Skocz do zawartości

Toyota Yaris - 100 kkm w 18 miesięcy, krótkie podsumowanie.


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, bizz napisał:

Tu też się zgodzę, choć akurat miałem Avensisa z 2005 roku i tam było świetnie porównując do np. BMW 5 z podobnego rocznika.

Pierwszym przeszkadzającym już hałasem był ten w hybrydowym Aurisie namiętnie kupowanym przez floty, teraz już w każdym... Choć Camry nie jechałem.

Nie wiem jak było w BMW 5 z 2005 roku,  ale avensis 2gen był gorzej wyciszony niż 1gen, a i tak tam było nienajlepiej. Im nowszy tym gorzej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

 

Ja już po Polo zrozumiałem że nie ma specjalnej przepaści w użytkowaniu auta klasy B jako rodzinnego w stosunku do C czy D nawet. Aspekty typu osiągi i komfort - jasne!

Wiesz tu chodzi o to, ze przecietny uzytkownik jezdzi raczej krotkie trasy w aucie klasy B. A to na zakupy a to po sloiki. I pewnie z 5 razy w roku maks na jakies wakacje czy cos. Pewnie, ze lepiej smignac BMW 5 nawet starszym w taka trase ale generalnie da sie bez stresu leciec Polo. Ty masz ciekawy przypadek, ze Yaris latasz po autostradzie. Pewnie, ze sie da i tez bym jezdzil no ale polityka firmy dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mike_wwl napisał:

Nie wiem jak było w BMW 5 z 2005 roku,  ale avensis 2gen był gorzej wyciszony niż 1gen, a i tak tam było nienajlepiej. Im nowszy tym gorzej. 

To juz standard gonia za jak najnizsza waga i najnizszym spalaniem. Oszczednosci pewnie tez niezle jak w milionie sztuk dasz mniej jakiejs masy bitumicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujek napisał:

To juz standard gonia za jak najnizsza waga i najnizszym spalaniem. Oszczednosci pewnie tez niezle jak w milionie sztuk dasz mniej jakiejs masy bitumicznej.

Akurat tu nie o ciężkie masy tłumiące chodzi - np w Aurisie jest tego sporo i sama blacha nie dudni - brakuje grubego miękkiego wygłuszenia pochłaniającego niepożądane dźwięki plus nie przykładają się do "aerodynamiki hałasu" - auto jest głośne od szumu powietrza i opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/12/2020 at 10:32 AM, wladmar said:

 

Bez przesady, 100 kkm w 18 miesięcy to nawet nie jest jazda dla auta rodzinnego. Przecież to nawet nie ma tempomatu! I czasy się zmieniają, kiedyś to CC był autem rodzinnym... Czasy Golfów 4 minęły i bardzo dobrze. 

 

Kiedyś 126p był autem rodzinnym.

 

Przemyśl - Zgorzelec co drugi dzień w Yarisie - sadyzm. To jest auto miejskie.

 

Z drugiej strony dobrze, że nie Panda.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎10‎/‎13‎/‎2020 at 3:07 PM, wladmar said:

 

Diesel w tak małym aucie to w ogóle pomyłka.

Diesel to w ogole pomylka. 

 

Ale jechałem kiedyś Corsa D w trase z jej fiatowskim multijetem, i było calkiem ….. komfortowo. Oczywiście jak na 1,3 75 koni czyli tak do 120-130

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 14:26, rwIcIk napisał:

Zdarzało mi się jechać Yarisem I d4d w trasę - niemiło wspominam.

Może te nowsze i z benzyna bardziej komfortowe :ok:

 

Yaris III, 2015, ~70kkm, 1.33 DUAL VVT-I 99KM, benzyna, skrzynia 6. 

 

Zalety - bezawaryjny jak dotąd. No i na tym mogę zakończyć ;]  

Ja wiem, że do takich służbówek ludzie pakują rodzinę 2+2, ale ja jakoś tego sobie nie wyobrażam. Raz przewiozłem zmywarkę, ponieważ tak wyszło :hehe: Bagażnik bardzo mały, siedzenia się nie składają, tylko oparcia. O audio czy zestawie nawet pisać nie chcę, ale samochód miał być ekonomiczny itd. Tak, na prospektach. Silnik paliwożerny, jedzie dopiero jak się go wkręci na obroty, na A/S próby wyprzedzania na 5 (o 6 nawet nie myślę) to jakaś masakra - jak się wbije 3 to idzie jak dziki do odcięcia.  Zużycie paliwa jak mały czołg. Znaczy udało mi się zejść do 5,7 (średnie), ale to ciągłe wachlowanie biegami (jest ekonomizer, a co ;) ) i raczej wleczenie się na trasach. Głośny, plastiki jak to teraz robią (nawet w Toyocie) - w Aurisie nie jest wcale lepiej. 

 

Dziękuję ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 15:07, wladmar napisał:

Diesel w tak małym aucie to w ogóle pomyłka.

 

Bez przesady, zależy do czego jest używane. Te w PSA jakoś dają radę nawet w mieście (FAP, nie DPF) i jest luz. Cicho, miło i zużycie sensowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, futrzak napisał:

 

Yaris III, 2015, ~70kkm, 1.33 DUAL VVT-I 99KM, benzyna, skrzynia 6. 

