Skocz do zawartości

Rozterki zakupowe - po raz n-ty


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec, mysle o zamianie A6 (C7) na cos innego (nosze sie z takim zamiarem kolejny raz ;) ), no i tak patrze co jest na rynku...

Ogolnie mam A6 sedan i jest to minus, z drugiej strony kombi nie lubie :) Idealny byl by zatem hatchback...

No i tu nasunal mi sie:

- Superb (Superba kiedys mialem ale 2)

- Insignia

 

Ogolnie Superb sa drozsze (chwilowo brak fajnych ofert), Insignie sa w dobrych cenach dostepne (patrze na nowe lub roczne)...

Ogolnie Insignia wyglada zachecajo, 1.6T -> 200 koni na papierze brzmi niezle...

Ktos sie podzieli opinia / doswiadczeniem?

Widze tez ze w Oplu mozna przedluzyc gwarancje producenta do 5 lat w trakcie trwania gwarancji (tj. do osiagniecia 24 miesiecy) - co wydaje mi sie bardzo atrakcyjne.

Patrzylem tez na Kia Stinger (wiem, troche inne pieniadze no i utrzymanie - u mnie sa tylko 3.3 V6) ale nie widze opcji np. posiagania dziury na narty w kanapie (teraz tez nie mam i jest to upierdliwe) -> plus kia to gwarancja

 

Ogolnie, co doradzicie?

Nowego A6 nie chce zbytnio (musial by byc kombi) bo srodek z odblaskowych plastikow to jest wg. mnie porazka.

Najlepiej jakis duzy hatchback, ew. kombi... Nie za wysoki SUV... mnie chetnie, choc  jestem otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jaceq napisał:

Patrzylem tez na Kia Stinger (wiem, troche inne pieniadze no i utrzymanie - u mnie sa tylko 3.3 V6) ale nie widze opcji np. posiagania dziury na narty w kanapie (teraz tez nie mam i jest to upierdliwe) -> plus kia to gwarancja

 

Niestety po FL też nie będzie...

Ale IMO Stinger to ciut inna klasa auta niż Insignia...

 

Z ciekawych... podobno Grandland X w hybrydzie jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, sdss said:

5er , E klas? Arteon tylko kierownice może mieć krzywo i pewnie jakieś inne usterki 😂😂😂😂😂

 

Merc... no jakos nie czuje sie. BMW 5 musial by byc kombi...

ogolnie jakos sie boje tylno napedowych aut.

 

7 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Usterką Arteona jest brak ramek. Krzywe kierownice są w Passatach.

Ja bym koledze doradził Stelvio.

 

 

Arteonow u mnie jest malo (co moze znaczyc ze pozniej trudniej sprzedac) i ceny sa wysokie.

Stelvio -> myslalem o tym, bylem ogladac, brak dziury na narty :P (no przynajmniej w tych co ogladalem), a na serio jakos nie mam ochoty na wysokie auto.

 

1 minute ago, Maciej__ said:

 

Insignia to kawal fajnego auta za nieduze pieniadze :ok:

A patrzyles na Peugota 508? Chyba najladniejsze auto klasy D obecnie :)

P508 -> juz patrze ;)

Co do Insigni to jest rzeczywiscie w dobrych cenach az jestem w szoku.

 

A i sa oferty dobre cenowo na Mondeo 2.0 Hybrid... cos o tym?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, K3 said:

 

Niestety po FL też nie będzie...

Ale IMO Stinger to ciut inna klasa auta niż Insignia...

 

Z ciekawych... podobno Grandland X w hybrydzie jest ok...

 

Co masz na mysli ze Stinger to inna klasa niz Insignia? Tzn wiem ze to spory samochod ktory powoduje banana na twarzy (z kosztami utrzymania x2 do insigni) ale... no nie samymi pieniedzmi czlowiek zyje ;)

 

GrandlandX jakos do mnie nie przemawia, chyba wolal bym oryginal tj. Puga 3008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

 

Co masz na mysli ze Stinger to inna klasa niz Insignia? Tzn wiem ze to spory samochod ktory powoduje banana na twarzy (z kosztami utrzymania x2 do insigni) ale... no nie samymi pieniedzmi czlowiek zyje ;)

 

GrandlandX jakos do mnie nie przemawia, chyba wolal bym oryginal tj. Puga 3008

 

Miałem napisać "albo Peugeot"... ;]

 

Ale mimo wszystko, wolałbym Stingera. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jaceq napisał:

No wiec, mysle o zamianie A6 (C7) na cos innego (nosze sie z takim zamiarem kolejny raz ;) ), no i tak patrze co jest na rynku...

