Skocz do zawartości

Jesli nie nowy Yaris hybrid to co?


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Podrzuccie jakies alternatywy dla yariski. Bylismy z zona na jezdzie i z zewnatrz fajny ale srodek smuteczek mimo pelnego wyposazenia, no i faktycznie glosne to. 3 cylindry brzmia jak kosiarka, nawet zona zwrocila na to uwage, a ona raczej z tych malo czepialskich. No i jest dylemat.

 

Klasa b/c, automat, chetnie cos podniesionego, benzyna najlepiej hybryda bo ma malo palic, tylko do miasta.

 

Auto ma byc na 3 lata, bedzie leasing z mala wplata i duzym wykupem bo i tak nie zamierzam wykupowac. Czyli w sumie cos w stylu najmu tez wchodzi w rachube.

 

Jakies sugestie?

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

Podrzuccie jakies alternatywy dla yariski. Bylismy z zona na jezdzie i z zewnatrz fajny ale srodek smuteczek mimo pelnego wyposazenia, no i faktycznie glosne to. 3 cylindry brzmia jak kosiarka, nawet zona zwrocila na to uwage, a ona raczej z tych malo czepialskich. No i jest dylemat.

 

Klasa b/c, chetnie cos podniesionego, benzyna najlepiej hybryda bo ma malo palic, tylko do miasta.

 

Auto ma byc na 3 lata, bedzie leasing z mala wplata i duzym wykupem bo i tak nie zamierzam wykupowac. Czyli w sumie cos w stylu najmu tez wchodzi w rachube.

 

Jakies sugestie?

Budżet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, ze Suzuki to ma jedynie te pseudo (mild)-hybrydy...

Raczej ciezko to porownywac z Toyota.

Tak, ale autor nie pisał, że musi być hybryda. Podobno całkiem mało to pali, a jak chce hybrydę, to za chwilę będzie vitara hybrydowa.

Edycja

Tylko wnętrze może się autorowi nie spodobać.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, janusz napisał:

Tak, ale autor nie pisał, że musi być hybryda. Podobno całkiem mało to pali, a jak chce hybrydę, to za chwilę będzie vitara hybrydowa.

Edycja

Tylko wnętrze może się autorowi nie spodobać.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie musi ale mile widziana bo wtedy malo pali i jest w automacie.

Mamy sentyment do hybryd toyoty bo kiedys mielismy Priusa, ale mimo ze auto bylo z 2005 robilo duzo lepsze wrazenie niz te nowe yariski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w finale wyboru samochodów mieliśmy właśnie hybrydowego Yarisa oraz Citigo-E. Wybraliśmy Skodę głównie ze względu na legislację - darmowe parkingi i buspasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, format napisał:

My w finale wyboru samochodów mieliśmy właśnie hybrydowego Yarisa oraz Citigo-E. Wybraliśmy Skodę głównie ze względu na legislację - darmowe parkingi i buspasy.

Patrzylem za skoda, ale tego juz praktycznie nigdzie nie ma, w Krk chyba nie da sie tym przejechac.

No i to jest mniejsze o yariski? A juz w toyocie zona miala watpliwosci, czy jednak nie za male.

Przywileje niewatpliwie na plus, mi sie idea ev bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem za skoda, ale tego juz praktycznie nigdzie nie ma, w Krk chyba nie da sie tym przejechac.
No i to jest mniejsze o yariski? A juz w toyocie zona miala watpliwosci, czy jednak nie za male.
Przywileje niewatpliwie na plus, mi sie idea ev bardzo podoba.
Na Skodę chyba nawet nie przyjmują już zamówień.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile tzn?
Nie wiem, widziałem gdzieś informację, że do 1,4 wraca automat hydrauliczny i będzie 1,5 hybryda ze skrzynią zautomatyzowaną (suzuki współpracuje z toyotą). Trzeba by podpytać dilera.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

Nie wiem, widziałem gdzieś informację, że do 1,4 wraca automat hydrauliczny i będzie 1,5 hybryda ze skrzynią zautomatyzowaną (suzuki współpracuje z toyotą). Trzeba by podpytać dilera.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dzwonilrm tam jakis czas temu bo tez mi vitara w oko wpadla to gosc cos wspominal o wiosnie 2021. Troche pozno, a szkoda bo fajna opcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem za skoda, ale tego juz praktycznie nigdzie nie ma, w Krk chyba nie da sie tym przejechac.
No i to jest mniejsze o yariski? A juz w toyocie zona miala watpliwosci, czy jednak nie za male.
Przywileje niewatpliwie na plus, mi sie idea ev bardzo podoba.
Pytanie jakie macie potrzeby. U mnie to trzecie auto w domu, więc zdecydowanie Skoda nie będzie służyć wyjazdom wakacyjnym. Do rozwiezienia dwójki dzieci po żłobkach / przedszkolach wystarcza z nadmiarem.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zinger napisał:

Mamy sentyment do hybryd toyoty bo kiedys mielismy Priusa, ale mimo ze auto bylo z 2005 robilo duzo lepsze wrazenie niz te nowe yariski.

to właśnie nie mimo tego 2005r tylko dlatego robiło w środku/materiałowo lepsze wrażenie. Jakość materiałów w środku i jakość wykończenia poleciały na łeb w ostatnich latach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Podrzuccie jakies alternatywy dla yariski. Bylismy z zona na jezdzie i z zewnatrz fajny ale srodek smuteczek mimo pelnego wyposazenia, no i faktycznie glosne to. 3 cylindry brzmia jak kosiarka, nawet zona zwrocila na to uwage, a ona raczej z tych malo czepialskich. No i jest dylemat.

