Skocz do zawartości

Halas z hamulców TTM?


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło się wilgotno i po dwu dniowym postoju najpierw słychać lupniecie przy ruszaniu a później tarcie przez pierwszy km. Ostatnio tak miałem w lanosie. Leony i inne VAGI tak mają czy jednak jechać do ASO żeby się recznemu przyjrzeli? Niby wiem ze to od tarcia zaciska od tarcze ale już dawno tak nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba  czyszczenia tarcz- można OBD11 zmniejszyć siłę czyszczenia, ja dałem sobie na "słabo"

 

Sterownik 03,adaptacje>>> Bremsscheibentrocknung>>>schwach

tylko sie nie przestrasz, bo po tej czynności zapalą się wszystkie możliwe błędy na desce- po paru metrach jazdy znikną

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/14/2020 at 12:49 PM, Pado said:

to chyba  czyszczenia tarcz- można OBD11 zmniejszyć siłę czyszczenia, ja dałem sobie na "słabo"

 

Sterownik 03,adaptacje>>> Bremsscheibentrocknung>>>schwach

tylko sie nie przestrasz, bo po tej czynności zapalą się wszystkie możliwe błędy na desce- po paru metrach jazdy znikną

Skoro wujek ma, to ja też mam... ja nawet nie wiedziałem, że coś takiego mam 8] Ciekawe jak często to się załącza i jak bardzo żre klocki i tarcze :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/14/2020 at 11:41 AM, wujek said:

Leony i inne VAGI tak mają czy jednak jechać do ASO żeby się recznemu przyjrzeli?

 

Leona nie miałem, VAGi mam nieprzerwanie od 2006 r. i w żadnym tak nie było.

W Verso mi za to przeraźliwie piszczy jak cofam bezpośrednio po postoju dłuższym niż dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, -mimx- napisał:

 

Leona nie miałem, VAGi mam nieprzerwanie od 2006 r. i w żadnym tak nie było.

W Verso mi za to przeraźliwie piszczy jak cofam bezpośrednio po postoju dłuższym niż dzień.

Czyli musi cos popsute. Narazie przestawilem kodowanie zobacze czy bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Manx napisał:

Skoro wujek ma, to ja też mam... ja nawet nie wiedziałem, że coś takiego mam 8] Ciekawe jak często to się załącza i jak bardzo żre klocki i tarcze :hmm:

Za kazdym ruszeniem, po odpaleniu auta wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 11:41, wujek napisał:

Zrobiło się wilgotno i po dwu dniowym postoju najpierw słychać lupniecie przy ruszaniu a później tarcie przez pierwszy km. Ostatnio tak miałem w lanosie. Leony i inne VAGI tak mają czy jednak jechać do ASO żeby się recznemu przyjrzeli? Niby wiem ze to od tarcia zaciska od tarcze ale już dawno tak nie miałem. 

 

autohold masz włączony na stałe? jak tak to zostaje na ręcznym na noc i jest efekt jak piszesz szczególnie jak jest wilgotno.

We wcześniejszych autach też miałeś elektryczny ręczny który odpuszcza dopiero przy ruszeniu?

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 12:49, Pado napisał:

to chyba  czyszczenia tarcz- można OBD11 zmniejszyć siłę czyszczenia, ja dałem sobie na "słabo"

 

Sterownik 03,adaptacje>>> Bremsscheibentrocknung>>>schwach

tylko sie nie przestrasz, bo po tej czynności zapalą się wszystkie możliwe błędy na desce- po paru metrach jazdy znikną

 

a to nie dotyczy bardziej RBS?
 

Cytat

RBS – zadaniem tego systemu jest osuszanie klocków i tarcz hamulcowych podczas jazdy na mokrej jezdni. W czasie podroży w deszczu lub śniegu z włączonymi wycieraczkami, klocki hamulcowe co pewien czas, lub odcinek drogi, są w automatyczny sposób lekko dociskane do tarcz hamulcowych, co zapewnia ich osuszanie. Pomaga to zapewnić natychmiastową skuteczność układu hamulcowego w przypadku konieczności nagłego hamowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TomekD000 napisał:

 

autohold masz włączony na stałe? jak tak to zostaje na ręcznym na noc i jest efekt jak piszesz szczególnie jak jest wilgotno.

We wcześniejszych autach też miałeś elektryczny ręczny który odpuszcza dopiero przy ruszeniu?

W 3jce mi sie tak nie dzialo w Tiguanie tez a mialy AH. Ale to moze byc trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujek napisał:

W 3jce mi sie tak nie dzialo w Tiguanie tez a mialy AH. Ale to moze byc trop.

 

słowo klucz to wilgoć/deszcz/myjnia, próbkę mam golf7, leon, tiguan, kodiaq  każdy po myjni jak zostanie na ręczny to szarpnie mniej lub bardziej na drugi dzień, DSG potęguje to, bo w manualu AH wcześniej puszcza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

a to nie dotyczy bardziej RBS?
 

 

 

no może być ! :)

ale ja po zmianie tego ustawienia odczułem spadek siły "trzymania" hamulców przy ruszaniu/cofaniu zaraz po odpaleniu

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wujek said:

W 3jce mi sie tak nie dzialo w Tiguanie tez a mialy AH. Ale to moze byc trop.

To potwierdzę ten trop, bo ja AH nie używam, na noc zostawiam na odkrytym parkingu i nigdy jakiś niepokojących hałasów nie miałem (ani w obecnym egzemplarzu, ani w poprzednim przez 4 lata).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

słowo klucz to wilgoć/deszcz/myjnia, próbkę mam golf7, leon, tiguan, kodiaq  każdy po myjni jak zostanie na ręczny to szarpnie mniej lub bardziej na drugi dzień, DSG potęguje to, bo w manualu AH wcześniej puszcza.

No to sie rozwiazalo bo bylem na myjni w niedziele a w srode szuralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.