Skocz do zawartości

Jaki samochód na długie lata....


delco

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Dareek napisał:

nie żartuj! środek jest dramatyczny niezależnie od wersji( poziom plastikowości i tandetności przebija nawet dacię) o silniku nie wspominając! przypomina mi czasy CC 700

Ja mam wersję design. :ok:

Ale jeździłem też wersją biedną 1,6 po lifcie - nie potwierdzam opisywanego dramatu ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dareek napisał:

nie żartuj! środek jest dramatyczny niezależnie od wersji( poziom plastikowości i tandetności przebija nawet dacię) o silniku nie wspominając! przypomina mi czasy CC 700

 

Chyba ostatni Hyundai w jakim kolega siedział to Pony z 1991 roku :hehe:

  • Lubię to 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AstraC napisał:

Wiadomo, tylko Stelvio. ;l

ojej ale cie boli - jakaś trauma? 😂

tak tak tylko łopel 🤣 - jak zwykle szukasz kwadratowych jaj - dla mnie ten twój dżihad już nie jest śmieszny tylko nudny. Zmień se chłopcze płytę.

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ja mam wersję design. :ok:

Ale jeździłem też wersją biedną 1,6 po lifcie - nie potwierdzam opisywanego dramatu ;]

 

 

może znasz wersje która oprócz tandetnego plastiku na boczkach ma choć 1 cm2 jakiejkolwiek tkaniny? albo ma wyłożony bagażnik tkaniną? na GW zgłaszany był po rozgrzaniu nieprzyjemny zapach plastików - do dziś problem nie rozwiązany. Autem w rodzinie jeździ 65 latek robiąc około 2-3 tkm rocznie więc jakoś przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Dareek said:

tak tak tylko łopel 🤣 - jak zwykle szukasz kwadratowych jaj - dla mnie ten twój dżihad już nie jest śmieszny tylko nudny. Zmień se chłopcze płytę.

To jest twój problem, ja o Oplu nic nie pisałem, ale Ty wszędzie ze swoim dżihadem. ;l Co więcej w tym wątku napisałem:

Quote

Zależy, Tata brał 1.0 w drugiej wersji to dał coś 68k, 1.4 4x4 i dobra wersja to koło 85-90 było.

Stara wersja:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vitara-1-4-turbo-4wd-premium-6at-2019-ID6D1jWs.html

Nowa:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vitara-premium-2wd-1-4-129km-automat-produkcja-2021-ID6DstyO.html

 

Jeździł bym. W sumie gdyby nie trójka dzieci by mi starczyło. :ok:

Także, całkiem nie trafiłeś... ;l 


Aaaa i "chłopcze" to możesz do człowieczka z lustra mówić. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AstraC napisał:

To jest twój problem, ja o Oplu nic nie pisałem, ale Ty wszędzie ze swoim dżihadem. ;l Co więcej w tym wątku napisałem:

Także, całkiem nie trafiłeś... ;l 


Aaaa i "chłopcze" to możesz do człowieczka z lustra mówić. :ok: 

a ja pisałem coś os Stelvio bo wyjeżdżasz z jakimiś głupkowatymi tekstami? naprawdę masz jakiś problem.

w czym rzecz? bo jakoś za tym dziwacznym tokiem myślenia nie nadążam- może pisałem coś o Vitarze? czy już w tej zaciekłości chłopaczku całkiem ci się pozajączkowało?

Napisze jeszcze raz -mam nadzieje że dotrze- w rodzinie jest niespełna roczny Tucson który ma tandetne wnętrze i mułowaty silnik i pali jak smok- dotarło?

ma prawo do własnego zdania chłoptasiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dareek said:

a ja pisałem coś os Stelvio bo wyjeżdżasz z jakimiś głupkowatymi tekstami? naprawdę masz jakiś problem.

w czym rzecz? bo jakoś za tym dziwacznym tokiem myślenia nie nadążam- może pisałem coś o Vitarze? czy już w tej zaciekłości chłopaczku całkiem ci się pozajączkowało?

