Skocz do zawartości

Auto nowe z salonu, ale juz zarejestrowane.


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje na czym polega ten proceder?

We fiacie mi oferują auta za cene cennikową normalnie, albo z calkiem atrakcyjną zniżką, ale auto musi zostać zarejestrowane na jakąś wypożyczalnie. Oczywiscie auto cały czas jest sprzedawane bez przebiegu.

Pytałem w dwoch roznych salonach w roznych miastach. W jednym mi powiedzieli, ze jedyny minus to że musiałbym czekać 3 tyg bo tyle zajmuje czasu aż oni zarejestrują i dostaną dowód rej aby móc mi auto sprzedać.

W drugim mają auto juz zarejestrowane kilka tyg temu i mogą sprzedać odrazu.

 

Minusy oczywiste to że auto ma dodatkowego własciciela. Dodatkowo gwarancja leci od momentu pierwszej rejestracji wiec dostaje sie pare tygodni mniej.

Plusem jest cena.

 

Ale o co z tym chodzi i po co to, i dlatczego im sie to opłaca?

Czy jest jakis kruczek w tym?

Ktoś sie z tym spotkał?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakaś zniżka przy zakupie dla firm.

W ubiegłym tygodniu pytałem o ofertę na forda - kupując na firmę od razu dostałem przy pierwszej rozmowie -6kPLN

 

Nie wiem też, czy przy zakupie na firmę masz wszystkie prawa z tytułu rękojmi jak w przypadku "Kowalskiego"

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie importer juz nie daje benefitow z tytułu wyrobienia planu sprzedaży poprzez rejestrację na dilera więc kombinują inaczej.
Jak kupowałem Tipo to handlowiec wziął tel ode mnie bo nie wiedział czy pozwoli im importer na taki proceder. Po 2 dniach zadzwonił żeby przyjechać, wybrać kolor i wersję bo jest zgoda na 5 szt i będzie rabat 3kpln.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi proponowano w Skodzie auto zarejestrowane przez 6 m-cy na salon i umowę użyczenia dla mnie. Po tych 6 miesiącach sprzedaliby mi auto jako demo dilera. Różnica w cenie w związku z tą zabawą była godna AKowicza. Wygląda na to, że demówki dla siebie kupują po zupełnie innych cenach niż auta dla klientów.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kupiłem. Najlepszy deal every jaki zrobiłem.

Auto nowe nieużywane, zerowy przebieg a kosztowało zamiast 5paru, 40 z ubezpieczeniem, wielisexonem, kompletem dywaników ( mata bagażnika i jeszcze gadżetami dla dzieciaków jakimiś wypasionymi. Widziałem Ori fakturę wypożyczalnia kupiła za 36. Wszyscy zadowoleni. Wypożyczalnia w zasadzie nie kiwając palcem zarobiła 4 tys - podatek. Ja kupiłem z mitycznym rabatem większym niż 20%. Diler dostał bonus na koniec roku- wypożyczalnia wtedy jednorazowo wzięła od nich 250 aut różnych marek. Jedyny minus to ze nie jesteś pierwszym wladcicielem i w dodatku widnieje wypożyczalnia. 3 minutowy Film nagrany z odbioru samochodu ( jeszcze wtedy jakąś nokia navigatorem z datą z gazety, widocznym licznikiem przy wydaniu auta i vinem) przekonał kolejnego kupującego po latach że jest tak jak mówiłem i w zasadzie jeżdżąc "nowym" nieużywanym wcześniej samochodem 6czy 7 lat miałem utratę wartości w wysokości 15 tys zl sprzedając go powyżej średniej rynkowej wtedy za 25kzk

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CiniO napisał:

Czy ktoś się orientuje na czym polega ten proceder?

We fiacie mi oferują auta za cene cennikową normalnie, albo z calkiem atrakcyjną zniżką, ale auto musi zostać zarejestrowane na jakąś wypożyczalnie. Oczywiscie auto cały czas jest sprzedawane bez przebiegu.

