Skocz do zawartości

Nowe samochody i swiatla LED...


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujac ostatnio Arteona, zauwazylem ze nie sa juz w nim oferowane swiatla halogenowe o TYLKO LED.

W standardzie sa zwykle LEDY a w opcji matrix. Takie tez zakupilem.

Mysle, ze juz niedlugo halogeny znikna z oferty w nowych samochodach, wyparte przez wlasnie swiatla typu LED.

 

Swiatla typu LED, sa wiele bardziej wydajne niz halogeny i podnosza BEZPIECZENSTWO na drogach, tzn. widzenie kierowcy oraz lepsze doswietlanie pobocza, na ktorym moga znajdowac sie piesi!


Podstawowy reflektor LED jest drozszy w produkcji o ok. 50...100€, ale przy cenie samochodu rzedu 15k€, to nie jest suma zaporowa.

 

PS.

W Polsce, w Chrzanowie produkowane sa rocznie miliony przednich i tylnych reflektorow, rowniez w technologii LED, dla wiekszosci fabrych europejskich samochodow...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, volf6 napisał:

A w sprzedaży?:hehe:

maxymalnie tyle ile da się wyrwać...

koszty produkcji są w najlepszym wypadku sprawą drugorzędną...

pamietam jak jakies 5-6 lat temu jakiś przedstawiciel Volvo* chwalił się że tablet zamiast zegarów na desce rozdzielczej jest 3x tańszy w produkcji i montażu niż klasyczny zestaw wskaźników - co nie przeszkadzało im pobierać ok 2000 zł za opcję zegarów cyfrowych....

czy  np dopłaty do ładowarki indukcyjnej - nie wiem ile teraz ale z rok temu BMW chciało w X5 2500 zł...- nie sądzę żeby w masowej produkcji kosztowało więcej niż 200 zł ;) 

 

*zdecydowanie wyższego szczebla...

Edytowane przez delco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem powiedzieć tylko, że Matrix LED to jest coś co jest niesamowite. Ja odkrywam oczywiście dopiero teraz nowoczesną motoryzację, jednakże z adaptacyjnych "długich" cieszę się jak dziecko ;] Co ciekawe, w Polsce mi ktoś mignął, to dopiero otrzymał informację co to może, za granicą wszystko OK. Widać wyraźnie że tam gdzie jedzie auto czyli albo przed albo z naprzeciwka - strumień się wygasza. Działa to bardzo sprawnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, volf6 napisał:

A w sprzedaży?:hehe:

W astrze k dopłata w najniższej wersji wyposażenia do ledow na mijania i drogowych (tzw ecoled) wynosi 800zł, od drugiej wersji wyposażenia ledy są standardem. Nie jest źle, IMO konieczna opcja przy takiej niewielkiej doplacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, twinsen napisał:

Ja chciałem powiedzieć tylko, że Matrix LED to jest coś co jest niesamowite. Ja odkrywam oczywiście dopiero teraz nowoczesną motoryzację, jednakże z adaptacyjnych "długich" cieszę się jak dziecko ;] Co ciekawe, w Polsce mi ktoś mignął, to dopiero otrzymał informację co to może, za granicą wszystko OK. Widać wyraźnie że tam gdzie jedzie auto czyli albo przed albo z naprzeciwka - strumień się wygasza. Działa to bardzo sprawnie.

Potwierdzam!

Pytanie kiedy stanie sie to standardem, jak dzis ABS czy ESP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, twinsen napisał:

 

A ja to w ogóle jestem przeciwnikiem segmentacji, wszystko powinno być wyposażone we wszystko i kosztować tyle samo ;] 

I teraz wyobraźcie sobie konkurencję nie na wyposażeniu, tylko na cenie całości ;] 

To stworz wlasna marke i wprowadz ten model biznesowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, twinsen napisał:

Ja chciałem powiedzieć tylko, że Matrix LED to jest coś co jest niesamowite. Ja odkrywam oczywiście dopiero teraz nowoczesną motoryzację, jednakże z adaptacyjnych "długich" cieszę się jak dziecko ;] Co ciekawe, w Polsce mi ktoś mignął, to dopiero otrzymał informację co to może, za granicą wszystko OK. Widać wyraźnie że tam gdzie jedzie auto czyli albo przed albo z naprzeciwka - strumień się wygasza. Działa to bardzo sprawnie.

 

W Polsce i tak Ci będą mrugać. Trzeba się przyzwyczaić i nie reagować.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, twinsen napisał:

 

A ja to w ogóle jestem przeciwnikiem segmentacji, wszystko powinno być wyposażone we wszystko i kosztować tyle samo ;] 

I teraz wyobraźcie sobie konkurencję nie na wyposażeniu, tylko na cenie całości ;] 

 

Bessęsó! Jak wtedy AKowicz pokaże swoją lepszość o reszty śmiertelników jeśli wszyscy będą mieli to samo?

