Skocz do zawartości

Ochrona SFD


K3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
W dniu 30.11.2020 o 10:08, twinsen napisał:

 

Ludzie raportują różne zachowania - jednym nie działa nawet odczyt podstawowych parametrów, inni nie mogą nic zapisać.

Juz Niemcy zaczynaja oferowac mody.  https://obdappshop.de/VW-Fahrzeugcodierung/VW-Golf/VW-Golf-8-CD/?page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie, wyczytałem na paru forach (VWvortex i t-roc polskim), że na platformie MQB i być może wcześniejszych, w autach z częściową ochroną zapisu parametrów da się je zakodować normalnie np. za pomocą VCDS czy OBD11 gdy... otworzymy maskę pojazdu ;] Ludzie piszą, że to działa, ja sam dzisiaj spróbuję wyłączyć piszczenie na otwarte drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie ;] Ciekawe czy się uda, dam znać tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 11:24, twinsen napisał:

Słuchajcie, wyczytałem na paru forach (VWvortex i t-roc polskim), że na platformie MQB i być może wcześniejszych, w autach z częściową ochroną zapisu parametrów da się je zakodować normalnie np. za pomocą VCDS czy OBD11 gdy... otworzymy maskę pojazdu ;] Ludzie piszą, że to działa, ja sam dzisiaj spróbuję wyłączyć piszczenie na otwarte drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie ;] Ciekawe czy się uda, dam znać tu.

To taki urban legend ale jak sie uda to bede dzialal :jem: Mnie do szalu doprowadza piszczenie jak niska temp zlapie. :facepalm: Niestety nie znalazlem jakto wylaczyc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To taki urban legend ale jak sie uda to bede dzialal :jem: Mnie do szalu doprowadza piszczenie jak niska temp zlapie. :facepalm: Niestety nie znalazlem jakto wylaczyc. 

 

Mogę już napisać, że niestety numer z podniesioną maską u mnie nie działa. Nadal szukam skutecznego sposobu by wyłączyć pikanie gdy otworzy się drzwi kierowcy przy załączonym silniku... Ktoś, coś? Swoją drogą nieźle to MQB musi być zabezpieczone, że pewnych rzeczy do tej pory spece od kodowania nie obczaili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 14:31, twinsen napisał:

 

Mogę już napisać, że niestety numer z podniesioną maską u mnie nie działa. Nadal szukam skutecznego sposobu by wyłączyć pikanie gdy otworzy się drzwi kierowcy przy załączonym silniku... Ktoś, coś? Swoją drogą nieźle to MQB musi być zabezpieczone, że pewnych rzeczy do tej pory spece od kodowania nie obczaili...

Otworzyć maskę włączyć zapłon i kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sdss napisał:

Otworzyć maskę włączyć zapłon i kodować?

 

No niestety, u mnie ten numer nie przechodzi. Maska otwarta, zapłon włączony i nic - pikanie po otwarciu drzwi jak silnik chodzi jak było, tak jest ;)

Tam musi być jeszcze jakaś inna ochrona, bo parametr się zmienia, ale funkcja nadal działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 09:16, twinsen napisał:

 

No niestety, u mnie ten numer nie przechodzi. Maska otwarta, zapłon włączony i nic - pikanie po otwarciu drzwi jak silnik chodzi jak było, tak jest ;)

Tam musi być jeszcze jakaś inna ochrona, bo parametr się zmienia, ale funkcja nadal działa...

Musi dzialac podobnie do np trybow jazdy. Zostaje na sport a tu psikus po wylaczeniu i wlaczeniu silnika wraca do defaultu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

Musi dzialac podobnie do np trybow jazdy. Zostaje na sport a tu psikus po wylaczeniu i wlaczeniu silnika wraca do defaultu. 

 

No interesuje mnie technicznie jak to zrobili 😉 Czy to np. jest obszar pamięci z którego nadpisywane są kodowania niektórych sterowników bądź niektórych obszarów kodowania sterowników, czy jest jakiś inny dostęp upoważniony, czy coś. Wiem, że gdy chciałem by Lane Assist nie był domyślnie włączony - ale żeby zachował funkcjonalność, to gość zapiął jakąś kostkę i udało mu się to przestawić. Ale mówił, że nie ze wszystkim tak się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twinsen napisał:

 

No interesuje mnie technicznie jak to zrobili 😉 Czy to np. jest obszar pamięci z którego nadpisywane są kodowania niektórych sterowników bądź niektórych obszarów kodowania sterowników, czy jest jakiś inny dostęp upoważniony, czy coś. Wiem, że gdy chciałem by Lane Assist nie był domyślnie włączony - ale żeby zachował funkcjonalność, to gość zapiął jakąś kostkę i udało mu się to przestawić. Ale mówił, że nie ze wszystkim tak się da...

