Skocz do zawartości

Wkrętaki/śrubokręty do domu


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim małym remoncie pokoju, wymianie karnisza i kontaktów dostałem szału. Mam stare narzędzia, które kupiłem 4 mieszkania temu, czyli jakieś 25 lat wstecz i nie nadają się do użytkowania.

 

Polećcie jakąś firmę, bo niby można pojechać do Castoramy/Auchan i kupić pierwsze lepsze, ale chyba lepiej coś sprawdzonego. Z firm to znam Stanleya, ale podobno obecnie to takie sobie.

Co szanowni koledzy polecą?

Prace typowo mieszkaniowe, montaż żyrandola, wymiana gniazdek/włączników, skręcenie mebli raz na ruski rok.

Któreś z tych poniższych będą ok, zarówno pod względem firmy jak i wielkości w zestawie? Tak aby te podstawowe rozmiary były? Firmy nic mi nie mówią....

 

https://allegro.pl/oferta/wera-031551-wkretaki-srubokrety-plaskie-ph-6szt-7725843739

 

https://allegro.pl/oferta/srubokrety-wkretaki-zestaw-9-szt-04-208-neo-profi-7300773700

 

https://allegro.pl/oferta/proxxon-22606-zestaw-wkretakow-flex-dot-fd-pz-9806430526

 

I do tego jakieś elektryczne

 

https://allegro.pl/oferta/wera-wkretaki-izolowane-srubokrety-1kv-vde-ph-7szt-8244858729

 

 

obraz.png.14d78e0041a29c35b3dd7eb42f35d73d.png

 

obraz.png.c9792a5b2f4964cd0b00ad2ae7465506.png

 

obraz.png.75b515e3eca92cf4754e024b1d3dacc4.png

 

obraz.png.9d7bd9ded86e8f47d1a39d5d7606f4f6.png

Edytowane przez Elephant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, ale my tu mówimy o zakupie za kilkadziesiąt złotych.

Kup takie, gdzie ci się kolor podoba, bo do prac domowych to nad czym tu deliberować.

 

Ja mam wkrętarkę z Netto za 119 PLN i jakiś olbrzymi komplet bitów z Lidla za jakieś 20 PLN.

Do tego jakiś marketowy zestaw wkrętaków za kilkanaście złotych.

Wkrętak z próbnikiem do prac elektrycznych za 5 PLN

 

Od lat taki zestaw wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomo napisał:

Panie, ale my tu mówimy o zakupie za kilkadziesiąt złotych.

Kup takie, gdzie ci się kolor podoba, bo do prac domowych to nad czym tu deliberować.

 

Ja mam wkrętarkę z Netto za 119 PLN i jakiś olbrzymi komplet bitów z Lidla za jakieś 20 PLN.

Do tego jakiś marketowy zestaw wkrętaków za kilkanaście złotych.

Wkrętak z próbnikiem do prac elektrycznych za 5 PLN

 

Od lat taki zestaw wystarcza.

Wiesz, ostatnio dokręcałem karnisz 25 letnim krzyżakiem, w strasznym stanie ale i tak był lepszy niż ten kupiony chyba ze 4 lata temu w Castoramie. Kupiłem kiedyś na szybko bo mi zginął stary w trakcie przeprowadzki. Badziewie totalne z plasteliny, Po 3 lekkich pracach wyślizgany na amen. Dlatego nie chce kupić pierwszego lepszego o ładnym kolorze, tylko taki który zapewni mi choć minimum komfortu. A że mamy tu trochę ludzi, to może ktoś doradzi chociaż jakąś firme. Bo na razie posegregowałem przez popularność na allegro i tak wytypowałem powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał:

Tanie i dobre to YATO

 

Mam zestaw, bardzo w porządku. Kupiłem po podobnych przygodach jak autor wątku - jak już nie miałem czym wkręcić śrub, wszystkie śrubokręty obrobione. Te Yato się trzymają, dobrze leżą w ręce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO, Bahco, Sata, Beta, Proxxon, Jonnesway, King Tony. Co z tego nie kupisz, będzie dobre, choć ja do mieszkania wziąłem jakieś no-name ostatnio, nie wiem jak to się będzie sprawować, ale mam sporo bitów NEO i Makity i tego używam częściej. Śrubokręty tanie wziąłem jak coś na szybko potrzeba odkręcić lub dokręcić.

 

Gdybym mieszkał w domu to wziąłbym coś markowego, bo jednak w domu częściej się używa narzędzi.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, ale my tu mówimy o zakupie za kilkadziesiąt złotych.
Kup takie, gdzie ci się kolor podoba, bo do prac domowych to nad czym tu deliberować.
 