Pytałem w dwoch roznych salonach w roznych miastach. W jednym mi powiedzieli, ze jedyny minus to że musiałbym czekać 3 tyg bo tyle zajmuje czasu aż oni zarejestrują i dostaną dowód rej aby móc mi auto sprzedać.

W drugim mają auto juz zarejestrowane kilka tyg temu i mogą sprzedać odrazu.

 

Minusy oczywiste to że auto ma dodatkowego własciciela. Dodatkowo gwarancja leci od momentu pierwszej rejestracji wiec dostaje sie pare tygodni mniej.

Plusem jest cena.

 

Ale o co z tym chodzi i po co to, i dlatczego im sie to opłaca?

Czy jest jakis kruczek w tym?

Ktoś sie z tym spotkał?

 

 

 

Kwestia zniżek. Salony od czasu do czasu też muszą coś na siebie brać.

Dziwnie Ci powiedzieli nt gwarancji. W VW i Skodzie gwarancja biegnie od dnia zakupy przez nowego klienta.

Minus to drugi właściel, ale to przy późniejszej odsprzedaży łatwe do udokumentowania, kto był pierwszym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

Kwestia zniżek. Salony od czasu do czasu też muszą coś na siebie brać.

Dziwnie Ci powiedzieli nt gwarancji. W VW i Skodzie gwarancja biegnie od dnia zakupy przez nowego klienta.

Minus to drugi właściel, ale to przy późniejszej odsprzedaży łatwe do udokumentowania, kto był pierwszym :).

Poprzednie auto było z grupy VAg,  gwarancja biegła od dnia rejestracji na dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie z Renatą -23% . niby zarejestrowana na dealera była, ale przy rejestracji byłem 1 właścicielem - jak się okazało tylko do gwaranta zgłosili, że auto zarejestrowane i gwarancje miałem o 2 miesiące krótszą ;) aaaaa przebieg 5km

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CiniO napisał:

Czy ktoś się orientuje na czym polega ten proceder?

We fiacie mi oferują auta za cene cennikową normalnie, albo z calkiem atrakcyjną zniżką, ale auto musi zostać zarejestrowane na jakąś wypożyczalnie. Oczywiscie auto cały czas jest sprzedawane bez przebiegu.

...

Ktoś sie z tym spotkał?

 

Widziałem kilka ogłoszeń sprzedaży Tipo, gdzie napisane było że cena obowiązuje przy zakupie w leasingu albo na grupę zawodową (lekarz, nauczyciel, rolnik, coś tam jeszcze). Nie wiem co za różnica czy auto kupi nauczyciel czy kucharz. Podobnie, czasem są dopiski że cena na taxi/uber. Nie wiem, może chodzi o jakieś różnice w podatkach albo cuś. Jak cena dobra, to nie ma co wybrzydzać ;)

 

4 godziny temu, CiniO napisał:

Dodatkowo gwarancja leci od momentu pierwszej rejestracji wiec dostaje sie pare tygodni mniej.

 

Może da się wynegocjować, żeby dodali pakiet wydłużonej gwarancji?

Brat niedawno kupił Astrę 2019, rejestrowaną na dealera, ale "dali" mu przedłużoną gwarancję, podobnie kolega w 2018 kupując tipo z 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Widziałem kilka ogłoszeń sprzedaży Tipo, gdzie napisane było że cena obowiązuje przy zakupie w leasingu albo na grupę zawodową (lekarz, nauczyciel, rolnik, coś tam jeszcze). Nie wiem co za różnica czy auto kupi nauczyciel czy kucharz. Podobnie, czasem są dopiski że cena na taxi/uber. Nie wiem, może chodzi o jakieś różnice w podatkach albo cuś. Jak cena dobra, to nie ma co wybrzydzać ;)

 

 

Może da się wynegocjować, żeby dodali pakiet wydłużonej gwarancji?

Brat niedawno kupił Astrę 2019, rejestrowaną na dealera, ale "dali" mu przedłużoną gwarancję, podobnie kolega w 2018 kupując tipo z 2017.

