu archaiczny manual?

Ja lubię manualne skrzynie. Głównie dlatego, że nie da się ustawić w automacie "sportowości" zmiany biegów - jest albo bezsensowne wrzucanie wyższego biegu przy 1800 rpm na 1400 rpm albo piłowanie przy delikatnym gazie.

Sam wolę wybierać, jakie obroty ma mieć silnik.

Jeżeli już, to CVT jest znośna, ale nie potrafi przenieść dużo Nm.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Polarny napisał:

Ja lubię manualne skrzynie. Głównie dlatego, że nie da się ustawić w automacie "sportowości" zmiany biegów - jest albo bezsensowne wrzucanie wyższego biegu przy 1800 rpm na 1400 rpm albo piłowanie przy delikatnym gazie.

Sam wolę wybierać, jakie obroty ma mieć silnik.

Jeżeli już, to CVT jest znośna, ale nie potrafi przenieść dużo Nm.

 

Po co wybierać?

Wciskasz pedał gazu mniej lub bardziej i jedzie.

Czasem można zawczasu użyć trybu sport, by przygotować auto do bardziej dynamicznego manewru,

IMO nie jesteś w stanie manualnie być lepszym od współczesnego automatu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię manualne skrzynie. Głównie dlatego, że nie da się ustawić w automacie "sportowości" zmiany biegów - jest albo bezsensowne wrzucanie wyższego biegu przy 1800 rpm na 1400 rpm albo piłowanie przy delikatnym gazie.
Sam wolę wybierać, jakie obroty ma mieć silnik.
Jeżeli już, to CVT jest znośna, ale nie potrafi przenieść dużo Nm.
 
Jeździłeś ZF8HP w BMW?
Jak pierwszy raz się tym przejechałem to mi szczęka opadła jakby czytała mi w myślach

pozdr.

Wysłane z mojego QUEST przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Polarny napisał:

Ja lubię manualne skrzynie. Głównie dlatego, że nie da się ustawić w automacie "sportowości" zmiany biegów - jest albo bezsensowne wrzucanie wyższego biegu przy 1800 rpm na 1400 rpm albo piłowanie przy delikatnym gazie.

 

A to już zależy od auta, w znienawidzonym przez Ciebie BMW jest tyle możliwości wyboru trybów jazdy/pracy skrzyni że nawet największa maruda znajdzie coś co mu będzie pasować :

transmission.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leszcz napisał:

Jeździłeś ZF8HP w BMW?

Nie wiem - jeździłem bmw 116i albo 118i z 4mobility - żadna rewelacja. Ale to może nie ta skrzynia.

Natomiast podobała mi się w maździe 6. Uprzedzając - mam doświadczenia nie tylko z DSG.

14 godzin temu, rwIcIk napisał:

Po co wybierać?

Wciskasz pedał gazu mniej lub bardziej i jedzie.

Jedzie inaczej, gdy redukuje co chwila bieg albo obroty a inaczej, gdy jest zapięty bieg stały. Nie zrozumiesz - ale nie każdy czuje różnicę a jeżeli nawet czuje, to mu to nie przeszkadza. O ile mnie nie przeszkadza wiele kwestii, na które inni patrzą - to z kolei sposób przekazywania mocy ma dla mnie znaczenie.

 

Co do tabelki wyżej, to są tam 4 tryby, i to w zależności od ustawień ogólnych. Zawsze to lepiej niż 2 - i do tego skrajne, jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Polarny said:

Sam wolę wybierać, jakie obroty ma mieć silnik.

A sa jeszcze dzis w sprzedazy jakiekolwiek automaty bez mozliwosci manualnej zmiany biegow?;] Nawet CVT maja po 6 czy 7 predefiniowanych przelozen. Wiec w czym problem? Masz wplyw na to, na jakim jedziesz biegu, nie rezygnujac z komfortu, jaki daje brak pedalu sprzegla. Argument "ja szybciej zmieniam biegi niz automat" jest tez juz chyba dawno nieaktualny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał:

Jedzie inaczej, gdy redukuje co chwila bieg albo obroty a inaczej, gdy jest zapięty bieg stały. Nie zrozumiesz - ale nie każdy czuje różnicę a jeżeli nawet czuje, to mu to nie przeszkadza. O ile mnie nie przeszkadza wiele kwestii, na które inni patrzą - to z kolei sposób przekazywania mocy ma dla mnie znaczenie.

Gdy chcę posterować, przełączam w tryb manualny i klikam ręcznie biegi :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 29 napisał:

A sa jeszcze dzis w sprzedazy jakiekolwiek automaty bez mozliwosci manualnej zmiany biegow?

 

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Gdy chcę posterować, przełączam w tryb manualny i klikam ręcznie biegi

Jakoś wolę zredukować z VI do III niż klikać 3 razy w dół. Skoro i tak wybieram manualny tryb, to ręczna się lepiej do tego nadaje niż automat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Polarny said:

Jakoś wolę zredukować z VI do III niż klikać 3 razy w dół. Skoro i tak wybieram manualny tryb, to ręczna się lepiej do tego nadaje niż automat.

Majac automat masz akurat szybszy, wygodniejszy i bardzo efektywny sposob na redukcje - dajesz pedal w podloge;]  

Zrozum i zaakceptuj fakt, ze majac manuala, masz tylko manuala i ten pieprzony pedal sprzegla. Przejedz sobie przez wieksze miasto w godzinach szczytu albo posiedz w wielokilometrowym korku na autostradzie.

