Skocz do zawartości

Beznadziejny zasięg sieci.


Ociec

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić by mieć dobry internet na wsi ? Brak kablówki i łącza telefonu stacjonarnego.

Taki bym mógł sterować zdalnie urządzeniami domowymi.

Wszystkie sieci mają kiepski zasięg. Mimo wzmacniaczy, anten, prędkość przesyłu jest beznadziejna.

Są jakieś w miarę proste satelitarne systemy ? 

Może jakieś nowe wynalazki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ociec napisał:

Co zrobić by mieć dobry internet na wsi ? Brak kablówki i łącza telefonu stacjonarnego.

Taki bym mógł sterować zdalnie urządzeniami domowymi.

Wszystkie sieci mają kiepski zasięg. Mimo wzmacniaczy, anten, prędkość przesyłu jest beznadziejna.

Są jakieś w miarę proste satelitarne systemy ? 

Może jakieś nowe wynalazki ?

 

chyba tylko maszt z rury i jakas antena lte kierunkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałby mieć ponad 10 m i byłby piorunochronem na całą okolicę.

Według map jest 10 do 15 m wał zasłaniający mnie od anten.

Drugi kłopot to że w całej okolicy nie ma praktycznie nikt stacjonarnego czy kablowego internetu.

Wszyscy tylko na komórkowym, to i prędkość mimo dobrego (czasami) zasięgu słaba.

Dlatego myślałem o internecie i telewizji satelitarnej. Tylko nie wiem jak to działa.

Edytowane przez Ociec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ociec napisał:

Dlatego myślałem o internecie i telewizji satelitarnej. Tylko nie wiem jak to działa.

Zadzwoń i zapytaj np. tutaj https://internetsat.pl/cennik/

Nawet nie jest tak bardzo drogo, bo najtańszy abo 60 zeta z najmem sprzętu (niby limitu nie ma ale jakieś kolejkowanie;])...

Jak to działa w praktyce to pojęcia nie mam, ja lecę na LTE (jak na razie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ociec napisał:

 

LTE przy slabym zasiegu obsluży

https://www.google.com/search?q=mikrotik+lhg+lte6&oq=mikrotik+lgh&aqs=chrome.1.69i57j35i39i305l2j0i10l2.9379j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#pie=plaji-i

+ karta SIM 

Tu sprawdź gdzie masz bliski nadajnik i jakiej sieci http://beta.btsearch.pl/

 

shopping.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonu stacjonarnego nie było i nie ma opcji zainstalowania.

 

Nadajniki mam w zasięgu wzroku (ok 1 km) , ale jakoś nie obejmują mojej okolicy.:nie_wiem:

Kłopot jest ze wszystkimi sieciami , wszyscy co chcą skorzystać z telefonu, muszą chodzić po domu i tarasie, aby szukać zasięgu.

Wzmacniacz i antenę już mam. Sygnał jest w miarę dobry, tylko problem z prędkością, 

 

Dodatkowo z internetem komórkowym jest problem z IP, są kłopoty z prostym wykorzystaniem go np.do podglądu z kamer.

Ja się na tym nie znam, ale tak dowiedziałem od instalującego kamery.

 

Dlatego jestem zainteresowany opinią kogoś co korzystał z systemów satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 10:49, volf6 napisał:

Zadzwoń i zapytaj np. tutaj https://internetsat.pl/cennik/

Nawet nie jest tak bardzo drogo, bo najtańszy abo 60 zeta z najmem sprzętu (niby limitu nie ma ale jakieś kolejkowanie;])...

Jak to działa w praktyce to pojęcia nie mam, ja lecę na LTE (jak na razie)...

LTE u mnie to czasami, tylko występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ociec napisał:

Nadajniki mam w zasięgu wzroku (ok 1 km) , ale jakoś nie obejmują mojej okolicy.:nie_wiem:

Podaj dokładną lokalizację to się sprawdzi  na mapach BTS, bo co piszesz wydaje się niemożliwe, chyba, ze to jakieś góry...

Ja mam nadajnik w odległości jakiś 2 km z hakiem i jadę na modemie LTE bez żadnych zewnętrznych anten.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał:

Podaj dokładną lokalizację to się sprawdzi  na mapach BTS, bo co piszesz wydaje się niemożliwe, chyba, ze to jakieś góry...

Ja mam nadajnik w odległości jakiś 2 km z hakiem i jadę na modemie LTE bez żadnych zewnętrznych anten.

Mam podobnie, ale praktycznie widzę nadajnik - z jednego pokoju. :ok:

W innych jest, ale już gorzej ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.