Ogolnie mam A6 sedan i jest to minus, z drugiej strony kombi nie lubie :) Idealny byl by zatem hatchback...

No i tu nasunal mi sie:

- Superb (Superba kiedys mialem ale 2)

- Insignia

 

Ogolnie Superb sa drozsze (chwilowo brak fajnych ofert), Insignie sa w dobrych cenach dostepne (patrze na nowe lub roczne)...

Ogolnie Insignia wyglada zachecajo, 1.6T -> 200 koni na papierze brzmi niezle...

Ktos sie podzieli opinia / doswiadczeniem?

Widze tez ze w Oplu mozna przedluzyc gwarancje producenta do 5 lat w trakcie trwania gwarancji (tj. do osiagniecia 24 miesiecy) - co wydaje mi sie bardzo atrakcyjne.

Patrzylem tez na Kia Stinger (wiem, troche inne pieniadze no i utrzymanie - u mnie sa tylko 3.3 V6) ale nie widze opcji np. posiagania dziury na narty w kanapie (teraz tez nie mam i jest to upierdliwe) -> plus kia to gwarancja

 

Ogolnie, co doradzicie?

Nowego A6 nie chce zbytnio (musial by byc kombi) bo srodek z odblaskowych plastikow to jest wg. mnie porazka.

Najlepiej jakis duzy hatchback, ew. kombi... Nie za wysoki SUV... mnie chetnie, choc  jestem otwarty.

 

Zakładając, że liftback jest tym co szukasz to może nowa Octavia 3, albo Mondeo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, mrBEAN said:

Ludzie wymieniajo Ałdi na Ople, źle się dzieje w ojropie! :bzik:

 

Cupra Formentor?

 

 

Formentor jest wielkosci Leona... za maly.

 

4 minutes ago, hefi said:

Opel po a6emoji23.pngemoji23.png

Wez sobie q7 albo chociaż q5

 

 

Szczerze przyznam ze jak zmienilem w 2017 z Superb2 na A6 to bylem... zawiedziony. Nie dlatego ze A6 jest gorsze ale... nie widzialem za duzo roznicy w komforcie jazdy itp.

Wiec teraz stwierdzilem ze nie bede wybieral znaczkiem tylko tym co mi sie podoba.

 

2 minutes ago, K3 said:

 

Miałem napisać "albo Peugeot"... ;]

 

Ale mimo wszystko, wolałbym Stingera. :skromny:

 

Wlasnie patrze na 508 -> jest hatchback, z zewnatrz wyglada fajnie... wydaje sie mniejszy od Opla w srodku (na zdjeciach) a deska wyglada jak U.S.S Enterprise ze StartTreka (brakuje tylko Piccarda). Na minus vs. Insignia to slabszy silnik. Ale zdecydowanie kopne sie ogladnac 508 i moze przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Marcin79 said:

Tylko środek do dupy 

? Coś więcej na ten temat?

58 minutes ago, sdss said:

S90?

Super auto, ale sedan. Musial by byc v90... Zobaczę jak stoją cenowo.

34 minutes ago, torelek said:

weź x-drive'a

No jest to jakiś pomysł, choć jak kiedyś oglądałem 5er to bagażnik był dosyć płytki no i tunel z tyłu wysoki ( wiadomo - wał) ale to był poprzedni model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, spad said:

 

Zakładając, że liftback jest tym co szukasz to może nowa Octavia 3, albo Mondeo? 

Octavia wydawała mi się zawsze malawa... Jako odniesienie mam lagunę, superb2 i A6. No ale obecnego modelu faktycznie nie badałem. 

Z mondeo to są u mnie tylko 2.0 hybryda (w bardzo dobrych cenach -to fakt) ale tam jest porażka pod tytułem strasznie nie foremnej baterii na 1/3 bagażnika. No srof wygląda już na trochę leciwy.

 

 

Ogólnie na placu boju mam chyba na chwilę obecną Insignia, P508 i właśnie znalazłem jed a ciekawa ofertę na arteona ( co prawda w słabej wersji tj. 190 koni) więc spróbuję obczaic to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

Insignia to kawal fajnego auta za nieduze pieniadze

Masz racje - tylko jest jedno IMO ale - jak dla mnie to za duży kawał... w sensie długości - jezeli dobrze pamietam ma lekko powyżej 5 metrów... Moje aktualne auto ma troszkę poniżej 5 metrów i kilka razy zdążyło mi się nie mieścić w miejscu parkingowym na długość ;)  - choć przeszkadza mi to głównie na wyjazdach - bo na co dzień to wiem gdzie miejsca sa krótkie i nawet nie probuje wjezdzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ppmarian said:

Camry?

Wysłane z tel.
 

