Skocz do zawartości

[ K z AK ] Ladowarka do akumulatora


andy7

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

szukam ladowarki do akumulatorow 12 V 

 

Musi miec  " inteligentny " program ktory symuluje prace silnika, jego wylaczenie - czyli, symulacja uzywania. Nie ma prawa wylaczyc sie po naladowaniu akumulatora tylko pracowac przez caly czas az do wylaczenia, nawet gdyby trwalo to rok.

 

Ma symulowac prace i ladowanie  zarowno akumulatora 100 Ah jak i malgo akumulatora motocyklowego.

 

z gory dzieki

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, jak ktos ma spamowac, to niech lepiej nie pisze ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, andy7 napisał:

Musi miec  " inteligentny " program ktory symuluje prace silnika, jego wylaczenie - czyli, symulacja uzywania.

Nie słyszałem o urządzeniu, które spełni to wymaganie.

99% ładowarek ma funkcję ładowania konserwującego, ale działa to na zasadzie samorozładowania akumulatora i wbudzenia ładowania przy określonym napięciu.
Urządzenie samo w sobie nie rozładowuje aku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dymny napisał:

Nie słyszałem o urządzeniu, które spełni to wymaganie.

99% ładowarek ma funkcję ładowania konserwującego, ale działa to na zasadzie samorozładowania akumulatora i wbudzenia ładowania przy określonym napięciu.
Urządzenie samo w sobie nie rozładowuje aku.

 

W przypadku ladowarek przeznaczonych dla motocykli to standard, tyle, ze pradktorym laduja jest z regoly zbyt maly aby ruszyc akumulator powyzej np.50 Ah

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, andy7 napisał:

Siemka,

 

szukam ladowarki do akumulatorow 12 V 

 

Musi miec  " inteligentny " program ktory symuluje prace silnika, jego wylaczenie - czyli, symulacja uzywania. Nie ma prawa wylaczyc sie po naladowaniu akumulatora tylko pracowac przez caly czas az do wylaczenia, nawet gdyby trwalo to rok.

 

Ma symulowac prace i ladowanie  zarowno akumulatora 100 Ah jak i malgo akumulatora motocyklowego.

 

z gory dzieki

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, jak ktos ma spamowac, to niech lepiej nie pisze ! 

 

 

Jakbyś jeszcze umiał logicznie opisać potrzebę, to może by Ci się dało pomóc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucyfer napisał:

 

Jakbyś jeszcze umiał logicznie opisać potrzebę, to może by Ci się dało pomóc.

 

Prteciez napisalem, ma symulowac prace / uzywanie akumulatora.

 

Jest opcja ze nazywa sie ta funkcja AGM Winter ?

 

.

Edytowane przez andy7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andy7 napisał:

 

Prteciez napisalem, ma symulowac prace / uzywanie akumulatora.

 

Jest opcja ze nazywa sie ta funkcja AGM Winter ?

 

.

 

Jest opcja, że sobie dokładasz do prostownika taki moduł i odpowiednio ustawiwszy napięcie załączania i wyłączania masz to, co chcesz ;]

https://allegro.pl/oferta/modul-sterowania-ladowaniem-akumulatora-12v-8548224114?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications-buyercart&snapshot=MjAyMC0wOS0wM1QxNzo1Njo0Mi4zMTdaO2J1eWVyO2I2YmQzNGFhYjVjOWE1NDgwZWMxNGFlZDJkOGJhZDVkOTllZWQ1NjIyMjUyM2U3ODkyNDNlNTE5ZmQxMDM3ZGI%3D

Edytowane przez Lucyfer
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo elektryk że mnie żaden
Byle prostownik z Lidla tak działa... Ale tak jak koledzy pisali żaden celowo nie rozładowuje tylko działa z podtrzymaniem jeśli dojdzie do samorozladowania... Ten moduł wygląda że działa tak samo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andy7 napisał:

 

Prteciez napisalem, ma symulowac prace / uzywanie akumulatora.

 

Jest opcja ze nazywa sie ta funkcja AGM Winter ?

 

.

Akumulatory AGM wymagaja innej ladowarki niz zwykle olowiowe. Ta funkcja to do jakichs testow potrzebna czy np do dluzszego magazynowania aku?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:

Czekaj, bo elektryk że mnie żaden
Byle prostownik z Lidla tak działa... Ale tak jak koledzy pisali żaden celowo nie rozładowuje tylko działa z podtrzymaniem jeśli dojdzie do samorozladowania... Ten moduł wygląda że działa tak samo

 

Te lidlowe to raczej nie odcinają zasilania całego prostownika po stronie sieciowej, a regulują po wtórnej. Do tego słyszałem narzekania, że nie ruszą przy mocno rozładowanym aku. Tutaj mam bcznikowanie modułu i prostownik zawsze ruszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał:

Czekaj, bo elektryk że mnie żaden
Byle prostownik z Lidla tak działa... Ale tak jak koledzy pisali żaden celowo nie rozładowuje tylko działa z podtrzymaniem jeśli dojdzie do samorozladowania... Ten moduł wygląda że działa tak samo

 

Mam prostownik z LIDL'a, i wlasnie jego wada jest to, ze jak naladuje, to sie wylacza ! 