Przeciez Ci wkleilem wczesniej, ze Niemcy to przez bluetooth ogarniaja np lane assist da sie wylaczyc. Kwestia czasu i bedzie wiecej odblokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
15 godzin temu, sdss napisał:

OBD11 można zdjąć blokadę SFD

 

Wczoraj nawet była promka na 11.11 za 59EUR był nowy moduł do kupienia :)

Pytanie jak rozpoznać czy auto ma SFD? Ja niby nie mam a jednak niektórych parametrów nie da się zmienić. Tzn. da się, ale nic się nie dzieje.

Tak jest w przypadku tego upierdliwego pikania jak silnik jest włączony i otworzysz drzwi. Nie ma bata żebym to wyłączył, chociaż wiem jak.

Po prostu sterownik ma w dupie nastawę i pika nadal :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest ważna informacja 😉

 

https://obdeleven.com/en/latest-news/post/45_sfd-unlocked-with-obdeleven-.html?page_type=post

 

OBD11 to pierwszy interfejs któremu VW pozwolił skorzystać z odblokowywania SFD i komunikowania się za darmo z ich serwerami.

Stoi za tym jakieś "prawo do naprawy" poza autoryzowanymi stacjami obsługi. VCDS i ODIS jeszcze tego nie obsługują, tylko OBD11 ;] 

 

EDIT: jedna uwaga: nie trzeba kupować nowego intefejsu tego "next generation". On dodaje jedynie obsługę IOS. Jak ktoś używa Android i ma auto z SFD, wystarczy zrobić update OBD11 apki ze sklepu i obsługa zostanie dodana. Odbywa się to tak transparentnie jak tylko się da, żądanie tokena SFD z serwerów VW odbywa się w tle. Apka sama wykrywa że dana jednostka jest zabezpieczona i sama to zabezpieczenie zdejmuje. 

 

Edytowane przez twinsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, twinsen napisał:

Myślę że to jest ważna informacja 😉

 

https://obdeleven.com/en/latest-news/post/45_sfd-unlocked-with-obdeleven-.html?page_type=post

 

OBD11 to pierwszy interfejs któremu VW pozwolił skorzystać z odblokowywania SFD i komunikowania się za darmo z ich serwerami.

Stoi za tym jakieś "prawo do naprawy" poza autoryzowanymi stacjami obsługi. VCDS i ODIS jeszcze tego nie obsługują, tylko OBD11 ;] 

 

EDIT: jedna uwaga: nie trzeba kupować nowego intefejsu tego "next generation". On dodaje jedynie obsługę IOS. Jak ktoś używa Android i ma auto z SFD, wystarczy zrobić update OBD11 apki ze sklepu i obsługa zostanie dodana. Odbywa się to tak transparentnie jak tylko się da, żądanie tokena SFD z serwerów VW odbywa się w tle. Apka sama wykrywa że dana jednostka jest zabezpieczona i sama to zabezpieczenie zdejmuje. 

 

Sprawdzę u siebie , poza pisaniem to zapamiętywanie trybu jazdy w s&s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
13 godzin temu, Lupus napisał:

Jak tam? Ruszyło się coś w temacie? Pacjent to golf 8 w którym można by zakodować parę rzeczy ;)

Tak :phi: to co zadziała w Formentorze powinno ruszyć w Golfie. Poczytaj tutaj . 

 

https://www.seatcupra.net/forums/threads/obdeleven-formentor-see-below-for-working-ones.465537/page-14 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.05.2022 o 13:17, twinsen napisał:
W dniu 19.04.2022 o 20:54, Lupus napisał:
Jak tam? Ruszyło się coś w temacie? Pacjent to golf 8 w którym można by zakodować parę rzeczy emoji6.png

OBD11 potrafi już zdejmować te blokadę.

No jest , tylko Hmm co tu można zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sdss napisał:

No jest , tylko Hmm co tu można zrobić ? 

