Skocz do zawartości

Jesli nie nowy Yaris hybrid to co?


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, zinger napisał:

Ale kojarze ze jakis gruby rabat na skode dostales?

Tak, bo kupiłem demo. Toyota zresztą też jakieś tam rabaty dawała, bo był to stary model z 2019r. Jeżeli auto do miasta z automatem to ciężko znaleźć jakąś alternatywę. Patrzyłem jeszcze na VAGa, ale takie Polo 1.2 z DSG kosztowało więcej na wyprzedaży :). Deko tańszy był Seat, ale jak pojawiła się oferta na eCitygo to nie zdążyłem pojechać obejrzeć Ibizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Tak, bo kupiłem demo. Toyota zresztą też jakieś tam rabaty dawała, bo był to stary model z 2019r. Jeżeli auto do miasta z automatem to ciężko znaleźć jakąś alternatywę. Patrzyłem jeszcze na VAGa, ale takie Polo 1.2 z DSG kosztowało więcej na wyprzedaży :). Deko tańszy był Seat, ale jak pojawiła się oferta na eCitygo to nie zdążyłem pojechać obejrzeć Ibizę.

Teraz na otom jest kilka szt city-e z rabatem ok 10tys, czyli 85tys. Imo slabo, na nowa yariske mam teraz 8tys rabatu po pierwszej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rwIcIk napisał:

One naprawdę mało palą w mieście :ok:

 

 

Tyle, że różnica w kwocie zakupu to 14kPLN...

Nawet zakładając, że oszczędzimy 10PLN na każdych 100km (Spalanie mniejsze o 2l/100km, przy cenie 5PLN/litr), to zakup hybrydy zwróci się po 140kkm.

Co daje nam 7 lat przy przebiegach 20kkm rocznie.

 

Gdzie ta oszczędność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, K3 napisał:

 

Tyle, że różnica w kwocie zakupu to 14kPLN...

Nawet zakładając, że oszczędzimy 10PLN na każdych 100km (Spalanie mniejsze o 2l/100km, przy cenie 5PLN/litr), to zakup hybrydy zwróci się po 140kkm.

Co daje nam 7 lat przy przebiegach 20kkm rocznie.

 

Gdzie ta oszczędność?

Hybryda to i moda, i skrzynia automat, więc nie do końca trzeba wszystko przeliczać na złotówki.

Ludzie kupują i są zadowoleni, m.in. ze spalania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać Yarisa, bo: hybrydy Toyoty super sprawdzają się w mieście a przy odrobinie wprawy spalą b.mało.  Nowy model wiec bardzo bezpieczna konstrukcja  i pełne systemy wsparcia co w mieście może się przydać.  No i nic nie powinno się dziać przez lata. 

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Co to za różnica dla normalnego człowieka

2,5 litra na 100 😂 przy przebiegu od 10 do 15 tys rocznie.

ja wiem, rozumiem, średnia AK itp pierdoły.

te 2,5l/100km różnicy to jest np roczny pakiet ubezpieczenia na to auto... także co kto lubi.

Inna sprawa, że te hybrydy Toyoty takie mają założenie, mają być ekonomiczne i odzyskiwać energię, która w normalnym aucie idzie w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ozarek napisał:

ja wiem, rozumiem, średnia AK itp pierdoły.

te 2,5l/100km różnicy to jest np roczny pakiet ubezpieczenia na to auto... także co kto lubi.

Inna sprawa, że te hybrydy Toyoty takie mają założenie, mają być ekonomiczne i odzyskiwać energię, która w normalnym aucie idzie w powietrze.

I rozmawiamy o autach za około 100 tys.... rozchodzi sie bardziej o fajnosc jazdy.

 

.. ale tak yariska tez całkiem fajna ale ja bym bral bmw ... i chyba jest ten temat aby podrzuac swoje propozycje

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcin79 napisał:

I rozmawiamy o autach za około 100 tys.... rozchodzi sie bardziej o fajnosc jazdy.

 

.. ale tak yariska tez całkiem fajna ale ja bym bral bmw ... i chyba jest ten temat aby podrzuac swoje propozycje

   

Dokladnie. Licze ze ktos rzuci pomysl na ktorym bym nie wpadl:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Dokladnie, automat mocno pole manewru zaweza w tej klasie.

