Skocz do zawartości

Karta paliwowa


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Myślałem że te mity to już przeszłość. 20 lat są te stacje w Polsce a jeszcze ludzie tworzą te historie😲

 

W sprawnych silnikach nic się nie dzieje bo bez znaczenia czy kupimy paliwo na Orlenie, Lotosie czy innym BP. 😀 Tankuje 200-300 litrów dziennie a w piątki jeszcze więcej. Wiem że to nie są może wielkie ilości żeby wyciągać wnioski. 

 

Silnik chodzi TWARDZIEJ?  Moje silniki to zwykle diesle z euro 6 ale są też z euro5. Pewnie jednostki specjalnej troski są bardziej podatne i wtedy pracują twardo🤣

Twardziej tzn. jak normalnie diesel klekota, to na tym paliwie klekota głośniej, ot tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:


W dodatku kupuja w tej samej skladnicy paliw co wszystkie inne stacje w okolicy :hehe:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

i sadzisz ze Effecta95 to jest to samo paliwo co milesplus95 na circle ki to samo co na nopb95 active na BP i to samo 95 na Auchan?:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Cinos said:

i sadzisz ze Effecta95 to jest to samo paliwo co milesplus95 na circle ki to samo co na nopb95 active na BP i to samo 95 na Auchan?:hehe:

 

Mysle, ze baza jest dokladnie ta sama, a moga sie ewentualnie roznic jedynie dodatkami...

Ja nie widze zadnych roznic w normalnej jezdzie pomiedzy paliwami tankowanymi na roznych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mysle, ze baza jest dokladnie ta sama, a moga sie ewentualnie roznic jedynie dodatkami...

Ja nie widze zadnych roznic w normalnej jezdzie pomiedzy paliwami tankowanymi na roznych stacjach.

No i czasami te dodatki robią właśnie robotę i w terminalu to dozują, Orlen niedawno rozbudował następny.

Ty może nie słyszysz, ale inny usłyszy że silnik pracuje równiej, łatwiej uruchamia się.

Ten kto zamawia wybiera sobie dodatki, a nie ma przecież obowiązku kupić paliwo w PL, dalej można importować paliwo ze wschodu.

 

https://inwestycje.pl/biznes/pkn-orlen-zakonczyl-rozbudowe-pojemnosci-magazynowej-terminalu-w-boleslawcu/

 

„Instalacja ta umożliwia precyzyjne dozowanie dodatków do paliw, co jest podstawowym kryterium dla produktów gotowych, odbieranych przez klientów hurtowych oraz na potrzeby własnych stacji paliw Orlen (dodatki Efecta i Verva). Inwestycja stanowi najwyższy standard rozwiązań technologicznych stosowanych na terminalach paliw PKN Orlen i gwarantuje spełnienie maksymalnych norm jakościowych” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Cinos said:

No i czasami te dodatki robią właśnie robotę i w terminalu to dozują, Orlen niedawno rozbudował następny.

Ty może nie słyszysz, ale inny usłyszy że silnik pracuje równiej, łatwiej uruchamia się.

 

Jak dla mnie to one robia robote przede wszystkim w folderach reklamowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, technix napisał:

Eeee, znaczy się, ja mam w domu te papiery w oryginalne, jak zostały mi nadane.

NIP nie pamiętam, czy jak osiągnąłem pełnoletność czy jak zacząłem pracować, a REGON dostałem listem po otwarciu DG

 

Ja nie mam tego tzn. REGON to pewnie muszę wejść na CEIDG ale NIP to muszę wystąpić. Nie mam tego, to było chyba z 30 lat temu ;] Jak nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, technix napisał:

No dziwne, po zarejestrowaniu DG GUS wysyła takie coś

 

Po zarejestrowaniu pierwszej działalności. Jak otworzyłeś rok temu to pewnie znajdziesz, moja pierwsza była 10 lat temu, później kilka lat przerwy ale nip i regon się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swienty napisał:

 

Po zarejestrowaniu pierwszej działalności. Jak otworzyłeś rok temu to pewnie znajdziesz, moja pierwsza była 10 lat temu, później kilka lat przerwy ale nip i regon się nie zmienił.

No to czyli też masz nadane te numery, a że zgubiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, swienty napisał:

Pewnie ma w domu zaświadczenie o nadaniu nr nip sprzed 20 lat ;] 

NIP tak mam, regon sprzed 13.

Coś w tym dziwnego, że ktoś trzyma przydatne papierki?

Jeszcze jakiś czas temu regularnie z nich wyskakiwałem przy każdym przetargu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 23:10, technix napisał:

Uważam, że warto się postarać 

 

Co do pedantyczności, to fakt, ale myślę, że w zawodzie technicznym to dobra cecha

 

Teraz doczytałem, chcą 3 zł miesięcznie za kartę. To ta promka 5 groszy mniej na litrze mi tego nawet nie zniweluj jak na ilość jaką tankuję :( 

Olałem to, Orlen Pay jest za darmo, faktura idzie na maila w PDF to jest to o co mi głównie chodzi. Z kartą ich tankowałbym 1-2 razy w miesiącu tak samo jak i bez.

