Skocz do zawartości

Wycena skody


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, zinger napisał:

Juz pisalem, ze na 3 lata ta elektryczna mydeliczka bedzie mnie kosztowala, mniej wiecej, 30tys jesli zamienie za aktualne auto zony (to tez pali, psuje sie, trzeba ubezpieczac itp). Ale zgadzam sie, zskup tego auta to bedzie fanaberia nie koniecznosc.

To akurat ogólna korzyść i dotyczy wymiany na świeżo auto i EV (koszty paliwa) głównie.

 

8 minut temu, zinger napisał:

A dlaczego mysle o najmie? Bo wciagnalem moje auto w ST i je amortyzuje ( dla mnie czysty zysk bo juz kase na nie wczesniej wydaem, zanim jdg zalozylem). Ale to oznacza, ze bedzie pozniej musialo zostac na dluzej, chyba ze znajde kupca firmowego albo pokombinuje z darowizna... Zamiast kombinowac moze je przejac zona i dalej ujezdzac.

Przy normalnym leasingu na jdg, wykyp robisz na osobę prywatną, a po pół roku sprzedajesz auto bez płacenia podatków. Tym samym jesteś do przodu sporo.

 

8 minut temu, zinger napisał:

Wiec na ten czas mysle o takiej formie jak najem, bo po tym okresie nie chce tego auta zostawiac z ww powodow.

Szczegolnie, ze jest opcja z zerowym leasingiem w przypadku tej skody. 

 

Pokalkuluj to dobrze, bo ten wynajem długoterminowy, to wychodzi gorzej niż kawior.

 

8 minut temu, zinger napisał:

Inaczej zostanie z 13letnim Scenikiem (na ten moment) ktory nie bedzie wiecze bezawaryjny, jeszcze blisko 3 lata. 

Tego jej nie rób 😄 Zakup EV jak najbardziej polecam z wielu powodów, tylko warto dobrze oszacować wszystko, by nie wylać dziecka z kąpielą.

 

Największą niewiadomą są te cholerne dopłaty, bo w sytuacji gdyby weszły w podobnej formie jak były, to od takiej Kony: https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-kona-electric-136km-39kwh-ID6Dk0eP.html#63b6f5dede Wóz zupełnie innej klasy i z gwarancją 5 lat.

 

Teoretycznie obecne dopłaty, które rzekomo mają się pojawić, będą obejmować działalności gospodarcze.

Oczywiście na razie cisza, a miało być coś ogłoszone na jesień 😄 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, mrBEAN said:

Teoretycznie obecne dopłaty, które rzekomo mają się pojawić, będą obejmować działalności gospodarcze.

Oczywiście na razie cisza, a miało być coś ogłoszone na jesień 😄 

 

Przy obecnym stanie gospodarki i budzetu, to jakiekolwiek doplaty do EV na wieksza skale sa wg mnie nierealne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Przy obecnym stanie gospodarki i budzetu, to jakiekolwiek doplaty do EV na wieksza skale sa wg mnie nierealne...

Teoretycznie tak. Z drugiej strony to są zupełnie różne fundusze i zasoby. Jak zwykle wielka niewiadoma.

Życie normalnie musi płynąć dalej. 

Tak czy inaczej chudo by było, gdy podpisujesz kwity na auto za 95, a za chwilę na to samo jest z 15-20 kzł "upustu".

 

Dlatego tak jak dwa Citigo tu kupione, za +/- 80 kzł, to już do mnie przemawia bardziej. 

 

A oczywiście zainteresowany zdecyduje tak, by było dla niego dobrze, ale podyskutować trzeba ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, mrBEAN said:

Tak czy inaczej chudo by było, gdy podpisujesz kwity na auto za 95, a za chwilę na to samo jest z 15-20 kzł "upustu".

 

W przypadku modelu z wynajmem na 3 lata nie jest to az tak istotne bo troche inaczej kalkulujesz koszty.

30kPLN "netto" w 3 lata to nie jest jakos duzo, bo wychodzi 800PLN/msc ze wszystkim.

Mysle, ze spalinowa wersja w takim ukladzie nie wyszla by znaczaco taniej.

Poza tym, przy takim poziomie doplat, to ceny bazowe na pewno pojda w gore ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

W przypadku modelu z wynajmem na 3 lata nie jest to az tak istotne bo troche inaczej kalkulujesz koszty.

30kPLN "netto" w 3 lata to nie jest jakos duzo, bo wychodzi 800PLN/msc ze wszystkim.

Mysle, ze spalinowa wersja w takim ukladzie nie wyszla by znaczaco taniej.

Poza tym, przy takim poziomie doplat, to ceny bazowe na pewno pojda w gore ;]

Dlatego każdy musi zdecydować dobrze dla siebie. Bo przypadki są bardzo indywidualne i priorytety są różne.

 

Spalinowymi brzydzimy się tu z założenia i nawet nie bierzemy ich pod uwagę, także proszę o zachowanie rozsądku :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

Przy normalnym leasingu na jdg, wykyp robisz na osobę prywatną, a po pół roku sprzedajesz auto bez płacenia podatków. Tym samym jesteś do przodu sporo

Ale ta oferta jest z 0% wiec co moge zyskac na zwyklym leasingu vs ten konkretny?