Musze zone zabrac jeszcze do kilku salonow zeby jakies porownanie miala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lnk napisał:

Brać Yarisa, bo: hybrydy Toyoty super sprawdzają się w mieście a przy odrobinie wprawy spalą b.mało.  Nowy model wiec bardzo bezpieczna konstrukcja  i pełne systemy wsparcia co w mieście może się przydać.  No i nic nie powinno się dziać przez lata. 

Hybryde znamy, jak pisalem, i bardzo sobie chwalilismy. Inna sprawa, ze kuktura pracy tego 3cyl 1.5 w yarisie to lekki dramat.

Z zewn bardzo fajnie sie prezentuje ale srodek mnie rozczarowal - smutno i plastikowo. Ja wiem ze to tylko yaris ale liczylem na cos bardziej przyjemnego dla oka. A tu zeby miec inne niz czarne wnetrze trzeba wybierac z dwoch lakierow, ktore niekoniecznie sie podobaja. A jak lakier sie podoba to srodek caly na czarno. Bez sensu takie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K3 napisał:

 

Tyle, że różnica w kwocie zakupu to 14kPLN...

Nawet zakładając, że oszczędzimy 10PLN na każdych 100km (Spalanie mniejsze o 2l/100km, przy cenie 5PLN/litr), to zakup hybrydy zwróci się po 140kkm.

Co daje nam 7 lat przy przebiegach 20kkm rocznie.

 

Gdzie ta oszczędność?

Między czy i czym ta różnica w cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, K3 napisał:

 

Patrzałem na wersję Selection Style 1.5 125KM i tą samą wersję z hybrydą.

Dokupując automat różnica to 9kPLN...

Tutaj :

https://www.toyota.pl/new-cars/yaris/yaris-2020/ceny-i-promocje

 wychodzi że różnica to 8kzł, a to nie 14kzł. Czyli przy założonym przebiegu i różnicy ok 2l to wychodzi deko ponad 5 lat. Jak ktoś ma dłużej pojeździć to pewnie warto. Jak analizowałem Yarisy wiosną to różnica była mniejsza, więc zwykłej wersji nawet nie brałem pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał:

Kolega chce kupić wynająć auto na 3 lata do jazdy po mieście to jak nakręcił 40tys to będzie bardzo dużo.  Dopłatą do hybrydy nigdy się  nie zwróci.

Zgoda ale wez pod uwage, ze nie wydam przeciez calej kwoty na auto bo nie kuouje za gotowke i nie zamierzam tego wykupic po tym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

I rozmawiamy o autach za około 100 tys.... rozchodzi sie bardziej o fajnosc jazdy.

co do tematu wątku masz absolutną rację.

Ja zareagowałem na to co pisał @K3 o bezsensowności hybryd i Ty defacto też pisząc o pomijalnej różnicy.

Generalnie koszty są względne, dla jednego będą istotne, dla innego nie, ale wszyscy za to płacimy koniec końców czasem i albo ten czas możesz spędzić w domu z rodziną czy jak kto lubi, albo pracując na paliwo/ubezpieczenie auta. Wolny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zinger napisał:

Zgoda ale wez pod uwage, ze nie wydam przeciez calej kwoty na auto bo nie kuouje za gotowke i nie zamierzam tego wykupic po tym okresie.

Pierwsza wpłata wyższa, rata wyższa, ubezpieczenia wyższa. Przy małym przebiegu i 3 latach ciężko co by to było opłacalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zinger napisał:

Podrzuccie jakies alternatywy dla yariski. Bylismy z zona na jezdzie i z zewnatrz fajny ale srodek smuteczek mimo pelnego wyposazenia, no i faktycznie glosne to. 3 cylindry brzmia jak kosiarka, nawet zona zwrocila na to uwage, a ona raczej z tych malo czepialskich. No i jest dylemat.

 

Klasa b/c, automat, chetnie cos podniesionego, benzyna najlepiej hybryda bo ma malo palic, tylko do miasta.

 

Auto ma byc na 3 lata, bedzie leasing z mala wplata i duzym wykupem bo i tak nie zamierzam wykupowac. Czyli w sumie cos w stylu najmu tez wchodzi w rachube.

 

Jakies sugestie?

