Skocz do zawartości

Jaki samochód na długie lata....


delco

Rekomendowane odpowiedzi

 
 
Tu masz dokładna rozpiskę. 
 
https://www.subaru.pl/docs/przeglady_okresowe_2013-04.pdf
 

Tylko po co 60 latce taki "wynalazek"?
Jakikolwiek serwis to pewnie problem i koszty x2...
Subaru obecnie sprzedaje w PL mniej nowych aut niz Jaguar :hehe:
Imho za chwile sie pewnie calkiem zwinie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:


Tylko po co 60 latce taki "wynalazek"?
Jakikolwiek serwis to pewnie problem i koszty x2...
Subaru obecnie sprzedaje w PL mniej nowych aut niz Jaguar :hehe:
Imho za chwile sie pewnie calkiem zwinie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 

To bardzo dobry wybór dla starszych osób.
 

Auto wiele wybacza, nie boi się dziur, krawężników, proste w obsłudze dzięki automatowi, bezpieczne dzięki systemom, wysokość auta pozwala na komfortowe wsiadanie i wysiadanie. 
 

Co najwazniejsze, to bardzo fajnie się prowadzi. 

 

 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Z tą gwarancją w Kia to ostrożnie :) Trzeba zobaczyć ile jest wykluczeń, ale trzeba przyznać że ten podstawowy silnik jest raczej bezawaryjny.

Tak słyszałem - ale podobno przy niezbyt intensywnej eksploatacji to kruczków wiekszych w tej gwarancji nie ma - ale przyznaje nie sprawdzałem osobiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
To bardzo dobry wybór dla starszych osób.
 
Auto wiele wybacza, nie boi się dziur, krawężników, proste w obsłudze dzięki automatowi, bezpieczne dzięki systemom, wysokość auta pozwala na komfortowe wsiadanie i wysiadanie. 
 
Co najwazniejsze, to bardzo fajnie się prowadzi. 
 
 

To samo albo lepiej zrobi kazdy inny Suv z automatem...
Poza tym XV przekracza budzet i to sporo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 12:57, volf6 napisał:

12 lat to chyba kazde auto wytrzyma nim nastąpi perforacja, zwłaszcza, ze trzeba pewnie jeździć co rok na (płatne?) przeglądy, by ta gwarancja blacharska obowiązywała...

A z tym starym Audi to i tak nie wygra:)

Trzeba jeździć, jak w każdej chyba marce, jeżeli chce się utrzymać gwarancję.

Jak myślisz dlaczego zatem wymienia stare Audi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DamU napisał:

Czyli dywagacje na temat: czy jakiegolwiek nowe auto przetrwa dłużej pod kątem rdzy, niż takie Audi nie mają tu znaczenia.

Audi @Lucyfer a ma chyba jeszcze więcej lat...

Ale tutaj nie potrzeba ćwierć wieku... sąsiadka ma 62 lata, jest szczupla i wysportowana - ale sama mówi ze  wiecznie jeżdzić nie bedzie - chce auta na max 15 lat i 150 kkm ;)  i takiego gdzie nie bedzie zostawiała worka talarów w serwisie....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, delco said:

Audi @Lucyfer a ma chyba jeszcze więcej lat...

Ale tutaj nie potrzeba ćwierć wieku... sąsiadka ma 62 lata, jest szczupla i wysportowana - ale sama mówi ze  wiecznie jeżdzić nie bedzie - chce auta na max 15 lat i 150 kkm ;)  i takiego gdzie nie bedzie zostawiała worka talarów w serwisie....

 

W kazdej marce za SUVy licza sobie extra w serwisie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, delco said:

Pewnie tak.... ale pamiętam jak z 10 lat temu przeglądy w Hyundaju Getzie kosztowały mnie troszke ponad 400 zł a kolega z Yarisem wyskakiwał z tysiaca...

 

 

 

No to jest spora szansa, ze teraz w Hyundai przeglad kosztuje juz tyle samo co w Toyocie ;)

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Raczej Hyundai awansowal do grona marek premium ;)

Ale za SUVa noPB to mysle, ze spokojnie moze liczyc ok 1.3-1.5k PLN za podstawowy przeglad.