Napisze jeszcze raz -mam nadzieje że dotrze- w rodzinie jest niespełna roczny Tucson który ma tandetne wnętrze i mułowaty silnik i pali jak smok- dotarło?

ma prawo do własnego zdania chłoptasiu?

Odmawiałeś mi prawda do własnego zdania o Stelvio, argumentując tym, że "dostawał nagrody", więc traktuję Cię jak Ty innych dzieciaczku.

A teraz łopatka i wiaderko i do piaskownicy śmigaj póki jasno. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AstraC napisał:

Odmawiałeś mi prawda do własnego zdania o Stelvio, argumentując tym, że "dostawał nagrody", więc traktuję Cię jak Ty innych dzieciaczku.

A teraz łopatka i wiaderko i do piaskownicy śmigaj póki jasno. :ok: 

Ciężki przypadek- ale jeszcze raz 😂

3 godziny temu, format napisał:

Chyba ostatni Hyundai w jakim kolega siedział to Pony z 1991 roku :hehe:

"Wiadomo, tylko Stelvio."

 

Wyjaśnij - co "autor" miał na myśli? bo albo obtrąbiło cie jakieś stelvio w drodze do piaskownicy albo masz jakieś inne negatywne traumatyczne wspomnienia z tym modelem- zaczynam Ci współczuć biedaku. Ale odpowiedni specjalista może ci pomoże.😆

a może to trauma po łoplach ci została?

naprawdę współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dareek said:

Ciężki przypadek- ale jeszcze raz 😂

No przykro mi, że jesteś ciężkim przypadkiem, ja nic na to nie poradzę.

2 minutes ago, Dareek said:

"Wiadomo, tylko Stelvio."

 

Wyjaśnij - co "autor" miał na myśli? bo albo obtrąbiło cie jakieś stelvio w drodze do piaskownicy albo masz jakieś inne negatywne traumatyczne wspomnienia z tym modelem- zaczynam Ci współczuć biedaku. Ale odpowiedni specjalista może ci pomoże.😆

a może to trauma po łoplach ci została?

naprawdę współczuję.

Wisi mi to twoje Stelvio, po naszej dyskusji jeszcze specjalnie zwróciłem na nie uwagę, i dalej uważam, że niczym się nie wyróżnia, a wręcz jest brzydkie. ;] 
W sumie to zgłoś, bo ten post był nastawiony na podniesienie Ci ciśnienia, jak widać skutecznie. ;] 
A jesteś tak traktowany jak ja paręnaście lat temu, wciskałem wszystkim Opla, a Ty że Stevio to szczyt marzeń, zarzucasz tutaj, że nie pozwalają Ci mieć zdania na temat Hyundai'a, a jak się wypowiedziałem w sprawie Stelvio, że moim zdaniem jest brzydki, to mówiłeś, że się gówno znam bo "dostawał nagrody", nie widzisz tu pewnego dysonansu? 
Aha i twoja uwaga o Oplach też mi wisi, są jakie są, każdy widzi, ale i tak je lubię. ;] 
I aha po raz drugi, nie spodziewam się rzeczowej odpowiedzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dareek napisał:

może znasz wersje która oprócz tandetnego plastiku na boczkach ma choć 1 cm2 jakiejkolwiek tkaniny? albo ma wyłożony bagażnik tkaniną? na GW zgłaszany był po rozgrzaniu nieprzyjemny zapach plastików - do dziś problem nie rozwiązany. Autem w rodzinie jeździ 65 latek robiąc około 2-3 tkm rocznie więc jakoś przeżyje.

Hyundai już w latach 2012-2017 produkował samochód, który miał tkaninę na boczkach, a bagażnik był wykończony standardową wykładziną.

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dareek napisał:

może znasz wersje która oprócz tandetnego plastiku na boczkach ma choć 1 cm2 jakiejkolwiek tkaniny? albo ma wyłożony bagażnik tkaniną? na GW zgłaszany był po rozgrzaniu nieprzyjemny zapach plastików - do dziś problem nie rozwiązany. Autem w rodzinie jeździ 65 latek robiąc około 2-3 tkm rocznie więc jakoś przeżyje.

