Skocz do zawartości

Kołek meblowy wkręcany czyli chyba kołek blokujący


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję czegoś takiego:

1_max.jpg

…ale z gwintem. Czyli chyba coś takiego, nazwanego "kołek blokujący"

kolek-blokujacy-22652704-hafele.jpg

Sęk w tym, że znalazłem to tylko w Internecie a potrzebuję 8 sztuk, wysyłka jest nieopłacalna i chciałbym to już a nie w przyszłym tygodniu.

Pytanie - czy to ma jakąś inną nazwę albo występuje w przyrodzie coś podobnego?

 

Historia jest taka, że mamy blat i nogi/stojaki, aktualnie niczym nie połączone. Nie chciałbym ich skręcać na sztywno, tylko jakoś unieruchomić. Wymyśliłem, że wkręcę kołek od spodu w blat i nałożę na te dziury (~9mm) w stojakach. Na upartego mogę kupić śrubki i nakrętki :hmm:

IMG_4162.JPG.bf9b15b0ef7f5fb4dd6a3a50a7979450.JPG

 

 Generalnie rozwiązanie testowe (czyli znając życie najtrwalsze). Będę w tym blacie kombinował z uchwytami na kable (dlatego nie chcę go montować na stałe) i jak osiągnę zadowalający efekt to wymienię go na drewniany.

c06ac5c0e077c42cbd4878c4025e084c.jpguchwyt-metalowy-do-kabli-5mm-1015-5-g,p131608,w1200_m.jpgObejma-stalowa-do-przewodow-kabli-fi-4mm-10szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianB napisał:

Tego typu kołki są w meblach IKEA. W punkcie obsługi klienta mają kuwetki i taką drobnicę do mebli można na sztuki dokupić.
No ale jak mieszkasz na zadupiu to i tak ta opcja dla Ciebie odpada

 

Spoko, mam ten szwedzki sklep w pobliży ;) Jak nic nie wykombinuję dzisiaj to się jutro przejadę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Spoko, mam ten szwedzki sklep w pobliży  Jak nic nie wykombinuję dzisiaj to się jutro przejadę.
Jak dobrze zagadasz, że w jakimś kupionym od nich meblu tego brakowało, to nawet za darmo mogą dać, a cebula w serduszku będzie się cieszyć

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DamianB napisał:

Jak dobrze zagadasz, że w jakimś kupionym od nich meblu tego brakowało, to nawet za darmo mogą dać, a cebula w serduszku będzie się cieszyć emoji23.png

 

Coraz bardziej myślę, że śrubeczka z nakrętkami będzie równie - o ile nie bardziej - skuteczna. Przede wszystkim mogę idealnie dobrać rozmiar pod otwór :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.