Jak by dało radę zakodować:

- Travel Assist

- Park Assist

- Dodatkowe kolory podświetlania ambiente

- Wyświetlanie mapy nawigacji na zegarach

to bym nawet sobie to OBD11 kupił.;]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lupus napisał:

Jak by dało radę zakodować:

- Travel Assist

- Park Assist

- Dodatkowe kolory podświetlania ambiente

- Wyświetlanie mapy nawigacji na zegarach

to bym nawet sobie to OBD11 kupił.;]

 

 

 

Pewnie się da .

 

Jak masz VC to powinna się wyświetlać mapa z Nav co to za auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sdss napisał:

Pewnie się da .

 

Jak masz VC to powinna się wyświetlać mapa z Nav co to za auto ?

Golf 8 life. Mapa wyświetla się w  nawigacji w wersji Pro a ja mam zwykłą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lupus napisał:

Jak by dało radę zakodować:

- Travel Assist

- Park Assist

- Dodatkowe kolory podświetlania ambiente

- Wyświetlanie mapy nawigacji na zegarach

to bym nawet sobie to OBD11 kupił.;]

 

 

 

Śledź wątek co wkleiłem z Cupry to samo da się w VW a tu konkurent ale może mniej. https://obdappshop.de/VW-Fahrzeugcodierung/VW-Golf/VW-Golf-8-CD/?page=2

 

THIS ACTIVATES A SORT OF TRAVEL ASSIST. TO WORK, THE LANE ASSIST EARLY MUST ALSO BE CODED AND THE ACC MUST BE ACTIVE WITH THE SET SPEED. IT ALSO WORKS UNDER 60 KM/H.
- Select Module A5 (Driver Assistance)
- Select Long Coding
- Select HC Variant
- Set To Variant 1

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 11.05.2022 o 10:34, Lupus napisał:

Wyświetlanie mapy nawigacji na zegarach

 

Mam, ale wyciąłem to. Bo to powodowało, że jeśli AA się połączył, to mi mapy wbudowane a auto same się włączały na zegarach. Wyciąłem i po problemie, w czasach AA czy CarPlay, któ w ogóle korzysta z map wbudowanych? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, twinsen napisał:

 

Mam, ale wyciąłem to. Bo to powodowało, że jeśli AA się połączył, to mi mapy wbudowane a auto same się włączały na zegarach. Wyciąłem i po problemie, w czasach AA czy CarPlay, któ w ogóle korzysta z map wbudowanych? ;] 

Ja. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sdss napisał:

Ja. 

 

Szanuję, chociaż nie rozumiem ;] Połowy dróg tam nie ma, rzadko odświeżane i po okresie gwarancji - płatne ;] 

EDIT: do dzisiaj mój VW pokazuje że w mieście jest 50 (nocą 60) ;] A to jest w mapach właśnie.

Edytowane przez twinsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

Szanuję, chociaż nie rozumiem ;] Połowy dróg tam nie ma, rzadko odświeżane i po okresie gwarancji - płatne ;] 

EDIT: do dzisiaj mój VW pokazuje że w mieście jest 50 (nocą 60) ;] A to jest w mapach właśnie.

Nie narzekam, płacić i tak płace Webasto Online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał:

Fabryczne. 

 

A no to dupa, kiedyś już chyba o tym pisaliśmy :( Dokładane nie pojawia się w apce i nie ma takiej siły na świecie która by VAG zmusiła by się pojawiło. Pisałem nawet maile do ASO, gdzieś tam wyżej, to dostałem że nie da się nawet za kasę, nie bo nie. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mału update:

Po aktualizacji softu w serwisie pojawiła się możłiwość wyświetlania mapy na zegarach. AA bezprzewodowo też zaczął działać.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 1.07.2022 o 11:14, Lupus napisał:

Mału update:

Po aktualizacji softu w serwisie pojawiła się możłiwość wyświetlania mapy na zegarach. AA bezprzewodowo też zaczął działać.;]

 

Jakby dało się wyświelać AA na zegarach, to by to miało sens, a tak - wyłączyłem to bo tylko przeszkadzało i widok zmieniał się automatycznie w momencie gdy telefon połączył się z AA ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 15.08.2022 o 14:45, twinsen napisał(a):

 

Jakby dało się wyświelać AA na zegarach, to by to miało sens, a tak - wyłączyłem to bo tylko przeszkadzało i widok zmieniał się automatycznie w momencie gdy telefon połączył się z AA ;] 

Da się zapamiętać tryby jazdy. Ale nie jest to takie proste jakby się wydawało.

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?p=428058#p428058

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Da się zapamiętać tryby jazdy. Ale nie jest to takie proste jakby się wydawało.