 

Tego trzeba pilnować - ja tak samo ugadałem się ze sprzedawcą kupując demówkę Opla, a później pokazali mi środkowy palec - że źle zrozumiałem ich intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CiniO napisał:

Czy ktoś się orientuje na czym polega ten proceder?

We fiacie mi oferują auta za cene cennikową normalnie, albo z calkiem atrakcyjną zniżką, ale auto musi zostać zarejestrowane na jakąś wypożyczalnie. Oczywiscie auto cały czas jest sprzedawane bez przebiegu.

Pytałem w dwoch roznych salonach w roznych miastach. W jednym mi powiedzieli, ze jedyny minus to że musiałbym czekać 3 tyg bo tyle zajmuje czasu aż oni zarejestrują i dostaną dowód rej aby móc mi auto sprzedać.

W drugim mają auto juz zarejestrowane kilka tyg temu i mogą sprzedać odrazu.

 

Minusy oczywiste to że auto ma dodatkowego własciciela. Dodatkowo gwarancja leci od momentu pierwszej rejestracji wiec dostaje sie pare tygodni mniej.

Plusem jest cena.

 

Ale o co z tym chodzi i po co to, i dlatczego im sie to opłaca?

Czy jest jakis kruczek w tym?

Ktoś sie z tym spotkał?

 

 

 

 

Może być tak, że dealer jest dogadany z jakąś wypożyczalnią, że na ich rabacie zamawia 100 aut, z czego wypożyczalnia bierze 90, a 10 idzie na plac w dobrej cenie. W zamian wypożyczalnia zgarnie kilka tysi prowizji jak przejdzie przez nich lub serwis gratis dla ich aut. Jak w papierach się zgadza, auto faktycznie nowe to brać i cieszyć się ceną. A, że w KP będzie wpis to olać to, KP nie jeździsz a samochodem, który jest nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

Kolega w zeszlym miesiącu kupił crosslanda zarejestrowanego na salon z przebiegiem 7km, z rabatem 7 tys. Gwarancja biegnie od dnia rejestracji przez opla

 

... ale to już samochód używany ... możliwe że z parku prasowego - wtedy to 7kPLN to żaden bonus. 

 

EDIT:

 

ok .. przeczytałem 7kkm :) ... 7km zmienia postać rzeczy 

Edytowane przez Azbest
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój VW też kupiłem z placu zarejestrowany na dealera. Wchodziły nowe normy spalin i wszystko co stało na placach musiało być porejestrowane, bo nie spełniałoby tych norm (1.2 tsi bez filtra cząstek). Jedyny "minus" to fakt, że formalnie w karcie pojazdu jestem 2 właścicielem, ale upust rekompensował tę "niedogodność". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Azbest napisał:

 

... ale to już samochód używany ... możliwe że z parku prasowego - wtedy to 7kPLN to żaden bonus. 

 

I co, w parku prasowym katowali go przez 7 kilometrów? W Oplu to powszechna praktyka, chyba bardziej powszechna niż w VAG. Auta porejestrowane, stoją pół roku i na sprzedaż z rabatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

I co, w parku prasowym katowali go przez 7 kilometrów? W Oplu to powszechna praktyka, chyba bardziej powszechna niż w VAG. Auta porejestrowane, stoją pół roku i na sprzedaż z rabatem. 

 

11 minut temu, iwik napisał:

7km przebiegu, więc sobie dziennikarze chyba nie pojeździli w tym parku prasowym. 😄

 

mój błąd - przeczytałem 7kkm ... 

 

zasugerowałem się faktem, że kiedyś w oplu chcieli mi sprzedać zafirę ... "nową" co miała chyba 19.000 km ... ale upierali się że to nówka, tylko kierownik serwisu do domu jeździł... ale nówka, niewiele tańsza od nówki :) 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał:

Wogole bym nie rozwazal Fiata. Oni tam jeszcze auta z 2018 roku maja.

 

W Oplu, Fordzie, Citroenie czy Mercedesie, też mają jeszcze jakieś kwiatki z 2018.

