Skocz do zawartości

Uchwyt na tv


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie,

 

Sa takie https://allegro.pl/oferta/mocny-uchwyt-tv-wieszak-do-telewizora-32-65-cali-7818799072?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Ale sa i podobne w euro za 200 zl.

 

Jest jakas roznica?

Jesli to ma znaczenie to tv 65 cali

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 21:31, Chalek napisał:

Jest jakas roznica?

Jesli to ma znaczenie to tv 65 cali

Kupiłem na Allegro uchwyt Maclean z wagą dopasowaną do wagi TV za ok. 100zł i szczerze polecam. 
Te w elektromarketach mają zawyżoną cenę/dużą marżę. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 21:31, Chalek napisał:

No wlasnie,

 

Sa takie https://allegro.pl/oferta/mocny-uchwyt-tv-wieszak-do-telewizora-32-65-cali-7818799072?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Ale sa i podobne w euro za 200 zl.

 

Jest jakas roznica?

Jesli to ma znaczenie to tv 65 cali

 

Mój aktualny telewizor 55 cali wisi na wieszaku z Tesco za 35zł (promka była). Zwróć uwagę, że aktualnie telewizory ważą niewiele, stają się lżejsze. Chcesz to wydaj kilka stów na to samo co kupisz za 50 zł. Ile taki telewizor waży, 15-20 kg? W zasadzie gdyby nie rozmiar TV to jedna śrubka utrzymałaby ten ciężar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w tych uchwytach, by łatwo było zamontować TV.

Najlepiej oddzielnie do ściany i oddzielnie do TV, a potem zawiesić i zablokować.

Solidny musiałby być, gdy miał ramię, można było TV pod kątami ostawiać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Mój aktualny telewizor 55 cali wisi na wieszaku z Tesco za 35zł (promka była). Zwróć uwagę, że aktualnie telewizory ważą niewiele, stają się lżejsze. Chcesz to wydaj kilka stów na to samo co kupisz za 50 zł. Ile taki telewizor waży, 15-20 kg? W zasadzie gdyby nie rozmiar TV to jedna śrubka utrzymałaby ten ciężar. 

Mam coś takiego i są one badziewne. 55" jeszcze wisiał, choć i tak się sam odchylał od ściany po pewnym czasie. 70" bałem się na tym wieszać. Niestety te wieszaki są z cienkiej blaszki i nie mają sztywności nawet przy lekkich TV.

Też muszę się w końcu zebrać i kupić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rwIcIk napisał:

Najważniejsze w tych uchwytach, by łatwo było zamontować TV.

Najlepiej oddzielnie do ściany i oddzielnie do TV, a potem zawiesić i zablokować.

Solidny musiałby być, gdy miał ramię, można było TV pod kątami ostawiać.

To racja wkładanie śrubokręta aby zablokować wieszak przy większym TV przy samej ścianie to nie prosta  sprawa. Z drugiej strony te z ramieniem muszą być solidne(czyt droższe), bo inaczej TV sam potrafi odjeżdżać od ściany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 21:31, Chalek napisał:

No wlasnie,

 

Sa takie https://allegro.pl/oferta/mocny-uchwyt-tv-wieszak-do-telewizora-32-65-cali-7818799072?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Ale sa i podobne w euro za 200 zl.

 

Jest jakas roznica?

Jesli to ma znaczenie to tv 65 cali


Kupiłem praktycznie identyczny do telewizora 65 cali. 

Jest mały kwas... mianowicie ma on swoją poziomnicę która niestety nie ma nic wspólnego z poziomem. Tzn. przymocowałem uchwyt wg. wbudowanej poziomnicy prosto - jednak jak położę poziomnicę na górze uchwytu - okazuje się że jest ostry spadek ;]

Poradziłem sobie wkładając śrubkę pomiędzy blaszkę uchwytu a haczyk przymocowany do TV.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 10:13, spad napisał:

 

Mój aktualny telewizor 55 cali wisi na wieszaku z Tesco za 35zł (promka była). Zwróć uwagę, że aktualnie telewizory ważą niewiele, stają się lżejsze. Chcesz to wydaj kilka stów na to samo co kupisz za 50 zł. Ile taki telewizor waży, 15-20 kg? W zasadzie gdyby nie rozmiar TV to jedna śrubka utrzymałaby ten ciężar. 

 

Waga owszem, ale ze względu na rozmiar działają też inne siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 12:22, sherif napisał:

Mam coś takiego i są one badziewne. 55" jeszcze wisiał, choć i tak się sam odchylał od ściany po pewnym czasie. 70" bałem się na tym wieszać. Niestety te wieszaki są z cienkiej blaszki i nie mają sztywności nawet przy lekkich TV.

Też muszę się w końcu zebrać i kupić coś lepszego.

 

Ja 75' powiesiłem na Vogels Wall 3305, dane podają nawet 100' i 80kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 12:22, sherif napisał:

Mam coś takiego i są one badziewne. 55" jeszcze wisiał, choć i tak się sam odchylał od ściany po pewnym czasie. 70" bałem się na tym wieszać. Niestety te wieszaki są z cienkiej blaszki i nie mają sztywności nawet przy lekkich TV.

Też muszę się w końcu zebrać i kupić coś lepszego.

 

też mam takiego cieniasa ;]

 

Ofc zaraz po tym jak powiesiłem na nim TV wiedziałem, że wypadałoby go jednak zmienić mimo, że tylko 58" na nim wisi. Jeszcze chwila i będzie rok jak tak jest, do zmiany TVka raczej wytrzyma :ok: ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, K3 napisał:

 

Waga owszem, ale ze względu na rozmiar działają też inne siły...

 

Jakie to siły działają? Przecież uchwyt przykręcany na standard VESA trzyma telewizor na kilku małych śrubkach. Więc w zasadzie tam jest największa siła na uchwyt. A jak tam kilka małych śrubek trzyma TV to raczej o dużych siłach nie ma raczej mowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomecki napisał:

 

też mam takiego cieniasa ;]

 

Ofc zaraz po tym jak powiesiłem na nim TV wiedziałem, że wypadałoby go jednak zmienić mimo, że tylko 58" na nim wisi. Jeszcze chwila i będzie rok jak tak jest, do zmiany TVka raczej wytrzyma :ok: ;]

 

U mnie 70" też jakoś wisi .. jeszcze, ale co jakiś czas odchodzi lekko od ściany i ogólnie uchwyt jest niestabilny. Także nie tylko waga jest ważna ale i wielkość, bo jest znacznie większa dźwignia przy większej rozpiętości tv.

Muszę poczytać o tych uchwytach co @K3 podał wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

Jakie to siły działają? Przecież uchwyt przykręcany na standard VESA trzyma telewizor na kilku małych śrubkach. Więc w zasadzie tam jest największa siła na uchwyt. A jak tam kilka małych śrubek trzyma TV to raczej o dużych siłach nie ma raczej mowy. 

Słabym punktem jest łączenie części przykręconej do tv z częścią przykręconą do ściany.

Te blaszki są cienkie - ale dają radę ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kupiłem na Allegro uchwyt Maclean z wagą dopasowaną do wagi TV za ok. 100zł i szczerze polecam. 
Te w elektromarketach mają zawyżoną cenę/dużą marżę. 
Też się dołączę. Konkretny uchwyt, gruba blacha. Regulacja i blokowanie pochylenia mogłaby być lepsza ( w sensie jeżeli ktoś to często przestawia góra dół to nie ten uchwyt) poza tym 65 wisi solidnie
https://allegro.pl/oferta/obrotowy-uchwyt-do-telewizora-wieszak-tv-55-65-70-7110300967?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.