Skocz do zawartości

Pochyła działka - problem z wyjazdem


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z Covid i pracą zdalną mieszkam w domu, który dotąd użytkowany był jedynie latem.

Pojawiają się problemy jakich latem nie miałem okazji zaznać 🙂

 

Działka jest pochyła, od bramy wjazdowej opada równomiernie w dół - na całości trawa.

Samochód parkuję za domem i już zauważyłem problemy z wyjazdem (spadające liście i opady powodują że robi się ślisko)

Kiedy spadnie jakikolwiek śnieg zapewne nie będzie opcji wyjazdu wcale.

Mam opcję parkowania samochodu z przodu domu gdzie spadek jest nieco mniejszy ale z kolei przed domem mam kawałek lasu z brzozami pochylonymi w stronę domu i przy wiatrach (a ostatnio nie brakuje) mam obawy że jakaś gałąź nie spadnie na auto.

 

Czy bez inwestycji w zmianę podłoża mogę pomóc sobie z wyjazdem ?

Jakiś żwir do wysypania ? Wyjeżdżanie tyłem pod górę ?

Auto niestety z napędem na przód (Auris Hybrid)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomecki napisał:

 

no to na pewno spróbuj, a nuż wystarczy ;]

 

Rozważam jeszcze opcję z wyciągarką jak do kutrów na plaży 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marko33 napisał:

Czy bez inwestycji w zmianę podłoża mogę pomóc sobie z wyjazdem ?

Jakiś żwir do wysypania ? Wyjeżdżanie tyłem pod górę ?

Auto niestety z napędem na przód (Auris Hybrid)

Drobny żwir, płyty ażurowe ... wystarczyłoby dwa ślady położyć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisze o sniegu to myślałem, ze będą zimówki;]
Auris Hybrid ma jakieś wielosezonówki fabrycznie czy jakieś niskoemisyjne wynalazki?
Zwykłe opony, na zimę zwykłe zimówki

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem rozwiązałem w ten sposób0807adddc8b4e4bd0589a1dbc61865ab.jpg
Może kosz nie zachęca, ale z pewnością nie będzie trzeba poprawić w nieskończoność.
To już gruba robota

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maras77 napisał:

Teściowie mają pochyłą działkę, ze sporym spadkiem i tylko raz w życiu miałem problem - jak próbowałem wyjechać na letnich oponach po śniegu.

Dobre opony i nie ma bata, abyś nie wyjechał.

 

Opony mam jeszcze letnie ale prawie nowe i na mokrych liściach kontrola trakcji terkocze jak głupia a ruszam tak delikatnie jak to możliwe i to na silniku elektryczny.

Myślisz że śnieg i zimówki będą lepiej działać niż letnie i mokre liście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maras77 napisał:

Teściowie mają pochyłą działkę, ze sporym spadkiem i tylko raz w życiu miałem problem - jak próbowałem wyjechać na letnich oponach po śniegu.

Dobre opony i nie ma bata, abyś nie wyjechał.

 

Bo bardzo zależy od przepustowości gleby. Ja mam piach i nigdy nie było problemów nawet z ciężkim sprzętem. Kolega ma glinę i lekki spadek, wystarczy trochę deszczu i robi się śliska mazia. Kilka razy ratował się ciągnikiem. Zimą musi parkować przy wjeździe odrazu bo nie wyjedzie.

 

21 godzin temu, Marko33 napisał:

Czy bez inwestycji w zmianę podłoża mogę pomóc sobie z wyjazdem ?

Jakiś żwir do wysypania ? Wyjeżdżanie tyłem pod górę ?

Auto niestety z napędem na przód (Auris Hybrid)

 

Jeżeli w trawie stoi woda/wilgoć to w końcu trawę wyjeździsz i będzie jeszcze gorzej. Musisz utwardzić wjazd i zrobić warstwę chłonną. Na szybko żwir/kamyczki z zagęszczeniem i podwyższeniem w miejscu wjazdu powinny pomóc. Jak ma być ładnie to można dać ekokratkę - jest tańsza i lekka, można ją samemu ułożyć + zasypać żwirem tam gdzie masz ślady od wjazdu. Środek, boki możesz wyrównać i obsiać trawą. Możesz też po utwardzeniu wszystko obsiać trawą na ekokratce, jeżeli nie ma tam jakiegoś dużego ruchu to będzie to ładnie wyglądać, ale sporo z tym zabawy i kosztów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 11:53, sherif napisał:

 

 

W pierwszej kolejności zgrabione zostały liście z orzecha i na samej trawie wyjazd jest o niebo lepszy.

Za chwilę będą zimówki więc powinno być jeszcze lepiej ale liście bezwzględnie muszę zrabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.