Pytanie, czy takie nowe-dwuletnie faktycznie mają, czy tylko ogłoszenie wisi, albo stan licznika już się zmienił, ale oferty nie zmodyfikowali. A może to egzemplarze, które stały (stoją) w salonie i co dzień ktoś do nich wsiada, wysiada, wszystko maca i jak ich w porę nie sprzedali, to już chętnych nie ma. Albo celowo nie chcą sprzedać. 

 

4 minuty temu, spad napisał:

I co, w parku prasowym katowali go przez 7 kilometrów?

 

No ba, przez pięć dni w tygodniu sprawdzali "odcinkę", a w weekendy spał tam stróż i cały czas ogrzewał wnętrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati_lecha napisał:

 

Rabat 7.000 to niewiele jak za taki przebieg i II właściciel. 

 

7km to duży przebieg?

Pozatym inne marki dają za to samo tylko 3 tys rabatu. Zresztą nieważne... opisałem tylko historie kumpla, który nawiasem mówiąc jest mega zadowolony i z auta, i z rabatu, bo jeszcze w cenie przepisali mu ubezpieczenie na pozostałe 10 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

W Oplu, Fordzie, Citroenie czy Mercedesie, też mają jeszcze jakieś kwiatki z 2018.

Pytanie, czy takie nowe-dwuletnie faktycznie mają, czy tylko ogłoszenie wisi, albo stan licznika już się zmienił, ale oferty nie zmodyfikowali. A może to egzemplarze, które stały (stoją) w salonie i co dzień ktoś do nich wsiada, wysiada, wszystko maca i jak ich w porę nie sprzedali, to już chętnych nie ma. Albo celowo nie chcą sprzedać. 

 

 

No ba, przez pięć dni w tygodniu sprawdzali "odcinkę", a w weekendy spał tam stróż i cały czas ogrzewał wnętrze ;)

To ze stal i macali to pol biedy. Generalnie to nie znam ich zasad dzialania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał:

I co, w parku prasowym katowali go przez 7 kilometrów? W Oplu to powszechna praktyka, chyba bardziej powszechna niż w VAG. Auta porejestrowane, stoją pół roku i na sprzedaż z rabatem. 

Dawali mu na postoju na zimnym ;l

Ludzie już schizy dostają.

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 10/11/2020 at 11:15 PM, BartoSMK said:

Ile rabatu daja i na jaki model?

 

Wsumie to bez żadnej rewelacji.

Jak sobie popatrzysz na stronie fiata na "auta dostępne od ręki" lub na otomoto na samochody wystawiane przez dealerow fiata, to własnie tam są takie auta oferowane w ten sposób.

Np najtańsze tipo które cennikowo wychodzi 49,900 w jakis promocji niby reklamowane za 46,900, to w taki sposob tam jest dostępne powiedzmy od 43,400 u niektorych dealerow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CiniO napisał:

 

Wsumie to bez żadnej rewelacji.

Jak sobie popatrzysz na stronie fiata na "auta dostępne od ręki" lub na otomoto na samochody wystawiane przez dealerow fiata, to własnie tam są takie auta oferowane w ten sposób.

Np najtańsze tipo które cennikowo wychodzi 49,900 w jakis promocji niby reklamowane za 46,900, to w taki sposob tam jest dostępne powiedzmy od 43,400 u niektorych dealerow.

 

 

Bez rewelacji 6,5 kPLN taniej? Czego wy oczekujecie, że za 35 kPLN ktoś to sprzeda? Przecież to tanie auto to i rabat proporcjonalny do ceny. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, spad said:

 

Bez rewelacji 6,5 kPLN taniej? Czego wy oczekujecie, że za 35 kPLN ktoś to sprzeda? Przecież to tanie auto to i rabat proporcjonalny do ceny. 

 

Ja tam wsumie nie oceniam.

Wprawdzie w cenniku oficialna cena 49900, to jednak na stronie fiata oferują je za 46900.

Także, żeby uciąć od tej ceny jeszcze 3500zl to trzeba wykonać własnie taki manewr o jakim pisałem w pierwszym poście.

 

Jak dla mnie oferta OK. Generalnie cena tego auta do tego co oferuje jest bardzo OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.