Mozna tez zapytać @rwIcIk - ma chyba Tucsona - tylko nie wiem z jakim silnikiem.... bo 1500 to placi kolega za Volvo XC70 ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, delco napisał:

Mozna tez zapytać @rwIcIk - ma chyba Tucsona - tylko nie wiem z jakim silnikiem.... bo 1500 to placi kolega za Volvo XC70 ;)

Nie jest tanio za przeglądy, bo mają bardzo drogi olej. Można przyjechać z własnym.

Za przegląd po 30 kkm ich materiałami dałem ponad 1200 zł. Po 60 kkm ponad 1800 zł z dezynfekcją klimy i przeglądem nadwozia.

Za SUVa z dieslem płaci się ekstra ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał:

Nie jest tanio za przeglądy, bo mają bardzo drogi olej. Można przyjechać z własnym.

Za przegląd po 30 kkm ich materiałami dałem ponad 1200 zł. Po 60 kkm ponad 1800 zł z dezynfekcją klimy i przeglądem nadwozia.

Za SUVa z dieslem płaci się ekstra ;]

 

faktycznie.... To mnie w volvo z V70 D4 nie zdażyło sie zapłacić wiecej niż 1399 zł - mniej też się nie zdażylo ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 14:21, delco napisał:

Mam sąsiadkę, emerytkę lat 61 czy 62 (foto nie bedzie) której samochód dożywa chyba ostatnich dni (25 letnie audi A4 z przebiegiem blisko 400 kkm).

Chce kupic samochód (raczej nowy) z założeniem ze nie bedzie go zmieniac przez wiele lat. Warunek:

1. musi byc wyższy niz A4.

2. cena 90-100 kzł

3. niezrdzewiejący

4 niekłopotliwy w serwisowaniu i naprawach

są oczywiscie też inne założenia ale nie pisze o nich bo są do dyskusji/względne...

planowany czas eksploatacji 10-15 lat a może i dłużej ;)

roczne przebiegi w okolicy 10 kkm.

 

Mnie do glowy przychodzi jedynie kia sportage - z uwagi choćby na 7 lat gwarancji... cos jeszcze?

 

 

Sportage wg mnie nie bardzo do emerytki, ale może kia xceed, wygląda dobrze, trochę wyższą jest, za 100k da radę z automatem.
Osobiście 3 razy podchodziłem do Sportage i nie przekonałem sie do tego auta pomimo że bardzo chciałem. Do tego to auto jest nie wyższe tylko wysokie niższym osobom się źle wsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, delco said:

faktycznie.... To mnie w volvo z V70 D4 nie zdażyło sie zapłacić wiecej niż 1399 zł - mniej też się nie zdażylo ;)

 

W Lublinie moze byc troche taniej niz w Wawie...

Pierwszy przeglad w XC60 to 1,6kPLN.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 15:52, rwIcIk napisał:

Nie jest tanio za przeglądy, bo mają bardzo drogi olej. Można przyjechać z własnym.

Za przegląd po 30 kkm ich materiałami dałem ponad 1200 zł. Po 60 kkm ponad 1800 zł z dezynfekcją klimy i przeglądem nadwozia.

Za SUVa z dieslem płaci się ekstra ;]

 

Przegląd qashqai po 20tkm kosztował 384pln...(przywiozłem własny olej bo chcieli 350 za olej o rynkowej wartości 120pln :))... Tak więc niezła przebitka w hultaju... W

 t rocku pierwszy przeglad mam za free bo przy wymianie szyby (co mi kamien wybil szybę po wyjeździe z salonu:)) zrobili mała ryskę na słupku...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pado said:

Przegląd qashqai po 20tkm kosztował 384pln...(przywiozłem własny olej bo chcieli 350 za olej o rynkowej wartości 120pln :))... Tak więc niezła przebitka w hultaju... W

 t rocku pierwszy przeglad mam za free bo przy wymianie szyby (co mi kamien wybil szybę po wyjeździe z salonu:)) zrobili mała ryskę na słupku...

 

Ciekawe skad taka cena... Tesciowa za Juke'a placila teraz 1100PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ciekawe skad taka cena... Tesciowa za Juke'a placila teraz 1100PLN.