 

Zdecydowanie nie, bylem ogladnac: sedna, plytki bagaznik (pewnie bateria) do tego po zlozeniu siedzen dziura miedzy bagaznikiem a przestrzenia jest mocno ograniczona.

 

1 hour ago, Marcin79 said:

Zegary , za 3 lata to będzie przestarzałe .

Pamietam jak na targach w 91 ogladalem e34 i Xm ... to pierwsze to dzisiaj klasyk a xm-y juz dawno na zlomie .

 

Oczywiście to moj gust .

Co jest nie tak w tych zegarach:

image.png.b87791a363c334c6e02614193fb32f04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ogolnie, co doradzicie?
Nowego A6 nie chce zbytnio (musial by byc kombi) bo srodek z odblaskowych plastikow to jest wg. mnie porazka.
Najlepiej jakis duzy hatchback, ew. kombi... Nie za wysoki SUV... mnie chetnie, choc  jestem otwarty.

Ja bylem napalony na A6 zmieniajac z Insignii, ale mnie to auto rozczarowalo i po chyba trzecim podejsciu ostatecznie zmienilem wybor.

Pomysl o Bmw 3gt, moze Ci podpasuje.

Insignia i Pug 508 jest Imo znacznie ciekawsze od Superba, ale to kwestia gustu.

Swietny jest tez Pug 3008 i Tiguan, jesli chcesz Suva.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jaceq napisał:

 

Formentor jest wielkosci Leona... za maly.

 

 

Szczerze przyznam ze jak zmienilem w 2017 z Superb2 na A6 to bylem... zawiedziony. Nie dlatego ze A6 jest gorsze ale... nie widzialem za duzo roznicy w komforcie jazdy itp.

Wiec teraz stwierdzilem ze nie bede wybieral znaczkiem tylko tym co mi sie podoba.

 

 

Wlasnie patrze na 508 -> jest hatchback, z zewnatrz wyglada fajnie... wydaje sie mniejszy od Opla w srodku (na zdjeciach) a deska wyglada jak U.S.S Enterprise ze StartTreka (brakuje tylko Piccarda). Na minus vs. Insignia to slabszy silnik. Ale zdecydowanie kopne sie ogladnac 508 i moze przejechac.

 

A jeśli SUV, to może jeszcze nowe Sorento?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, K3 said:

 

A jeśli SUV, to może jeszcze nowe Sorento?

 

Bylem wczoraj w KIA i... nie maja, tzn mowili ze dopiero za ok miesiac beda i to malo sztuk. Z drugiej strony to juz kawal samochodu jest i boje sie szczerze mowiac ze parkowanie, zwlaszcza na waskich podziemnych parkingach (a taki mam w pracy) moze byc koszmarem.

Do tego, nie widze zbyt duzo przewag SUV vs normalne auto (na prestizu i zazdrosci sasiadow mi kompletnie nie zalezy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Marcin79 said:

Zegary , za 3 lata to będzie przestarzałe .

Pamietam jak na targach w 91 ogladalem e34 i Xm ... to pierwsze to dzisiaj klasyk a xm-y juz dawno na zlomie .

 

Oczywiście to moj gust .

 

Przeciez Insignia ma normalne zegary... Co tam sie niby stac przestarzale? :hehe:

 

opel-insignia-grand-sport-2017-dashboard.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jaceq napisał:

 

Bylem wczoraj w KIA i... nie maja, tzn mowili ze dopiero za ok miesiac beda i to malo sztuk. Z drugiej strony to juz kawal samochodu jest i boje sie szczerze mowiac ze parkowanie, zwlaszcza na waskich podziemnych parkingach (a taki mam w pracy) moze byc koszmarem.

Do tego, nie widze zbyt duzo przewag SUV vs normalne auto (na prestizu i zazdrosci sasiadow mi kompletnie nie zalezy).

 

Nie przesadzaj, 481 cm długości. Twoje A6 ma 10cm więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, K3 said:

 

Nie przesadzaj, 481 cm długości. Twoje A6 ma 10cm więcej...

 

Wiem ze gabaryt jest podobny, ale jak siedze duzo wyzej to gorzej widze co sie na dole dzieje i ogolne odczucie wielkosci jest inne (zwlaszcza dla mojej zony ;) )

 

22 minutes ago, hefi said:

To taki dosyć popularny tok myślenia, krótszy suv zajmuje więcej miejsca jak długi sedan emoji16.png

 

Jak wyzej.

 

4 minutes ago, sdss said:

Wielkość ekranu, grafika ,  na topie są zegary jak w 508 😁

 

No pisalem wczesniej ze P508 wyglada jak Uss enterprise ze Star Trek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, K3 said:

 

Kamery + widok 360 stopni... Raczej mniej nie widać...