 

Zalety - bezawaryjny jak dotąd. No i na tym mogę zakończyć ;]  

Ja wiem, że do takich służbówek ludzie pakują rodzinę 2+2, ale ja jakoś tego sobie nie wyobrażam. Raz przewiozłem zmywarkę, ponieważ tak wyszło :hehe: Bagażnik bardzo mały, siedzenia się nie składają, tylko oparcia. O audio czy zestawie nawet pisać nie chcę, ale samochód miał być ekonomiczny itd. Tak, na prospektach. Silnik paliwożerny, jedzie dopiero jak się go wkręci na obroty, na A/S próby wyprzedzania na 5 (o 6 nawet nie myślę) to jakaś masakra - jak się wbije 3 to idzie jak dziki do odcięcia.  Zużycie paliwa jak mały czołg. Znaczy udało mi się zejść do 5,7 (średnie), ale to ciągłe wachlowanie biegami (jest ekonomizer, a co ;) ) i raczej wleczenie się na trasach. Głośny, plastiki jak to teraz robią (nawet w Toyocie) - w Aurisie nie jest wcale lepiej. 

 

Dziękuję ;)

 

Cały pokój dziecka wszedł na raz... ;)

Yaris jest akurat jest jednym z bardziej pakownych autek klasy B, miejsca z tyłu pod dostatkiem (jak na klase B), silnik oszczędny mi pali przy dynamicznej jeździe 6.5 benzyny (chyba że się nie umie jeździć). 

Owszem jest głośny, okropnie plastikowy, ale solidny. 

20181006_152341.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vadero napisał:

Cały pokój dziecka wszedł na raz... ;)

 

yaris1.jpg.0fa012a6fd65f77cbf0a36c4fe040617.jpg

 

 

5 minut temu, Vadero napisał:

silnik oszczędny mi pali przy dynamicznej jeździe 6.5 benzyny (chyba że się nie umie jeździć).  

 

Nie wiem co masz na myśli "chyba że się nie umie jeździć" - pogoń go trochę po A/S i zobaczysz ile pali. W mieście, w ciągłych korkach podobnie. Jak pisałem da się zejść ze spalaniem, ale to raczej nie jest jazda dynamiczna i trzeba ciągle wachlować skrzynią. Zresztą - 6.5 to wcale nie jest dobry wynik jak na taki samochód. Inna sprawa, że nie napisałeś, który silnik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, futrzak said:

 

Nie wiem co masz na myśli "chyba że się nie umie jeździć" - pogoń go trochę po A/S i zobaczysz ile pali. W mieście, w ciągłych korkach podobnie. Jak pisałem da się zejść ze spalaniem, ale to raczej nie jest jazda dynamiczna i trzeba ciągle wachlować skrzynią. Zresztą - 6.5 to wcale nie jest dobry wynik jak na taki samochód. Inna sprawa, że nie napisałeś, który silnik. 

 

 

Mi 1.33 palił po Warszawie bliżej 8 - dodam, że obecnie pokonuje tę samą trasę Golfem VII Variant 1.4TSI 125km i pali około 6.5 :d Dziękuję

 

Mam wrażenie, że te silniki 1,33 to porażka bo Ci co mają 1.5 to raczej są zadowolenie. 1.33 ani jedzie, ani pali 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidzia napisał:

Mi 1.33 palił po Warszawie bliżej 8 - dodam, że obecnie pokonuje tę samą trasę Golfem VII Variant 1.4TSI 125km i pali około 6.5 :d Dziękuję

 

Zadziwiająca zbieżność doświadczeń :)

 

2 minuty temu, dzidzia napisał:

Mam wrażenie, że te silniki 1,33 to porażka bo Ci co mają 1.5 to raczej są zadowolenie. 1.33 ani jedzie, ani pali 😝

 

1.5 są w Yarisach chyba od 2017 (drugi lift?). Kiedyś trafiłem 1.33 w zastępczym Aurisie i szybko chciałem zapomnieć ;) :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie ze spalaniem, ale Yaris jako nauka jazdy (dość specyficzne warunki użytkowania) średnie spalanie gazu to 8-9 litrów /100km. Z dzisiaj wyszło 8,2l lpg/100km. Zatem benzyny pewnie by było 6-7 litrów (7 litrów pokazuje średnie spalanie komputer). A jak jechałem w trasie (ja prowadziłem) to udało mi się uzyskać spalanie gazu 7l/100km. Zatem jeśli kursanci wyciągają maks 7l pb/100km to jak można uzyskać 8?

Silnik 1.33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 10:43, -mimx- napisał:

 

Z ciekawości - jaka jest techniczna różnica między FAP a DPF?

FAP jest mokry ,występuje głownie w autach francuskich, trzeba co jakieś 200tys km dolewać jakiegoś płynu. DPF jest suchy, jest z nim więcej problemów bo potrzebuje większej temperatury na wypalanie i gorzej sie wypala.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 10:28, Vadero napisał:

 

Cały pokój dziecka wszedł na raz... ;)

Yaris jest akurat jest jednym z bardziej pakownych autek klasy B, miejsca z tyłu pod dostatkiem (jak na klase B), silnik oszczędny mi pali przy dynamicznej jeździe 6.5 benzyny (chyba że się nie umie jeździć). 