To było 2 lata temu, Śląsk, jak doliczysz olej wychodzi pond 700...coraz bliżej 1100 w Warszawie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Pado said:

To było 2 lata temu, Śląsk, jak doliczysz olej wychodzi pond 700...

 

No to by sie zgadzalo, a jeszcze przeciez dochodzi filtr kabinowy z wymiana + zawsze jakies duperele w stylu dolewka plynu chlodniczego, itp.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sąsiadkę, emerytkę lat 61 czy 62 (foto nie bedzie) której samochód dożywa chyba ostatnich dni (25 letnie audi A4 z przebiegiem blisko 400 kkm).
Chce kupic samochód (raczej nowy) z założeniem ze nie bedzie go zmieniac przez wiele lat. Warunek:
1. musi byc wyższy niz A4.
2. cena 90-100 kzł
3. niezrdzewiejący
4 niekłopotliwy w serwisowaniu i naprawach
są oczywiscie też inne założenia ale nie pisze o nich bo są do dyskusji/względne...
planowany czas eksploatacji 10-15 lat a może i dłużej
roczne przebiegi w okolicy 10 kkm.
 
Mnie do glowy przychodzi jedynie kia sportage - z uwagi choćby na 7 lat gwarancji... cos jeszcze?
Kia stronic / Hyundai kona
Wg troc
Seat acostam
;]

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 13:23, chojny napisał:

Jezdzilem chwile tym autem i byłem naprawdę pod dużym wrażeniem. Jako codzienny dupowoz świetne auto. 

A jak systemy bezpieczenstwa typu utrzymanie na pasie, aktywny tempomat? Czasem jest tak, ze one sa ale albo nie dzialaja albo wydaja irytujace dzwieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wujek napisał:

A jak systemy bezpieczenstwa typu utrzymanie na pasie, aktywny tempomat? Czasem jest tak, ze one sa ale albo nie dzialaja albo wydaja irytujace dzwieki.


 

Subarowe eyesight działa naprawdę bardzo dobrze. Sporo filmików jest w necie. 
 

Działa dużo lepiej niż system BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, delco napisał:

A coś blizej? - bo zupełnie temat mi obcy....

Ja mialem 5 lat na cale auto, 7 na uklad napedowy i silnik. Teraz wiekszosc jest do 2 przegladu. Czyli np multimedia itd. Przytaczalem tu wielokrotnie co jest wylaczone w praktyce zostaje tylko na silnik i uklad napedowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Ja mialem 5 lat na cale auto, 7 na uklad napedowy i silnik. Teraz wiekszosc jest do 2 przegladu. Czyli np multimedia itd. Przytaczalem tu wielokrotnie co jest wylaczone w praktyce zostaje tylko na silnik i uklad napedowy.

czyli bezpieczniej kupic Hyundaja - i miec 5 lat na całość?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.10.2020 o 14:23, pejus1982 napisał:

Kia Sportage w tym budżecie będzie chyba najlepszym wyborem.

No i stało sie  - zamówiła Kia sportage Chyba L ze 115 konnym dieslem - po negocjacjach  w cenie 99999 zł - miało byc 101 tys z groszami ale sie uparła  c- a jak baba sie uprze ;)

 

 Chciala diesla bo w aktualnym ma diesla - a ma tez działke w odległosci 40 km  na która jezdzi ze 100 x w roku ;)

 Zastanawiała sie nad Stonikiem - ale KIa w ramach recesji ma idiotyczna polityke  co do tego modelu - wprowadzili fifting i podniesli ceny o 10% oraz zlikwidowali diesla ;)

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 14:21, delco napisał:

Chce kupic samochód (raczej nowy) z założeniem ze nie bedzie go zmieniac przez wiele lat. Warunek:

1. musi byc wyższy niz A4.

2. cena 90-100 kzł

3. niezrdzewiejący

4 niekłopotliwy w serwisowaniu i naprawach

 

Wydaje się że to najlepszy wybór dla tych założeń:

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-w123-280ce-w123-185km-klimatyzacja-tempomat-el-szyby-ID6AG5jJ.html?