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?p=428058#p428058

 

 

Za dużo mieszania, ale generalnie ja jeżdżę na Normal albo na Comfort. Te pamięta, a tryb skrzyni do nich jest zwykły.

Za jakieś 1,5 roku pojadę na hamownię i gość mi wszystko poprawi co będę chciał ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, twinsen napisał(a):

 

Za dużo mieszania, ale generalnie ja jeżdżę na Normal albo na Comfort. Te pamięta, a tryb skrzyni do nich jest zwykły.

Za jakieś 1,5 roku pojadę na hamownię i gość mi wszystko poprawi co będę chciał ;] 

Ale nie te tryby :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał(a):

Ale nie te tryby :phi: 

 

Bardziej interesowałoby mnie wyłączenie pikania na otwarte drzwi jak silnik działa. Jakieś durne unijne przepisy spowodowały, że opcja wyłączenia tego nie działa, jest to na stałe na tej samej zasadzie co te tryby. Aż dziwne że ludzie na to nie narzekają, a to pikanie jest w stanie obudzić umarłego.

Z powodów dla mnie niezrozumiałych, zrezygnowano już jakiś czas temu z automatycznego zamykania szyb gdy zaczyna padać deszcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, twinsen napisał(a):

 

Bardziej interesowałoby mnie wyłączenie pikania na otwarte drzwi jak silnik działa. Jakieś durne unijne przepisy spowodowały, że opcja wyłączenia tego nie działa, jest to na stałe na tej samej zasadzie co te tryby. Aż dziwne że ludzie na to nie narzekają, a to pikanie jest w stanie obudzić umarłego.

Z powodów dla mnie niezrozumiałych, zrezygnowano już jakiś czas temu z automatycznego zamykania szyb gdy zaczyna padać deszcz...


Ta, na otwarte drzwi jest pikawka, a na otwartą klapkę od ładowania już nie.

Juz dwa razy prawie urwałem wyjeżdżając z garażu.

W ostatniej chwili zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, twinsen napisał(a):

 

Bardziej interesowałoby mnie wyłączenie pikania na otwarte drzwi jak silnik działa. Jakieś durne unijne przepisy spowodowały, że opcja wyłączenia tego nie działa, jest to na stałe na tej samej zasadzie co te tryby. Aż dziwne że ludzie na to nie narzekają, a to pikanie jest w stanie obudzić umarłego.

Z powodów dla mnie niezrozumiałych, zrezygnowano już jakiś czas temu z automatycznego zamykania szyb gdy zaczyna padać deszcz...

Jak jest na P to mozna otworzyc i nie pika. Nie ma zapotrzebowania bo jednak VW sprzedaje sie na calym swiecie i ludzie grzebia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 15:15, wujek napisał(a):

Jak jest na P to mozna otworzyc i nie pika. Nie ma zapotrzebowania bo jednak VW sprzedaje sie na calym swiecie i ludzie grzebia.

 

Niestety od MY2020 pika zawsze jak otworzysz drzwi i silnik jest zalaczony. Czy jest na D, N czy P. I nie da sie tego wylaczyc.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał(a):

Komedia.

 

Jedyne co by można zrobić, to fizycznie odciąć druty od pikacza, ew. zalepić go tam z tyłu jakimś siuwaksem albo gąbką.

Zwyczajnie Niemcy nie przewidzieli, że ktoś mógłby chcieć to ściszyć. Bywały sytuacje gdy dziecko mi zasnęło i np. wracając zajeżdżaliśmy pod paczkomat gdzie po prostu na chwilę wychodzę, a to się darło i dziecko się budziło. Ideą UE jest by wychodząc z auta gasić silnik, no ale wybacz, nie do paczkomatu ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, twinsen napisał(a):

 

Jedyne co by można zrobić, to fizycznie odciąć druty od pikacza, ew. zalepić go tam z tyłu jakimś siuwaksem albo gąbką.

Zwyczajnie Niemcy nie przewidzieli, że ktoś mógłby chcieć to ściszyć. Bywały sytuacje gdy dziecko mi zasnęło i np. wracając zajeżdżaliśmy pod paczkomat gdzie po prostu na chwilę wychodzę, a to się darło i dziecko się budziło. Ideą UE jest by wychodząc z auta gasić silnik, no ale wybacz, nie do paczkomatu ;] 

Ja generalnie zawsze gaszę :phi: pikacz pewnie jest w zegarach. W Fiescie nie mogłem wyłączyć brzęczyka świateł włączał się zawsze przy otwarciu drzwi to odciąłem głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.