Majac automat, masz automat i manual.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Polarny said:

Nie wiem - jeździłem bmw 116i albo 118i z 4mobility - żadna rewelacja. Ale to może nie ta skrzynia.

Natomiast podobała mi się w maździe 6.

To masz zdecydowanie niepopularne wrażenia. Mi skrzynia BMW się podoba, bo reaguje błyskawicznie, natomiast to co stosuje Mazda wysłałbym do muzeum techniki - ta skrzynia działa dośc ospale. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, twinsen napisał:

 

A u mnie się nie da ;] Przeskakuje na M a potem po na oko 10-15 sekundach wraca na D lub S co tam mam wybrane 😉

U mnie mniej inteligentne rozwiązanie.

Gdy przestawię dźwignię w lewo, sama nie wróci ;]

Wtedy trzeba samemu + i -.

A s jest pod osobnym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 29 napisał:

Majac automat masz akurat szybszy, wygodniejszy i bardzo efektywny sposob na redukcje - dajesz pedal w podloge

Na redukcję - owszem. Ale w manualu po prostu nie wrzucam najwyższego biegu przy 70 km/h i nic nie muszę redukować. W ten sposób jest jeszcze szybciej.

I nie tłumacz mi, jaka jest różnica bo manualem jeździłem stale od 1998 roku, od 2013 mam automat a od czasu do czasu i tak jeżdżę manualem albo automatem w samochodach wypożyczonych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Manx napisał:

To masz zdecydowanie niepopularne wrażenia. Mi skrzynia BMW się podoba, bo reaguje błyskawicznie, natomiast to co stosuje Mazda wysłałbym do muzeum techniki - ta skrzynia działa dośc ospale. 

Pytanie, czy to ta sama skrzynia w tym BMW.

Natomiast skrzynia w maździe 6 mk3 zbiera same pozytywne opinie. I znów pytanie, czy o tej samej skrzyni mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Polarny napisał:

Na redukcję - owszem. Ale w manualu po prostu nie wrzucam najwyższego biegu przy 70 km/h i nic nie muszę redukować. W ten sposób jest jeszcze szybciej.

I nie tłumacz mi, jaka jest różnica bo manualem jeździłem stale od 1998 roku, od 2013 mam automat a od czasu do czasu i tak jeżdżę manualem albo automatem w samochodach wypożyczonych.

 

Kto co lubi :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Polarny said:

Pytanie, czy to ta sama skrzynia w tym BMW.

Natomiast skrzynia w maździe 6 mk3 zbiera same pozytywne opinie. I znów pytanie, czy o tej samej skrzyni mówisz.

No to wyjaśniam.

Mazda - mam na myśli skrzynię, która w maździe 6 jest łączona silnikiem 2.0 - ta sama siedzi w 3, CX5, CX3. No niestety auto jest mułowate. Niby 165 KM, a osiągi jakby przyczepę ciągnęło i duża w tym zasługa powolnej skrzyni - to ma 11 s do setki. ZF w BMW czy DSG są lata świetlne z przodu.

BMW - mówię o skrzyni 8 biegowej produkcji ZF - stosowana do silników 2.0. Subiektywnie - to najlepsza skrzynia z jaką miałem do czynienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Manx napisał:

No to wyjaśniam.

Mazda - mam na myśli skrzynię, która w maździe 6 jest łączona silnikiem 2.0 - ta sama siedzi w 3, CX5, CX3. No niestety auto jest mułowate. Niby 165 KM, a osiągi jakby przyczepę ciągnęło i duża w tym zasługa powolnej skrzyni - to ma 11 s do setki. ZF w BMW czy DSG są lata świetlne z przodu.

BMW - mówię o skrzyni 8 biegowej produkcji ZF - stosowana do silników 2.0. Subiektywnie - to najlepsza skrzynia z jaką miałem do czynienia.

Czyli ja w BMW miałem inną skrzynię, bo to nie był silnik 2.0 i raczej nie miała 8 biegów.

Mazda miała silnik 2.5 - mułowata nie była, jakkolwiek do TSi jej sporo brakowało. Skrzynia zdecydowanie lepsza niż DSG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Manx napisał:

No to wyjaśniam.

Mazda - mam na myśli skrzynię, która w maździe 6 jest łączona silnikiem 2.0 - ta sama siedzi w 3, CX5, CX3. No niestety auto jest mułowate. Niby 165 KM, a osiągi jakby przyczepę ciągnęło i duża w tym zasługa powolnej skrzyni - to ma 11 s do setki. ZF w BMW czy DSG są lata świetlne z przodu.

BMW - mówię o skrzyni 8 biegowej produkcji ZF - stosowana do silników 2.0. Subiektywnie - to najlepsza skrzynia z jaką miałem do czynienia.

Alfa ma tą samą skrzynię i nawet jeszcze lepiej jest oceniana. Prawdopodobnie sterownik posiada inne oprogramowanie. Kiedyś jednak widziałem opinie, że były różne update  i nie koniecznie wychodziło na dobre. W sensie nie było już tak świetnie. Nie śledziłem dalej tematu, czy kolejne wprowadzały poprawki odczuwalne dla użytkownika czy bardziej dla samej skrzyni ( zwiększające trwałość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.