Skocz do zawartości

Karta paliwowa


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

Routex z danej sieci np. jak kupisz na BP to to będzie też działać na Aral (niemieckim), OMV, Circle K, Eni.

Wadą (z tego co o tym wyczytałem jak chciałem to sobie wyrobić) jest to, że niechętnie patrzą na jednoosobowe działalności, także wymagana jest przedpłata bo to nie są karty kredytowe. Czyli musisz tam wrzucić jakąś kasę, którą mogą dysponować "pracownicy" czyli Ty sam.

Generalnie spotykam się zwykle z traktowaniem mnie jako wielkiej firmy która potrzebuje coś dla pracowników ;] 

Ale technicznie to się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, twinsen napisał:

Routex z danej sieci np. jak kupisz na BP to to będzie też działać na Aral (niemieckim), OMV, Circle K, Eni.

Wadą (z tego co o tym wyczytałem jak chciałem to sobie wyrobić) jest to, że niechętnie patrzą na jednoosobowe działalności, także wymagana jest przedpłata bo to nie są karty kredytowe. Czyli musisz tam wrzucić jakąś kasę, którą mogą dysponować "pracownicy" czyli Ty sam.

Generalnie spotykam się zwykle z traktowaniem mnie jako wielkiej firmy która potrzebuje coś dla pracowników ;] 

Ale technicznie to się da.

To jaką ma zaletę ta karta i jaka jest jej idea? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielpoz. napisał:

To jaką ma zaletę ta karta i jaka jest jej idea? 

 

Zaletę ma taką, że "płacisz" tym zamiast kartą płatniczą i wychodzisz. Pani nie pyta o żadne faktury.

Na koniec miesiąca dostajesz na maila fakturę zbiorczą. To jest wygodne jak prowadzisz faktycznie działalność, odpada Ci czas na skanowanie tych faktur, po prostu przeklejasz ją do programu księgowego i księgujesz i po temacie.

Ja np. nie lubię Orlenu, ale lubię Orlen Pay - bez wchodzenia do zatłoczonej stacji płacę przy dystrybutorze i za sekund 5 mam fakturę na mailu w PDFie.

Także taka jest zaleta. No i jakaś tam jest zniżka jak "zobowiążesz" się kupić tyle i tyle litrów paliwa u nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy mają paliwowe Orlen. Flotę w mojej akurat Spółce mamy małą, dwa razy w miesiącu dostaję zbiorczą fakturę za pierwszą i drugą połowę miesiąca.

 

Teraz dodatkowo jest opcja na tych kartach Orlenu płacić za parkowanie w SPP - oni mają umowę ze SkyCash.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, twinsen napisał:

a np. nie lubię Orlenu, ale lubię Orlen Pay - bez wchodzenia do zatłoczonej stacji płacę przy dystrybutorze i za sekund 5 mam fakturę na mailu w PDFie.

Także taka jest zaleta. No i jakaś tam jest zniżka jak "zobowiążesz" się kupić tyle i tyle litrów paliwa u nich. 

Pisałeś że majac paska tankujesz bardzo rzadko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, technix napisał:

Bierz Orlen mikroflota i nie kombinuj, bo nic lepszego nie ma

 

Tyle że wtedy nie skorzysta z Orlen Pay, będzie musiał wejść na stację.

Dwa - to ogranicza do Orlena, a jednak częściej się tankuje na innych stacjach np. BP jest chyba najpopularniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, technix napisał:

Bierz Orlen mikroflota i nie kombinuj, bo nic lepszego nie ma

 

Ostatnio trochę się tym interesowałem, i wybrałem mikroflotę ale z płatnością z góry. Orlenów jest najwięcej w Polsce, miałem bp ale ceny jednak były wyższe, wcześniej shell a tego nie dość że mało, to jeszcze najdrożej. Minus mikrofloty to brak rabatu. Zużycie u mnie to ok 6000 litrów miesięcznie. :bzik: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KYRTAP napisał:


Fajne rozwiązanie ale najczęściej tankuje na BP.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeśli tylko BP to BP Komfort Prepaid. Fajnie bo chyba jako jedyna ze wszystkich kart obsługuje doładowania kartą kredytową/płatnościami online. :oki: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, twinsen napisał:

 

Ale to też jest Routex na całą Europę? I zbiorcza faktura na maila?