 

o6H3Zm3.png

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 14:21, delco napisał:

Mam sąsiadkę, emerytkę lat 61 czy 62 (foto nie bedzie) której samochód dożywa chyba ostatnich dni (25 letnie audi A4 z przebiegiem blisko 400 kkm).

Chce kupic samochód (raczej nowy) z założeniem ze nie bedzie go zmieniac przez wiele lat. Warunek:

1. musi byc wyższy niz A4.

2. cena 90-100 kzł

3. niezrdzewiejący

4 niekłopotliwy w serwisowaniu i naprawach

są oczywiscie też inne założenia ale nie pisze o nich bo są do dyskusji/względne...

planowany czas eksploatacji 10-15 lat a może i dłużej ;)

roczne przebiegi w okolicy 10 kkm.

 

Mnie do glowy przychodzi jedynie kia sportage - z uwagi choćby na 7 lat gwarancji... cos jeszcze?

 

Mitsubishi ASX.

 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/25/2020 at 3:00 PM, chojny said:


 

To bardzo dobry wybór dla starszych osób.
 

Auto wiele wybacza, nie boi się dziur, krawężników, proste w obsłudze dzięki automatowi, bezpieczne dzięki systemom, wysokość auta pozwala na komfortowe wsiadanie i wysiadanie. 
 

Co najwazniejsze, to bardzo fajnie się prowadzi. 

 

 

Z dwójki Vitara i XV biorę Suzuki.

Jest takie trochę fajniejsze, i ma lepiej (miało) skalkulowaną cenę, poza tym pod każdym względem (prowadzenie czy rozmiar) podobne, oba dość ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, AstraC said:

Z dwójki Vitara i XV biorę Suzuki.

Jest takie trochę fajniejsze, i ma lepiej (miało) skalkulowaną cenę, poza tym pod każdym względem (prowadzenie czy rozmiar) podobne, oba dość ładne.

 

W cenie XV to mozna miec chyba ze 2 Vitary ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Maciej__ said:

 

W cenie XV to mozna miec chyba ze 2 Vitary ;]

 

Zależy, Tata brał 1.0 w drugiej wersji to dał coś 68k, 1.4 4x4 i dobra wersja to koło 85-90 było.

Stara wersja:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vitara-1-4-turbo-4wd-premium-6at-2019-ID6D1jWs.html

Nowa:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vitara-premium-2wd-1-4-129km-automat-produkcja-2021-ID6DstyO.html

 

Jeździł bym. W sumie gdyby nie trójka dzieci by mi starczyło. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 14:21, delco napisał:

 

planowany czas eksploatacji 10-15 lat a może i dłużej ;)

roczne przebiegi w okolicy 10 kkm.

 

Mnie do glowy przychodzi jedynie kia sportage - z uwagi choćby na 7 lat gwarancji... cos jeszcze?

 

Mitsubishi ASX albo Eclipse spokojnie pojeździ 10 lat bezawaryjnie. 

Sportage mam nadzieję że też ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 00:15, format napisał:

 

Fajny, ale nie spełnia warunku "wyższy niż a4". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 15:09, Maciej__ napisał:

 

No to jest spora szansa, ze teraz w Hyundai przeglad kosztuje juz tyle samo co w Toyocie ;)

 

 

Mały przegląd Kia Cee'd II przy 150 tys. km z własnym olejem, filtrami i płynem hamulcowym coś około 430pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 06:42, rwIcIk napisał:

Tucson, bardzo przyjemne auto, nawet z wolnossącym silnikiem 1 6 

https://www.hyundai.pl/fileadmin/user_upload/cenniki/Cennik_Tucson_PY2020.pdf

nie żartuj! środek jest dramatyczny niezależnie od wersji( poziom plastikowości i tandetności przebija nawet dacię) o silniku nie wspominając! przypomina mi czasy CC 700

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 17:58, el_diablo napisał:

 

Mitsubishi ASX albo Eclipse spokojnie pojeździ 10 lat bezawaryjnie. 

Sportage mam nadzieję że też ;)

wątpię patrząc na zabezpieczenie antykorozyjne tych marek i brak cynkowanych blach- myślę, że 5-6 lat i problemy korozyjne gwarantowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.