Ja miesięcznie robię max 1000-2000 km.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, twinsen napisał:

 

Teraz doczytałem, chcą 3 zł miesięcznie za kartę. To ta promka 5 groszy mniej na litrze mi tego nawet nie zniweluj jak na ilość jaką tankuję :( 

Olałem to, Orlen Pay jest za darmo, faktura idzie na maila w PDF to jest to o co mi głównie chodzi. Z kartą ich tankowałbym 1-2 razy w miesiącu tak samo jak i bez.

Ja miesięcznie robię max 1000-2000 km.

Weź na pierwszym lepszym Orlenie zapytaj o Biznestank. -4gr na litrze, dane do faktury na karcie, same profity.
I nie trzeba żadnych papierów ani zaświadczeń.

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pietro_M napisał:

Weź na pierwszym lepszym Orlenie zapytaj o Biznestank. -4gr na litrze, dane do faktury na karcie, same profity.
I nie trzeba żadnych papierów ani zaświadczeń.

 

I też da się z tego korzystać nie wchodząc na stację?

Szkoda że tylko Orlen zrobił takie rozwiązanie jak na razie - każda inna stacja, nawet jak masz Routex to wizyta na stacji i stanie wśród ludzi kupujących hotdogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, twinsen napisał:

 

I też da się z tego korzystać nie wchodząc na stację?

Szkoda że tylko Orlen zrobił takie rozwiązanie jak na razie - każda inna stacja, nawet jak masz Routex to wizyta na stacji i stanie wśród ludzi kupujących hotdogi.

Nie da się, jakby mieli Ci zeskanować kartę na odległość? ;] 
Jak się chce rabat, to trzeba się fatygować na stację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pietro_M napisał:

Nie da się, jakby mieli Ci zeskanować kartę na odległość? ;] 
Jak się chce rabat, to trzeba się fatygować na stację. 

 

Przy tej Mikroflocie skanujesz apką dystrybutor i tyle. Ale nie dam im 3 zeta za to co miesiąc ;] Skoro Orlen Pay jest za darmo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 20:21, AdamT napisał:

W OrlenPay można podpiąć kartę biznestank i Vitay więc rabat się nalicza.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

 

"działalność indywidualna

zaświadczenie o nadaniu nr NIP

zaświadczenie o nadaniu nr REGON

zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej"

 

To jest chyba jedyna firma na rynku która wymaga czegoś takiego. CEIDG rozumiem, ale po co im REGON który będzie powoli wygaszany, oraz NIP?? Przecież nie byłoby wpisu w CEIDG bez NIP. PRL pełną gębą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, twinsen napisał:

 

"działalność indywidualna

zaświadczenie o nadaniu nr NIP

zaświadczenie o nadaniu nr REGON

zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej"

 

To jest chyba jedyna firma na rynku która wymaga czegoś takiego. CEIDG rozumiem, ale po co im REGON który będzie powoli wygaszany, oraz NIP?? Przecież nie byłoby wpisu w CEIDG bez NIP. PRL pełną gębą. 

Swoją kartę Biznestank dostałem na moim wiejskim Orlenie bez żadnych papierów. Nie wiem, co ten Orlen wymyśla. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, twinsen napisał:

 

A to nie jest tak że BiznesTank jest tylko jak tankujesz minimum 500L miesięcznie?

Mam Biznestank, nie tankuję miesięcznie więcej niż 200L ON. Przy wydaniu karty nikt mnie nie pytał o deklarowaną ilość litrów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wydrukowałem sobie wpis z CEIDG, podjadę z tym na Orlen po prostu i dopytam.
Znajomy ostatnio mi opowiadał że u niego firmie trzy Skody stoją w Aso z usterką której gwarant nie chce usunąć bo jest ona związana z złej jakości paliwem. Skutecznie mnie takie informacje zniechęcają do tankowania na Orlenie bo właśnie na tych stacjach Skody były tankowane.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, to ostatnio podczas tankowania samochodów sprzedawca na Orlenie mówił, że nie będą tankowań poniżej 350zł wrzucali do zbiorczej faktury, tylko od razu drukowali te ich "paragonowe" faktury. Niby kwestia skarbówki... Ktoś dostał też takie info u siebie na Orlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, to ostatnio podczas tankowania samochodów sprzedawca na Orlenie mówił, że nie będą tankowań poniżej 350zł wrzucali do zbiorczej faktury, tylko od razu drukowali te ich "paragonowe" faktury. Niby kwestia skarbówki... Ktoś dostał też takie info u siebie na Orlenie?
Zupełnie bez sensu. Nie po to jest karta paliwowa aby się w paragony bawić.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, AdamT napisał:

Z ciekawostek, to ostatnio podczas tankowania samochodów sprzedawca na Orlenie mówił, że nie będą tankowań poniżej 350zł wrzucali do zbiorczej faktury, tylko od razu drukowali te ich "paragonowe" faktury. Niby kwestia skarbówki... Ktoś dostał też takie info u siebie na Orlenie?

Pewnie chcą zniechęcić detalistów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.