 

Routexa chyba nie dostaniesz, za małe zużycie paliwa. Jest jeszcze UTA, DKV, ale trzeba pamiętać że operatorzy biorą prowizję za używanie takich kart. No i pozostaje problem niskiego zużycia imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

 

Routexa chyba nie dostaniesz, za małe zużycie paliwa. Jest jeszcze UTA, DKV, ale trzeba pamiętać że operatorzy biorą prowizję za używanie takich kart. No i pozostaje problem niskiego zużycia imo.

 

No to na razie jedynie Orlen ogarnia faktury w PDFach na maila za każdą transakcję. Każda inna sieć - papier do ręki a w zasadzie teraz świstek z kasy fiskalnej z NIP, który po roku jest nieczytelny więc trzeba robić kopię i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

No to na razie jedynie Orlen ogarnia faktury w PDFach na maila za każdą transakcję. Każda inna sieć - papier do ręki a w zasadzie teraz świstek z kasy fiskalnej z NIP, który po roku jest nieczytelny więc trzeba robić kopię i tak.

 

Możesz załatwić sobie biznes tank, przy tankowaniu mówisz w kasie że chcesz fakturę zbiorczą i dostaniesz tylko paragon. Reszta będzie widoczna w systemie. Fakturowanie raz lub 2 razy w miesiącu, już nawet nie pamiętam. :oki: 

No albo ten bp komfort prepaid. Zapodasz sobie tam ze 2000zł na raz żeby nie doładowywać co chwilę, i fakturę dostaniesz jedną w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swienty napisał:

 

Możesz załatwić sobie biznes tank, przy tankowaniu mówisz w kasie że chcesz fakturę zbiorczą i dostaniesz tylko paragon. Reszta będzie widoczna w systemie. Fakturowanie raz lub 2 razy w miesiącu, już nawet nie pamiętam. :oki: 

No albo ten bp komfort prepaid. Zapodasz sobie tam ze 2000zł na raz żeby nie doładowywać co chwilę, i fakturę dostaniesz jedną w miesiącu.

 

I to działa na BP dla jednoosobowych firm też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, twinsen napisał:

 

I to działa na BP dla jednoosobowych firm też?

 

Trolsenku ;] może jeszcze formularz za Ciebie wypełnić? ;] Działa ;] 

https://www.bp.com/pl_pl/poland/home/produkty_uslugi/produkty-bp-dla-flot/bp-komfort-prepaid.html

 

2 minuty temu, twinsen napisał:

Szkoda że nie mogę się podpiąć pod jakąś firmę co ma Routex, umowa na pośrednictwo i re-faktura na mnie za moje paliwko ;] 

 

Obrót paliwami bez koncesji, genialne :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

Obrót paliwami bez koncesji, genialne :oki: 

 

Aż dziwne że jeszcze tej niszy nikt nie wykorzystał, oferując niezależne karty paliwowe z fakturowaniem na maila, mając oczywiście koncesję i ani jednego własnego zbiornika paliwa ;] Ale może wg analiz biznesowych i cen rynkowych - nie ma to szans powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, twinsen napisał:

 

Aż dziwne że jeszcze tej niszy nikt nie wykorzystał, oferując niezależne karty paliwowe z fakturowaniem na maila, mając oczywiście koncesję i ani jednego własnego zbiornika paliwa ;] Ale może wg analiz biznesowych i cen rynkowych - nie ma to szans powodzenia.

 

No i ile na tym zarobisz? 5zł na każdej wydanej karcie? :bzik: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, swienty napisał:

 

Trolsenku ;] może jeszcze formularz za Ciebie wypełnić? ;] Działa ;] 

https://www.bp.com/pl_pl/poland/home/produkty_uslugi/produkty-bp-dla-flot/bp-komfort-prepaid.html

 

Dziękuję Wujku Google ;] Już wypełniłem i teraz czekam na dane do logowania.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, swienty napisał:

 

No i ile na tym zarobisz? 5zł na każdej wydanej karcie? :bzik: 

 

Niektórzy ludzie sporo zapłacą za wygodę, nawet jakby litr paliwa przez tę platformę miał być droższy niż 10gr.