U mnie nic nie śmierdziało od nowości ;]

Jeździłem też nowym po faceliftingu, biednym - nic nie śmierdziało 8]

Tkanin nie szukałem - mam miękki podłokietnik na drzwiach i miękką tapicerkę na górnych częściach boczków - to wystarczy :ok:

Ogólnie ktoś źle wybrał i teraz narzeka. Ja chcąc kupić SUVa byłem i macałem większość popularnych marek.

BTW, w jakiej marce jest materiał na boczkach?

W poprzednim moim aucie miałem nawet na desce z przodu - ale traktowałem to raczej jako ciekawostkę :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał:

No przykro mi, że jesteś ciężkim przypadkiem, ja nic na to nie poradzę.

Wisi mi to twoje Stelvio, po naszej dyskusji jeszcze specjalnie zwróciłem na nie uwagę, i dalej uważam, że niczym się nie wyróżnia, a wręcz jest brzydkie. ;] 
W sumie to zgłoś, bo ten post był nastawiony na podniesienie Ci ciśnienia, jak widać skutecznie. ;] 
A jesteś tak traktowany jak ja paręnaście lat temu, wciskałem wszystkim Opla, a Ty że Stevio to szczyt marzeń, zarzucasz tutaj, że nie pozwalają Ci mieć zdania na temat Hyundai'a, a jak się wypowiedziałem w sprawie Stelvio, że moim zdaniem jest brzydki, to mówiłeś, że się gówno znam bo "dostawał nagrody", nie widzisz tu pewnego dysonansu? 
Aha i twoja uwaga o Oplach też mi wisi, są jakie są, każdy widzi, ale i tak je lubię. ;] 
I aha po raz drugi, nie spodziewam się rzeczowej odpowiedzi.
 

Moderatorku coraz lepiej👍

po kolei:

1. nasrałeś w wątku bez sensu wrzucając nic nie wnoszący post - czyli łamiesz regulamin

2. wisi i co sobie myślisz jako moderator łamiesz regulamin produkując bezsensowne posty nastawione na wywołanie niepotrzebnego konfliktu.

3. nikomu niczego nie narzucam - ba w tym wątku sam wspomniałeś o stelvio licząc na awanturę- to podpada pod problemy natury zdrowotnej bo osoba zdrowa raczej nie dąży do konfliktów.

4. Ewidentnie masz jakąś traumę na temat AR a w szczególność stelvio - g. mnie to obchodzi czy ci się podoba czy nie. Zreszta od osoby określającej siebie jako dziecko łopla trudno poczucia jakiejkolwiek estetyki wymagać.

5. biedny z ciebie człowiek z kompleksami który musi się dowartościować wywołaniem konfliktów- naprawdę mi Ciebie żal.

6. bez odbioru "pseudomoderatokru"

 

 

Edytowane przez Dareek
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

U mnie nic nie śmierdziało od nowości ;]

Jeździłem też nowym po faceliftingu, biednym - nic nie śmierdziało 8]

Tkanin nie szukałem - mam miękki podłokietnik na drzwiach i miękką tapicerkę na górnych częściach boczków - to wystarczy :ok:

Ogólnie ktoś źle wybrał i teraz narzeka. Ja chcąc kupić SUVa byłem i macałem większość popularnych marek.

BTW, w jakiej marce jest materiał na boczkach?

W poprzednim moim aucie miałem nawet na desce z przodu - ale traktowałem to raczej jako ciekawostkę :hehe:

 

być może - jego właściciel sam wybierał ze wszystkimi jego wadami i zaletami (wersja bazowa z jakimś dodatkiem plus- polift 2019 r. produkcji)- ja stwierdzam tylko fakt na podstawie WŁASNYCH odczuć. Na szczęście nie muszę tym autem jeździć.