 

Klasa b/c, chetnie cos podniesionego, benzyna najlepiej hybryda bo ma malo palic, tylko do miasta.

 

Auto ma byc na 3 lata, bedzie leasing z mala wplata i duzym wykupem bo i tak nie zamierzam wykupowac. Czyli w sumie cos w stylu najmu tez wchodzi w rachube.

 

Jakies sugestie?

Nie wiem jakie masz wymagania. Ja mocno rozważałem Yarisa z wyprzedaży 2019r. Po otrzymaniu oferty na konkretne dwa auta i (kiepskiej) oferty finansowania by Toyota kupiłem eCityGo. Ta sama cena, lepsze finansowanie i lepiej spełnia nasze wymagania. Po przesiadce ze sporego auta kl B miejsca nie jest wcale tak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sherif napisał:

Nie wiem jakie masz wymagania. Ja mocno rozważałem Yarisa z wyprzedaży 2019r. Po otrzymaniu oferty na konkretne dwa auta i (kiepskiej) oferty finansowania by Toyota kupiłem eCityGo. Ta sama cena, lepsze finansowanie i lepiej spełnia nasze wymagania. Po przesiadce ze sporego auta kl B miejsca nie jest wcale tak mało.

Ale kojarze ze jakis gruby rabat na skode dostales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, K3 napisał:

 

Hybryda jest fajna, pod warunkiem że jest to plugin...

Samoładująca się hybryda Toyoty to takie ściemnianie...

Plugin jest fajny ale to nie ten budzet. A zwykle hybrydy tez sa ok, pisze na podst kilkuletnich doswiadczen z Priusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, zinger said:

Klasa b/c, automat, chetnie cos podniesionego, benzyna najlepiej hybryda bo ma malo palic, tylko do miasta.

Cos z PSA, 1.2 PureTech z klasyczna AT. Opel Crossland X lub Citroen C3 Aircross. Pojemne, pudelkowate, wygodnie sie wsiada i wysiada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

No to zdecydowanie odpada. Ma malo palic, stad pomysl z nieduza hybryda.

 

Ile to jest mało?

Skoda Scala 1.0 dsg za 80-kilka tyś (jak dobrze zagadasz) będzie na niemal maksymalnym wypasie (szklany dach, kubełki, ledy, duże felgi, etc). Odpycha się spoko, przyjemna w środku, nieźle wyciszona, ładna na zewnątrz, spala 6-7 litrów przy kowadle mojej :piekna: czyli spokojnie da się zdecydowanie zejść niżej (myślę, że 5-6 bez problemu).

 

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To po co sie przejmowac spalaniem?
Roznica +/- 2l/100 to bedzie jakies 100PLN/msc brutto ;]
Ale wiesz, że tu nie musi chodzić o realną różnicę kosztów, ale o to, że spalanie będzie cały czas w głowie siedziało. Podobnie jak z szukaniem "pożeraczy" prądu w postaci ładowarki sieciowej (racjonalnie koszty są znikome, ale niektórzy muszą wyjąć wtyczkę z gniazdka).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, janusz said:

Ale wiesz, że tu nie musi chodzić o realną różnicę kosztów, ale o to, że spalanie będzie cały czas w głowie siedziało. Podobnie jak z szukaniem "pożeraczy" prądu w postaci ładowarki sieciowej (racjonalnie koszty są znikome, ale niektórzy muszą wyjąć wtyczkę z gniazdka).

 

Nie wiem, takie "dziwactwa" pewnie da sie leczyc ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janusz napisał:

Ale wiesz, że tu nie musi chodzić o realną różnicę kosztów, ale o to, że spalanie będzie cały czas w głowie siedziało. Podobnie jak z szukaniem "pożeraczy" prądu w postaci ładowarki sieciowej (racjonalnie koszty są znikome, ale niektórzy muszą wyjąć wtyczkę z gniazdka).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dokladnie. Ma palic.malo i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, camel00 napisał:

 

Ile to jest mało?

Skoda Scala 1.0 dsg za 80-kilka tyś (jak dobrze zagadasz) będzie na niemal maksymalnym wypasie (szklany dach, kubełki, ledy, duże felgi, etc). Odpycha się spoko, przyjemna w środku, ładna na zewnątrz, spala 6-7 litrów przy kowadle mojej :piekna: czyli spokojnie da się zdecydowanie zejść niżej (myślę, że 5-6 bez problemu).

 

Te 6-7 to powiedzmy max akceptowalny.

Scali nie bralem pod uwage ale moze sie do skody przejedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem, takie "dziwactwa" pewnie da sie leczyc ;]
 
Może dziwactwa, a może nie. Kiedyś ekologią mało kto się przejmował, a teraz jednak robi to coraz więcej osób. Czasami dobrze jest wyrabiać sobie "dobre nawyki" nie ze względu na koszty ekonomiczne, a te bardziej ekologiczne.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.