Szczególnie firmom wisi ile kosztuje litr paliwa. Może nie wszystkim, ale większości tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KYRTAP napisał:

Mniejsza ilość faktur albo tylko jedna zbiorcza. Na tym mi tylko zależy.

Ja sie kiedyś na małej stacji obok siebie dogadałem. Płaciłem za każdym razem, ale dostałem 1 fakturę na koniec miesiąca na 10 tankowań.

Księgowa zażyczyła se WZ-tki do każdego tankowania.

W efekcie miałem nie 10, a 11 papierów. ;l

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, swienty napisał:

 

Routexa chyba nie dostaniesz, za małe zużycie paliwa. Jest jeszcze UTA, DKV, ale trzeba pamiętać że operatorzy biorą prowizję za używanie takich kart. No i pozostaje problem niskiego zużycia imo.

To ile go trzeba zużywać ?

Ja robię ok 30kkm rocznie, kolega w firmie podobnie. Karty mamy Orlen i Routex. Nikt nigdy problemów nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

To ile go trzeba zużywać ?

Ja robię ok 30kkm rocznie, kolega w firmie podobnie. Karty mamy Orlen i Routex. Nikt nigdy problemów nie robił.

 

Ja niestety nie mogę nigdzie się doczytać czy Routex też jest przedpłacony i ile dają limitu czy co?

Mnie by interesował ten Routex na Europę bo czasem jeżdżę a tak by przychodziła zbiorcza faktura w złotówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, twinsen napisał:

 

Ja niestety nie mogę nigdzie się doczytać czy Routex też jest przedpłacony i ile dają limitu czy co?

Mnie by interesował ten Routex na Europę bo czasem jeżdżę a tak by przychodziła zbiorcza faktura w złotówkach.

U mnie faktura od f. leasingowej przychodzi po miesiacu, czyli jest płata po. Działa w całej EU. Limit kwotowy i produktowy sam sobie ustalałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, twinsen napisał:

 

Ja niestety nie mogę nigdzie się doczytać czy Routex też jest przedpłacony i ile dają limitu czy co?

 

Routexa nie mam, ale pewnie jest tak samo jak w Orlenie. Ja określam ludziom limit na ilość zatankowanego paliwa, określam czy mogą inne produkty kupić-spozywcze, alkoholowe, tytoń. Określam też jakie paliwo mogą zalać i czy podawać dodatkowo przebieg na terminalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, twinsen napisał:

 

Tyle że wtedy nie skorzysta z Orlen Pay, będzie musiał wejść na stację.

Dwa - to ogranicza do Orlena, a jednak częściej się tankuje na innych stacjach np. BP jest chyba najpopularniejsze.

No teraz przegiołeś 👎

Jak można najczęściej tankować na BP kontra Orlen 😂

Przecież tych Orlenów jest wszędzie jak mrówków.

A BP to ze świecą szukać.

Aha, co do wchodzenia na stację, to zanim była pandemia i Orlen Pay, to ja już z rok wcześniej, zapomniałem jak stacja wygląda, bo za pomocą apki, płacę przy dystrybutorze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, technix napisał:

Aha, co do wchodzenia na stację, to zanim była pandemia i Orlen Pay, to ja już z rok wcześniej, zapomniałem jak stacja wygląda, bo za pomocą apki, płacę przy dystrybutorze

 

Jakiej apki przy jakim dystrybutorze w jakiej sieci? BP tego nie oferuje albo ja coś nie wiem.

BP u nas więcej niż Orlenów i tańsze, ale Orlen wygodniejszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz, że ile ja mam?

Moja cała flota aut firmowych (JDG) to fiat panda 1.1 z LPG 😂

Dlatego przystąpiłem do programu MIKROFLOTA, a tam m.in. apka jak wyżej czy płatności za A czy parkingi. Do tego 2 FV zbiorcze na miesiąc, z 14 dniowym terminem płatności.

Powiedz, czego chcieć więcej?

Aha, myjnia czy inne bajery też w to wchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.