Owszem jest głośny, okropnie plastikowy, ale solidny. 

20181006_152341.jpg

Meriva podobnie a nawet lepiej bo nie ma progu załadunkowego. Paleta Euro wejdzie spokojnie 😄 sprawdzałem kilka razy 😄, komoda tez była przewożona 170cm x 98cm x 55 cm niejedno kombi ze wzgledu na skośna szybę tego nie przewiezie 😄. No i cała podłoga płaska

meriwa1.jpg

meriwa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/16/2020 at 9:16 PM, angrius said:

Nie wiem jak wy to robicie ze spalaniem, ale Yaris jako nauka jazdy (dość specyficzne warunki użytkowania) średnie spalanie gazu to 8-9 litrów /100km. Z dzisiaj wyszło 8,2l lpg/100km. Zatem benzyny pewnie by było 6-7 litrów (7 litrów pokazuje średnie spalanie komputer). A jak jechałem w trasie (ja prowadziłem) to udało mi się uzyskać spalanie gazu 7l/100km. Zatem jeśli kursanci wyciągają maks 7l pb/100km to jak można uzyskać 8?

Silnik 1.33

 

Nie wiem co mam Ci napisać - w tych samych warunkach Golf kombi 1.4 TSI robi średnio 6.5. Ale ja Yarisa użytkowałem sporadycznie. Rodzicom po mieście palił bliżej 7, ale jazda bardzo spokojna. Arona w tych samych warunkach pali około 1l mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 10:51, futrzak napisał:

 

yaris1.jpg.0fa012a6fd65f77cbf0a36c4fe040617.jpg

 

 

 

Nie wiem co masz na myśli "chyba że się nie umie jeździć" - pogoń go trochę po A/S i zobaczysz ile pali. W mieście, w ciągłych korkach podobnie. Jak pisałem da się zejść ze spalaniem, ale to raczej nie jest jazda dynamiczna i trzeba ciągle wachlować skrzynią. Zresztą - 6.5 to wcale nie jest dobry wynik jak na taki samochód. Inna sprawa, że nie napisałeś, który silnik. 

 

 

1.33 - do pracy jade codziennie 160 po A4, reszta to miejski korek w Katowicach w szczycie, do pracy mam 33km, czego z 25km autostradą. 7 litrów spalania benzyny jeszcze nie widziałem. Gazu mi pali 8 - 8.5. 

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/18/2020 at 9:17 AM, Vadero said:

 

1.33 - do pracy jade codziennie 160 po A4, reszta to miejski korek w Katowicach w szczycie, do pracy mam 33km, czego z 25km autostradą. 7 litrów spalania benzyny jeszcze nie widziałem. Gazu mi pali 8 - 8.5. 

 

 

i nie za glosno przy 160?

i w szczycie to jak dlugo polecisz te 160?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

i nie za glosno przy 160?

i w szczycie to jak dlugo polecisz te 160?

Głośno jak diabli ;]

Radio ma fajne funkcje - od 120 masz funkcje karaoke - słyszysz co grają, ale nie słyszysz jak śpiewają. Od 140 w górę masz funkcje "jaka to melodia" - słyszysz co któryś dzwiek, albo pojedynczy instrument ;]

  • Lubię to 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wladmar napisał:

 

Bądźmy szczerzy - mało które auto jest dobrze wyciszone powyżej 140 km/h, kompakt chyba żaden, takie rzeczy to w premiach od klasy D w górę. 

Mój suv jest cichy :old:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wladmar napisał:

 

Bądźmy szczerzy - mało które auto jest dobrze wyciszone powyżej 140 km/h, kompakt chyba żaden, takie rzeczy to w premiach od klasy D w górę. 

Ma krótką skrzynię i prędkość maksymalną 178 km/h. Po prostu służy do czego innego. A zważywszy że w tym roku nie miałem jeszcze okazji bycia na autostradzie a w zeszłym może z 5 razy to jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza. Do 120 jest cicho i jest przyzwoite spalanie. Oczywiście jak na stary kibel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marcindzieg napisał:

Ma krótką skrzynię i prędkość maksymalną 178 km/h. Po prostu służy do czego innego. A zważywszy że w tym roku nie miałem jeszcze okazji bycia na autostradzie a w zeszłym może z 5 razy to jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza. Do 120 jest cicho i jest przyzwoite spalanie. Oczywiście jak na stary kibel.

 

Przy takich prędkościach słychać już nie silnik, a opony i wiatr. Żeby to wyciszyć, trzeba bardzo się postarać i dużo zapłacić. Nikt w kompaktach się w to nie bawi. Cisza to była w BMW 5, no ale i wyciszenia (łącznie z szybami) było takie, że w żadnych tańszych jest to po prostu nieosiągalne. No niestety, każdy samochód tańszy będzie po prostu mniej lub bardziej głośny na autostradzie i tyle. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.