Skocz do zawartości

Uszczelka dekla zaworów m57


MajkDe

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tu jakieś Fy mają, a mi auto rzyga olejem... 😉

 

Mam do wymiany uszczelkę pokrywy zaworów w 330d m57 e46. Uszczelka to groszowa sprawa, ale robota już nie.

 

Czy idzie to samemu w garażu ogarnąć? Na co zwrócić uwagę?  Jakieś specjalne narządy są potrzebne?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borbet napisał:

Wszyscy tu jakieś Fy mają, a mi auto rzyga olejem... 😉

 

Mam do wymiany uszczelkę pokrywy zaworów w 330d m57 e46. Uszczelka to groszowa sprawa, ale robota już nie.

 

Czy idzie to samemu w garażu ogarnąć? Na co zwrócić uwagę?  Jakieś specjalne narządy są potrzebne?

 

Pozdr

 

gdzieś kiedyś czytałem, że to niezbyt przyjemna robota ;]

 

Trzeba wtryskiwacze powyciągać, a to czasem nie jest łatwe. Dobrze wcześniej zaopatrzyć się w ściągacz wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomecki napisał:

 

gdzieś kiedyś czytałem, że to niezbyt przyjemna robota ;]

 

Trzeba wtryskiwacze powyciągać, a to czasem nie jest łatwe. Dobrze wcześniej zaopatrzyć się w ściągacz wtrysków.

Znalazłem tutorial na YT. Wprawdzie w e39, ale silnik identyczny. Jako mechanik nie chciałbym tego robić, czyli cenę zaporową bym wystawił. Roboty jest spoooooro.

Raczej to ogarnę, ale chyba będzie trzeba wziąć dzień wolny na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 20.10.2020 o 15:54, MajkDe napisał(a):

Znalazłem tutorial na YT. Wprawdzie w e39, ale silnik identyczny. Jako mechanik nie chciałbym tego robić, czyli cenę zaporową bym wystawił. Roboty jest spoooooro.

Raczej to ogarnę, ale chyba będzie trzeba wziąć dzień wolny na to...

 

Dobrze obadaj, bo tam najczęściej leci z trzpieni klapek i uszczelek ssącego a nie z pod zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.03.2023 o 09:21, zet napisał(a):

 

Dobrze obadaj, bo tam najczęściej leci z trzpieni klapek i uszczelek ssącego a nie z pod zaworów

Ssący był wcześniej zdejmowany i kastrowany z klapek, więc uszczelki były nowe.
Uszczelka dekla była twarda jak plastik. Nie dało się jej wyjąć w całości, bo pękała w palcach. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MajkDe napisał(a):

Ssący był wcześniej zdejmowany i kastrowany z klapek, więc uszczelki były nowe.
Uszczelka dekla była twarda jak plastik. Nie dało się jej wyjąć w całości, bo pękała w palcach. ;]

 

Ja kiedyś podchodziłem do tematu dwukrotnie, bo zestaw kastracji okazał się kiepski jakościowo i przeciekało. 

Ale jak już opanowałeś to :piwo:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.