Ja mam wkrętarkę z Netto za 119 PLN i jakiś olbrzymi komplet bitów z Lidla za jakieś 20 PLN.
Do tego jakiś marketowy zestaw wkrętaków za kilkanaście złotych.
Wkrętak z próbnikiem do prac elektrycznych za 5 PLN
 
Od lat taki zestaw wystarcza.
Ja polecam śrubokęty, klucze płaskie, bity czy co tam innego w UCHWYTACH.
Chodzi o to aby odkładać je na wcześniej przewidziane na nie miejsce i od razu widzieć że po robocie jakieś miejsce jest puste.
KANBAN

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując wkrętaki a później wkręcając cokolwiek warto pamiętać że tzw "krzyżaków" są zasadniczo dwa rodzaje: PH i PZ. One NIE są zamienne, co prawda może i da się wkręcić tym nieprawidłowym ale szkoda nerwów, poza tym można zniszczyć wkręt i wkrętak.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Phillips_(wkręt)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozidriv

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelW napisał:

Kupując wkrętaki a później wkręcając cokolwiek warto pamiętać że tzw "krzyżaków" są zasadniczo dwa rodzaje: PH i PZ. One NIE są zamienne, co prawda może i da się wkręcić tym nieprawidłowym ale szkoda nerwów, poza tym można zniszczyć wkręt i wkrętak.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Phillips_(wkręt)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozidriv

 

A to nie wiedzialem.

Jak to rozroznic bo z tych linkow na wikipedii za wiele nie wynika...albo ja nie rozumiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach to Wera. Wera, Wiha, Millwaukee, Proxxon, Hazet, Bahco ze wszystkich będziesz bardzo zadowolony. Z tańszych Yato, a prosto od myfriend to polecam bity Broppe - mam torx z otworem i są super wykonane, ładnie pasują do śrub i póki co spisują się perfekcyjnie, ale cena jest w zasadzie europejska. Neo bym odrzucił bo cena bliższa markowym, a jakość losowa. Mam precyzyjne Neo i niestety dziadostwo zdecydowanie nie polecam, a kosztowały sporo swego czasu, aczkolwiek to model sprzed ok. 8 lat, może teraz jest lepiej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedzialem.
Jak to rozroznic bo z tych linkow na wikipedii za wiele nie wynika...albo ja nie rozumiem,
Philips (PH) to zwykly krzyzak. Pozidriv(PZ) ma dodatkowe wypusty, cos jakby krzyzak w krzyzaku.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 16:19, bob96 napisał:


Tak jest najłatwiej zapamiętać :)
PH- wkręty czarne 
PZ- wkręty żółte 

Z prac domowych obserwuje, że najczęstszym jest właśnie pz2. Nawet kupiłem swego czasu w jakimś markecie 10 szt końcówek pz2 i.... zużyłem przez parę lat może 2 szt. Właśnie większość wyrobionych bitów była z powodu używania niewłaściwych typów do wkrętów, a chwilę przed zakupem odkryłem co jest do czego. Jak dobrze dobierze się bit, to można manewrować wkretem pod każdym kątem, tak się trzyma na bicie i prostopadle wkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2020 o 23:31, Pito napisał:

Z prac domowych obserwuje, że najczęstszym jest właśnie pz2. Nawet kupiłem swego czasu w jakimś markecie 10 szt końcówek pz2 i.... zużyłem przez parę lat może 2 szt. Właśnie większość wyrobionych bitów była z powodu używania niewłaściwych typów do wkrętów, a chwilę przed zakupem odkryłem co jest do czego. Jak dobrze dobierze się bit, to można manewrować wkretem pod każdym kątem, tak się trzyma na bicie i prostopadle wkręca.

 

A ja wolę wkręty z nacięciem TORX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andi napisał:

 

A ja wolę wkręty z nacięciem TORX.

Ja trochę bawię się w stolarza i cieślę, i kupuję tylko torxy. Koniec z obrobionymi łbami. 

Ale kupne sprzęty mają, w sumie nie wiedzieć czemu, krzyżaki. Cenowo te wkręty wypadają podobnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 12:17, Andi napisał:

 

A ja wolę wkręty z nacięciem TORX.

Jasna sprawa, torx rządzi, zwłaszcza jak śruba ma ze 150mm i sama musi wiercić otwór. Do reszty wkrętów ważne, żeby użyć odpowiedni bit, bo można łatwo obrobić gniazdo. W takich przypadkach PZ jest lepszy od PH, lepiej 'siedzi'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pito napisał:

Jasna sprawa, torx rządzi, zwłaszcza jak śruba ma ze 150mm i sama musi wiercić otwór. Do reszty wkrętów ważne, żeby użyć odpowiedni bit, bo można łatwo obrobić gniazdo. W takich przypadkach PZ jest lepszy od PH, lepiej 'siedzi'.

Wszystkie żółte wkręty do drewna z nacięciem krzyżowym to PZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andi napisał:

Wszystkie żółte wkręty do drewna z nacięciem krzyżowym to PZ?

Nie wiem czy wszystkie, ale te na wagę w castoramach to chyba zawsze PZ. Zresztą inne wkręty, np z łbem soczewkowym, to też przeważnie PZ. To chyba taki obecny standard. Żeby sprawdzic wystarczy nałożyć wkręt na bita - w przypadku PZ można nawet nieznacznie dać wkręt w dół i i tak się ładnie trzyma końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andi napisał:

Wszystkie żółte wkręty do drewna z nacięciem krzyżowym to PZ?

W Leroy na wagę jest również praktycznie pełna wymiarówka torxów żółtych.

Ale to widać, torxa z PZ nie da się pomylić. PZ z PH jak już pierwszy raz przyjrzysz się z bliska, też ciężko pomylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.