 

 

7 godzin temu, GROSS napisał:

Akumulatory AGM wymagaja innej ladowarki niz zwykle olowiowe. Ta funkcja to do jakichs testow potrzebna czy np do dluzszego magazynowania aku?

 

 

Moglbys prosze cos o tym w skrocie napisac, bo o tym nie wiedzialem.

 

 

10 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

Lucyfer, widze, ze dowcipny jestes ! :phi:  ja mam tyle wspolnego z prundem, ze wiem, ze nalezy gniazdo do wtyczki wlozyc, czy jakos tak tam :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andy7 napisał:

Nie ma prawa wylaczyc sie po naladowaniu akumulatora tylko pracowac przez caly czas az do wylaczenia, nawet gdyby trwalo to rok

Średnio to bezpieczne i zdrowe dla akumulatora, nie lepiej zdjąć klemę a akumulatora w takim nieużywanym pojeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, andy7 napisał:

 

Mam prostownik z LIDL'a, i wlasnie jego wada jest to, ze jak naladuje, to sie wylacza ! 

 

Moglbys prosze cos o tym w skrocie napisac, bo o tym nie wiedzialem.

 

 

Prostownik z Lidla nie wyłącza się. Po zakończeniu zasadniczego ładowania dalej ładuje, ale bardzo małym natężeniem - z tego co mierzyłem na akumulatorze motocyklowym 11Ah wyszło mi, że ładuje prądem 50 mA.

 

Akumulator (współczesny) z płynnym elektrolitem - ładujemy do 16,2V

Akumulator AGM (elektrolit uwięziony w matach) - ładujemy do 14,4V

Akumulator GEL (elektrolit żelowany - z dodatkiem krzemionek) - ładujemy do 14,9V

Natężenie prądu -  zależnie od pojemności aku.

 

Ja bym brał chyba coś standardowego: :hmm:
Bosch C7

CTEK MXS5
NOCO

 

Edytowane przez dymny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dymny napisał:

Prostownik z Lidla nie wyłącza się. Po zakończeniu zasadniczego ładowania dalej ładuje, ale bardzo małym natężeniem - z tego co mierzyłem na akumulatorze motocyklowym 11Ah wyszło mi, że ładuje prądem 50 mA.

 

Akumulator (współczesny) z płynnym elektrolitem - ładujemy do 16,2V

Akumulator AGM (elektrolit uwięziony w matach) - ładujemy do 14,4V

Akumulator GEL (elektrolit żelowany - z dodatkiem krzemionek) - ładujemy do 14,9V

 

Ja bym brał chyba coś standardowego: :hmm:
Bosch C7

CTEK MXS5
NOCO

 

 

To mnie wlasnie dziwi, bo generalnie po zakonczeniu ladowania diody gasna wiec mam wrazenie, ze sie wylacza

 

Do ladiowania akumulatora w motocyklu mam urzadzenie LOUIS'a gdzie trzy diody co jakis czas zmieniaja sie w cyklu wiec optycznie widac, ze laduje. Urzadzenie jest w zupelnosci wystarczajace, ma jadnek ta wade, ze nie rusza akumulatora samochodowego, a takie wlasnie jest mi obecnie potrzebne.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucyfer napisał:

 

To masz obrazkowo ;]

 

IMG_20200917_124714.jpg

 

I co mam z ta fota zrobic ? :phi:

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, kumam wydrukowac i nad lozko ! :phi:

 

 

19 minut temu, volf6 napisał:

Średnio to bezpieczne i zdrowe dla akumulatora, nie lepiej zdjąć klemę a akumulatora w takim nieużywanym pojeździe?

 

Ciezko sie to robi, gdy jestsie w Niemczech a auto stoi w Polsce.

 

.

Edytowane przez andy7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, andy7 napisał:

To mnie wlasnie dziwi, bo generalnie po zakonczeniu ladowania diody gasna wiec mam wrazenie, ze sie wylacza

Prostownik z Lidla ma ma 1 zasadniczą wadę - w przypadku chwilowego zaniku napięcia w sieci (burza, prace konserwacyjne na sieci) sam ponownie się nie włączy ,trzeba go włączyć przyciskiem.

Edytowane przez dymny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dymny napisał:

Prostownik z Lidla ma ma 1 zasadniczą wadę - w przypadku chwilowego zaniku napięcia w sieci (burza, prace konserwacyjne na sieci) sam ponownie się nie włączy ,trzeba go włączyć przyciskiem.

 

U mnie by musiało nie być zasilania przez długich kilka tygodni, żeby akumulator się rozładował poniżej kilku woltów niezbędnych do kłapnięcia przekaźnikiem. Tylko wtedy musiałbym użyć na chwilę włącznika obejściowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej mogę polecić ctek mxs5 , aku ponad 100ah ładuje , agm też ogarnia . Używam zarówno przy autach jak i motocyklu. Minus taki, że nie ruszy aku z napięciem poniżej 5V ( testowane ostatnio z bmw nie ruszanym od kilku miesięcy)

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.