Skocz do zawartości

Jaki samochód z...?


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że rodzina się powiększyła i jeszcze powiększy szukam jakiegoś fajnego rodzinnego dupowozu. Musi mieć odsywane tylne drzwi, miło, jeśli będą elekryczne, 3 niezależne fotele z regulacją oparć w drugim rzędzie, spory bagażnik, silnik diesla i nie być starszy niż 7 letni. Co łapie się na takie parametry? Jak na rasowego autokącikowicza przystało kasa ma drugorzędne znaczenie, choć wiadomo, że im mniej wydam, tym lepiej :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, lucash said:

Odsuwane tylne drzwi zawęża mocno obszar poszukiwań. Chrysler/Lancia Voyager, Sharan, Seat Alhambra. Może jakis Merc podejdzie ale styl jazdy może być średni. Toyota Sienna ale to amerykaniec i możliwe że po mniejszych/większych przejściach.

 

Ostatnie rocznik Citroena C8 maja obecnie 6-7 lat i ja bym tego szukal :ok:

Albo fkatycznie Sharan/Alhambra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zuraw napisał:

Jako, że rodzina się powiększyła i jeszcze powiększy szukam jakiegoś fajnego rodzinnego dupowozu. Musi mieć odsywane tylne drzwi, miło, jeśli będą elekryczne, 3 niezależne fotele z regulacją oparć w drugim rzędzie, spory bagażnik, silnik diesla i nie być starszy niż 7 letni. Co łapie się na takie parametry? Jak na rasowego autokącikowicza przystało kasa ma drugorzędne znaczenie, choć wiadomo, że im mniej wydam, tym lepiej :phi: 

Podałeś parametry jak pod ustawiony przetarg. Sharan bądź Alhambra.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alhambrę TDI 150km DSG i jak dla mnie jest mega wygodna. Nie jest oszczędna, ani dynamiczna, ale wystarczająca, aby ciągnąć i 1,5t przyczepę. Ogrom miejsca, bezawaryjność, funkcjonalność. Dwa dodatkowe miejsca przydały mi się może ze 3 razy w ciągu 2 lat. 

Popatrz jeszcze na Berlingo/Partner osobowy. Też ma drzwi przesuwane, trzy osobne fotele (nie wszystkie wersje) i jest bardziej kombi niż dostawczakiem. Diesleświetne, ale na autostradzie palą i stają się głośniejsze. Ale tak do 120-130 jest na prawdę ok. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zuraw napisał:

Jako, że rodzina się powiększyła i jeszcze powiększy szukam jakiegoś fajnego rodzinnego dupowozu. Musi mieć odsywane tylne drzwi, miło, jeśli będą elekryczne, 3 niezależne fotele z regulacją oparć w drugim rzędzie, spory bagażnik, silnik diesla i nie być starszy niż 7 letni. Co łapie się na takie parametry? Jak na rasowego autokącikowicza przystało kasa ma drugorzędne znaczenie, choć wiadomo, że im mniej wydam, tym lepiej :phi: 

VW Routan from USA ;) 

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Igorek napisał:

Podałeś parametry jak pod ustawiony przetarg. Sharan bądź Alhambra.

 

Zastanawiałem sie właśnie czy jest jakaś alternatywa do nich :hmm: Jest jeszcze Rifter, ale na razie nie ma elektrycznych przesuwnych. Czekam na lift, jeśli w licie zrobią 3 niezależne fotele i elektryczne drzwi to biorę w ciemno, bo teraz mam Partnera Longa i jestem cholernie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zuraw napisał:

 

Zastanawiałem sie właśnie czy jest jakaś alternatywa do nich :hmm: Jest jeszcze Rifter, ale na razie nie ma elektrycznych przesuwnych. Czekam na lift, jeśli w licie zrobią 3 niezależne fotele i elektryczne drzwi to biorę w ciemno, bo teraz mam Partnera Longa i jestem cholernie zadowolony.

Ja się zastanawiam skąd ten wymóg max 7 lat. Planujesz paczki rozwozić a zleceniodawca tylko z takimi podpisuje umowy? Takie C8, które potrafi być świetnym samochodem i nie rdzewieje odrzucasz z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorek napisał:

Ja się zastanawiam skąd ten wymóg max 7 lat. Planujesz paczki rozwozić a zleceniodawca tylko z takimi podpisuje umowy? Takie C8, które potrafi być świetnym samochodem i nie rdzewieje odrzucasz z automatu.

 

Ja się mocno przywiązuję do samochodów. Posiadam je nawet po 9-10 lat. Kupowanie samochodu, który już ma 10 lat jest obarczone bardzo dużym ryzykiem zawodności. Poza tym C8 mi się nie podoba. A dlaczego 7 lat? Bo na 3 jeszcze w leasingo mogę wziąć :phi:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Zuraw said:

 

Ja się mocno przywiązuję do samochodów. Posiadam je nawet po 9-10 lat. Kupowanie samochodu, który już ma 10 lat jest obarczone bardzo dużym ryzykiem zawodności. Poza tym C8 mi się nie podoba. A dlaczego 7 lat? Bo na 3 jeszcze w leasingo mogę wziąć :phi:

Ja to sie dziwie co piszesz. Czy kupisz 7 czy 10 letni to na koncu uzytkowania bedzie mial 17 albo 20 lat. Roznica w bezawaryjnosci zadna. Wszystkie w jakims sensie awaryjne. Diesel 7 letni to z 200 tysi przebiegu, wiec raczej awarie sie zaczynaja dopiero. 

Wybor masz mały, ja bym powiedzial ze SYMBOLICZNY ;] wiec rozciagaj budzet zeby kupic cos w jak najlepszym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że budżet na razie jest sprawą drugorzędną. Bardziej chodzi mi o zorientowanie się czy są jakieś alternatywy dla Sharana / Alhambry / ew. Riftera? Może być nowy, choć lepszy by był kilkulatek ze względu na cenę. Pytanie tylko co jeszcze ma opcje, które mnie interesują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucash napisał:

Toyota Sienna

 

3 godziny temu, gregoryj napisał:

 

Honda Oddyssey

 

To są prawdziwe vany a nie jakieś popierdółki typu Sharan czy Espace.

Problem tylko, że

3 godziny temu, gregoryj napisał:

nie ma diesla

Ale silnik 3.5 V6 jest nie do zarżnięcia.

Powyższe piszę jako były właściciel Toyoty Sienna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 5 po lifcie? Przedlifta ma jeden kolega z pracy i jest dramat z blacharką. Drugi kolega ma polifta i nie zauważyłem oznak korozji, sam mówił że z tego co się dowiadywał jest znacznie  z antykorozją. Ile w tym prawdy nie wiem

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że rodzina się powiększyła i jeszcze powiększy szukam jakiegoś fajnego rodzinnego dupowozu. Musi mieć odsywane tylne drzwi, miło, jeśli będą elekryczne, 3 niezależne fotele z regulacją oparć w drugim rzędzie, spory bagażnik, silnik diesla i nie być starszy niż 7 letni. Co łapie się na takie parametry? Jak na rasowego autokącikowicza przystało kasa ma drugorzędne znaczenie, choć wiadomo, że im mniej wydam, tym lepiej :phi: 
Sąsiad dla rodziny 2+4 kupił niedawno Siennę i zamierza ja zagazować... Kawał auta... 3,5 V6 + automat robi robotę...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.