Auto mi się podoba, ale bliższy z nim kontakt mnie z marzenia posiadania tego modelu wyleczył. Kiedyś miałem zastępcze i 30 i po całodniowym postoju na upale tak samo waliło niemiłosiernie w środku- może z czasem to zniknie ale nie zamierzam tego testować na sobie. Owszem zapach i poczucie estetyki to sprawa indywidualna - jak widać jednemu się coś podoba drugiemu nie. Każdy ma prawo do własnego zdania (choć chyba nie na AK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dareek napisał:

wątpię patrząc na zabezpieczenie antykorozyjne tych marek i brak cynkowanych blach- myślę, że 5-6 lat i problemy korozyjne gwarantowane

Mitsubishi Lancer przejeździłem 11 lat, po 4 latach miał zrobioną konserwację antykorozyjną, po następnych 4 odnowioną - nie wymagał żadnych interwencji blacharsko-lakierniczych.

Kia nie wiem, patrząc od spodu zabezpieczenie nie wygląda zbyt bogato.

 

Skąd pomysł że nie mają ocynku?

Edytowane przez el_diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, el_diablo napisał:

Mitsubishi Lancer przejeździłem 11 lat, po 4 latach miał zrobioną konserwację antykorozyjną, po następnych 4 odnowioną - nie wymagał żadnych interwencji blacharsko-lakierniczych.

Kia nie wiem, patrząc od spodu zabezpieczenie nie wygląda zbyt bogato.

 

Skąd pomysł że nie mają ocynku?

poszukaj w sieci jest trochę tego-  nawet o ile kojarzę Jacek Balkan - redaktor motoryzacyjny badał rynek pod tym kątem. Wyszło na to ze żadna koreańska i japońska marka nie ma cynkowanych blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Dareek said:

1. nasrałeś w wątku bez sensu wrzucając nic nie wnoszący post - czyli łamiesz regulamin

2. wisi i co sobie myślisz jako moderator łamiesz regulamin produkując bezsensowne posty nastawione na wywołanie niepotrzebnego konfliktu.

Powiedziałem Ci zgłoś. :ok: 

2 hours ago, Dareek said:

3. nikomu niczego nie narzucam - ba w tym wątku sam wspomniałeś o stelvio licząc na awanturę- to podpada pod problemy natury zdrowotnej bo osoba zdrowa raczej nie dąży do konfliktów.

Nie natury zdrowotnej, ale dobre poczucie humoru - lubię patrzeć jak się gotujesz. ;] 
 

2 hours ago, Dareek said:

4. Ewidentnie masz jakąś traumę na temat AR a w szczególność stelvio - g. mnie to obchodzi czy ci się podoba czy nie. Zreszta od osoby określającej siebie jako dziecko łopla trudno poczucia jakiejkolwiek estetyki wymagać.

5. biedny z ciebie człowiek z kompleksami który musi się dowartościować wywołaniem konfliktów- naprawdę mi Ciebie żal.

Nie mam, nawet niektóre bym chciał mieć, ale Ciebie boli, że nie chce się zachwycać twoim Stelvio i tak narzucasz innym swoje zdanie, cytując:

Co wraz z cytatem moim w tym twoim poście dowodzi kto ma problem ze sobą. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Dareek said:

:facepalm:

Wygrałeś chłopcze 👍 - jak drut pasujesz do powiedzenia "Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczaniem" 😂😂]

dla mnie temat wyczerpany - możesz siebie pajacować nadal.  🤣

Wiem, że martwi Cię ze nie dałem się sprowadzić do twojego, jak to sam okresliles, poziomu idioty i nie miałeś szansy wykazać się doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dareek napisał:

wątpię patrząc na zabezpieczenie antykorozyjne tych marek i brak cynkowanych blach- myślę, że 5-6 lat i problemy korozyjne gwarantowane

 