Powiedz to mojej zonie 😄

A tak patrze i u mnie w konfiguratorze Sorento jest tylko diesel... nie chce sadzomiota (to tez glowny powod dlaczego nie patrze na Hyundaia SantaFe), robie ogolnie bardzo niskie przebiegi a teraz z wirusem beda jeszcze nizsze (z wirusem 10kkm / rok to bedzie nie do osiagniecia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaceq napisał:

Powiedz to mojej zonie 😄

A tak patrze i u mnie w konfiguratorze Sorento jest tylko diesel... nie chce sadzomiota (to tez glowny powod dlaczego nie patrze na Hyundaia SantaFe), robie ogolnie bardzo niskie przebiegi a teraz z wirusem beda jeszcze nizsze (z wirusem 10kkm / rok to bedzie nie do osiagniecia).

 

 

Nie dostaniecie hybrydy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceq napisał:

 

Bylem wczoraj w KIA i... nie maja, tzn mowili ze dopiero za ok miesiac beda i to malo sztuk. Z drugiej strony to juz kawal samochodu jest i boje sie szczerze mowiac ze parkowanie, zwlaszcza na waskich podziemnych parkingach (a taki mam w pracy) moze byc koszmarem.

Do tego, nie widze zbyt duzo przewag SUV vs normalne auto (na prestizu i zazdrosci sasiadow mi kompletnie nie zalezy).

Szczerze to sorento hybryde to bym kupil za rok , dwa jak beda  opinie od uzytkownikow .

 

Np właścicieli stingera 2.0 kia polska z problemem gpfa zostawiła na lodzie ... wycofujac  silnik  z oferty 2021   .

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Marcin79 said:

Szczerze to sorento hybryde to bym kupil za rok , dwa jak beda  opinie od uzytkownikow .

 

Np właścicieli stingera 2.0 kia polska z problemem gpfa zostawiła na lodzie ... wycofujac  silnik  z oferty 2021   .

U nas w oficjalnej dystrybucji nie bylo nigdy Stingera 2.0 -> tylko V6 wiec teraz nic sie nie zmieni w tej materii.

Co do nowosi -> to w sumie racja. Szkoda w sumie ze nowej Optmy nie ma / nie bedzie, starej oficjalnie na stronie tez juz nie ma choc u dealerow mozna dostac, maja sporo 2.0 PHEV ale cenowo nie jest jakos super a srodek juz troche myszka traci... no i nie mam gdzie ladowac PHEV wiec nie ma sensu takiego wynalazku nabywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaceq napisał:

U nas w oficjalnej dystrybucji nie bylo nigdy Stingera 2.0 -> tylko V6 wiec teraz nic sie nie zmieni w tej materii.

Co do nowosi -> to w sumie racja. Szkoda w sumie ze nowej Optmy nie ma / nie bedzie, starej oficjalnie na stronie tez juz nie ma choc u dealerow mozna dostac, maja sporo 2.0 PHEV ale cenowo nie jest jakos super a srodek juz troche myszka traci... no i nie mam gdzie ladowac PHEV wiec nie ma sensu takiego wynalazku nabywac.

Chodzi mi o to jeśli kia nie ogarnęła dobrego softu do gpfa to jakim cudem poskladali do kupy dobra hybryde .

 

Nie mowie nie .. ale rok bym poczekal . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marcin79 napisał:

Chodzi mi o to jeśli kia nie ogarnęła dobrego softu do gpfa to jakim cudem poskladali do kupy dobra hybryde .

 

 

Mam 1.6T z GPF, i jakoś nie słychać o problemach. Nawet pomijając mnie, to są ludzie co mają już ponad 50k nakręcone w rok...

CO najciekawsze, w Sorento też jest ten sam 1.6T a nie 2.0T...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jaceq napisał:

Ogolnie, co doradzicie?

 

Passat! Ogólnie Variant to kombi ale to kombi jest mniejsze np. niż zwykła Octavia! Bagażnik ma to dość mały jak na kombi.

Jak tym jeżdżę, to w ogóle nie czuję że "dupa" jest dłuższa. Więc jeździ mi się tym w zasadzie jak Stilo. A to był hatchback 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Passat! Ogólnie Variant to kombi ale to kombi jest mniejsze np. niż zwykła Octavia! Bagażnik ma to dość mały jak na kombi.
Jak tym jeżdżę, to w ogóle nie czuję że "dupa" jest dłuższa. Więc jeździ mi się tym w zasadzie jak Stilo. A to był hatchback

Passat kombi jest jakies 20cm dluzszy niz Octavia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.