 

Jak dla żony to może Fiat 500 hybrid? Można to sobie wziąć nawet na abonament: https://www.fiatabonament.pl/

610 zł netto bez wpłaty własnej, choć to cena dla limitu 10 kkm rocznie. Ale pewnie można to zmienić podwyższając ratę. W cenie wszystko włącznie z polisą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spad napisał:

 

Jak dla żony to może Fiat 500 hybrid? Można to sobie wziąć nawet na abonament: https://www.fiatabonament.pl/

610 zł netto bez wpłaty własnej, choć to cena dla limitu 10 kkm rocznie. Ale pewnie można to zmienić podwyższając ratę. W cenie wszystko włącznie z polisą.

 

Dla mnie bomba, niestety zona uparla sie ze ma byc 5d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak dla żony to może Fiat 500 hybrid? Można to sobie wziąć nawet na abonament: https://www.fiatabonament.pl/
610 zł netto bez wpłaty własnej, choć to cena dla limitu 10 kkm rocznie. Ale pewnie można to zmienić podwyższając ratę. W cenie wszystko włącznie z polisą.
 
To jest mild hybrid i chyba tylko z manuałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:
50 minut temu, spad napisał:
 
Jak dla żony to może Fiat 500 hybrid? Można to sobie wziąć nawet na abonament: https://www.fiatabonament.pl/
610 zł netto bez wpłaty własnej, choć to cena dla limitu 10 kkm rocznie. Ale pewnie można to zmienić podwyższając ratę. W cenie wszystko włącznie z polisą.
 

Pokaż więcej  

To jest mild hybrid i chyba tylko z manuałem...

I to jakieś bardzo wolne jest 17s do 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, K3 napisał:

 

Tyle, że różnica w kwocie zakupu to 14kPLN...

Nawet zakładając, że oszczędzimy 10PLN na każdych 100km (Spalanie mniejsze o 2l/100km, przy cenie 5PLN/litr), to zakup hybrydy zwróci się po 140kkm.

Co daje nam 7 lat przy przebiegach 20kkm rocznie.

 

Gdzie ta oszczędność?

Ktoś kupuje hybrydę dla oszczędności? 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, wujek said:

Strasznie slabo. Robia bo musza zreszta jest juz nowa wersja elektryczna.

 

Starą 500-tkę jeszcze parę lat będą klepać. 

Nowa, w pełni elektryczna będzie miała w tym tygodniu premierę - mają pokazać pełną gamę (obecnie są tylko znane najdroższe wersje La Prima), cena od 26k EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, wujek said:

Strasznie slabo. Robia bo musza zreszta jest juz nowa wersja elektryczna.

 

Robia bo ludzie chca to kupowac :ok: Kilka razy jechalem trasy 500-ka 1.2 i nie ma dramatu...

Nawet na autostradzie bez wiekszego problemu trzyma 130-140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zinger napisał:

i w takiej cenie to bym powaznie rozwazal.

 

Ja też w podobnych pieniądzach kupiłem. Generalnie jak przyjdziesz do salonu i powiesz że taką wystawioną na 85 weźmiesz za 75 to w zależności od wyposażenia (ja dałem trochę więcej niż @sherif, ale on ma niższą cenę katalogową) to niezależnie od didaskaliów wyposażeniowych powinniście z siódemką z przodu zakończyć dyskusję.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, K3 napisał:

Tyle, że różnica w kwocie zakupu to 14kPLN...

 

Różnica między czym? Skonfiguruj taki sam samochód, przede wszystkim z automatem i porównaj ceny.

Gdy w segmencie A/B wymogiem jest ASB to EV / Yaris Hybrid wcale już taki drogi nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 10:48, zinger napisał:

Podrzuccie jakies alternatywy dla yariski. Bylismy z zona na jezdzie i z zewnatrz fajny ale srodek smuteczek mimo pelnego wyposazenia, no i faktycznie glosne to. 3 cylindry brzmia jak kosiarka, nawet zona zwrocila na to uwage, a ona raczej z tych malo czepialskich. No i jest dylemat.

 

Klasa b/c, automat, chetnie cos podniesionego, benzyna najlepiej hybryda bo ma malo palic, tylko do miasta.

 

Auto ma byc na 3 lata, bedzie leasing z mala wplata i duzym wykupem bo i tak nie zamierzam wykupowac. Czyli w sumie cos w stylu najmu tez wchodzi w rachube.

 

Jakies sugestie?

Ibiza FR z DSG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.