Bo ze zazwyczaj leasing na wynajem jest drozszy to wiem, na leafa dostalem 117%.

No i nie musze sie ze sprzedaza bujac potem.

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

Największą niewiadomą są te cholerne dopłaty, bo w sytuacji gdyby weszły w podobnej formie jak były, to od takiej Kony: https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-kona-electric-136km-39kwh-ID6Dk0eP.html#63b6f5dede Wóz zupełnie innej klasy i z gwarancją 5 lat.

 

Teoretycznie obecne dopłaty, które rzekomo mają się pojawić, będą obejmować działalności gospodarcze.

Oczywiście na razie cisza, a miało być coś ogłoszone na jesień 😄 

Mysle o tych doplatach, ale szczerze watpie zeby to szyblo weszlo, o ile w ogole. Rzadzacy maja inne priorytety teraz.

 

46 minut temu, mrBEAN napisał:

Dlatego tak jak dwa Citigo tu kupione, za +/- 80 kzł, to już do mnie przemawia bardziej. 

Przy zakupie gotowkowym moze tak. Pisalem, ze mam taka oferte, auto identyczne jak te 2 tutejsze. Ale koszt koncowy wychodzi praktycznie taki sam jak za nowe, bo to jest demo/uzywka i nie ma promocyjnego finansowania i jest 117% vs 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zinger napisał:

bo to jest demo/uzywka i nie ma promocyjnego finansowania i jest 117% vs 100%.

117% :bzik:

 

Dobra, bierz! 😄

I witamy (nadal) w pierwszej dziesiątce użytkowników EV na AK ;) 

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Mmmmmm, niebieski mój ulubiony 😁

 

Felga fajna 👍

No, zonie tez sie podoba. Musze jeszcze jechac do salonu i wsadzic na tylna kanape starszego syna, czy sie zmiesci :phi: Bo czesto wozimy jego (192cm) i kolege (2m) na treningi i musza sie tam wcisnac :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zinger napisał:

No, zonie tez sie podoba. Musze jeszcze jechac do salonu i wsadzic na tylna kanape starszego syna, czy sie zmiesci :phi: Bo czesto wozimy jego (192cm) i kolege (2m) na treningi i musza sie tam wcisnac :hehe:

Mam 180 i jechałem z tyłu, Bentley to nie był ale o dziwo jest tam przestronnie, jak to w Skodzie ;) 

Dwóch 2m będzie ciekawie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 19:47, zinger napisał:

A dlaczego mysle o najmie? Bo wciagnalem moje auto w ST i je amortyzuje ( dla mnie czysty zysk bo juz kase na nie wczesniej wydaem, zanim jdg zalozylem).

 

W dniu 3.11.2020 o 19:47, zinger napisał:

Wiec na ten czas mysle o takiej formie jak najem, bo po tym okresie nie chce tego auta zostawiac z ww powodow.

Trochę z innej beczki.

Twoja JDG zatrudnia kogoś poza Tobą, masz choć 1 pracownika?

Poza tym fajna ta Skodzina, bierz.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrBEAN napisał:

Mam 180 i jechałem z tyłu, Bentley to nie był ale o dziwo jest tam przestronnie, jak to w Skodzie ;) 

Dwóch 2m będzie ciekawie 😁

Test z mlodym zaliczony, zmiescil sie za mna, choc troszke narzekal na ilosc miejsca. Najlepiej czul sie na fotelu kierowcy :) Natomiast 2m juz by sie raczej nie zmiescil bez jakichs wygibasow. Ale jak na tak male auto miejsca jest i tak calkiem sporo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, zinger said:

Test z mlodym zaliczony, zmiescil sie za mna, choc troszke narzekal na ilosc miejsca. Najlepiej czul sie na fotelu kierowcy :) Natomiast 2m juz by sie raczej nie zmiescil bez jakichs wygibasow. Ale jak na tak male auto miejsca jest i tak calkiem sporo.

 

No to witamy! 🔌🥳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, zinger said:

Dobra, namowiliscie mnie, auto zaklepane :mlotek:

Czekamy na decyzje o laskawe przyznanie lizingu :cfaniak2:, potem jeszcze jakies tam formalnosci, oczekiwanie na rejestracje i jak wszystko dobrze pojdzie, to za jakies 2 tyg bedzie sie mozna jechac odbierac ⚡

 

The Office Party Hard GIF

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zinger napisał:

Dobra, namowiliscie mnie, auto zaklepane :mlotek:

Czekamy na decyzje o laskawe przyznanie lizingu :cfaniak2:, potem jeszcze jakies tam formalnosci, oczekiwanie na rejestracje i jak wszystko dobrze pojdzie, to za jakies 2 tyg bedzie sie mozna jechac odbierac ⚡

image.gif.9b0b5c22a9186817bfa186f933e792b0.gif

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.