Jak często widujesz współczesne samochody, powiedzmy takie do 10 lat, zardzewiałe? Mnie się szczerze mówiąc raczej nie zdarza (poza moim byłym Fiatem Bravo, w którym po jakichś siedmu latach zaczęły gnić progi, ale nie wszystkim gniją, to pewnie kolejny włoski fackup). Może mazda jakaś?. Problem korozji współcześnie raczej nie istnieje w samochodach. Zabawy w jakieś konserwacjie i cudowanie, które ma sprawić że samochód zacznie widocznie gnić po dwudziestu latach zamiast po dwunastu są finansowo nieopłacalne o ile nie jest to jakiś wyjątkowy samochód tylko zwykłe jeździdło. Bo i tak w tym wieku będzie już coraz więcej upierdliwych usterek i awarii i będziesz się chciał pozbyć auta, a kasy włożonej w dodatkowe konserwacje nikt nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_tproblem korozyjny w autach do 5 lat widziałem wielokrotnie w Mazdach Hondach Toyotach. Tu już 3 letnie auta mają problemy z korozją. Ostatnio problem ma tez i ..Vw oraz Skoda - może to was zdziwić ale tylko elementy ruchome (maski błotniki drzwi są cynkowane) np progi już nie o podłodze nie wspominając. Chcesz wleje Ci fory rantów tylnych błotników w bezwypadkowym 2 letnim golfie VII.

padło pytanie o długie lata - dla mnie to używanie auta ok 10 lat i więcej- jest wiele takich osób a jak wiemy walka z korozją to przegrana walka.

Statystyczny samochód w pl ma 14,5 roku.

Edit- poniżej foty - do tego puścił spaw miedzy błotnikiem a konstrukcją wewnętrzną karoserii i lała się woda

 

20181001_113246(2).jpg

20181001_113255.jpg

Edytowane przez Dareek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dareek napisał:

Wyszło na to ze żadna koreańska i japońska marka nie ma cynkowanych blach.

Nie wiem czy ma czy nie ma. Ale o ile Subaru rzeczywiście lubi rdzę to w dwóch moich Kiach Sportage nie było z tym w ogóle problemu. A łatwo nie miały. Chodź z drugiej strony w Ceedzie kolegi jest dużo mimo dużo lepszych warunków użytkowania. Więc może to zależy od modelu. Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć te ze Słowacji mają kiepską blachę. Moje były wyprodukowane w Korei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dareek napisał:

padło pytanie o długie lata - dla mnie to używanie auta ok 10 lat i więcej- jest wiele takich osób a jak wiemy walka z korozją to przegrana walka.

W USA najdłużej użytkowane przez jedną osobę auta to Toyota i Subaru.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcindzieg napisał:

Nie wiem czy ma czy nie ma. Ale o ile Subaru rzeczywiście lubi rdzę to w dwóch moich Kiach Sportage nie było z tym w ogóle problemu. A łatwo nie miały. Chodź z drugiej strony w Ceedzie kolegi jest dużo mimo dużo lepszych warunków użytkowania. Więc może to zależy od modelu. Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć te ze Słowacji mają kiepską blachę. Moje były wyprodukowane w Korei.

 

ja mam Rio z 2014 roku. Rdzy na razie nie zauważyłem, ale też przyznam że niespecjalnie się przyglądam. Ma jeździć i tyle

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

W USA najdłużej użytkowane przez jedną osobę auta to Toyota i Subaru.

wiesz -pod kątem wytrzymałości podzespołów jak najhardziej pierwsza klasa, pod katem rdzy -średnio- dużo zależy od warunków użytkowania- trudno żeby w Kalifornii gniły auta tak jak np na północy USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dareek napisał:

wiesz -pod kątem wytrzymałości podzespołów jak najhardziej pierwsza klasa, pod katem rdzy -średnio- dużo zależy od warunków użytkowania- trudno żeby w Kalifornii gniły auta tak jak np na północy USA

Ja mam dwa Subaru - jedno 12 lat z przebiegiem podad 300 kkm, drugie 11 lat z przebiegiem ok 100 kkm. W pierwszym nie ma tragedii mimo że lekko nie miał a w drugim nie ma rdzy praktycznie wcale. Także jest całkiem OK mimo braku ocynku. Ale Kia Sportage się lepiej broniła przed rdzą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.