No, chyba że AKowicz kupi to najdrożej.

:hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 10:37, Michal_O napisał:

 

Swiatla typu LED, sa wiele bardziej wydajne niz halogeny i podnosza BEZPIECZENSTWO na drogach, tzn. widzenie kierowcy oraz lepsze doswietlanie pobocza, na ktorym moga znajdowac sie piesi!

Niesamowite! Nie wiedziałem! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

W Polsce i tak Ci będą mrugać. Trzeba się przyzwyczaić i nie reagować.

 

Jezdze z Matrixami juz 3-ci rok, w poprzednim i obecnym samochodzie i NIKT nie mruga.

Dodam, ze mam prawidlowo wyregulowane reflektory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 10:37, Michal_O napisał:

Kupujac ostatnio Arteona, zauwazylem ze nie sa juz w nim oferowane swiatla halogenowe o TYLKO LED.

W standardzie sa zwykle LEDY a w opcji matrix. Takie tez zakupilem.

Mysle, ze juz niedlugo halogeny znikna z oferty w nowych samochodach, wyparte przez wlasnie swiatla typu LED.

 

Swiatla typu LED, sa wiele bardziej wydajne niz halogeny i podnosza BEZPIECZENSTWO na drogach, tzn. widzenie kierowcy oraz lepsze doswietlanie pobocza, na ktorym moga znajdowac sie piesi!


Podstawowy reflektor LED jest drozszy w produkcji o ok. 50...100€, ale przy cenie samochodu rzedu 15k€, to nie jest suma zaporowa.

 

PS.

W Polsce, w Chrzanowie produkowane sa rocznie miliony przednich i tylnych reflektorow, rowniez w technologii LED, dla wiekszosci fabrych europejskich samochodow...

 

 

Droższe w produkcji??? Podejrzewam że są tańsze w produkcji a ich produkcja kosztuje 3 euro a nie 50 ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michal_O napisał:

Jezdze z Matrixami juz 3-ci rok, w poprzednim i obecnym samochodzie i NIKT nie mruga.

Dodam, ze mam prawidlowo wyregulowane reflektory...

 

Bo masz je nisko. Wsiądź np. do BMW serii X to pogadamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hefi napisał:

A skąd wiesz? Jak się je reguluje?

 

Jaja se robisz? Przecież to Atreon! Wszystkie Arteony na pewno mają wszystko dobrze ustawione*!

;]

 

 

 

*w odróżnieniu od Passatów, bo te mają krzywo ustawioną kierownicę.

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, hefi napisał:
5 godzin temu, Michal_O napisał:
Jezdze z Matrixami juz 3-ci rok, w poprzednim i obecnym samochodzie i NIKT nie mruga.
Dodam, ze mam prawidlowo wyregulowane reflektory...

A skąd wiesz? Jak się je reguluje?

Śrubokrętem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Michal_O napisał:

Dobrze kombinujecie...

Ale rozwiazanie jest o wiele skuteczniejsze: sprawdzilem na stacji diagnostycznej!

 

Srutututu... Jeszcze nie widziałem stacji diagnostycznej, która potrafiłaby zweryfikować ustawienie matrixów.

:P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Valeo wykonalo kawal dobrej roboty / Matrixy dla Arteona!
Swieca kapitalnie, i nikt nie mruga mi z naprzeciwka...
 
 
 
9E437E0F-FA44-46FC-BFAE-E71DA9061E80.jpeg.1a8d88b01e35d600f303784e8324805c.jpeg
Opisz swoją historię na onecie, załóż blog, rozwiń skrzydła. Tam jest masa osób, która chętnie o tym przeczyta i doceni, może jacyś sponsorzy się nawet znajdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hefi napisał:
24 minuty temu, Michal_O napisał:
Poza tym Valeo wykonalo kawal dobrej roboty / Matrixy dla Arteona!
Swieca kapitalnie, i nikt nie mruga mi z naprzeciwka...
 
 
 
9E437E0F-FA44-46FC-BFAE-E71DA9061E80.jpeg.1a8d88b01e35d600f303784e8324805c.jpeg

Pokaż więcej  

Opisz swoją historię na onecie, załóż blog, rozwiń skrzydła. Tam jest masa osób, która chętnie o tym przeczyta i doceni, może jacyś sponsorzy się nawet znajdą.

Dobry pomysl!

Ale jednak zostane tu z Autokacikiem...

20 lat zobowiazuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.