Skocz do zawartości

Wymiana DR przy braku miejsc na pieczątki.


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Mieli uchwalić zmiany i brak takiej konieczności.

Pewnie słabo szukam, ale nic konkretnego w necie nie mogę znaleźć.

 

Uchwalili czy nie, jak tak to kiedy wchodzi w życie?

 

Wozisz ze sobą zaświadczenie do 4 grudnia, a potem DR i zaświadczenie odkładasz do szuflady. Mam dokładnie ten sam przypadek. Po 4 grudnia nie będzie obowiązku wymiany DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Zuraw napisał:

Wozisz ze sobą zaświadczenie do 4 grudnia, a potem DR i zaświadczenie odkładasz do szuflady. Mam dokładnie ten sam przypadek. Po 4 grudnia nie będzie obowiązku wymiany DR.

O to właśnie mi chodzi, ale chciałem wiedzieć czy mam to wozić miesiąc, rok, czy niewiadomoile ;l

 

Tyle, że DR już nie wożę (ostatnio podczas kontroli nie pytali od DR, a o DO, sami stwierdzili, że nie trzeba, douczyli się) to co zmieni ta kartka w momencie zatrzymania?

 

Mnie dodatkowo interesuje oszczędność na zmianie DR i blach z innego powiatu, tyle że nie po zakupie, a przemeldowaniu/zmianie miejsca zamieszkania.

To też 04.12.2020 wchodzi, czy tego nie uchwalili?

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ZUBERTO napisał:

Mnie dodatkowo interesuje oszczędność na zmianie DR i blach z innego powiatu, tyle że nie po zakupie, a przemeldowaniu/zmianie miejsca zamieszkania.

To też 04.12.2020 wchodzi, czy tego nie uchwalili?

Masz wyżej odnośnik ale jak nie chce się czytać to proszę:)

Cytat

Większość zapisów ustawy i rozporządzenia wejdzie w życie 4 grudnia 2020 r. Daty wprowadzenia części rozwiązań, jak na przykład braku konieczności wymiany tablic rejestracyjnych po zakupie zarejestrowanego w Polsce pojazdu, jeszcze nie znamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, franekrob napisał:

Tylko pytanie jak za granicą

Autu o które pytam zagranica nie grozi, podobnie jak wielu starociom, którym kończą się DR.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 01:15, mirekp napisał:

Obowiązkowe.

Ale wlasciwie dlaczego? Przeciez kartka z SKP jest wazna w Polsce to powinna miec jakąs dodatkową  formulkę po angielsku i tyle.

Czy komus się doczepili podczas kontroli  za granicą ze mial karteczkę SKP zamiast pieczatki w dowodzie? Albo ktos mial i sie nie doczepili?

Interesują mnie realne doświadcxenia w tym temacie.

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, norbert123 napisał:

Ale wlasciwie dlaczego? Przeciez kartka z SKP jest wazna w Polsce to powinna miec jakąs dodatkową  formulkę po angielsku i tyle.

Czy komus się doczepili podczas kontroli  za granicą ze mial karteczkę SKP zamiast pieczatki w dowodzie? Albo ktos mial i sie nie doczepili?

Interesują mnie realne doświadcxenia w tym temacie.

Informację tą, otrzymałem od diagnosty przy przeglądzie. Nie wiem czy kartkę z SKP kontrola za granicą będzie honorowała, ale spróbuj może się uda. Zawsze możesz tą karteczkę dać do tłumacza przysięgłego, może to się sprawdzi? Ja nie planuję wyjazdów za granicę, ale jeżeli będę miał taką potrzebę,   to wyrobie nowy dowód i nie będę sprawdzał czy się uda na karteczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, franekrob napisał:
W dniu 17.10.2020 o 19:00, ZUBERTO napisał:
Autu o które pytam zagranica nie grozi, podobnie jak wielu starociom, którym kończą się DR.

Już w 6 letnim aucie może skończyć się miejsce

Wiem, bo mi tak się kończy (w skrajnych przypadkach może się jeszcze szybciej skończyć), ale pytanie było o pełnoletniego złomka, któremu na bank wyjazd zagraniczny nie zagraża.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, franekrob napisał:
W dniu 17.10.2020 o 19:00, ZUBERTO napisał:
Autu o które pytam zagranica nie grozi, podobnie jak wielu starociom, którym kończą się DR.

Już w 6 letnim aucie może skończyć się miejsce

pierwszy przeglad po 3 latach, następny po 2, a miejsc jest 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, franekrob napisał:
W dniu 17.10.2020 o 19:00, ZUBERTO napisał:
Autu o które pytam zagranica nie grozi, podobnie jak wielu starociom, którym kończą się DR.

Już w 6 letnim aucie może skończyć się miejsce

Raczej w 7-letnim ale to bez znaczenia, bo

Cytat

 gdy w dowodzie rejestracyjnym nie ma już miejsc na pieczątki, dotychczasowy właściciel będzie musiał przekazać nowemu zaświadczenia z przeglądów. Będzie to również dowodem sprawności pojazdu za granicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co nabywcy zaświadczenia (rozumiem, że jak liczba mnoga to wszystkie po kolei) skoro ostatnie jest "dowodem sprawności auta" i potwierdzeniem, ze przeszło BT?

Chyba, że o tą słynną ewidencję przebiegu chodzi, która ponoć nie zawsze na www da się podejrzeć?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/16/2020 at 7:09 PM, ZUBERTO said:

 

 

Mnie dodatkowo interesuje oszczędność na zmianie DR i blach z innego powiatu, tyle że nie po zakupie, a przemeldowaniu/zmianie miejsca zamieszkania.

To też 04.12.2020 wchodzi, czy tego nie uchwalili?

 

 

Uchwalili w ustawie. Czekałem na to z niecierpliwością licząc, że też wejdzie 5 grudnia.
Niestety w ustawie co do tej zmiany dali sobie wsumie nieograniczony termin. Gdyż najpierw muszą wzdrożyć rozwiązania techniczne umożliwiające taką zmiane (cokolwiek to znaczy) i gdy te rozwiązania juz będą gotowe to wtedy minister cyfryzacji ogłosi to komunikacie z 5 miesiecznym wyprzedzeniem wejscia zmian w zycie. 

Także jeszcze sobie na to rozwiązanie poczekamy. Ja mam np 3 pojazdy do przerejestrowania po zmianie adresu.

 

Ladnie opisane tutaj:

https://czasopismo.legeartis.org/2020/09/kiedy-zmiany-kodeksie-drogowym/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirekp napisał:

Informację tą, otrzymałem od diagnosty przy przeglądzie. Nie wiem czy kartkę z SKP kontrola za granicą będzie honorowała, ale spróbuj może się uda. Zawsze możesz tą karteczkę dać do tłumacza przysięgłego, może to się sprawdzi? Ja nie planuję wyjazdów za granicę, ale jeżeli będę miał taką potrzebę,   to wyrobie nowy dowód i nie będę sprawdzał czy się uda na karteczkę. 

Dlatego napisalem ze faknke by bylo jakby miala jiz gotowy telst po angielsku....Ale pytanoe bylo inne. Czy jest na sali ktos kto mial kontrole za granoca i mial taki papierek z skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.